Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

bay
25. sep 2009

CHrustik, neviem ci kupanie pomaha na brusko, ale teda do pol hodky po kupani mame plnu plienku. Neviem ci je to tym kupanim, alebo mi chce urobit radost a nemat dlho cisty zadocek 😀 a tiez kupeme kazdy den.
A na bolest bruska nam najlepsie pomaha ked si sadnem a nohy vylozim a tak si vytvorim akoby Vecko medzi stehnami a telom. Dam si ho na stehna (taky polosed) a hybem bud nohami smerom k telu alebo bruchom smer nohy pola potreby (bruchom nim hybem menej, takze na slabsie problemy) a takto makam par minut a vysledok je ze maly na mna skoro okamzite prdi alebo kadi (podla toho co ho trapi) a o par minut mam vysmiate dietatko 😵

z.vrablova
25. sep 2009

my mame uz asi mesiac tmavo zelenu az hnedo-ciernu stolicu len 1x denne, polotuhej konzistencie,...je to normalne? Sme na MM + UM kazde kojenie, plus cajik alebo voda..

martinex
25. sep 2009

my kakame na zlto-oranzovo...sem tam zeleno....

bay
25. sep 2009

My tiez ako Davidko 😉 ale sme cisto MM, tak neviem ako moze ovplyvnit UM a cajik 🤐

martinex
25. sep 2009

my sme tiez cisto MM.... zeby cajik a UM robili take veci v brusku??

z.vrablova
25. sep 2009

my nemame problemy s bruskom, len som zneistela, ci je farba stolice v poriadku, ked vsetky spominate zltu farbu... Kristinka je sice spokojnucka, ani sa jej viac kakat neziada, ani pri kakani nema zvlast problemy...

martinex
25. sep 2009

zuzi tak sa na to spytaj na najblizsej poradni...alebo cinkni doktorke,ze ci je to ok

bay
25. sep 2009

Asi bude naj sa opytat doktorky, ta isto bude vediet 😉

z.vrablova
25. sep 2009

prave citam, ze vyssi obsah zeleza v UM byva casto pricinou zelenej az tmavozelenej farby stolice u dojciat... a tiez moze byt zelena stolica reakciu toho, co matka je, ak je krmene aj MM.. napr. zelena zelenina alebo aj alergia na kravske mlieko!
A este moze byt zelena stolica znakom toho, ze potrava prechadza crevami velmi rychlo, alebo aj znakom nejakej infekcie... NO VYBER SI... asi to dokaze najlepsie posudit len lekar
Ale uz mam pocit, ze som u lekara kazdy tyzden.. co si o mne lekarka pomysli

martinex
25. sep 2009

zuzi no pekne.... niekedy mam fakt pocit,ze by bolo lepsie ten internet ani nemat 🙂

a dr. nech si mysli co chce...sak mas prve dieta tak je podla mna samozrejme,ze kazda odchylka od normalneho stavu ta zaujme a chces vediet ci je to ok abo nie... sak nie si studovany pediater 😎

bay
25. sep 2009

Zuzi podla mna nie si ani prva ani posledna mam co je tam kazdu chvilu. Ved ako ma clovek vediet co je u takeho drobceka normalne a co nie. A ked clovek chce pre neho len to naj naj naj.

z.vrablova
25. sep 2009

v pondelok ideme na vyter s malou (som ju vcera zalarmovala, nech vezme Kristinke vytery, ked uz mam toho Streptokoka, nech sa preliecime spolu, ked ho uz stihla od mna chytit), tak jej to spomeniem... Uz mam pripravene otazky ohladom strihania nechtikov na nohach, sa mi zda, ze jej zarastaju nechtiky, neviem jej to ostrihat, tak vezmem noznicky, nech je to skusi ona... hadam ma nevysmeje... co uz som precitlivela, ved je to moje jedine dieta, chcem pre nu len to najlepsie...

martinex
25. sep 2009

zuzi v pohode.... inak ani ja som este na nohach nestrihala, len palce 😒

bay
25. sep 2009

Zuzi, dobry pla s tymi noznickami k doktorke 😉 My sme este nestrihali. Akosi nemam odvahu ☹ 😔

slavkicek
25. sep 2009

ahojte 🙂

sme spät z poradne, adamko vazi 5400g...za 3tt pribral 850g tak doktorka bola maximalne spokojna..je to uz velky chlap..a dnes nam konci 600nedelie 😵 strasne rychlo to ubehlo 🙂
v pondelok ideme na klbiky tak dufam, ze to bude ok lebo moc casto sme na siroko nebalili 😅
a v utorok idem na prehliadku k Havaldovi..dufam, ze bude vsetko tak ako ma byt 😉

zuzi, ja malemu nechtiky na nohach striham pravidelne lebo mu rastu strasne rychlo a zatial je to ok..radsej nech jej ich ostriha doktorka
my kakame viac krat za den ale casto cvicime s nozkami a zatial to pomaha...chrustik masticka pupik je vyborna...rano som nou adamkovi masirovala brusko a tak sa vykakal, ze sme museli vsetko prezliekat 😀

kolka, drzim boriskovi palce nech je cim skor v poriadku 🙂

adi, si chora? paralen mozes urcite 😉

bay
25. sep 2009

Pupik mame aj my 😵 a tiez nam super pomaha. Ked samotne cvicenie nestaci.

zuzujan
25. sep 2009

ach jaj idem sa trosku vyzalovat ta nasa mala hrozne zaspava, vcera sme ju uspavali vecer skoro 4 hodiny, vzdy zaspala na par minut a zas hore, dokola prso, grganie, prdenie, nosenie, hupanie, hladkanie, spievanie, zas prso a po spanku hore.......ked ju uz naozaj uspime tak spi dlho, ale ked to spocitam tak za 24 hodin spi tak max 10 hodin....cez den hodinku az styri, ako kedy....podla mna je to malo

dajte tip ako uspavate deturence, hlavne vecer, nasa len place a place a place, oci krvave, hrozne by spala a nedokaze to - aj teraz sa uz trapime skoro dve hodiny, nespala od 13:00, fakt neviem 😢 😢

z.vrablova
25. sep 2009

Kristinka prave zaspala. Mali sme jeden pokus o pol siedmej, ale princeznej sa nechcelo, tak sme pocvicili, okupali (aj ked dnes nebolo v plane), napapala sa, vytravila a do postielky. Taka bola unavena, ze je hned K.O. Inokedy k nej zbehneme aspon 2x podat cumel, ale dnes ani hlasok. Mozem spokojne vypnut vysielacky... 😎
Zuzu, my sme Kristinku nedavno naucili zaspavat samu v postielke, aj cez den, aj v noci... Najskor zaspala, kde prislo, ale chce to tcrdy rezim uz od mala, normalne s nami tocila, potvorka mala... Ked sme ju ucili, to bolo kriku, plac aj hodinovy, ale stalo za to vydrzat. Nechat vyrevat, max vsak 5 min, potom utisit, pohladit, odist a tak dokolecka, kym si neuvedomi, ze za nim nikto nepride hned ako zaplace... U nas to funguje... Normalne si odvykla zaspavat na rukach, zacne sa krutiit, mrncat, ked ju dam do postielky, klud,... uz si ziada sama zaspavat vo svojom brlosku...

babulka123
25. sep 2009

zuzu skus to ako hovori z..

treba vydrzat..

my zaspavame od zaciatku vyborne, len sa velmi bojim lebo vraj sa to po 4 mesiacoch zmeni.. tak sa modim aby sa to u nas nestalo..

lulu73
25. sep 2009

http://www.maderna.sk/dojcenecke-potreby/nosice...
Tento zazrak priniesol dnes mm... Skevele na chrbticu aj pre babo (da sa v tom kojit). A je to lacnejsie ako Manduca z www.nosime.sk a je to veeeelmi variabilne. Zajtra v Rohozniku su Majstrovstva Zahoria vo vareni gulasu a tak to tam vyskusame... myslim ten nosič, lebo z gulasom bude asi este trochu problem. 😖

perla200
25. sep 2009

ahojte babule....akos a mate? bojujete s krpcami?🙂))) a leri neviete čo je s nou?

leri
25. sep 2009

ahojte 🙂 leri je choraaaaaaaaaaaaaa, sople mi idu a hlava ma boli a tak celkovo mi je nafigu 😒 ale rozchodim, len dufam, ze ked ja vyzdraviem nechyti to alex.........mam bioparox, ale ked som si to strekla do hrdla skoro som sa povracala tak to uz radsej neriskujem 🙂
dnes alex vynimocne strajkuje a nechce spat, teraz sa zda ze uz bude ticho, ale uz je nacase od pol osmej 🙂 a tu metodu skusam aj ja, ze za 5 minut ist az za nim, potom za 7 a tak sa to predlzuje, a naozaj to funguje, len to chce byt trpezlivyyyy, my sme to skusili aj dnes v noci, sice asi tristvrte hodinu sprestavkami reval, ale potom zaspal.......malo by sa to kazdy den skracovat ta doba plakania

z.vrablova
25. sep 2009

ja som na zaciatku mala trosku obavy, nie preto, ako to bude zvladat ja, ale kvoli susedom, lebo v noci je to zaberak (teda bol)....

leri
25. sep 2009

no to hej, a hlavne ked moj drahy zacne zurit a prehadzovat sa tak mu hovorim nech sa okamzite ukludni, lebo aj ja mam co robit aby som nevstala a neumlcala ho, musime drzat spolu v tomto.........ale chcem aby zaspaval sam, len idem na to pomaly, este je predsalen maly...........

martinex
26. sep 2009

caute...

tak my sme hore uz od 6tej... najprv sme sa hrali, nop potom malemu nieco preletelo cez nos a koniec.... len na rukach a aj to mrnci... teraz mi zaspal, no bojim sa ho dat do postele,ze zase zacne revat....

a opat som doma sama, mm je az do vecera v praci...

baby,tie co ste na deti same- klobuk dole.... ja byt slobodna matka,tak si hodim maslu 😠

daniela33
26. sep 2009

bré ránko,

tak my sme včera mali prvú ale poriadnu koliku, o pol piatej som s malou šla von, že zaspí v kočiari, čo sa aj stalo ale len na polhodku, potom neskutočný rev až do desiatej večer, ticho bola len pri kúpaní a papaní a inak na rukách a aj tak stále plakala. Už som bola z toho taká zúfalá, šťastie že polovička bola doma a tak sme ju nosili na striedačku. Tiež som ju teraz nosila polhodinu na rukách, položila som na posteľ a oči ako sova a zasa dožadovanie sa na ruky. Včera ma už tak boleli kríže, už má skoro päť kíl a je to čo nosiť...
Mati aj môj drahý je stále non stop v práci, celé dni som sama doma a on príde o pol jedenástej v noci... O tom, že doma nič nestíham robiť, ani si navariť, len rýchle polievky a tak žijem na polievkách a suchom chlebe ...

martinex
26. sep 2009

dani ani nevrav...som rada ked sa stihnem naranajkovat pred 12tou 😎

ale aspon cez den mi maly pospi,ale zato vecer ma tie svoje stavy a to ma ide slak trafit... niekedy normalne maleho necham revat v postielke a ja to idem predychat a ukludnit sa... taka som nestastna,ked neviem co mu je a ako mu pomoct 😖

daniela33
26. sep 2009

presne tak, aj mne pospí cez deň, ale len vonku, keď sa fúrikuje 🙂. Niekedy po hodke vonku sa vrátime domov a ja sadnem za notebook a malú v kočiari jednou rukou kočíkujem 🙂

martinex
26. sep 2009

dani tak to mas fajn,len my ked chytime ten zachvat tak amen-tma.... minule som bola so sestrou vonku a na maleho to prislo... tak sestra kocikovala prazdny kocik a ja maleho na rukach... iba tak sa ukludnil... ti poviem, ludia po nas kukali ci sme ok 🙂

perla200
26. sep 2009

babulky...nebojte sa, nie ste samé, aj my bojujeme s kolikami, nespaním atd a s intoleranciou laktozy....držte sa...ten reflux - nutriton je dobrý, ale velmi zapeká, čo sa týka koliky pomáha prežehlená teplá plienka na bruško a masírovanie...držte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre