Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

z.vrablova
17. dec 2009

vdaka... zda sa mi, ze AR moze predpisat len gastro dr... teda minimalne prve balenia po vysetreni... a my mame Bebu AR, ale urcite je aj Nutrilon

martinex
17. dec 2009

baby tak mi uz okupany,napapany a tatino ide maleho uspat...

babul to ma mrzi, ale ak je spokojna,este by som to neriesila,teda to ze nepapka..ak sa to do tyzdna nespravi,hybaj za dr. a to vrackanie, no skus zmenit mlieko,za pokus nic nedas..

perla to SIDS,tiez som kukala...a ze 7mesiacov mal ten chlapec... bojim sa toho ako cert kriza, resp. vseobecne ze sa malemu nieco stane...ale to je moja blba povaha, musim sa to odnaucit 😠

z.vrablova
17. dec 2009

Mti, to nie je povaha... to prave ten materinsky instinkt... mama mi vravela, ze az ked budem mat vlastne deti, pochopim, co je to strach o dieta... svata pravda

babulka123
17. dec 2009

oki tak zajtra skusim este vybehnut kupit AR mlieko , snad to bude ok..

z.vrablova
17. dec 2009

Mati... sorry za oslovenie

perla200
17. dec 2009

ano každá značka mlieka ma aj hypoalergénne mlieka aj AR....no neviem či je niekto viac informovaní o mliekach ako ja🙂)))))))))))))))))) lebo mame bohaté skúsenosti.....ešte je nutrilon comfort...opýtaj sa aj na to babulka....alebo mrkni na www.nutrilon.sk

no ja sa o malú strasne bojím....hlavne ked sme boli v nemocnici a nechali si ju tam a ja som isla pre veci plakala som strasne celú cestu domov, doma a celé dni v nemocnici....hoci to nebola vážna diagnoza ale ja som sa strasne bála....a o takých veciach nemôžem ani hovorit ani mysliet na to, lebo mi je rovno zle....... ja ked mala občas tak reve hlavne ked sa obliekame sa bojím či som jej niečo neurobila....ved sa hmýri velmi.....a či som jej nevykrútila moc ručičku alebo tak...:(

martinex
17. dec 2009

zuzi ale ja som taka odjakziva.... ja ked mam ist na kolotoc,si predstavujem ako sa to cele utrhne a jak skoncim...alebo ked mm nezdviha,tak hned napadne ze sa mu nieco stalo a uz mi v hlave bezia hluposti...
ale je to asi len taka obrana pre mna,lebo v podstate nech sa stane cokolvek,vzdy je to lepsie ako to co som si predstavovala 😉

perla200
17. dec 2009

marti....ty si ako ja...ja vidím stoličku a už vidím ako sa o nu potknem....umyjem podlahu a čakam kedy sa na nej smyknem.....no tak môj muž meska 20min z práce a už vidím katastrofické scenáre.......

blazka24
17. dec 2009

babul nutrilon je aj AR a nepredpisuje ho len gastráč, síce vtedy by ťa vyšlo lacnejšie ale stojí okolo 8 euro ako kde ale ja ho používam odkedy nám stále grcal prúdom........idem najskôr pohľadať gastráčku až potom na výmenný lístok len zaklopem dokine na dvere že potrebujeme a tebe by som to isté poradila, nechce ťa poslať tak sa objednajte a len behni pre lístok - nie je ona pri tom keď malá grcká viem aké sú to nervy mám to doma tiež......

SIDS ale mne sa zdá že hovorili že našla dieťa na brušku, ale veď sa tam dostalo samé alebo ho ona tak uložila? nemá sa dávať na bruško spať - čítala som o tom článok na nete, tiež sa toho bojím a preto sa budím v noci na každé krpcove zachrapkanie a keď spí dlhšie a nevidím že dýcha tak sa mu hrám s prstíkami aby pohýbal ručičkou som asi divná že?

perla tak to môj malý reve ako tur keď sa obliekame a keď si všimnem že prečo plače napr. že som zle zatiahla bodičko a ľahol si na tie kovové spinky tak revem s ním, v nemocke som si odrevala svoje a tie pohľady na infúzku krpcovu v hlavičke sa zabudnú nedá 😒

martinex
17. dec 2009

perla presne,potom mu vzdy vynadam, on mi povie ze ci mi sibe,sak len meska... joooj, a pri malom si ani nechcem predstavit tie bezsenne noci,ked bude behat po diskotekach.... boze,asi budem chodit radsej s nim 😀 sak to budem este mlada mamina 😉

perla200
17. dec 2009

no ja zase ked sa mala narodila....tak sa mi stále snívalo že mi padla na zemi....brrr som sa budila spotená.....aj teraz sa strasne bojím že aby mi nespadla, niečo jej neurobila som a tak......asi som paranoická....

martinex
17. dec 2009

blazka mne maly len na bruchu spi..od 4och tyzdnov..na chrbte absolutne nechcel..ale teraz sa posledne 3 tyzdne otaca na bok, zaspi na brusku ale po chvilke sa zvrtne... ale sranda,ze ked ja ho dam na bok,tak nezaspi... proste sa naucil,ze na brusku sa spinka a inak sa moze hrat 🙂

martinex
17. dec 2009

perla v pohode,to sme dve... 😵

babulka123
17. dec 2009

no vidim ze zajtra jej zavolam a dohodnem sa s nou ..

a baby bola som pre nieco v aute.. ze tam je aka zima... moje nervaky.. brrrrrr

perla200
17. dec 2009

no ked je zvyknutý na brusku marti..... nasa spáva ako ona chce odmalička....väčšinou na pravej strane ale prehadzuje sa ako sa jej zapáči....hlavne sa mi ráta ako trčí noha a vyložená hore na kolíske to ako dokáže netuším.....musí mat proste vyložené nohy alebo pokrčené....tak jej dávam pod ne bud macíka alebo deku...vtedy je najspokojnejšia

martinex
17. dec 2009

no nic kocky, ideme si s mm spravit nejaku veceru a potom k tv.. pekny vecer

babulka123
17. dec 2009

no Ninka spavala na boku potom uz len na chrbte.. na brusko sa snazi prevratit ale potom sa jeduje takze som jej "zmensila" postielku , dala som vedla nej deku aby sa nemohla prevratit.. uvidime do kedy to zaberie.. ale nohy mava tiez vylozene na paplone..

blazka24
17. dec 2009

no môj mm si urobil krásny večer čumí zase na nejaký futbal- asi si hodím mašlu, krpec drichme a ja sa idem najesť.....

perla môj krpec si vykladá nohy na deku tú má skrčenú pod nožičkami nonstop ale nenapadlo ma dávam mu macíka pod nohy heheh vyskúšam.......

babulka tak je fajny že je zima len nech ten sneh už konečne dojde, nie toto páperie čo sa rozpúšťa........inak včera o druhej nadránom som vetrala v izbe aby sa mi lepšie spalo, stál pred domom taxík kukal na mňa taxikár že či akože som kompletná 😀 a ja nacapená v okne a kukala som jak blázen, všetko krásne biele.........

perla200
17. dec 2009

no blazka....je to tak lepsie...mame takého plochého slimáka a na toho si vykladá nohy....už je zvyknutá......

babulka123
17. dec 2009

blazka.. som sa pobavila. ja to riesim jednoduchsie., radiatory su vypnute a okno v spalni otvorene stale.. ale aby ste nepovedali ze som krkavcia mater tak ninke sme dnes len vyvetrali pred spanim a zapli radiator na 2.. hehehehhe

perla200
17. dec 2009

no my tiež vetráme pred spaním.....je to dôležité.....

blazka24
17. dec 2009

perla ja rozmýšľam že to kúpim na tú stranu kde dávam dole postieľku, som ho minule našla ako sa snaží asi pretlačiť hlavičku cez dve palice na postieľke 😠

babulka tak u nás ide radiátor na dvojke cez deň a na trojke v noci a spotreba? 11 v izbe a 8 v kuchyni 😕 teraz hľadám pohlcovač vlhkosti okná sa mi furt rosia kruci.........

babulka123
17. dec 2009

blazka z toho ze mas teplo doma??? neviem .. mne sa nerosi nic..

perla200
17. dec 2009

my nemame dvojku ani trojku na radiátore....ale na kotli mame tak okolo 22,5 stupna.....

z.vrablova
17. dec 2009

mne sa tiez rosi jedine v kuchyni, ked varim... bud su zle okna, alebo vlhkost z prehriatia.... my mame v noci do 19st... radiator mam na 2... v kuchyni vypnute a v pbyvacke - 25m2 mame dve okna, tak ide radiator na 3-4... ale je to otvoreny priestor, tak sa to strati...

bay
17. dec 2009

Ahojte 😉
Tak my mame dnes za sebou ockovanie ☹ a mrzute dietko 😢 O siedmej zaspal od unavy a kazdu hodinu je hore. Ach jaj. to bude noc 😝 Budem s laskou spominat na noci ked vstavam len kazdu 1,5 hodinu 😀 😀 😀
Dr. nas poslala na gastro kedze maly zacal vracat ako sialeny 😔

babulka123
17. dec 2009

z. u nas je zapnuty teraz len u ninky, a ma tam cca 20 stupnov teraz, v spalni mam pocit ze mame snad aj minus ale mne to nevadi , skor vyhovuje..
kuchyna, kupelna vypnute, obyvacka podobnou velkostou ako vy , ale vypnute.. v obyvke mame cca 22 stupnov.. {heheh tusim nas vykuruju susedia.. }

babulka123
17. dec 2009

baby idem haji.. cmuuk

blazka24
17. dec 2009

zuzka vráblovka máme plastové a mne je nonstop zima tak máme vždy 25 stupňov v byte - skôr ja vyhrievam susedov 😀 akonáhle znížim tak malý začne kýchať a sople jak svet........je asi po mame 😒

bay tak držím palčeky aby noc dobre dopadla...........

bay
17. dec 2009

Tak my mame doma tak max 21. Plastove okna a skoro nonstop zarosene 😠 😠 a pri tom mam pocit ze mame suchy vzduch.
No noc bude vesela. Teraz sa tvari ze je vyspany a nechape preco ho nutim spat 😔 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre