Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
26. sep 2009

ahojte.. my sme dnes mali uzasny den, mala bola neuveritelna.. taka som pysna a hrda ze ju mam.. cvicili sme dnes , tak krasne zdviha hlavicku.. juuuj ..

zajtra chceme ist na nakupy do Ba. po porode sa mi neskutocne rozcucla noha {nie do dlzky ale do sirky} a neobujem ziadne topanky.. takze hura na nakupy.. jupiii

adenka
26. sep 2009

ahojte,

tak nasa mala ma rezim 3 rocneho dietata... vstane okolo 6-7, okolo obeda pospi 3 hodinky a potom je hore az do vecera...aj to zaspava s placom na mne lebo flasku mi odmieta (vypije len ked uz je to takmer uplne studene) a v prsiach uz nic nemam tak robi cirkus...normalne sme grogy..len striedame z ruk do lehatka, do sedacky, do nosica a tak dookola...sotva zaspi a niekam ju ulozim uz je hore... 😒 ja to nechapem ☹

dnes nas mm pozval na obed ze oslavime prvy mesiac, no klasika jedla som to studene lebo v momente ked mam ja jedlo na stole mala zacne robit cirkus. mne uz hadam teple jedlo nebude chutit 😅

babulka123
26. sep 2009

aden neboooj to prejde.. aj u nas to tak bolo..
skus ju doobeda uspat nedari sa??

adenka
26. sep 2009

babul zial nie...na rukach mi zaspi hned po kojeni, ale hned aku ju niekam zlozim, do 10 minut je hore a zas sa pyta na prsnik... prave som pisala annag tak hadam nieco poradi...

babulka123
26. sep 2009

urcite ano.. je velmi super..

a uspavat bez prska sa ti nedari?

adenka
26. sep 2009

to nie, zaspi jedine po kojeni...dokonca aj po flasi niekedy musi ist aspon na minutku na prsnik...

babulka123
26. sep 2009

dudlik??
ale ak jej prsnik vyhovuje je to ok.. len neviem ako s tym prekladanim..

adenka
26. sep 2009

dudlik nechce...len ked je velmi zle tak ju donutime...ale aj to niekedy len vyvola hystericky plac...
no som zvedava co poradi annag...dufam ze si najde cas...
idem do postele, dnes som grogy...dobru nocku 🙂

babulka123
26. sep 2009

drzte sa.. cmuky..

martinex
26. sep 2009

baby pomooooooc..... ja som dnes mala taky zly den...teda ani nie tak ja ako maly.... vobec nespal a stale plakal... myslela som ze ma porazi... no zle zle zle ☹ stale chcel byt na rukach a aj to reval... ani papat poriadne nechcel,ani nic.... no poviem vam,nervy v kybli.... o 9tej konecne zaspal,tak som mm nakazala nech mi otvori vino...tak som si dala na nervy trosken 😎 hned mi je lepsie... no takyto den nikomu neprajem 😢

babul aj ja mam nejaku velku nohu zrazu 😀 lodicky obuvam ako popoluskynu crievicku 😀 ale kupovat nebudem, hadam sa to spravi zase do normalnu....

babulka123
26. sep 2009

matka.. a co sa deje.. nevies ?
inak aj kamoska mi pisala .. asi dnes je nejaky divny tlak alebo co , deticky su na to velmi senzitivne.. ta moja zas cely den prespala. takze asi bude nejaka zmena..

a topanky.. no ziadna sanca u mna.. takze ja idem na nakupy..

z.vrablova
26. sep 2009

pekny vecer, mala je konecna na druhy pokus uspana, dufam, ze pochopila, ze je to uz nocny spanok. mm isiel na futbala a este si vypytal priepustku do polnoci 😉
Aj Kristinka bola dnes nejake nervoznejsia, nepodarilo sa jej poriadne za cely den tvrdo pospat. Je pravda, ze driemkala na viec krat, ale nedalo sa jej zaspat riadne. Zobrala som ju na dlhsiu prechadzku, trosku pomohlo. O siedmej uz bola v postielke, zaspala az okolo osmej a o deviatej pytala papat. Tak teraz uz snad pospi dlhsie... Zajtra ideme na obed k mamke, aspon nemusim varit.
Mne pocas tehotenstva musela padnut klenba na pravej nohe, odvtedy ma neskutocne bolieva pata. Nosim len botasky a tie su mi nastatie dobre.. Budem s tym musiet k lekarovi, ked mi skonci materska v Skotsku.

z.vrablova
26. sep 2009

no neskutocne preklepy... nevsimajte si to, uz nevidim do klavesnice poriadne... 😎

lenka_66
26. sep 2009

babul , my papame kazde 3 hodky 180ml.

aden , mati no neako to z nas preslo na vas 😅 .

z.vrablova
26. sep 2009

Lenka, davas malemu aj MM?

bagaja
27. sep 2009

ahojky, tak tatík sa venuje malej a ja som vás aspon stihla dočítať.

nop náš režim je hrozný, cez den spíme minimálne a ak tak iba v kočíku a kedže nemám nikoho kto by mi ju kočíkoval musím chodiť ja stále von, čiže absolútne doma nič neurobím, obedujem na tri krát... no hroza.

Ale aspoň v noci ako tak spi aj 5-6 hodín, tak sa vyspím.

No a ešte sme na mm mlieku ale mám pocit že večer jej to je málo, lebo ju musím nakojiť z oboch prsníkov(čo cez den nerobím) a potom je spokojná a zaspinká.

lenka_66
27. sep 2009

ahojky, badam ze u vacsiny je to o tom istom 😠 .

aj marek potiahne 6 hodky len s tym rozdielom ze iba ak zaspi v case medzi 18-20.myslela som ze je to kupanim aj som chcela ze budem neskor kupat .prd 😠 .aj tak vstane okolo polnoci takze to uz sa kupat neda a zvysok ide zas ak sme ok tak v 2-3 hod.intervaloch.cize moje dieta ma nocny rezim len mne je nanic 😀 kedze drahy chodi domov tiez okolo 19.to ze zaspavame na rukach je samozrejmost a zlozenie sa len v 10% podari.aj teraz ho mam vyvaleneho na nohach 😀 a pusta delove rany 😀 😀 😀 😀

babulka123
27. sep 2009

juuuj baby nezavidim vam..

ja neviem ci je Ninka tak skvela alebo ma nepotrebuje 😝 😝 😝 ale zaspava v postielke, cez den v posteli {to aby vedela ze v postielke je len v noci a tam sa spi dlho.. }
na rukach vobec, skor by spom povedala ze jej to vadi..

vcera zaspala okolo pol 9 o pol 4 bola hore ze mama ja som vyspata a uz nemusim ze?? no prd, napapala sa, prebalila som ju, a dala spat do postielky, chvilkuu sa mrvila a potom sa zobudila o pol 8. {a to sa tvarila ze jej prsnik nestacil a kym som jej spravila flasu zaspala.. potvorka}

cez den som sa naucila ze musi spat raz doobeda a raz poobede, bez reci, vymyslania.. doobeda vacsinou skonci bud v posteli v detskej alebo ako teraz v nasej, a poobede ideme von , a ak nie tak minimalne balkon to isti..

o 18.00 ju budim ak este spi, nenecham ju dlhsie spat, dam jej jest, a okolo 7, pol 8 kupeme.. to sa krasne uvolni aj vysili.. obcas place pri obliekani, a potom dostane papat a spinkat. puska na licko , tma a dovi... nabehame sa do detskej aj 5-6x lebo mrnka ze jej vypadol dudel, dame spat a spinka dalej... alebo jej ho vyberieme uplne { to az ku koncu} a hajka..

dokonca aj ked ideme na navstevu ako sme boli z piatka na sobotu , toto cele nevynecham, okupem aj na navsteve{ veci si beriem so sebou} pekne zaspi, a to ze ju dam do autosedacky a prenesme ju domov to ani nevie..

vcera sme boli na oslave, zaspala v kociku spala do 7 vecer, potom sa zobudila a uz som vedela ze aj ja aj ona sme nervozne, lebo to nebolo na co sme zvyknute..takze sup domov, a vlastne len sa nam to o hodinku posunulo..

cez den ju mam v ohradke, ked sa jej tam nepaci, tak kreslo ked tam nie tak stolicka.... a tak.. venujem sa jej co sa da, vykecavame najviac sa jej paci byt bez plienky.. vtedy kotuha vydrzi byt aj na brusku a neprotestuje..

dufam ze som vam nesposobila nejake ujmy na zdravy alebo psychike a ze ma nebudete zatracovat.. ja mam takto malu naucenu od zaciatku a zatial to funguje.. uvidime ako dlho ale s marekom dufame ze apson do 15tich.. hehehe

cmuuk ideme na nakupy do Ba, len musim pockat kym sa panicka zobudi..

z.vrablova
27. sep 2009

dobre ranko, tak nasa princezna spinkala od 22.30 (na 2. pokus) az do 5.30... Vyspati sme vsetci. Potm sa napapala a spala este do 8ej, napapala a spinka doteraz.... asi dobieha vcerajsi den, ked vobec tvrdo nespinkala. Sme pozvani na obed k nasim, tak sa idem chystat. A este sa svokrovci objednali vecer na kavu... ☹ Tak pekny den vsetkym.

martinex
27. sep 2009

babul tak to mas fajne....

neviem co to maleho pochytilo...dnes je uz ovela lepsi..asi preto,ze je tato doma a pred nim hra formu 😀
snad to prejde a bude zase taky pokladik ako bol pred tym...

my dnes tiez ideme na obed, vynimocne k svokre a potom do mesta na nakupy... tesim sa ze konecne vypadnem na chvilku z toho stereotypu.... 🙂

martinex
27. sep 2009

zuzi paci sa mi ten smutny smajl za tym vecernym posedenim so svokrovcami 😀 u nas je to nieco podobne... no nastastie sa to uz zlepsuje- dokonca si so svokrou uz tykam 😎

z.vrablova
27. sep 2009

hehe, ja hovorim stale svokrovcom ujo a teta, neda sa mi zvyknut si... a tiez su o dost starsi ako moji rodicia, tak mam nejaky blok... hej, som trosku menej nadsena, ale nemozem povedat, zeby som mala zlych svokrovcov, praveze su v pohode, nechodievaju k nam casto... 😀

babulka123
27. sep 2009

k nam sa prave objednali nasi na poobedie..

adenka
27. sep 2009

caute babule,
malinka mi konecne zaspala v nosici, tak mam chvilku cas. v noci spala klasika od 9 do 3 a od vtedy sme kazdu hodinku hore... zasa koliky ☹ ... cvicime, 2x som davala rurku tak sa pekne vykakala a potom zacalo klasicke na prsnik, tam po 2 tahoch zaspala, dam ju prec a rev...toto dookola hodinu...tak som ju supla rovno z prsnika do nosica..trochu protestovala a teraz uz chrni...
my ideme na obed ku svagrovcom, budu tam aj svokrovci, takze sa ani netesim...zas bude mat kazdy hlavu v kociku a hucat do nej...lezu mi na nervy s tym...aspon keby sepkali, ale coby..na plnu hubu sa jej prihovaraju... 😒 no berem nosic, dam si ju na seba a dovi 😅

prajem vam krasnu nedelu... 🙂

martinex
27. sep 2009

zuzi mna svokra donutila jej tykat...tiez mi to nejak nejde, no nebudem sa s nou hadat a tak jej radsej tykam 😀

aden mne malho svokra vzdy vezme uz vo dverach,este sa ani nevyzujem.... 😠 co narobim, uz som si zvykla

adenka
27. sep 2009

mati to je uplne na nervy...akoby oni nemali deti a nepametali ake to je... alebo im to nevadilo??? moja mama ked tu bola tak sa malinkej prihovarala len ked bola hore...ked zaspavala alebo spala bola tisko...vsak logicke nie?? ale pre neiktorych ludi asi nie dost 😠

martinex
27. sep 2009

aden moja mamina detto... ale zase malemu to nevadi,ked ho svokra nadrapuje...a kym je on v pohode,tak ju necham

stansun
27. sep 2009

adi my mame tiez ranne koliky a dnes som vyskusala tu masticku pupik 😉 no musim povedat ze nam velmi pomohla ked mala zacala vzdychat o 4 rano tak som ju zobrala natrela brusko trosku pocvicila a hned spala v pohodicke a normalne som sa budila ze ake ticho 😀 a to sa ani nezobudila ked som jej ho natierala ani jest nepotrebovala co ona obvykle je o 4 rano. Taka bola spokojna ze som nechapala.

Ja mam svokrovcov aj rodicov uplne super skoro kazdy sa malu boji chytit na ruky tak mi ju vobec neberu a ked spinka tak k nej ani njedu no proste pohodicke az mi je to divne 😀 😀

babul vidim ze mate super rezim ja sa snazim tiez o nieco podobne aj ked niekedy mi nespi do obeda ale po obede vzdy zalomi a pekne az do vecera spinka a vecer po kupani deto tak dufam ze to chvilu vydrzi 😉

Inak ja uz chodim na nakupy s mm lebo mi to dobre padne ked mozem na chvilu ist von takze chodime pekne spolu cela rodinka 😵

adenka
27. sep 2009

no som grogy...boli sme na tej navsteve, mala vystrajala cely cas... to brusko ju boli cely den, takze zasa prsnik a plac dookola... uz ma tak bolia bradavky ze az...
tak som jej uz od zufalstva dala 3 lyzicky fenykloveho cajiku a teraz zaspala...dufam ze nie zasa na 15 minut ☹

stani pupik mame, to uz je klasika ze s nim masirujem brusko, ale u nas take zazraky nerobi.. ja uz mam podozrenie ze jej tu sarapatu robi ten pruh...kedze ma to crievko vystupene tak sa jej tam asi zasekava stolica aj vetry...no len vydrzat 🙂

facovka
27. sep 2009

babul., gratulacia k rezimu, drzim palce aby vydrzal 🙂
my zatial ziaden, kedze mava bolesti bruska mozem len snivat o rezimu, raz boli, raz nie, proste kazdy den iny, sak 6tyzdnove babo nemoze mat asi este rezim fixny..(vynimka je Ninka) 🙂 ....takze cakam a uvidime ked nam prejdu celodenne a nocne koliky ☹ ....
filipkovi ide dolny ocak, takze je podrazdeny a v noci fnukal, pre istotu ked Oli spal, tak na striedacku 😔
tak zatial pa...drzte sa...uvidim kedy stiham zase co to napisat, citat nestiham vobec...ked budem mat babo, ktore nic neboli, tak potom ma tu mate ako na koni (modrom) 😀 papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre