Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

zuzkamilko
5. jan 2010

bagi a to dokedy treba dat tu prihlasku?

eviqa
5. jan 2010

zuzkamilko, no ja som dostala na socpoist také tlačivo, malo to dve časti A a B, samozrejme ja hlúpa som tú časť A odstrihla a netrebalo a potom tu mám ešte také tlačivo, že Vyhlásenie fyzickej osoby, že sa riadne stará o dieťa, na účely starobného dôchodkového sporenia. Tú časť A som odovzdávala predtým a teraz idem odovzdať tú časť B.
tak som z toho jeleň, z tých papierov. Každá pobočka asi má svoje pravidlá ☹

eviqa
5. jan 2010

..no ideme sa obliekať, s malým na odbery krvi, či nie je alergik a ja po úradoch. tak zatiaľ pekný deň

bagaja
5. jan 2010

zuzi vraj vtedy ked končíš materskú aby hned následne začal platiť za teba štát, ale ja som z toho jelen, hoci som v tom robila 😅

perla200
5. jan 2010

tak ja som to prepásla...kuaa....17.decembra mi skončila materská....ale tá kolegyna hovorila že to vsetko za mna vybaví zamestnávatel tak som jelen.... ☹

facovka
5. jan 2010

ahojky,hlasim prichod z poradne,mame bo ☹ oli dostal dve injekcie, dufam ze nebude horuckovat po nich 😒 a vazime 6700g 😉

martinex
5. jan 2010

ahojte...

ja som to tlacivo cast A aj B davala uz pri narodeni,aj registracny list fyz. osoby.... no hadam mam vsetko...
ale neviete ci treba nieco aj na zdravotnej nahlasit?

inak noc o nicom,som jak zbity pes... do polnoci kazdu chvilu hore a potom od pol6tej zase.... nevladzem 😠

babul to ma mrzi,ze sa tak zle citis,hadam to co najskor prejde a Ninuska nic nechyti... posielame boztek

rene82
5. jan 2010

baby ako viete, kedy vám končí materská? ja to na tom tlačive o priznaní napísané nemám a ako som si rátala 28 tt od nástupu, tak mi to vyšlo do 1.2. ale kolka písla, že nastúpila 11.7. (čo je o 5 dní neskôr ako ja) a jej končí 22.1. ako sa to ráta? neviem teda, či som to aj ja neprepásla. 😖

zuzkamilko
5. jan 2010

rene,ja som nastupila 10.7. a konci mi 21.1.,takze kolka dobre ratala

rene82
5. jan 2010

fú, takže mne končí 16.1. podľa toho. a máš to aj na materskej, že kedy končí? a je to rovnako, aj keď sa mi malá narodila o 5 tt skôr?

perla200
5. jan 2010

ja som nastúpila 4.júna a končila mi 17.12....rene to sa počíta či si nastúpila v 32tt na materskú alebo v 34tt

martinex
5. jan 2010

rene ja som nastupila 20.6. a materska mi skoncila 2.1. a mne to povedala teta na personalnom... neviem ci na nejakom tlacive som to mala napisane...

martinex
5. jan 2010

ak sa ti narodila skor a pred tym si ju necerpala,tak je to 28tt odo dna porodu

martinex
5. jan 2010

poistenkyni vzniká nárok na materské od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom a ak porodila skôr, odo dňa pôrodu.

rene82
5. jan 2010

mati, nastúpila som 6.7. a 20.7. sa už narodila, čiže pred pôrodom som ju čerpala 2 tt. a znovu som to pozerala v kalendári, tak od 6.7. končí 28tt 31.1. tak fakt neviem, ako sa to ráta 😖

rene82
5. jan 2010

a pôvodne to bolo tak, že som nastúpila 8tt pred pôrodom, ale nakoniec to bolo iba 2tt 😅

lulu73
5. jan 2010

dobre ranko...v noci 8 tisic krat hore, mam dost, uz neviem co robit...niekde sa stala chyba a mame zle navyky, ona place a place az kym nedostane prso...myslim ze to robi uz vedome....skusila som uz uplne vsetko, este mi ostava moznost nechat vyplakat a dat ju uz do vlastnej izby

martinex
5. jan 2010

rene no mne to vyslo ze do 18.1 si na MD.... mne skoncila 1.1. a ty si nastupila o 17 dni neskor---cize 18.1. ti konci

martinex
5. jan 2010

lulu nam ani vyplakanie nepomoze.... jak dostane prso, 3x potiahne a spi dalej..keby sa aspon poriadne najedol,ale prd 😒

lulu73
5. jan 2010

mati, presne tak,potrebuje aspon na par sekund prso...no pochopis to???? toto je akoze ta vyhoda kojenia? to je bonus pre mamicky co koja? 😀

babulka123
5. jan 2010

nooo predpokladam ze ninka bola hore lebo citila ze niekto je v izbe.. Dianka {sesterka} spala s nou , a kedze som nechcela aby ju zobudila tak som ju potom zobreala von.. ale co uz..
ja som este nevyliezla z postele = heheh len pre NB do obyvky, dia mi spravila ranajky, caj, a teraz akurat uklada malu na balkone.. strasne mi pomaha.. ja dufam ze zajtra uz bude lepsie nech aj ona moze ist domov a ja konecne byt s malou .. ked ma zbadala len vyvracala oci za mnou .. chuda moje malinke..

inak teplotkujem stale, boli ma kazdy ohyb tela, ale snad uz bude dobre, chcela som ist na urad ale kaslem na to pojdem stvrtok..

martinex
5. jan 2010

lulu zacinam premyslat nad tym,ze pomaly prejdeme na flasu... odstriekam si a dam mu to do flase,nech si na nu zvyka...lebo inak bude mat 2 roky a v meste mi vytahovat tricko kricat ze chce prso 😠

babul kasli na urad,daj sa dokopy... ninuska ta potrebuje,tak sa pekne vyliec,nech sa mozete zase spolu muckat 🙂

babulka123
5. jan 2010

matka.. heheheh

nooo snazim sa ... ale poviem ti ze mam co robit aby som ostala v tej posteli a nesla na balkon riesit moje placuce babatko.. ale dia to zvladla bravurne a ninka uz spi.. sice so strasnym placom ale spi.. uz nech je zajtra a nech mi je lepsie takto je to na h...

lulu73
5. jan 2010

mati, ja davam flasu na vecer uz treti den a prd...z flase taha krasne, vypije okolo 120 ml

lulu73
5. jan 2010

aha, ty si to myslela tak ze uplne vylucit kojenie....hm, asi mas pravdu

babulka123
5. jan 2010

lulu tazko nieco k tomu poradit.. zastanci kojenia ta aj tak odsudia a povedia ti ze mas kojit kedy mala chce.. ale to ze ty nespis to nikomu nevadi.. bohuzial..

je mi to luto rada by som ti nejako pomohla..

perla200
5. jan 2010

no zástancom kojenia by som niečo odkázala🙂 no ako matka unavená ako hovado, nemôže ani kávu ani nič poriadne jest...dieta čím je väčšie tým viac pýta jest a este ako bud stastná nie?🙂 ako určite je to pre dieta dobré a zdravé....ale predsa...lulu nezávidím a obdivujem ta, že to tak zvládas....ja by som to asi vzdala

nasa mala včera vytiahla 230ml KASE z flase a zalomila ako dudok......

bagaja
5. jan 2010

lulu ako klobúk dole, moja malá je v noci hore tak 3-4 krát a to som už mimo, takže obdivujem, dúfam že čoskoro najdete riešenie a emmka bude krásne hajkať

babul lieč sa, nech si rýchlo fit a s teplotou na balkón sa ani len neopovaž

a chválim sa práve som urobila svoj prvý ryžový nákyp a je fakt dobrý 😝

no a malá sa uložila tak idem aj ja kus poležať, nech mi to prejde, ale to svinské hrdlo....

rene zober kalendár a rátaj odo dna kedy si skutočne nastúpila na MD 28 tt čiže 18.1. ti končí materská

bagaja
5. jan 2010

teda 17.1, od 18.1 už máš mať Rd

babulka123
5. jan 2010

co sa tyka toho jedla.. nooo vies osobne si myslim ze ked sa matka poriadne nenaje nemoze mat dobre mlieko.. jednoducho .. nooo .. teraz to velmi sprosto prirovnam , ale aj krava ked sa naje len co ja viem travy ma ine mlieko ako ta co je aj seno..... viete ako to myslim..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre