Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
7. jan 2010

babulka, aj maroš si stále ťahal deku na hlavu, tak som zvolila menšie zlo, plienku. Deku si nevedel dať dole z hlavy, len vrešťal, ale plienku dokáže. Teraz som ho bola pozrieť, prevrátený na ľavom boku a hlava otočená k ľavému ramenu, nos zaborený do matraca. No ako toto dokáže 😅 ale napravila som ho, lebo zaspal na našej posteli a nieže sa zadusí

babulka123
7. jan 2010

inak vidis aj toto som chcela, spi na boku a hlavu ma zarazenu o vrch postieky tak ze ju ma v zaklone.. no des..

a v com spi maly , uz ho neprikryvas???

eviqa
7. jan 2010

babulka, aj náš spí tak, že hlavu má úplne zaklonenú. Ja ked vidím, že si ju zakláňa, je to znak, že ide spať. Ale neprespí tak všetko, potom sa občas zvykne položiť na chrbátik. tažko povedať, ako to uňho funguje.
cez deň ho prikryjem dekou, ale on sa väčšinou odkope. Podľa toho, čo má oblečené a večer má pyžamko a spací vak. No a deku len na kraj nôh, lebo by si ju vytiahol na seba. Ale ráno je vždy bez deky

bagaja
7. jan 2010

rúti sa k nám svokra a ja v mojom stave nemám náladu fakt na nič iné len na ňu 😠

eviqa
7. jan 2010

bagaja ☹

deina2005
7. jan 2010

tak dobre raaanko tak mi sme sa teraz vzbudili cela rodinka 😝

eviqa
7. jan 2010

deina, pekneeee 🙂

martinex
7. jan 2010

tak ten moj maly somar je uz hore?! slak ma trafi,slabu polhodinu spal.... ☹

deina2005
7. jan 2010

marti hihihi ked mi by sme boli najradsej keby nam deti v kuse spali noooooo mame smolu uz maju 5m a to nam uz tak spinkat nebudu.ja som uz mala taky den co mi mala za cely den spala len pol hodinu.

eviqa
7. jan 2010

marti, mám plné pochopenie, išla som poskladať veci do detskej a zo spálne na mňa dve kukadlá ☹
ale je ticho, tak čakám, že ešte zaspí

reginetta01
7. jan 2010

Ahojte maminy.
Jedna otázočka - kedy vám detičky zaspávajú a ako búvajú cez den a v noci? Nám sa to trošku poserinkalo.
predtým nespávala cez den veľa a v noci prespala a teraz je to skôr opačne. nie je to až také hrozné ale začala zaspávať v noci až okolo pol 1, 1 a potom by vyspávala až do obedu. tak sme to stopli a trošku ju trápime. ráno sa sama zobudí okolo 9, napapáme sa a už okolo 10, pol 11 sa pýta bvať. ledva vydržíme do 11, aj to sú veľké revy. zvykne spávať do tých 2 hodín a potom už okolo pol 3 sa zasa pýta. takisto do 2 hodín. a potom ju už nechcem nechať búvať, aby večer zaspala. o tej 19 sa okupkáme napapáme a trovhu si schrupne asi tak pol hodku - vacsinou sa od nej odlepím a ona sa zobudí. no a potom by mala zaspávať okolo tej pol desiatej. ale nie vždy je to pravidlo. bude si žmoliť očká, ale spať ani za toho... ked aj zaspí, akonáhle ju prekladáme do postieľky, tak sa zobudí. vravím, že to nie je až také hrozné, ale zaujímalo by ma, ako spia vaše bábätká. Natálku sme nazvali - bojovníčka proti kríze - lebo úspešne bojuje proti spánku =)

eviqa
7. jan 2010

marti, ale nezávidím ti, písať teraz diplomovku. Ja som písala dve a bola som šťastná, že som mala iba mm

reginetta01
7. jan 2010

Evi, to ti jedna nestačila? Ty si taká akčná? 🙂

martinex
7. jan 2010

eviq sak to,keby som nepotrebovala ju robit a ucit sa na skusky,tak kludne nech je hore,ale takto je to besne...

eviqa
7. jan 2010

regi, náš spí od 21. do 7. -7.30. a cez deň? Niekedy spinkal aj cez deň veľa, ale teraz si pospí tak doobedu, zvykol od 9 do 11-11.30 (ale odkedy sme boli u svokrovcov, tak ani pánovi, lebo moja svokra mala potrebu s ním vtedy diskutovať, a ani sa nevyjadrujem 😠 ), potom o dvanástej sa napapká a nespí, spí až po tretej, po dalšom jedení, potom do 6 nespí, joj, čo tu píšem, proste spí každý druhý spánok po jedení. občas to má prehodené, že nespí doobedu a spí potom poobede.
ta dúfam, že si z toho vyšla 😅

eviqa
7. jan 2010

regi, nestačila. 😅 ale už ma nikto do dalšej školy nedostane 😝

reginetta01
7. jan 2010

Evi, tak to je super. TEraz mi už malá plačká, ale ešte musí vydržať, chúďa. takto by sme sa my zbláznili. Inak pekne prespí aj naša cez noc - nebudí sa. ak sa aj zobudí, tak sama zaspí. len to má chúďa posunuté. 😒

reginetta01
7. jan 2010

evi, ja som mala čo robiť s jednou. Ešte dobre, že bola Natálka v brušku. 🙂 Ale človek, keď musí, tak sa k tomu dokope.

eviqa
7. jan 2010

regi, tak možno sa to malej upraví. ani náš nespí, kričí o dušu. Odkedy sme sa po troch dňoch vrátili od svokrovcov, nechce byť ani na sekundu sám ☹ a pritom dovtedy nebol problém 😠

lulu73
7. jan 2010

dobre ranko vospolok

nam dnes zacal den akcne, rano som mala ist s malym k dr. na nejake vysetrenia a volal mi mm nech sledujem TV, ze kamionisti strajkuju a mozno sa nedostanem do BA...tak som si povedala, nevadi, nejak sa tam dostanem...lenze ked sa mala zobudila, zistila som ze ma zvysenu teplotu a tak sa plany zacali menit...maleho som poslala do BA k dr. vlakom , chudak ledva to stihol a my s emmou sme ostali doma...teraz spinka uz vyse hodiny a je stale ako piecka...cakam co z toho bude 😒

regi ... oproti nam spite super....dnes v noci som skusala spat s malou v nasej posteli...ziadna extra zmena az na to, ze nad ranom som sa prebrala, asi ma osvietil nejaky svaty alebo anjel strazny a mala bola uplne na kraji postele a svojou hlavou si robila tunel medzi nasou a jej postielkou ktora bola nalepena na nasej posteli ako bariera proti padnutiu....neviem ci to dobre opisujem, ale zaver je taky, ze mi skoro padla z postele na hlavu...zachranila som ju na poslednu chvilu...vzivote by ma nenapadlo ze odtlaci hlavou vlastnu postielku...ona ma na nej totizto baldachyn so zirafkami a macikmi a ako bola zasvietena lampicka, tak ona sa s nimi najskor rozpravala a potom ich zacala olizovat a chcela sa dostat az k tym uplne dole ☹ v podstate nohy mala na posteli, hlavu dole z postele a rukami bola zadrapena na baldachyne...tak som ju nasla....

a my by sme chceli ist na dovolenku autom do Talianska

eviqa
7. jan 2010

lulu, no dnes je asi deň blázon, tak nech ho máme čo najskôr za sebou

lulu73
7. jan 2010

evi...asi tak...nuz ale aj taketo dni musia byt 😉

reginetta01
7. jan 2010

Lulu, chúďatko malá Emmka. Dúfam, že sa z toho čoskoro dostane. A dala si jej čípok?

lizatko1009
7. jan 2010

baby ako vase deticky zvladli ockovanie co bolo na 3 mesiace nas zajtra ma 5 a este nebol ockovany, lebo boli chripky aj ja som mala opakovany hnis v hrdle, co ste prikladali na nohy?

reginetta01
7. jan 2010

Dala som akurát malú spať - dostala štikútkku. Aká paráda. nezabral ani čajík, no som zvedavá, dokedy bude čkať. vám detičky samé zaspia? Totižto ja fungujem aj ako uspávač - bradavku do úst a spíme. u nás je bradavka na spanie a dudel na hranie. aby som jej nekrivdila, sú aj dni, kedy zaspí sama 🙂

lulu73
7. jan 2010

regi...dala,taky homeo...uvidime, cakam co z toho bude

perla200
7. jan 2010

lízatko - studené obklady a octanovú mast.....my ideme dnes na preočkovanie 😒

reginetta01
7. jan 2010

lizatka, ja som malej dávala studené obklady na noc - ale nebolo treba. nožičky jej neopuchli. u nás bolo prvé očkovanie trochu horšie. malá mrnkala celý deň, večer som jej dala preventívne čípok a noc bola zasa výborná, lebo 1xprespala celú noc. no a druhé očkovanie bolo super. malá síce plakala ale potom bola super, ale zasa noc nebola taká ako zvyčajne, lebo dovtedy prespala celú noc a zrovna vtedy sa jej to posunulo a zaspávala okolo pol 1.

reginetta01
7. jan 2010

Lulu, snáď to Emmke pomôže. drobček maličky.
no, idem k malej, lebo vyplakáva. o chvíľu prídem.

babulka123
7. jan 2010

baby docitam vas neskor ale poradte.. vzdy za kazdych okolnosti a pri kazdom teplomere treba odpocitavat 5 stupnov pri merani v ritke? ninka ma uplne cervene lica, mam pocit ze ma teplotu ruky ma ladove, ale teplomer mi ukazuje 37.7 cize asi 37.2.. ci sa mylim?
mam digitalnu rychlobezku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre