Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

izabelkak
11. jan 2010

a ešte k tomu ovládaniu zvieračou nenapísala som to správne, nejde o ovládanie ale uvedomovanie si, a ked si dieta osvojí zvukový signál pri vylučovaní funguje, ak to skúšam s Iz v kúpelni nad umývadlom vačšinou sa na tom rehoce tak doma skúšame skor nad šerblíkom, ale na návšteve u starých rodičov nad umývadlom, švagriná čo majú 1,5 roč.dvojičky pozerala ked sa malá po zamrnkaní a pridržaní nad umývadlom vycikala ... čo ma však mrzí je kakanie tu nie som schopná ani časovať ani nič podobné, máme citlivú pokožku stačí nám chvílka v kaku a zadoček je červenučký...

dievčatá už ste boli na druhom očkovaní? mne sa na do toho vobec nechce najma teraz v zime a tak ☹

izabelkak
11. jan 2010

fac v 2 rokoch úplne bez nehody to znamená, že min. pol roka bez plienok ale napr. skor v noci raz za čas nehoda, popravde ja neverím že to takto skoro zvládneme, lebo Iz nevadí ani mokrá plienka, ale kto vie možno ked bude staršia začnej jej to vadiť, uvidíme...

facovka
11. jan 2010

jedno je iste,vecne v plienkach nebudu 😵

eviqa
11. jan 2010

pekné ránko, tak my máme za sebou náročný víkend. ☹ boli sme u našich a u svokrovcov našťatie iba tri hodinky, ale vzalo mi to rok života 😝 malý sa mi načisto pokazil, nechce byť sám ani za svet, ked ho nechám samého, tak vreští na plné hrdlo. a spánok cez deň je v análnom otvore 😠 včera vdaka milovanej svokre, nespal vôbec celý deň, potom v aute pospal asi hodinku a už bol hore, celú cestu kukal von oknom no a večer samozrejme od únavy nevedel zaspať. 😠 ale našťastie spinkal celú noc.
...no a dnes ideme na poradňu a na očkovanie, tak sa vôbec neteším. Dúfam, že to zvládne drobec bez následkov.
...no a nočník, uvidíme. tak ako píše fac, večne v plienkach nebude. možno ho skúsim posadiť, ked bude sedieť, ale uvidíme. Všetko chce svoj čas

zuzkamilko, my sme cvičili vojtovku

babulka123
11. jan 2010

evig.. nebooj to sa vrati do starych kolaji..

inak ten zoznam .. ano idem ho spravit lebo tiez v tom nemam prehlad, takze do vecera mi poposielajte a ja to skusim vecer dat dokopyu..

inak prave som volala sestre nech pride.. ta ma problem s malym.. v noci je vaaazne kazdy pol hod, max hodinu hore, a to trva uz asi 3 mesiace.. sestra je ako vyblita.. tak som jej povedala nech pride, dam jej moje kludne dieta a na chvilku si to vyskusam s tym malym zlobrom..

a ninuska prave zaspala....

babulka123
11. jan 2010

a co sa tyka tych plienok.. ninka ked zacne sediet tak bude na tom nocniku ci to zdrave je alebo nie.. nemam s tym najmensi problem to skusat.. a veeelmi sa spolieham na leto ze bude behat s holou ritkou a nieco sa nauci.. baby neviem ako vy ale ja ked si uvedomim ze my ked sme boli deti a v roku kto mal plienky tak to bola strasna hamba nevidim dovod preco by sa to nemohla naucit aj moja dcera.. ved je to nejaka sikovnica.. a okrem toho podla mna {mame teda dost znamych v okoli s detmi} ak mi vie dieta povedat mama mam hovno a dojde s cistou plienkou {2.5r.} tak si myslim ze vie aj povedat idem kakat.... takze tot moj nazor..

ja viem ja som krkavcia matka, ninku som dala 6tt do svojej izby , prikrmy papa od 4 mes., v roku nechcem aby mala plienky.. ale co uz ked je taka sikovna.. hehehehehehehehhee

posielam cmuk vsetkym.. aj tym co budu na mna nasrate..

eviqa
11. jan 2010

babul, dík. inak náš si trénuje hlasivky, kričí a ja skúšam svoju trpezlivosť. No a potom mám výčitky ☹ ale musím to nejako napraviť

babulka123
11. jan 2010

izi.. ja skusam ninku {poradila mi to sestra a cuduj sa svete vacsinou to funguje} po jedle - aspon po kazdom 2hom, dat do ako keby klbka, chrbtom je opreta o mna a nozicky jej pokrcim - tak ako ked ju asi ty davas nad umyvadlo alebo serblik a vacsinou vtedy sa mi vykaka...

babulka123
11. jan 2010

evig.. poznam .. ninka to robi tiez a dokonca sa naucila ze ked ju polozim tak pusti taky plac ako ked sa buchne alebo tak.. ale skusala som par dni si to nevsimat a pomohlo.. alebo skus tak ze nezobrat ho na ruky ale napr ho nejako zabavit, dat mu hracku a sediet pri nom , alebo nam pomaha este chytit nohy a ako keby tancovat.. ale neb eriem na ruky.. nech si troska odvykne..
alebo urobim tak ze zoberem a po chvilke zas polozim .. sice place ale hned to prejde..

babulka123
11. jan 2010

evig.. a inka tusim ty davas plienku na spanie ze, myslim do ruky?
nam to pomohlo, do jednej ruky plienku do druehej nufa a pokoj... otoci sa na bok a spinka..
DAKUJEEEEM

facovka
11. jan 2010

babul,nas fifo jasne ze si uvedomuje,ale proste na nocniku nechce sediet,ma hysaky, nemozem ho predsa nutit,aby mal este vacsi odpor, a to sme skusali od 9-10mes.... nik netvrdi ze je krkavcia mater ta co dava na nocnik....mozno oli sa skor oduci,ked bude mat vzor fifa,ale najprv sa fifo musi 😀

sisulka7
11. jan 2010

dobre ranko kocky, tak davno som neprispievala, ale obcas vas smirujem 🙂 Tak my mame momentalne problem s dennym spankom a vecernym zaspavanim. Mala zvykla spinkavat aspon v kociku tak 2 hodky a teraz spi za cely den tak 2 x 30 min. Potom je vecer tak unavena, ze ani za svet zaspat. Vcera sme zaspavali 2 a pol hodiny, uz sme skusali vsetko mozne. A ozaj vecer sa nevieme dojest. To by mohla aj kazdu polhodinu. Jedinu vyhodu to ma, ze spi potom celu noc, teda posledne dve noci boli take. Predtym sa mi jedno obdobie budila okolo polnoci a potom este okolo stvrtej, ale teraz uz dve noci az okolo siedmej osmej. Takze som v podstate stastna, ze spi v noci.
My sa este nepretacame, len tak nabok ale uz nam chyba len kusocek 🙂 Uz asi dve tyzdne prikrmujeme zeleninkou, spapa ako kedy zatial od 50-70g ale stale za tym vypije 100ml mlieka a do hodiny si pyta znova mliecko, tak asi je to velky papkac. 🙂 Inak najlepsie nam chuti cuketa, len je ju tazko zohnat. Baby ktore prirkmujete kde ste zohnali tekvicu alebo cviklu? Ja by som aj skusila, len sa po nu neviem dostat. Zatial sme skusili zemiak, mrkvicka, brokolica, cuketa. Najmenej jej chuti zemiak.
Inak stale sa trapim s odsavackou, ale mliecka je stale menej a menej, tak uz mame vacsinu bebu. Mame tak 2-3 davky materskeho, ale stale lepsie ako nic. .
A co sa tyka nocnika, tak osobne si myslim, ze na bezplienkovu metodu original mozu mat cas len mamicky, ktore nemaju nic ine na praci, lebo ked varim, upratujem zehlim, tak Kristinka sa musi zahrat aj sama a neviem si predstavit, zeby som ju len 24 hodin denne pozorovala, ved by som nic nespravila. Aj takto vyzera nasa domacnost obcas ako po vybuchu, ked si nasa princezna presadzuje, ze sa hrat bude len s maminkou, ale nastastie to nie je stale.
drzim place na ockovaniach, nas to caka vo stvrtok

babulka123
11. jan 2010

fac.. samozrejme ze v ziadnom pripade nenutit.. to urcite nie..

a je vseobecne zname ze chlapci su v tomto lenivsi.. takze mozno preto si to myslim a hlavne hehehe no nebudem sa tym tajit spolieham sa dost na svokru.. robila x rokov v jasliach a tak ma s tym kooopec skusenosti..

neskusala si ten medzikus na wc mozno to by sa mu viac pacilo ako velkacovi ...

babulka123
11. jan 2010

sisul.. mne sa nejlepsie kupuje zelenina v bille.. teraz mali aj tekvicu aj cviklu alebo skus este tesco..
a skus pastrnak { nie petrzlen} ten je sladky..
a sranda ze zemiak nechce, vacsinou ho deticky miluju.. skus jej to dat dokopy , zemiak, mrkvu, cukinu.. uvidis ako bude chalovat..

facovka
11. jan 2010

yo a este jedna dolezita vec, to nie na obranu,len vysvetlenie, ked mate chorlave dietatko, a bud ma horucky,alebo berie lieky, a podobne, urcite nemate nic ine na robote len nutit ho na nocnik, ste radi ze vobec papa a spi 😉 nezelam nikomu....sak uvidime co oli,aj ked on je tiez od narodenia uplakany,malo spinka, ledva sa sam vykaka...hold nenavyberame si, a babul, tu nejde o sikovnost, fifo je velmi sikovny,a napriek tomu nekaka a necika do nocnika....neboj,nie som nasrata,len chcem na jeho obranu aj ja nieco napisat 😉 kazda mame dokonale dietatko 😵

lenka_66
11. jan 2010

zdravim,
nooo pekne sme to tu zaserblovali 😀

lindush
11. jan 2010

Baby caute,

tak sa hlasim po dlhooom case,ako viete,tak sme v stahovacom osiali ,ale vyzera to,ze tento vikend budeme definitivne presunuty,huraaaa

Tak som mrkla posledne albumy,babul,fac,krasne a velke deticky uz mate,ale vsak to vsetky,rychlo nam rastu,co?
Co sa tyka pretacania,my sa pretacame asi tyzden a tiez by uz najradsej sedel,stale sa taha do sedu,ale este mu velmi nedovolim,bojim sa kvoli chrbtici....
Prikrmy zatial este nedavam,kedze Danik je iba kojeny,chcem pockat do toho 6mes,zatialmu mliecko staci 🙂

co sa tyka oducania od plienok,svagrina obidve deti oducila ako 1,5 r a funguje to,krasne sa naucili pytat,ale zase ma pravdu fac,ze ked je chore dietatko,ste rady,ze ste rady

lindush
11. jan 2010

tak som pridala aj ja foto toho nasho zbojnika 🙂

babulka123
11. jan 2010

fac.. o tom nikto ani len nepochybuje ze fifo alebo oli nie su sikovny.. ja som to myslela ze ninka je sikovna viac menej zo srandy..

a tak ti poviem , vy ako byvate chori tak sa vobec cudujem ze este vlazdes a veeelmi ta obdivujem.. fifo ma este kopec casu sa to naucit a vobec nepochybujem o tom ze v jeden den sa to zlomy a zrazu bude bez..

vsetky deticky co tu su su tie naj...

lindush som rada ze ta zas vidim..

lenka.. ani nevrav.. hehehe

babulka123
11. jan 2010

ja som uz kukala.. je supersky.. jak sa bohovsky tvari ked chce sediet.. hehehe

babulka123
11. jan 2010

fac ja keby som si prezila to co ty v poslednych tt. tak kaslem na nocnik a som rada ze mam dieta zdrave doma.. milacik.. ty mas jeden z naj obdivov tu .. ja by som uz kricala o pomoc.. mama, babka , dedko sestra bolo by mi to jedno kto.. cmuuuk

lindush
11. jan 2010

no ja som tu dlho nebola,tak vobec neviem,ako sa mate,fac ste boli chori vidim,to ma mrzi,my mame teraz 1x soplik a to uz druhu nic nespim,zateka mu do hrdielka a uplne chrci,dala som mu vyssie hlavku aj davame kvapky nasivin,odsavame no ale zatial onicom 😒

Tak dodatocne vsetkym detickam aj ich maminkam vela vela zdravicka v tomto roku,cmuk

eviqa
11. jan 2010

babulka, áno ja dávam plienku. tak som rada, že to pomohlo. Ale dúfam, že si dala látkovú 😀
..ešte sa chcem opýtať. Včera a predvčerom som dala malému brokolicu so zemiačikom, predvčerom kaka v pohode, ale dnes ráno, chudák sa nadrel kým to z neho vyšlo. Brokolica zapeká?
a dávala som mu gélik na dasienko, tak už zachvíľu asi budeme zubatí, lebo vidím na dasienku také dve biele čierky. Tak možno z toho je taký nekľudný, ale už je ticho.
...babulka a ešte, ani ja ho neberiem vždy na ruky, musí sa vrátiť do starých koľají, lebo ten krik, to je len vynucovanie pozornosti, ja sa s ním aj pohrám, aj sedím pri ňom, ale kričí vždy. Proste chce na ruky. Zoberiem ho až vtedy, ked sú aj slžičky, alebo nevydrží moja trpezlivosť.

facovka
11. jan 2010

nasho zapeka aj mliecko, proste des.... 😔 mam hrozu s prikrmov..

eviqa
11. jan 2010

leni a čo je malému, že nemôžeš prikrmovať? som sa chcela ešte opýtať

facovka
11. jan 2010

ja beriem na ruky vzdy ked place a fnuka 🙂

eviqa
11. jan 2010

fac, ale nášho z mliečka nikdy. tak nevie, či to bolo tou brokolicou, či čím. Po polhodine tlačenia a zvukových efektov popri tom, náš si pomáha hlasom, jedna guľka.

facovka
11. jan 2010

myslis mna,ze nemozem?,este nechcem, sak nemal ani 5mes 😉

lenka_66
11. jan 2010

evi , zelena stolica , tazko kakame ,grcame non stop(reflux) vodu a caj v sebe neudrzi.tak poklial toto nezvladne tak neprikrmovat lebo budu trpiet hlavne oblicky ze nepije.pokial ma iba UM tak ze to neva

facovka
11. jan 2010

lenka,my detto ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre