Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
17. nov 2009

karin a doteraz to bolo ok?

teraz sa snzaim aby zaspala v posteli velkej a taaak bude bojovat kurnik.. take nervy mam co ju mam futr uspavat v kociku??? ja uz neviem co s nou mam robit.. pomoooooooc slahne ma o zem

babulka123
17. nov 2009

fac.. no normalne teraz zaspalal len tak ze som pri nej lezala a hladkala ju .. a rucickou ma taaak drzala.. neviem mam pocit ze co sme boli prec, tak ze som s nou malo bola {lebo bolo vela roboty a robila som len najnutnejsie veci, prebalit najest, okupat dat jest} a vacsinou s nou bol niekto iny, tak ako keby sa bala ze tam nie som alebo co... neviem ...

snazim sa jej teraz co najviac venovat aby vedela ze som tu .. len dufam ze to zaspavanie bude ok, vcera nakoniec zaspala tak ze som si do detskej dala kreslo z obyvacky mala na rukach a hojdala som sa doblba..

karin.
17. nov 2009

doteraz bolo vsetko ok

babulka123
17. nov 2009

noooo ja neviem co sa tym nasim babatkam porobilo..

matka.. ozvi sa u vas je to ako? Davidko bol tiez ok , ako je to u vas teraz???

karin.
17. nov 2009

teraz spí v kočíku ale aj ten musím hojdať aby si pospal aspoň pol hodinu

babulka123
17. nov 2009

karin.. juuuj tak to zatial nie.. kocik je u nas na balkone ako number 1.. tam ju polozim a spi 3.5 hod. ale cez obed.. ale potom poobede uz da len pol hod a to je velmi malo..
neviem ci ju mam cez obed budit alebo co..

karin.
17. nov 2009

na kočík sa nemôžem ani ja sťažovať cez obed si tiez dobre pospi ale doobeda je to horsie.... a uz je hore

babulka123
17. nov 2009

juuuuj no pekne.. aj my budeme o chvilku ..

karin .. ak najdes nieco co funguje daj vediet.. hehehe
a mimohcodom kedy teraz pojde spat akoze obedny spanok?

daniela33
17. nov 2009

ahojte baby, sto rokov som tu nebola, pri malej nestíham :(((. S tým jej režimom to je bieda, spať to nechce, len na rukách sa nosiť, už som na konci s nervamiii, v noci vstáva na dve krmenia a po druhom sa chce hodinu nosiť na rukách ☹ . Ešte to počasie k tomu, čisté depky ma chytajú... Skúšali ste niektorá nechať bábo vyplakať? Chcem to asi skúsiť, lebo nič pri nej neurobím a nehovorím, ako ma bolí celý človek, hlavne chrbtica a ruky... Už som to skúsila s tým plačom, ale stále som k nej behala, lebo som mala výčitky, čo som to za mama ...

čo tu máte nové? skúsim trocha počítať, ale asi celé nestíhačka, tak sa pochváľte 🙂, skúsim pridať aj nejaké foto 🙂

inak berieme antibiotika Zinnat kvôli kvasinkám v brušku a v črevách, chodíme na gastro a podľa usg bola komplet zaplynená, asi desať dní nekakala, len prdela, ale také smrady, ani môj muž po fazuli na ňu nemal 😀. Zajtra som chcela zájsť k doktorke na preváženie, či priberá, lebo má zelenú stolicu, len sa bojím tej chrípky, má plnú čakáreň chorých detí :(

martinex
17. nov 2009

ranecko dievcata

babul u nas je to zase ok, mal len par noci na prd,ale uz je zase pokladik a pekne spinka do 7mej... akurat cez den sa mu nechce zaspavat,tak cestuje po postielke,otaca sa na brucho... ja ho tam polozim a za 10 minut pridem a on,tam kde mal hlavu ma nohy,proste sa uplne otoci 🙂 vrtulka nasa 😀

vcera sme s mm sedeli do 22hej pri PC a kupovali vianocne darceky,svokre som vydrazila kabat na zimu,lebo stale narieka,ze co mala jeden paradny si ho spalila 😀 chapete to? palili stare veci a niekto jej tam slahol aj jej novy kabat 😀 tak hadam sa jej tento bude pacit....

dnes pocko o nicom,tak budeme len doma kempovat,upratovat a taaak.... musim si este mm uzit kym je doma,lebo bohviekedy bude mat zase volno

babul a ja som malemu prestelovala spanky...rano spi 9-11, potom este do 13tej, potom ho necham hore a od 15-17/18 mi este potiahne... potom sa kupeme,papame,hrame a o 20tej sa ide buvat... to este mrnci cca do 20.30/21 ale to ho neberiem ani na ruky nic,len ho v postielke pomojkam,pohladkam a je pohoda

eviqa
17. nov 2009

ahoj daniela, škoda, že malá je chorá ☹ aj náš má zelenú stolicu, ale sme na UM a vraj to je normálne. Ty kojíš?
a to počasie? na figu 😝

babulka123
17. nov 2009

matka.. jaaaj zavidim.. hehehe
a v noci ti spi uz celu noc?

tej mojej sa to nejako pototo a neviem to dat spat..
teraz spi uz 40 min tak uvidime co bude..

babulka123
17. nov 2009

prd uz je hore..

daniela33
17. nov 2009

mati tak to máš super, Tami tiež prvý mesiac bola super bábo, teraz sa jej postupne všetko kazí, čo fungovalo. Dokonca začína byť aj lenivá, predtým mi krásne ležala na brušku a držala hlavičku, teraz ani za toho, nechce byť na bruchu, hlavu mi nezdvihne, ruky za chrbát a reve :(((, 30. novembra ideme na neurologiu a asi budeme cvičiť... Myslela som,že aspoň tomu sa vyhnem, lebo toto fakt ovládala na jedničku ...

eviqa
17. nov 2009

marti, aj my vrtuľkujeme po postieľke, najlepšie sa mu spí na šírku, tak nech spinká. Vždy ho preložím, ale on sa posunie.
aj my sme mali v pláne nakupovať vianočné darčeky dnes, teda ja som to mala v pláne, ale mm musel do roboty. 😝 že len na chvíľu, no som zvedavá dokedy tá chvíľa bude trvať.

daniela33
17. nov 2009

babul nie som teraz v obraze, však vy ste boli najvzornejšie bábo v augustovkách, čo sa dačo pokazilo?

daniela33
17. nov 2009

ahoj evi, vy sa už vrtíte, moja len na chrbte a síce narába s rukami a nohami o sto šesť, ale z miesta sa ani nepohne. My s malou ani do obchodu nemôžeme ísť, lebo sa zobudí a vreští v kočiari :(. V sobotu sem šli z furče pešo do hypertesca a tesne pred tescom sa zobudila a tak sme urobili super rýchly nákup, lebo revala a utekali znova pešo hore na furču, aby tak nekričala v buse, nakoniec sme ju ukočíkovali a zaspala. Takže tohto roku darčeky riešim cez internet.

eviqa
17. nov 2009

daniel, už sa vrtíme, ale chodíme aj cvičiť. a v kočíku ani my veľmi nespíme, malý kuká na svet 😀

martinex
17. nov 2009

babul ano, max 2 kojenia,inak spi

evi aj my spime na brusku,ale vcera vecer ked spal sa sam otocil na chrbatik a tak spinkal dalej...

dani nam nastastie vsetko funguje ako predtym, par noci bolo zlych,ale vratilo sa to do normalu...takz opat mam vzorne dieta

eviqa
17. nov 2009

marti, my nespíme na brušku, on len tak dookola lozí po postieľke, na chrbátiku.

martinex
17. nov 2009

evo aha... no my teda na brusku... a cestovat po postielke vie aj po chrbte... ma proste tulave topanky 😀

daniela33
17. nov 2009

evi, mati xi xi chlapi 🙂

eviqa
17. nov 2009

marti, ty si taká pečiarka, daj tip na vianočné pečivo

daniela33
17. nov 2009

mati, sa mi zdá, že ty si raz spomínala, že si naučila malého zaspávať samého vyplakaním? a fungovalo to? u Tami je problém v tom, že má strašne krehký spánok, stále po dvadsiatich minútach sa zobudí a musím ju kočíkovať doma ďalej, aby ešte pospala, ale nie vždy sa to podarí. Evi, naša malá spala práveže len v kočiari cez deň a vonku aj tri hodiny potiahla, ale posledný týždeň sa aj to poondilo a po hodke sa zobudí a kričí v kočiari po ulici asi pol hodinu a potom zaspí.

katkav
17. nov 2009

Daniela, Ty mas tusim dvojca mojho Tomaska. Aj s tym Tescom tak fungujeme 🙂 aj s nakupmi som na tom rovnako 🙂 co sa pohybu tyka, tak Tomasko ked pasie koniky, tak sa rad posuva nozickami, ak sa ma o co opriet, takze to vyzera ako ked sa plazi slimak 🙂

daniela33
17. nov 2009

evi už aj ja pomaly hľadám recepty na vianoce, rada pečiem hlavne také drobné vianočné 🙂, medovníčky, linecké a ešte urobím griláž a to si budem gratulovať, aká som kočka, čo som všetko stihla 😀

eviqa
17. nov 2009

daniel, ja neviem piecť. teda doteraz som nepiekla, lebo pre koho. Ale raz v roku, teda na vianoce sa snažím. Musím sa to niekedy naučiť. A toho roku som si kúpila aj formičky, tak budem skúšať. Neideme na vianoce ani k našim, ani k svokrovcom, takže aby bolo do niečoho zakusnúť. Len, aby bolo do čoho pri mojom pečiacom talente. 😀

martinex
17. nov 2009

evi a ake pecivo kontretne chces? lebo ja budem tento rok piect asi 9 druhov

dani ano,mne maly tak zaspava... ja ho nebudem 2 hodiny nosit po dome na rukach... on si chvilku poplace a zaspi... a spanok ma teda tuhy... moze aj vlak okolo neho prejst,on ani okom nepohne

daniela33
17. nov 2009

evi 🙂

mati tak super, skúsim to aj ja, len ona tak reve, až sa steny trasú, tak sa len bojím, že to nevydržím ...

mati ja tiež milujem pečenie, minulého roku som robila 11 druhov pečiva, tohto roku budem rada ak stihnem popri upratovaní tri druhy. Keď mám len troška času, tak musím robiť účtovníctvo jednej firme, tak si doma privyrábam, preto zanedbávam aj koníka, ale keď tie peniažky treba ....

eviqa
17. nov 2009

marti, no také, aby som zvládla. 😀 a dačo fajne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre