Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lenka_66
21. sep 2009

dani uz mas odsavacku? ja si uz skoncim tak by som ti mohla ...

babulka123
21. sep 2009

ja som taka citlivka na nu, keby mi hentak revala ako pisete no dovi dopo.. uz by som bola na psychiatrii..
vcera plakala kvoli brusku a ja s nou .. zistila som ze nemozem nic bublinkove..

a pokial spi na brusku tak urcite by som ju pre nedavala.. ale u nas je na brusku skor za trest.. tak sa jej to nepaci.. zakazdym hodi taky pohlad ze mama preco ved ja som nebola zla..

lenka.. 20 min.. no pekne..

lenka_66
21. sep 2009

babul ten pohlad poznam ☹ .s placom co ine by si robila ak vies ze co si mohla si urobila a viac sa neda.tiez placem ale nie pri marekovi

babulka123
21. sep 2009

lenka uz nekojis vobec??
ja som chcela skoncit.. ale nejako sa mi to neda.. zakazdym ked sa rozculujeme pri jedeni si hovorim ze jej dam flasu a bude pokoj.. ale kde.. do rana mam prsia ako kamen..

a .. ja to neviem odist od nej a ist revat niekde inde.. juuj ale ako mi marek nadava za to.. aviem ze ma pravd ale co narobim

lenka_66
21. sep 2009

babul posledny tyzden odsajem cca 50 za cely den. trva mi to hodinu tak pomaly to ide.nejem nic lebo malemu vsetko vadi.tak rozmyslam.
raz mal marek zapchu tak som si dala skvarky ze ho aspon vycistia . no prd makovy po nich mu nic nebolo. z neho urcite nebude dr.bukovsky 😀

lenka_66
21. sep 2009

babul ja az ked sa ukludni a zaspi . pri nom sa snazim nerevat

sisulka7
21. sep 2009

baby,. ja som odvcera odstavila flasu a trapime sa nad prskom, zacinala som mat problemy s mlieckom vecer a tie stresy, ci nastriekam, alebo nenastriekam dost na vecerne kojenie boli o nicom. Tak mi radili len co najcastejsie prikladat a nedat jej tu flasu, drzime sa zatial, sice s obrovskym placom, aj maminka si to odplace, ale ked tam bolo dost do flase, tak tam musi byt dost aj ked saje. Trapime sa zatial ale neviem ako dlho to vydrzim. tazko sa jej saje asi po tom soku, ze nema flasu, tak si to cez den dost odtrpime a papame kazdu hodinu, snazim sa tam robit aspon hodinove odstupy ale niekedy je to tazke ked tak place. Ale v noci sme zaspali asi o svrt na jednu po papani a zobudila sa az o pol piatej, tak neviem, ci bola taka vycerpana, alebo sa naozaj napapala. Snad sa nam to podari. Inak prezivam neskutocne muky s tym, ze jej nedam flasu, lebo viem, ze by sa ukludnila, to nutkanie mam stale, ale ked saje, tak je skoda ju nenaucit na prsko, no nie?

bagaja
21. sep 2009

he my už dvadsať minút plačeme, mladá v postielke, stará pri Pc ☹ Ona je ticho ako ju zoberiem na ruky a to ja nechcem tak ju nechávam vyrevať ale keby ste počuli ten plač, fnuk fnuk

daniela33
21. sep 2009

leni, xi xi, fakt nádhera tie torty, už som inak kukala aj na také 😎

končíš s kojením, ja slovne končím každý deň a stále kojím, ale tiež tomu nedávať dlhú budúcnosť. Leni dík, ale mne s odsávačkou nejde ani kvapôčka, musím ručne. Včera som odsala 80 ml a dnes to malá zbaštila ráno potom ako mi bola prilepená 20 minút na cicke ...

lenka_66
21. sep 2009

sisul , pokial mas mliko tak urcite.no ja mam len taky zakusok akoze .my sme jedli z prska 1,5 hodiny a o hodinu zas chcel.preto som zcala odsavat.v noci som mu davala z natural obalu 😀 .no marek bol aj tak stale hladny.

daniela33
21. sep 2009

sisulka, aj ja to musím riešiť fľašou, lebo keď ju prikladám, síce pije, ale podľa mňa vytiahne len to predné mliečko, ktoré jej ide ľahko a potom sa pučí, vypľúva a hľadá, a zlostí sa, lebo jej už netečie tak ľahko a tak musím ešte dávať fľašu 😒

daniela33
21. sep 2009

leni, ideme s Tamarkou v stredu okuknúť bývalé bydlisko, KVP, ideme na polikliniku na gastro a tak sa zastavím aj u Olašinovej detskej pre Kubkovu kartu. Bude chodiť tu na Furču, máme to blízko. Len som zvedavá ako vydržíme, pred vyšetrením nemá hodku a pol jesť a kým sa tam z furče dostaneme

lenka_66
21. sep 2009

dani , ja len ze si spominala ze skusis inu odsavacku.koncim nechcem este pockam mozno tyzden ale necerin ze sa to zlepsi.vcera sa mi podarilo az 25odsat.no ale to som v sobotu nejedlanic varene iba chlieb s maslom a 2 pribinackov.(hlavne ze sa vsetci hostili) .ja by som ani snurku do topanok nespravila na tej torte 😀 .

lenka_66
21. sep 2009

dani , tak daj vediet vybehneme von.inac mam polku nutrilonu comfort tak ti mzem ak chces.mareovi nesedel

daniela33
21. sep 2009

chcela som skúsiť elektrickú, tá vraj vytiahne,ale keď si spomeniem, koľko som dala za Aventku odsávačku, z ktorou nič nevytiahnem, tak nebudem ešte investovať do ďalšej, kde som si tiež nie istá, či to bude fungírovať...
Ja som tiež väčšinou na suchotách, akurát polievky jem a veľa jogurtov a chlieb so syrom alebo marhuľovým džemom a kopec piškot alebo bebe keksov 😒 . Už by som tak niečo normálne zjedla ... akurát som zošrotovala jednu veľkú hrušku zo záhrady, tak som zvedavá, čo bude večer 😖

bagaja
21. sep 2009

chuda moja malička normálne z toho plaču zaspala.

Dani my sme mali ten istý problém že vydudlala predné mlieko a potom sa pučí mrví plače lebo zadné jej ide ťažko, ale ja ju nechám tak, nech sa trápi a ona už prišla na to že iný zdroj obživy nedostane tak sa trápi

babulka123
21. sep 2009

lenka poslem ti mlieko??? ja ho mam zas vela ale len na lavej strane na pravej to ide horsie.. na lavej zas tolko ze sa pri tom rozculuje, takze odsavam najprv az potom davam.. hehehe a prave mame na uspavanie.. hehehe

daniela33
21. sep 2009

leni 🙂 mne ostala celá neotvorená plechovka comfortu, lebo doktorka nám zmenila na Nutrilon HA, hypoalergenny. Musím to dakde za lepšiu cenu predať, čo s tým... Oki ozvem sa a keď tak môžeme kus pokočíkovať a pokecať 🙂, uvidím ako dlho sa tam zdržíme, musela som nás objednať za 10 EUR presne na 13:30 , lebo inak by sme asi do vianoc čakali ...

lenka_66
21. sep 2009

babul ,marek zbasti vsetko 😀 .

bagaja
21. sep 2009

o dani my sme po hruške plakali celé poobedie ale to malá iba dva týždne ked som zjedla, tak možno Tamči už nebude vadiť

daniela33
21. sep 2009

bag a zlepšilo sa to? už sa toľko nepučí?

po mojom mlieku je stále taká nekľudná, chvíľku je dobre a potom zasa chce, a to som ju mala na cicke non stop, a nič iné nestíham robiť

lenka_66
21. sep 2009

inac sila ja chodim na gastro ku vam a ty ku nam 😀 .tak nic potom ju asi vyhodim bo co snou.len mi bolo luto tolke peniaze to stoji a ja ze len tak do kosa

daniela33
21. sep 2009

juj vážne? tak dúfam, že keď je už väčšia, bude dobre, 😖 . Toľko ma tá hruška dráždila, až som jej neodolala 🙂 . Musím vysadiť aj kečup, lebo sa celá na líčkach a brade vyhádzala bielymi pupákmi. Ozaj jedli ste už grenadír, takú mám chuť, ale je tam cibuľa a bez cibule to nie je ono

babulka123
21. sep 2009

lenka ta torta je neskutocna..

inak kde si kupila taky ten vankus ze ho vypodlozis a lezi na boku? moja zvyknuta spavat len na boku a vo velkej posteli sa to tazko riesi.. vselijako je vypodlozena paplonom ..

daniela33
21. sep 2009

však presne Leni, mne ostalo ešte z druhej taká štvrťka, ale čo už s ňou. Inak ani môjmu synovcovi Tobikovi nesedel ten comfort, vraj bol z neho upchatý a pritom je to mlieko na koliky a zápchy.

lenka_66
21. sep 2009

dani , ale je tepelne upravena , nie je uz taka silna ako surova.mozes povolujem 😉

lenka_66
21. sep 2009

babul myslis to ze konecne vo svoijej ... . optima.len som si dala usit potah bo oni mali vsetky nefunkcne.12 aj par drobnych.

bagaja
21. sep 2009

dani pučí sa ako kedy ale už sa napapá, nič iné jej neostáva, a ked si vytiahne málo potom plače ako teraz ale jesť bude až o dvanástej najskôr... och aká som zlá mama, lenže sa mi vyhadzuje z prebytku mlieka tak sme museli prejsť na trojhodinový systém a zmyzlo to, takže asi to je pravda.

lenka_66
21. sep 2009

baga, aj my mame 3hodinovy rezim.no marek by uvital hodinovy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre