Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

bagaja
17. dec 2009

Mati a kde kúpim tie tuby? ešte som ich nikde nevidela

babulka123
17. dec 2009

ahojte..

ja som vam to chcela uz davnejsie napisat ale dnes uz musim... dohodli sme sa s Marekom ze kym bude on hore tak sa postara on o malu a ja chodim skoro spavat aby som to dospala..
baby neuverite ale ked ide marek spat o :

o 22.00 nina sa zobudi o 22.15
o 23.00 nina sa zobudi o 23.15
o 0:22 nina sa zobudi o 0:32...
atd.. 😀 😀 😀 😀

vcera nemohol zaspat { problemy v robote } tak bol hore do 4!!!!! a nina??? spala do 4... isiel si lahnut a bosorka sa zobudila o 10 min na to ... no skoro ma slahlo.. pochopite to ???ja uz nie, a chybaju mi akekolkvek logicke vysvetlenia.. aspon ze obcas len poomoze flasa , zaspi , dnes sice bola hore do pol 6, ale potom este spala do 8. tak aspon nieco..

a blazka... napisem ako sa dava video do FB, a co sa tyka maleho .. no mam dost.. ja by som asi odpadla keby sa mi nieco take stalo.. si super, paradne si to zvladla.. drzim palce..

martinex
17. dec 2009

kolka mlieka malo nemam,to viem isto...skor mi ide o to,ze proste vyda viac energie ako prijme z mlieka...a v 4 mesiacoch sa mi zda dost casto kojit kazde 2 hodiny... predtym som kojila kazde 3-4hodky... preto mam ten pocit

baga ja som ich kupila v tescu,stali asi 2,50

kolka1
17. dec 2009

Blazka este k tej prihode, klobuk dole super si zachovala duchapritomnost 😵. Borisovi tiez vcera zabehlo mliecko a nevedel sa nadychnut, tak som ho supla hlavickou dole a pobuchala po chrbatiku. Ale su to riadne soky.

No Mati my kojime v dlhsich intervaloch ako pred tym, ale Borko nie je taky akrobat ako Dado 😀. Takze energie spalime urcite menej.

babulka123
17. dec 2009

baby .. ja zas riesim ze ninka mi nechce jest mliecko... po 50ml strajkuje.. kym do nej nieco natlacim ...

martinex
17. dec 2009

sak to,ze Dado je ako zive striebro,on je v kuse v pohybe. uvidim co mi napise annaq a pobede zavolam doktorke ci mi nebude vediet poradit

lulu73
17. dec 2009

caute babule

my teplotujeme po ockovani, rano som bola v lekarni kupit tie homeo cipky...uz som jej ho aj dala a v momente zalomila 🙂

rene82
17. dec 2009

ahojte. dnes som vážila malú pred papaním a po papaní a rozdiel bol 200 g (váha asi aj zaokrúhľuje, lebo je iba na jedno desatinné miesto), takže spapala niečo medzi 150-200 ml. volala som dr. tak máme prísť v utorok na preváženie do poradne. inak ten ryžový odvar vôbec nechcela, tvári sa, že je to najhoršia vec na svete. a leni máš právdu, asi ju to "zapekalo", lebo včera celý deň nie plakala, ale revala, čo si nevedela prdnúť. som vkuse masírovala bruško, nosila na rukách a tak. obed som varila až 3-4 hod kvôli tomu. a pýtala som sa aj mami, či to dávali aj nám. tak povedala, že hej, ale iba keď sme mali hnačku, aby ju to zastavilo. tak neviem. už to nedávam ani neskúšam dávať. dúfam, že váha v utorok ukáže riadny prírastok. 😅

rene82
17. dec 2009

mati som sa chcela spýtať ešte k tým tvojim lineckým (trochu inak). ako dlho vydržia, keď je tam ten krém? neviem totiž, kedy ich môžem začať robiť.
a perníčky som aj ja zdobila s tými tubami od decoru, ale dosť ťažko sa mi to vytláčalo a nie vždy mi to dobre držalo na perníčku. a na jednu dávku cesta mi to nestačilo. tak som včera ešte kúpila od dekoru také tie farebné kvetinky, celé perníčky som potrela klasickou bielou polevou a rozsypala na to tie kvetinky. 😉

babulka123
17. dec 2009

rene .. ja neviem ale logicky mi pride, ze ak nepribera { nahodou , lebo podla toho co pises tak papa pekne} tak by som skor dala UM ako ryzovy odvar.. lebo ten je fatk len na stolicu dobry {teda vo vasom pripade zly}

adenka
17. dec 2009

ahojte,

tak my mame celkom fajn dni, mala spinka pol hodinku-hodinku, potom ma jeden 2-3 hodinovy spanok, ale nejaka nervozna. ked nespi tak neobsedi ani v lehatku, ani na deke, vsetko pcha do ust a ani necuca ale kuse. ak ma prilezitost tak sa nam zakusne do ruk, ale nema to ani zdurene ani nic, tak neviem ci by to mohli byt zubky.. mozno ju len svrbia dasienka. vcera vecer zaspala s dudlom co nikdy nerobi a zula ho ako o zivot... a budi sa mi s hroznym placom, je jedno ci po pol hodine alebo po troch.. tak neviem 😒

inak kojenie kazde 3-4 hodiny vam zavidim... domca cez den ak nespi tak papa aj kazdu hodinu aj pol... lenze u nej je ta chyba ze ona si pocuca trosku, potom je pre nu strasne dolezite zacat mi nieco rozpravat a ked ju dam grgnut, dalej uz papat nechce len sa na mna usmieva... a o hodinu uz zas place od hladu. ale nechcem jej cez den davat UM lebo citim ze mliecka tam mam dost... akurat vecer mi bez flase nezaspi... je jedno ze mam naliate prsia, ona to vypije a este pisti kym nedostane flasu...maska mala 😀

kolka1
17. dec 2009

Rene, super tak Tamarka papa krasne 😵. Uvidis ze aj bude aj slusne priberat.

Lulu boooze vy si "vyzeriete" vsetko co sa da 😔. Teplotka od Emky hes, hes.

Adenka, presne toto mame aj my. Ani v kresielku, ani pod hrazdickou a najlepsie na rukach. Akonahle ho niekde polozim hned zacne mrnkanie. A ked dam hracku, ruku prst tak zurivo kuse. Tiez sa mi nezda, ze by mu isli zubky tak to bude asi iba nejaka faza 🙂. A vcera v kociku vonku dva krat strasny plac zo sna ☹.

martinex
17. dec 2009

rene ja budem tie linecke robit tak max dva dni dopredu..oni sa aj tak rychlo zjedia a zatial som ich skladovala v ladnicke.

adenka
17. dec 2009

kolka a ma borko zdurene dasienka? lebo domca vobec... dnes jej chcem kupit kusadlo a uvidime...
ja som myslela ze je zas zarucickovana po vikende, ale to je taky iny plac...nekludny, nervozny...

kolka1
17. dec 2009

Adenka mne sa trosku zda ze ano ale iba spodne dasienko. A ked pozriem zpredu tak nieco sa tam hlboko rysuje ale to je podla mna este na dllllho. Ale zas sme aj trochu teplotkovali, tak neviem. Tiez som si najprv myslela, ze vikend 😀 bola u nas v nedelu 7 hodin na navsteve rodina a vkuse na neho rozpravali, nosili ho a tak. Ale vsak uz je stvrtok a este stale je taki. No a este k tomu od nedele zacal malinko spavat. Mne to vobec nevadi, ze nespi ale jemu ano 😀, potom je mrzutko. Ale v noci spinkal na dnes uz 11 hodin tak verim, ze dnes uz budeme OK.

lulu73
17. dec 2009

ja kojim cez den kazde dve hodky a v noci kazdu hodku....a ako aden pise, emma sa nevie poriadne najest...ona pocucka a zaspava, alebo sa zacne smiat,kecat

adenka
17. dec 2009

kolka tak asi to len treba prejst, mozno zly tyzden...aj ked teda zly doslova nie je, len horsi 😅

lulu mame proste extremne komunikativne deti 😀 ani najest sa koli tomu nemozu... 😅

kolka1
17. dec 2009

Baby a robi vam to aj ked kojite po leziacky? Mne to Borko robi tiez ale iba ked kojim po sediacky, teda obcas aj po leziacky ale to iba velmi malinko.

lulu73
17. dec 2009

blazka...viem co si vcera zazivala....mne sa takto emma nevedela nadychnut z placu...odrazu ostala ticho,biela ako stena,mne sa zda ze jej modreli usta,oci vyplestene a bola ako handrova babika...tiez som bola sama a kricala som, triasla som, neviem ako som ju dala dole hlavou a buhla ju do chrbta a to zabralo.....bola som z toho tak v prdeli, ze som sa rozklepala a nebola som schopna ani vytocit na mobile manzela a povedat mu to a ked som sa asi po desiatich minutach dovolala, tak som tak plakala, ze si myslel ze emma umrela alebo co....bol to najhorsi zazitok aky som vzivote zazila....a odvtedy ked emma place, okamzite ju beriem a nedovolim aby sa dostala do nejakeho hysaku, pretoze sa strasne bojim

ale dr. mi povedala, ze s detmi sa nesmie triast, to je chyba....maju sa polozit na ruku hlavou dole a ma sa im buchat medzi lopatky

babulka123
17. dec 2009

kolka.. toto plakanie zo sna cez den mame aj my posledne 2 dni..neviem o com to je.. nikdy to nerobila..

adenka
17. dec 2009

kolka ja ked kojim po leziacky tak po chvilke grcka, takze to nemozme... to robim len ked viem ze uz tam je strasne malo mliecka a chcem ju uspat....

lulu73
17. dec 2009

kolka...ona aj po leziacky vymysla 🙂 resp. malinko papa....ale napr. mi vobec neodgrgujeme

adenka
17. dec 2009

lulu ako polozit na ruku? tvarou do dlane a tak??

babulka123
17. dec 2009

boze lulu... ja teoreticky viem co treba robit ale prakticky? sak by som zosalea, osedivela a umrela skor ako by som ju zachranila..

lulu73
17. dec 2009

no ako by som to popisala...mala ti lezi na ruke na brusku, hlava dole, nohy ma pod tvojou pazuchou a druhu ruku mas volnu....vyskusaj si to...ale garantujem ti ze ked sa dieta dusi, tak v tom strese ani nevies ako si ju schmatla a bude dole hlavou raz dva

martinex
17. dec 2009

lulu tak ale rozumiem tomu,ze Emusku tak casto kojis,ked poriadne nepapa.. Ale ten moj chuligan ma riadny tah,pekne sa naje a o hodinu znova...Aj teraz rano,hodinu pospal a hned si pytal jest. Pricom pred tym ako zaspal jedol.. tak ja uz neviem 😠

adenka
17. dec 2009

lulu no tiez si myslim ze ak k tomu dojde, tak budem rada ked ju schmatnem za nohy, vytiahnem a bude...boze len nech sa to ikdy nestane... v nedelu sme mali taky zachvat placu ze az bordova bola, nevedela sa nadychnut uplne vydesene na mna pozerala, tak som len na nu fukala a potom to preslo, ale este aj na prse vzlykala chudatko...

lulu73
17. dec 2009

babulka...aj ja som si to myslela, ked mi segra raz davno povedala ako malu asi dvakrat kriesila...vtedy som nechapala ako to moze s takou lahkostou hovorit...neumrela by si...v tych sekundas konas, ale potom ty kokos, bola som na zosypanie este par hodin a dodnes mam dost ked place

inak v tej sekunde ako prestala dychat, tak som mala v mozgu taky nejaky skrat ze ja to nechcem riesit, ze keby bol niekto nablizku, tak by som mu ju dala a ja by som utekala, utekala, utekala prec od toho....nevedela som sa na to pozerat...uplne som bola asi v panike...mozno sekundu, ale bola

lulu73
17. dec 2009

mati...ona taha pat minut a ja som sa uz spojila aj s annag aj s nasou dr. a obe mi tvrdia ze emma sa za ten cas naje poriadne, ze to sa mi len zda, a ze je to ok

lulu73
17. dec 2009

a energie mame za dvanastich....vkuse sa hybe, spekuluje, stale nieco riesi....ona nie je v klude ani chvilku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre