Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lenka_66
17. dec 2009

mati , chichi

blazka24
17. dec 2009

zuzkamilko to máš dobré že ti to chlap povedal ale mne taká striga strapatá na kardio že či som normálna že som pribrala tak veľa že to nie je o tehotenstve ale o prežieraní a ona vypadala jak z časopisu pre moletky chudera a potom sestrička zadrbkala že má zvýšený trošku tlak , sa divím že jej to nerozbilo ten debilný prístroj čo som si myslela keby vedela čítať myšlienky tak sa obesí na tej gumičke od merača tlaku ťapa jedna.........

no čo sa týka kupovania tak s tým mám bohaté skúsenosti 😀 minulý rok sa ma spýtala predavačka v tescu že či som kompletná že idem kupovať medové pláty 22-hého decembra a ja na to, ale naivita nebolí tak ma nechajte snívať 😀

lenka_66
17. dec 2009

😀 marek mi sedi na rukach zlozil si ruky na brucho a pozera klip na vcelu maju ak prepnrm na kona ide sa rozdrapit aky je nervny 😀

blazka24
17. dec 2009

leni môj malý je čistý chlap, včera jedol a začal ma škrabkať po bradavke na prse a reku a ty čo robíš a on zdvihol pohľad a uškrnul sa a papal ďalej - muž vraví že aspoň vieme že nemáme doma buzíka 😀

martinex
17. dec 2009

blazka to je utecha 😀

zuzkamilko
17. dec 2009

viete co ma ser.e,ako sa ludia normalne vytesovali,ze ako som pribrala a ze mi to mohli povedat a tak ☹ a najhorsie na tom je,ze fakt som strasne pribrala a bola naliata,ale ze mi nechutilo jest,lebo ma napinalo na vracanie-mala som sa prezierat 😖

lenka_66
17. dec 2009

aj marek sa mi hrabe vo vystrihu

blazka24
17. dec 2009

zuzkamilko to sú tie útlocitné povahy ktoré by som kutáčom udr.ala ale keďže som zodpovedná mamička tak som ich len do takej veľkej diaľky kde keď ideš so sviečkou a tá ti zhasne tak si tam - mne zobák od zadku narástol ako mi kedysi vravel otec ked som bola v puberte takže aký požičaj taký vráť 😀 inak pribrala som 25 kilo heheh kto viac a teraz eštik som aj dohonila ďalšie dve kilá a keby mi starý zahol tak má o 27 kg ťažšiu ranu do huby a kopanec do ritného otvoru a za ním by letela jeho igelitka so spoďármi 😠

zuzkamilko
17. dec 2009

blazka,inac sme mohli byt susedky,2 roky som mala frajera,ktory byval na klokocine v nitre 😎

z.vrablova
17. dec 2009

Zuzkamilko... to neries,... ja som v tehu nepribrala tolko ako po porode a co spravim, zabijem sa??!! Idu Vianoce a vahu budem riesit po Novom roku, snad... (Lenka, ja ta vidim.. 😀 , nesmej sa)... A tiez mam pocit, ze okolie riesi, ale ja to neriesim, zatial... heh
Kristinke sa dnes nechce spat, doobeda pospala na balkone hodinku a teraz je ulozena na poobedny spanok, pospala 40 min a mrnci, tak jej natacam kolotoc, niekedy pri nom odpadne...
Dnesna mrkvicka na jednotku... sa nevedela dojest... drzala si misku oboma rukami a otvarala pusinku... zlaticko... Babulka, mrkvu ste skusali 3 dni?
Lulu, vela sil malickej...
Ja sa chystam umyvat okno a balkon v kuchyni, ale to najprv musi mala zaspat... potvorka, to akoby narokom.
Sopliky na ustupe, ale naopak mna chyta kychanie, hrdlo skriabe, nadcha... tak som nasadila Ccko, cajiky... pomoze teraz, ked je tolko prace pred Vianocami... ale sa nepretrhnem, ak bude niekomu vadit, ze nemam vytepovane koberce, tak nech mi ich pride sam tepovat... heh
A kojenie... Annag je odbornik, ale tiez si nie som ista, ci kojenie za kazdu cenu... neviem co je vacsie zlo, ci dieta na UM alebo nevyspata, nervozna mamina... Ja som si ohladom kojenia uz v hlave upratala, tiez mi trvalo, kym som to prekonala, ked som prestala, ale s pocitom, ze som preto urobila maximum...
Baby, co davate AR... ste kupovali cumle s vacsou dierkou, alebo ste nejako zvacsili tu malucku? Ja ma tusim tu od narodenia do neviem kedy... Chicco... a sa mi zda, ze mliecko hrudkaveje (a to mixujem az ked a voda 40-45st)... a kvapky Biogaja sa zle rozpustaju... no sakra

martinex
17. dec 2009

blazka tak krasne si to napisala 😀 ja som v pluse 13kg...co narobim. 😠 😉

blazka24
17. dec 2009

zuzka vráblovka kúpila som väčší dudel, pri AR sa ťažšie ťahá mliečko krpcovi, môj sa zlostil že mu to nejde 😕
ja mliečko dávam do studenej vody a tak zohrievam vtedy mi nehrudkavie ale lenka to robí tak že dáva tiež do teplej vody - no každý máme svoj štýl musíš si nájsť ten pravý alebo skús to po každom pridaní tej odmerky zamiešať, ja to tak robím vždy a nehrudkavie to ale už som písala dávam to do teplej alebo až studenej vody..........

marti díky ale to som sa našlapávala a takto to dopadlo, mm sa ma pýtal o čom som písala tak reku ako za tebou letí igelitka keď zahneš 😀 tak sa otočil na druhý bok a že dovi dopo idem radšej spať ďalej 😝

babulka123
17. dec 2009

ahojte, tak ninka prave dojedla.. zeleniu.. isla sa zdrhnut.. mlieko?? klula na mna a to preco mam akoze ja jest.. ?? no takze zeleniny 60g a mlieko 60ml.. aspon ze tak..

z. ja som po 2 dnoch nemala ziadnu reakciu {teda ninka} tak dostala potom zemiak, a po 2 dnoch som jej dala cviklu, a potom pastrnak a potom cukinu.. vzdy k tej mrkve..
dnes mala zemiak, cvikla pastrnak a cukinu.. a zistilia som ze ked je to troooska studensie tak to vypluva, ked je to teple tak to chaluje jedna radost..

lenka_66
17. dec 2009

zuzi ja mam dudle mam na mlieko a su tak akurat

lenka_66
17. dec 2009

zuzi v. ale som sa inac pobavila s dietou a upratovanim 😀

lenka_66
17. dec 2009

ja som si kupila davkovac na mlieko tam mam stale pripravene 2 odmerky a len nasypem do akurat vody.kym som davala priamo mliecko do flasky tak pri 6 z prvej bola hrudka.zvyknem aj do teplejsej ak viem ze dam tak o 15 minut to sa akurat vychladi.davkovac je aj na cesty dobry

lenka_66
17. dec 2009

oo pardon 6 a nie 2 odmerky.to by mi marek dal 😀

kolka1
17. dec 2009

Blazka 😀 😀 😀 som sa pobavila, ide Ti 😀.

S tym pecenim Lenka daj vediet, kedy pojdes do Tesca idem s tebou 😀 😀 😝. Tiez radsej neexperimentujem. Ale odkedy som na materskej uz som upiekla svoju prvu bublaninu v zivote. Ano dobre citate prvu 😀.

Inac upratovanie, sme spinkali 2,5 hodky, boli sme von so psikom a este som stihla vylestit celu kuchynu, vsetky skrinky z vrchu zo spodu, z boku, navarit sa najest. Jooooj som sikovna 😀. A vecer sa chystam na ferovku s kopou pradla, co tu rastie.

Ale teraz na vaznu temu, chlap ma narodky, ideme robit v sobotu oslavu, obed torta a tak. Ale chcela by som sa blisnut 😀 a upiect nieco na slano. Tak a fcul radte. A s ohladom na moje skusenosti. Inac mam 2 ks listkoveho cesta v chladnicke tak mozno to. Minule ste nieco spominali prosim sup sup s napadmi.

blazka24
17. dec 2009

kolka tak ja som včera robila tzaziky z lístkového .............

rozvaľkáš lístkové cesto dáš 200 g tvrdého nastrúhaného syra posypeš korením tzaziky asi 1/3 sáčku som dala /lenže včera sa mi vysypalo ehm trochenzi viac a bolo to dosť ostré 😀 ale mužovi chutilo/ potom preložíš cesto tak aby si ho mohla znova rozvaľkať teda ľavý okraj, pravý okraj a ešte preložíš cez seba a rozvaľkáš, rozkrojíš na pásiky z pásikov urobíš obdlžniky z obdlžnikov trojuholníky a zroluješ na slimáčika, dáš na plech potrieš vajcom a na 220 asi tak 8-10 minút pozri na ne či sú pekné hnedé ale cesto nesmie byť moc hrubé aby sa dobre prepiekli, niekedy dávam aj dlhšie nakoľko som tiež kuchár začiatočník vyberám ich asi na tri krát a ochutnávam tú z kraja či je upečená heh..........

lenka_66
17. dec 2009

blazka , no u nas chodi na nakup marian.ja len pisem listok a ako povie on-poziadavky teroristov 😀 .ja tak z casu na cas.s kocikom sa mi nechce a je to blbe.

lenka_66
17. dec 2009

oo to bolo pre kolku

z.vrablova
17. dec 2009

tak myslim, ze som doupratovala...Kristinka totalne bojkovuje moju snahu... uz som ju vybrala z postielky a spi mi na hrudi pri pc... idem urobit este jeden pokus, kym sa nezotmie... drzte palce...

lenka_66
17. dec 2009

zuzi ty si to nepochopila.kristinka ta setri nemas upratovat 😉

kolka1
17. dec 2009

Blazka ja mam take super hotove cesto ze netreba valkat tak co s tym? 😀 Staci ked rozlozim, nasypem ingrediencie, prelozim a dalej podla postupu?

stansun
17. dec 2009

kolka ja mam super recept na slane pecivo, vsetci si ho pocvaluju a je naozaj velmi dobre 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5832 tu je iba priklad ako to ma vyzerat lebo neviem tam uz najst ten moj recept co som robila ale ja to plnim takto:
dam si na panvicucibulku, oravsku slaninku a sunku vsetko pokrajane na malinke kocky, to si upeciem pekne do zlatova. Ked je to vychladnute tak tam pridam kecup + nastruhany aidam. Vsetko pekne zmiesam do kopy a rozotriem to na listkove cesto ktore som si potrela kecupom. Potom to zatocim supnem do chladnicky aby to stvrdlo a potom pokrajam a peciem 😉 Na tieto kolieska je velmi vela receptov tak skus neaky a uvidis urcite bude velmi chutny. Ale mam jeden zlepsovak uz predavaju aj listkove cesto ktore uz je v rolke takze sa nemusi ani valkat. staci iba natriet a je to hotove a hlavne rychle 🙂

A minule som robila este mini pizze z tohto listkoveho cesta. Nakrajala som si ho na stvorce a na ne som poukladala vsetko mozne co ma napadlo a dala zapiect. Bolo to moc chutne a budem to robit aj tuto sobotu lebo budeme mat tiez oslavu 😉

zuzkamilko
17. dec 2009

kolka,ja mam tiez super recept, rozvalkane listkove cesto potries kecupom,navrh das platky sunky a syra a cele to zrolujes,rolku potom nakrajes nakolieska a das na plech,10 min na 200 stupnov,vrch mozes este vajkom potriet a posypat sezamom

zuzkamilko
17. dec 2009

stansun-predbehla si ma 🙂

blazka24
17. dec 2009

kolka áno ako si uviedla.........

zuzkamilko tiež robím aj tvoj recept........

idem chlopi sa mi zobudili a jeden chce kávu a druhý asi mlieko - nerozumiem zatiaľ reči jeho kmeňa 😀

zuzkamilko
17. dec 2009

aj ja idem,cakame navstevuuuu 😵

martinex
17. dec 2009

kolka u nas su velmi oblubene bryndzovnicky

250g bryndre, 250g hery, 250g hl.muky....spracujes,vyvalkas,vykrajujes kolieska,posypes solou,rascou alebo sezamom a pecies..mnam mnam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre