Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
24. nov 2009

perla vy uz mate zub???? jeeej...ja sa tak tesim ked aj Dado bude mat...aj ked aj ten bezzuby usmev ma svoje caro 😀

a ja mam upratane,navarene,napecene...co ti poviem... nuda na materskej dovolenke 😀

perla200
24. nov 2009

baby a čo varíte také čo vydržía aspon dva dni??? poradte.....

a rozmýslali ste už že aké kašičky budete dávat drobcom? my mame este mesiac čas, ale jas om rozhodnutá pre france lait kašičky.... kedže mame intoleranci laktozy tak tieto detičky môžu byt prikrmované až od 5 mesiaca...ale tesím sa na to...po vianociach frčíme.....

a ešte jedna otázka....mate flasky už od 3 mesiacov? lebo nasa pije stale od 0-3 mesiacov...ale dnes som kázala mm kúpit už od 2-4 mesiace....lebo v nedelu mame 4 mesiace!!!!

wenka
24. nov 2009

perli, ja mám doma 15-ku a vidím ju len ráno (ak nespíme dlhšie ako do 7-mej) a potom väčšinou až večer okolo 18,30 - to máme s Maťkom práve večerný rituál (cvičenie, kúpanie, kŕmenie a uspávanie) a keď Maťko už spí, tak mladá je v detskej pred telkou a ja ju len vyrušujem ak niečo xcem 😀

najlepšie obdobie je asi 6-10 rokov - už sú viac-menej samostatní a puberta ešte s nimi necvičí

martinex
24. nov 2009

perla francuzaky, privarky, maso na stave, zapekane cestoviny,zemlovka, ryzovy nakyp aaa kopec inych jedal,ktore mozem robit bud na plechu alebo v pekaci,aby toho bolo viacej 🙂

blazka24
24. nov 2009

čaute dievčence, tak ja som teraz mimo, malému praskla žilka v oku a dala som opthalmo a teraz mu po spánku nonsto slzý očko, zajtra ideme dokine, normálne neviem čo sa deje......

perla ja budem dávať kašičky ale neviem ešte aké, musím začať študovať, môj malý už vyslope 200 ml bez problémov takže na budúci mesiac už kašičky asi začneme, spýtam sa zajtra dokyny.......

tak ja som ešte fľaše nemenila, boooooooože to aj toto treba? ja som nakúpila dudle a mením ich, lebo na mlieko mám iný na čaj inýýýýýýýýýý

wenka
24. nov 2009

lely - tak to máte podobné ako my. ja tiež kojím, ale máme váhu, tak vážim. Neviem, čo sa deje, niekedy zjedol aj 160ml a teraz toto. Je pravda, že celkovo nie je veľkýpapkáč, ale tú 100-ku by mohol..

perli - zubček nech sa rýchlo prereže 🙂

blazka24
24. nov 2009

marti mäsá na šťave ja skoro vôbec nerobím ja to po pravde neviem, prívarky detto .........

perli vy už máte zúbok? môj si hánkami dere ďasničká a mám dojem, že ide zúbok je tam taká vypuklinka tak uvidíme...........

martinex
24. nov 2009

no moje dietatko sa uz mrvi v postielke....tak ja teda idem za nim..pa

blazka24
24. nov 2009

práve čo som prišla všetky ste odišli? no toto, môj malý je hore, lebo sme spali doteraz od jednej takže budeme v noci asi kukendovať 😀

perla200
24. nov 2009

blazka....no mame neprerezaný.....viditelne biely a ked jej to tam chytím brutal plače....

no marti vidíš...francúzaky...zajtra ich urobím.....DAKUJEM! to ja budem pýtat rady častejšie🙂
blazka - no dôležité sú dudle samozrejme...ale ja mením flasky, lebo každodenným používaním sú také....brrr už zajdené....aj ked ich vyváram....

blazka24
24. nov 2009

vidíš bola som v tescu ale fľašky som nepozrela, ja kupujem baby nova, tie mi najviac vyhovujú aj čo sa dudlov týka.... budem musieť kuknúť nejaké........ naštvali ma že nemali tie brindáčiky na malého - všetky boli len one size alebo ružové aby to para tlačila, malý už tie čo máme tak zabrindal že ani vyprať sa nedajú a sú hnusné tak už to chcem dať preč, ak mu uväzujem také čo nám kúpili tak sa ide na nich obesiť.........

tak ja som dnes robila syr a zemiaky, tatárka nesmela chýbať, včera sme mali ešte rezne s kašou zemiakovou......

k tým zúbkom, malý neplače zatiaľ, len si je schopný vopchať celú ruku do úst - tak polovičku určite 😀

eviqa
24. nov 2009

marti, dr. povedal, že to len tak, môžeme a nemusím to striktne dodržiavať, tak neviem.
wenka, boli sme na terase v medicínskom centre. Aj kamoška tiež bola na furči a jej dr. povedal to čo ty. Tak som z toho jeleň
marti, ja na lupiny dávam olivový olej, polhodinku pred kúpaním, okúpem, umyjem vlasy a vyčešem. No je pravda, že nerobím to tesne pred spaním, aby sme nerozhádzali spánok, ale cez deň-

eviqa
24. nov 2009

perla, tak vy už na Vianoce kušete salonky 🙂 tak nech je zúbok rýchlo von a môžete pod stromček kupovať zubnú kefku 😀
ja som dnes robila tarhoňový šalát a strapaté kur. rezne. fajnotka. ale ja nikdy nevarím na dva dni. Občas sa stane, že varím aj na obed aj na večeru. Maličký je dobrý a ja aspoň zabijem čas, alebo sa iba vyhýbam žehleniu? 😅 klop,klop že malý je dobrý, len nech ostane

wenka
24. nov 2009

eviqa - každopádne nič nepokazíte tým balením, ako prevencia je to super, len nám povedal lekár, že nemusíme, a mne sa dobrovoľne nexce 😒

eviqa
24. nov 2009

wenka, budem teda baliť naširoko, ale ked zabudnem, tak zabudnem. 😉

blazka24
24. nov 2009

eviq tak môj malý vôbec nedovolí aby som niečo robila, treba sa mu venovať, iba keď sme vonku prespí aj 5 hodín 😠

eviqa
24. nov 2009

blazka, ja sa mu tiež venujem, ale on ked sa napapá, tak vydrží byť hore asi hodinu, max. hodinu a pol a potom spinká. No napr. teraz jedol o šiestej a už spí. Mne zase vonku akosi nechce spať, kuká na svet. Ked sme veľmi dlho, tak zaspí

blazka24
24. nov 2009

eviqa tak môj malý je presný opak, doma kukučkuje a komunikuje s kolotočom nad postieľkou ale spí tak maxi hodinku a to je rekord.........
pozerám stránky na darčeky........pozrite čo som objavila - pre segru a miminu - snáď to nebude ťažké že ich to zvesí k zemi 😀

http://www.fajnart.sk/e-shop/sklo/supravy/

babulka123
24. nov 2009

ahojte, spiiime.. dnes to islo o nieco skor, lebo mala spala do 2 a potom od tristvrte na stryri do stvrt na 5 a hotovo.. taka bola uz odpalena..
neviem ako mam zariadit aby spala dlhsie vecer.. aj ked sme vonku proste po pol hod oci otvori a dosspala.. a potom vecer nevladze uz ani vypit mliecko aka je unavena..

idem do vane a do postele.. cmuuk zajtra .. teda asi ani nie moc, lebo tu bude kamoska az do vecera..

eviqa
24. nov 2009

blazka, pekné. ak to bude ťažké, tak si aspoň vždy spomenú od koho to majú 😀

blazka24
24. nov 2009

babula tak náš to tiež dokakal, dnes o 1,30 hore a hral dudula von a daj a potom o 3,40 jesť a tak som nešťastná že to zase nerobí ako predtým že o desiatej kľud a o šiestej - piatej vstávame na papanicu.......

blazka24
24. nov 2009

eviqa ak budú mať cestné lišaje veeeeeeelice mi poďakujú ale segra nosí prstene a konečne som našla také ktoré sa dajú aj roztiahnuť a sú netipické..........

bagaja
24. nov 2009

ahojky, no tak my sme dnes boli celý deň u segry, lebo som si potrebovala pobehať po meste a pokupiť vianočné darečky a nekúpila som nič 😠 😠

no a naša noc že úplna katastrofa, mrzitá bola budila sa, a ráno sme zistili že bola kvalitne pokakaaná 😝

a teraz už pomaly zaspaváme a ja vás idem zbežne dočítať

blazka24
24. nov 2009

bagaja treba hľadať cez net tie darčeky 😀 tak v noci ste mali ťažkú noc? no my tiež, ale neviem čo bolo krpcovi - pokakal sa až po štvrtej ked sme krmili 😝

bagaja
24. nov 2009

no blažka presne net to istí s darčekami 😉

no a dočítala som
perli tak nech je zúbok rýchlo von a nech ju to už neboli

fac rýchle uzdravenie olimu, mojko také zlaté a choré 😠

aaaaaa viac si nepamätám a teraz idem vykradnuť chladničku 😵

blazka24
24. nov 2009

bagaja tak pekne papaj a nerosypaj 😀
my pôjdeme za chvílinku kúpať a teraz kecáme s kolotočom, to očko sa mi nepáči 😖

lenka_66
24. nov 2009

pekny vecer abo nic?
tak dnesna poradna za nami. vaha 7750g.sestricka ho nevladala prelozit z vahy na stol 😀
ockovanie nam fest opuchulo ☹ 😠 som zvedava co dalej bude
dr.pozerala marekovi do hrdla a vravi mu: tak ty si taky hladny ze mi az palicku zjes 😀
no a ak ma niektora dojem ze je krkavcia matka tak ja bodujem.normalne som musela crn daniele bo som si nebola ista kolko ma marek tyzdne.ale dobre som si myslela 😵

blazka24
24. nov 2009

ahoj lenka tak mne malý nie a nie spať porazí ma.......tak vy ste už pekne ťažký xiix mi o dve kilá menej 🙂
moja a čo? ja si tiež nepamätám koľko má týždňov poviem skoro dva mesiace a dokina si kukne do papierov 😀

blazka24
24. nov 2009

že dva mesiace hehe preklep myslela som štyri xixixi

wenka
24. nov 2009

aj ja vám prajem pekný večer..

tak s tou krkavčou matkou by som počkala, lenka...

skúúste nás niekto tromfnúť: dnes Maťo zjedol 520 ml.. a nevyzeral najedený, keď šiel spať.. ale keď fľašu do úst nevezme ani za svet a z cicky si viac nevytiahne (aj keď by ešte bolo čo, hlavne zrána)

už som písala annag o pomoc 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre