Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

daniela33
17. nov 2009

evi na mmb je jeden super rýchly recept na také suché kakaové pečivo, nám veľmi chutí, robila som ho už dva roky dozadu 🙂, pošlem ti link počkaj

daniela33
17. nov 2009

evi

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3117

a inak je tam kopec suprových receptov, často sa nechávam inšpirovať aj čo sa týka pečenia aj varenia 🙂

eviqa
17. nov 2009

daniel, dik. budem skúšať. ja s varením nemám problém, ja rada varím, len sa bojím piecť.

babulka123
17. nov 2009

danileka neviem co sa porobilo.. nieco sa pokazilo a neviem co to je.. ci je to to ze sme boli prec a boji sa teraz zaspat neviem ..
cez den je to ako tak ok, na obed si pekne pospi ale rano a vecer je to des.. ale dnes som si povedala ze ju dam spat ako zacne mrncat.. snad sa to upokoji..

predvcerom sme prisli z BA kde sme boli od stredy takze bola taka na nic, vcera sme boli v obchode tak ci to ze sa zobudila v aute neviem ..
ale dnes nejdem nikam max von poobede pojdeme s marekom niekde sa prejst aj s malou a uvidime..
ale aj keby mala ist spat o 6 vecer, dnes pojde vtedy ked bude mrncat a snad sa to upravi cele naspat..

alebo sa to tak nahovno pokazilo ze to bude stale take neviem ..

daniela33
17. nov 2009

evi ja rada pečiem, ale len také drobné pečivo a pišktotové cesta, bábovky a podobne. Čo sa týka plniek a tort, to nie, nemám dosť trpezlivosti 😀 , raz som jednu tortu upiekla a potom od zlosti šmarila do koša 😀

martinex
17. nov 2009

dani ja tento rok peciem menej,dohodli sme sa s mamou,ze nebudeme piect dvojmo a tak sme si rozdelili ktora co pecie a potom si vymenime..klasicky barter

evi piect sa bat nemusis...

tak idem pozriet recepty co mam a napisem ti nejake lahsie co su 🙂

eviqa
17. nov 2009

babul ☹
daniel 😀 a bola aspoň dobrá?

daniela33
17. nov 2009

mati žeby z teba bola obchodníčka 🙂 😉
super vymyslené, ja zasa pečiem pre celú rodinu, aj pre ocina, lebo už je sám, aj pre mužových rodičov, oni nepečú a milujú griláž a jeho brat zasa medovníky. Len na oplátku musia prísť kočíkovať 😀

babul, tak snáď je to len zmenou, niektoré detičky to vraj nie veľmi dobre znášajú ale to sa opäť napraví ...

evi, celkom dobrá, ale design katastrooofa, mohli sme ju zjesť len tak, ale bola som taká sklamaná a zúrivá 😎

margaretka08
17. nov 2009

facovka ahoj pišem prave tebe lebo ty maš dve deti a mali vekovy rozdiel mna to tiež čaka čitala som si uplne od začiatku všetky tvoje prispevky. ja si neviem predstaviť ako to všetko budem zvladať male babetko a rok a pol bude mať ivka. ako chodiš z obydvomi von do obchodu k doktorovi kedy variš žehliš upratuješ

satanka
17. nov 2009

Ahojte kocky, ako vidim rozoberate spanok, neviem co sa aj nasmu Alexovi porobilo, do teraz pekne zaspal okolo 20.30 a prebudil sa v noci az na papanie, teraz sa po hodine zobudi a potom ani za toho zaspat. Uz som chcela naucit ho zaspavat sameho, ulozit ho bdeleho do postielky, ale akosi to neprichadza do uvahy, to ze mame maly byt a sme vsetci 4 v spalni, tak svojim recnenim-hlasnym budi Sophiu, neskor to prechadza do placu. Neviete mi poradit co mate dve deticky a starsi su chlapcov, kolko ho mozem nechat plakat, aby nestal pruh? Taketo problemy so Sophiou neboli, asi niecom na to bude, ze chlapci su viac ocicani ako dievcata, od prvych okamihov su s nimi problemy 😀
tu to neriesia, co vam povedali lekari, kedy stahovat a stahovat predkozku?
Momentalne spinka, Sophia si kresli, tak idem nieco zbuchat na obed, ja som skor na varenie ako na pecenie, par krat tiez nieco skoncilo v kosi 😝

martinex
17. nov 2009

takze zaklad vianoc su Macacie ocka:

37a1/2 dkg hl.muky, 10dkg pr.cukru, 25dkg Hery a 2 zltka
ja cesto robim sama,ale ak si netrufas,tak mozes kuit uz aj hotove Linecke cesto,ale ja som ho nikdy nepouzila,cize neviem ake je

Vsetko zmiesas,vypracujes cesto, vyvalkas na cca 1/2 cm hrubku a vykrajujes kolieska,ja vykrojim jednu radu na plech koliesok a druhu radu s dierkou
Potom das piect na cca 180st. kym nebudu pekne ruzove (budes kukat do truby aby si ich nepripiekla 😀 )
A potom uz len spajas lekvarom,plny kruzok natries, ten s dierkou das na to...
Ja vykrajujem kolieska,kvetinky,srdiecka..proste ake mas formicky...Len si daj bacha aby si mala rovnaky pocet s dierkou a bez nej,nech mas co lepit dokopy

dalsia fajnotka su Americke keksy:
je to suche pecivo,vyborne ku kave, vyzeraju ako slimaciky hnedo-zlte,kedze davas na seba 2 cesta

1/2kg polohr.muky, 20dkg masla, 2 vajca, 25dkg pr.culru, 2 vanilk.cukry,trocha citr.kory,1 lyzicka pr.do peciva
-vsetko spracujes, potom cesto rozdelis na poly a do jednej polky pridas kakao na zafarbenie(1 lyzica)
-cesta vyvalkas na dobre pomucenej doske, snaz sa aby boli rovnako velke... a potom ich das na seba a zrolujes do rolady.
-das na noc do chladnicky v alobale zabalene(ja si tu roladu prekrojim na 2 polky nech neni dlha)
-na druhy den ich pokrajas na 3-4mm kolieska, oni sa pri peceni totiz trosku roztecu,tak na to mysli ked ich budes ukladat na plech (davam to na papier na pecenie)
-pecies pri cca 180st a opat musis kukat do truby lebo su rychlo hotove a aby sa nespiekli... ja do nich picham sparatkom,citis ci su este makke
a potom papame

daniela33
17. nov 2009

môj super recept na griláž, mám ho od mamky a celá rodina to miluje

GRILÁŽ

Čo na to:
25 dkg kryštálový cukor /KC/
25 dkg nasekané orechy
1 sladené salko
1 Palmarin alebo Hera

Ako na to:
Salko otvoriť a postaviť do hrnca s teplou vodou a nechať len zohriať, kým nezačne vrieť voda v hrnci. V nerezovom hrnci skaramelizovať za stáleho miešania cukor, miešať do hladka, len roztopiť, nesmie byť veľmi tmavý karamel. Do toho pridať zmäknutý tuk a stále miešať, potom pridať teplé salko a stále miešať. Keď je to spojené a začne mierne bublať, pridať orechy a ešte 3-5 minúť variť. Miešať.
Pod oplátku na denko dať rozrezaný igelitový sáčok. Na oplátku naliať griláž /asi 1 cm vrstva/, prilepiť druhou oplátkou a zabaliť igelitovým sáčkom. Mierne pritlačiť a zaťažiť knihou. Nechať vychladnúť. Potom narezať a poliať čokoládou.

🙂

martinex
17. nov 2009

dani uhladla si.... pracujem ako obchodnicka a studujem obchod 😀

evi tie macacie ocka,mozes lepit aj 2 plne kolieska a potom napr. polievat cokolakou

no,teraz nieco makksie s trochou alkoholu: Rumovy kolac mojej prababky

4vajcia vymiesas s 20dkg pr.cukru, potom pridas 1/2 pr.do peciva,20dkg Hery, 20dkg hl.muky a 2 lyzice kakaa
-dostanes take redsie cesto,ktore vylejes na vymasteny a mukou vysypany plech
-zase pri 180st pecies,kym nie je hotove (pichas do neho sparatkom,ked sa ti nan nic nenalepi je hotove)
hore ide poleva:
30dkgpr.cukru+1dcl rumu- vymiesas a vylejes este na horuce cesto(ja to roztieram spachtlickou,ale mozes pouzit lyzicku ci noz)

a je to mnam mnam

eviqa
17. nov 2009

marti, dík, si zlatá. Vyskúšame. 😉

eviqa
17. nov 2009

marti, ale rúru nastaviť iba na ventilátor? alebo treba nastaviť aj vrchný ohrev?
no taká som ja pečiarka

martinex
17. nov 2009

satanka co sa tyka predkozky, nechytat! do 4 rokov by mala povolit sama,ak nie potom treba ist za lekarom
mozes mu ju stiahnut len co ide sama,urcite nie na silu...

eviq pohoda... tieto su take najlahsie a fajne,tak skus..ak by si este chcela daj vediet,napisem aj ine

martinex
17. nov 2009

evi pecienie z hora,z dola... ventilator moc nepouzivam

eviqa
17. nov 2009

marti, o.k.
satanka, nám kazali sťahovať, ale iba toľko koľko pustí sama, teda po troške. takže my sťahujeme a už nám to ide perfektne.

daniela33
17. nov 2009

aj ja mati väčšinou pečiem z hora aj dola, všetko pečivo a na tých 170-180 stupňoch

eviqa
17. nov 2009

marti, aha, a ja by som to urobila naopak 😀

eviqa
17. nov 2009

baby, tak mám v tom aspoň trocha jasno, čiže zhora-zdola 180

martinex
17. nov 2009

baby poradte,co svokrovi na vianoce...som uplne bezradna 😒

daniela33
17. nov 2009

kukala som vaše albumy,

Mati malý je rozkošný, krásne očká má a krásne ti už drží hlavičku.
Evi malý je rozkošný 🙂,ozaj a ako cvičíte? Mala by som počkať na neurologiu, ale to naše zdravotníctvo, dala mi termín o mesiac, a to už bude mať tri a pol mesiaca a hlavu nezdvihne vôbec a nedá mi to pokoj ...
už plačeme

eviqa
17. nov 2009

daniel, vojtovku. Nám sa tiež nechcel dvíhať a ani nechcel byť na brušku. PO cvičení, chvalabohu. Ono je najlepšie, ked ti to ukáže dr. Ale môžeš s ním skúsiť, dať ho na burško na fitloptu a gúľať loptu dopredu, dozadu, doľava a doprava. aj toto sme cvičili

marti, ja som z vianočných darčekov tiež bezradná. mm mi poslal mailom foto auta, že vraj potrebuje do lesa alebo potom štvorkolku. Chápeš? tak to dostane darček na desať vianoc dopredu 😀 a svokrovi? Asi kúpme nejaký kožený opasok a ešte neviem čo.

martinex
17. nov 2009

dani dakujem...a hlavu teda drzi paradne,ale podla mna je to tym,ze on je na brusku stale,cize na to prisiel skorej ako babatka co spavaju na boku ci chrbte

eviq pohoda..aspon si sa nieco naucila
no ja som premyslala svokrovi nejaky pekny sveter.... no,bude to este narocne... ale zaklad nejaky uz mame 🙂

eviqa
17. nov 2009

marti, nie zlý nápad, ten sveter.
ešte mi povedz, že čím sa vymasťuje pekáč

martinex
17. nov 2009

maslo alebo Hera,co mas doma...

daniela33
17. nov 2009

evi viem aj švagriná cvičila s Tobim vojtovku, tak asi počkám na doktorku, nech mi to ukáže ... a ďakujem skúsim s tou loptou akurát minulý týždeň sme ju nafúkali a niekedy tam s malou hopsám 🙂

och tie vianoce, zasa si lámať hlavu nad tým, čo komu kúpiť, najlepšie je to s deťmi 😀

daniela33
17. nov 2009

idem ja uvariť nejakú polievku, som dnes sama s malou a včera sme všetko dojedli, ale som v tom počasí akási lenivá a v noci som spala až tri a pol hodiny 😀

eviqa
17. nov 2009

daniel, aj ja idem uvariť. nechce sa mi, ale jesť musíme. Z toho počasia som akokeby ma vagon prešiel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre