Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lenka_66
25. nov 2009

blazka , tak som sa neako pomylila. ja by som bola stastna ved aj tak cervenu nemusim.

sisul , aj mne treba varit no ale musim najprv poooerdzat sak som tu uz dlho nebola len po nociach si s blazkou vypisujem

eviqa
25. nov 2009

pekné ránečko, my noc klasika, len malý zasa kýcha, tak som mu dala homeopatiká čo nám dala dr., ale malý ked vidí lyžičku, tak zatne ústa. Beťár malý

katkám, všetko naj. k meninám (je tu vôbec nejaká?)

katkav
25. nov 2009

eviqa, dakujem...ja som este tiez nedostala, ale ani mi to nechyba...mavala som velmi bolestive..uvidime, ci to porod nejak upravil. 🙂 chalupa niekde v horach znie tiez dobre, s tymi mini pozemkami mate tiez pravdu...tiez sa mi dnes nechce varit...ideme von. 🙂

blazka24
25. nov 2009

sisulka,leni čo idete variť, včera sme mali vyprážaný syr s hranolkami,dnes sa neponáhľam muž je po nočnej tak bude do tretej spať ale čo nachystať? dajte inšpiráciooooooooo

eviqa tak náš kýcha tiež sem-tam ale vyčistíme noštek a je to v pohode, síce niekedy ziape na celú nitru ked čistíme nos ale niekedy sa smeje 😀

martinex
25. nov 2009

blazka ja som dostala az ked som zacala brat HAK...ale tiez iba raz som mala a nestazujem sa 🙂

ja by som nieco napiekla,ale nemam sajn ze co...asi skusim nieco nove

blazka24
25. nov 2009

katkav tak všeto naj k meninám ak to čo je ako login je zložené z mena 😀

martinex tak asi tej starej rakete niečo poviem, nie a nie mi dať HAK, asik ju oklamem nech mi to dá a začnú mi tiež, nie že by som ich chcela ale nebrať HAK je dosť nezodpovedné hlavne keď nechcem otehotnieť od prievanu samozrejme 😀

eviqa
25. nov 2009

katka, tak ja som pred tehu mala veľmi silnú a veľmi bolestivú mrchu a teraz je to v pohode. Teda sú nejaké menšie bolesti, ale to sa s tým predtým, nedá porovnať. 🙂

eviqa
25. nov 2009

blazka, ja mám ešte mäsko zo včera a urobím iba brokolicovú polievočku. A na večeru možno gyros alebo stroganof, uvidíme na čo bude chuť

martinex
25. nov 2009

blazka no tak to jej povedz,sak to je tvoje rozhodnutie a ona je povinna ti dat HAK ak o to poziadas... no ja by som ju uz niekam poslala a zmenila 😀

blazka24
25. nov 2009

eviqa tak gyros robiť neviem a stroganova ? nooooo to musím kuknúť recept ja som také teľa čo sa varenia týka 😀
martinex presne asi je čas zmeniť gyndu, behnem k nej a dám si predpísať HAK ......

musím ísť maličký už chce papať.........

eviqa
25. nov 2009

blazka, gyros je veľmi jednoduchý, kým sa mi pečú hranolky v rúre, tak kur. prsia nakrájaš na rezančeky, dám na olej opiecť, ked sú už také biele, tak tam šupnem korenie gyros zn. Kotanyi (to je najlepšie), miešma, trošku sa to opečie a hotovo. a stroganov, tiež z kur. prs, orestujem cibuľku, pridám kur. prsia, potom korenie, soľ, vegetu, worčester (trošku), ked je to také akurát, kečup, trochu sa to povarí s tým, stiahnem z ohňa a pridám smotanu na varenie, trošku sa to spolu povarí a hotovo. Malo by do toho ísť ešte aj trošku horčice. k tomu ryža, alebo hranolky, mňamka

bagaja
25. nov 2009

ahojky no tak tromfne nás niekto my sme dnes od 4,45 hore 😠 som nadšená z toho a v noci jedlo 3x čiže to pripisujem rastovému spurtu, to mi nevadí ale to ako dieťa donútim spať dlhšie netuším 😠

no leni a normálne som musela popočítať tt v kalendári lebo som nevedela koľko máme 😀

a ešte sa pochválim: obchod navštívený, obed uvarený, pradlo požehlené, druhá práčka točí, som šikulka čo, ím menej spím ty som akčnejša 😀

bagaja
25. nov 2009

a ešte všetko dobré všetkým Katkám

eviqa
25. nov 2009

bagaja, to si už všetko stihla? ja sa dnes chystám na generálne upratovanie, ale pekne je vonku, tak neviem, či neostanem len pri úvahác 😀

martinex
25. nov 2009

no ja som akurat pozehlila dneska...a velke upratovanie mam tiez v plane..ked je tak pekne,zislo by sa okna umyt 😖

eviqa
25. nov 2009

marti, ani nehovor. Včera sme s malým pozerali von oknom, ale neviem či dačo videl 😀 no nie je to také strašné, ale zišlo by sa aj nám. Zehlenia mám toľko, že ani radšej nepozerám do šatníka, ale práčka zasa perie, tak už dnes musím, aj keby neviem čo podalo z neba. Som zlenivela na materskej, stále si poviem, zajtra 😀

bagaja
25. nov 2009

no a aj som zvesila záclonu že idem umyť aspoň jedno okno, šak netreba to zas preháňať, a chcem si popratať teraz, aby som mohla piecť a venovať sa malej a vychutnávať si vianočnú atmošku 😉

sisulka7
25. nov 2009

ja robim gulasovu polievku taku pravu aj s masom 🙂 a druhe malo to byt kuracie na smotane so sampionmi, ale ten gyros vyzera jednoduchsie 🙂
polievocka sa vari, Kristinka sa zobudila, troska sme pokonickovali a teraz sa hra na hraccej deke a doklada si so zvieratkami kym sa maminka doji 🙂

eviqa
25. nov 2009

sisul, ten gyros je fajna rýchlovka. Ked už naozaj neviem čo variť, alebo nestíham, tak je to super rýchle. A chutí nám to. Ono na korení píšu, že bravčové mäso, no ale kto bude čakať, kým sa urobí bravčové. Ja robím z kuracieho.
bagaja, aj ja mám v pláne linku dnes, kukám, že možno aj okná by som mohla stihnúť a ešte chcem aj žehliť. No ked toto stihnem, ta som superžena. Mám ja ale sebavedomie, že? 😀 😀 😀 aj ja by som chcela pred vianocami kľud a pohodu a vychutnávať si to.

zuzzka1
25. nov 2009

Ahoj maminky, prepáčte, že sa vám tu pletiem, počas snažilkovania som si pre radosť kúpila vianočné oblečko, bábenko čakáme až v máji - budúci rok nám bude malé, ak by mal niekto záujem, nakuk: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... - nové, nenosené zn. Next. Pekný dník.

bagaja
25. nov 2009

sisul inak minule som s kamoškou bola a ona ma ročnú dcérku a tiež v kuse odsávala mala sa jej nechcela chytiť bradavky, tak som povedala že klobúk dole že rok, ako obdivujem vás čo odsávate, ale inak to nejde a je super že chcete dať babatkám to najlepšie čo môžte.No a ona mala toľko mlieka že nosila do nemocnice predávať 😕

martinex
25. nov 2009

eviq aj ja som leniva a pritom cely den mam prd na praci....a furt to odkladam...ale ked sa blizia tie vianoce 🙂 a v nedelu je prvy advent,tak uz asi aj skatule vianocne vytiahnem a nejaku vyzdobu porobim 😵

sisul gyros je jednoduchsi a mas to rychlejsie hotove...

a uz som aj riady umyla 😀 este dam prat a v podstate by sa dalo povedat,ze som sa dnes pretrhla od roboty 😀 v porovnani s inymi dnami

bagaja
25. nov 2009

mati no neprehánaj to s tou robotou 😀

perla200
25. nov 2009

ahojte babule...my noc fajn...prvý krát hore o 5.h napapali trosku pomrvili a o 6.h zaspali do pol 8....ako vždy...ja do pol 9 - mm ma zastúpil....ale najhorsie je že mam seknutý krk...som k.o. neviem ako budem fungovat:(((((((((((((((((((((((((((((((

ani poriadne malú na ruky nezdvihnem:(((( ☹

sisulka7
25. nov 2009

bajaja, tak to je ten lepsi pripad, ja uz ani nemam pocit, ze odsavam, skorej by som to prirovnala k ždímaniu, ale kym tam je bola by skoda ho nevyuzit, len som z toho desne unavena, esteze mala je v poslednej dobe ako anjelicek dostala taku hracku zirafu z ktorej visia hrkalky, pripnem na hrazdicku a ona sa krasne zahra, popripade ju to uspi 🙂

martinex
25. nov 2009

baga 😀 neboj,dam si pozor,aby som si neublizila 😎

sisul ani cez klobuciky mala nechce papat? sak to ma ako dudel skoro

eviqa
25. nov 2009

sisulka, tak držím palčeky pri odsávaní.
perla, ja som na tom podobne. Malý je v tej sedačke taký ťažký, že včera, ked som ho nosila po tých dr. som si asi natiahla nejaký sval. Bolí ma ľavé rameno, ruku zdvihnem s bolesťami a otáčam sa celá. No včera to bolo otrasné, ale dnes je už lepšie.

babulka123
25. nov 2009

baby dnes nestiham ale vsetkym Katuskam len to naj ...

pridem na vecer alebno mozno poobede

bagaja
25. nov 2009

no babenky tak dávajte na seba pozor 😖

sisul ako fakt klobúk dole ja som unavená a to malá odsáva sama 😉

rene82
25. nov 2009

ahojte maminy. katkám všetko naj k meninám.

spanie? mne teraz 2 noci po sebe tamarka potiahla 10-hodinový spánok bez papania. až som ju ja budila, aby konečne papala 😀 .
včera sme boli na nedonoseneckej poradni a všetko je ok. mati a pýtala som sa na to plávanie, tak odporúča, ale nie v zime, keď sú viacej rozšírené infekcie. takže začneme až niekedy v marci asi. a konečne nás aj zmerali, tak máme 60 cm a vážime 5800 g bez plienočky (u pediatra sme vážení s plienkou a v bodyčku).

a katka ja som tiež pôvodom senčanka, skoro 2 roky bývam v reci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre