Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
11. jan 2010

fac, a ešte ja som ho tiež brala na ruky, ako ty hovoríš, že ked zaplakal alebo fňuká, ale toto čo stvára náš už druhý týždeň, to je katastrofa. On chce byť na rukách nonstop, ked ho zložím, tak des. ☹ ja som doma neurobila nič, ešte som aj s ním na rukách varila.
...do análu! zobudila mi ho poštárka, už reve. 😠

z.vrablova
11. jan 2010

dobre ranko...
evig, viac tekutin... caj, voda

facovka
11. jan 2010

aj ja tak,drvivu vacsinu dna nosim, co uz narobim, proste ho stale boli brusko,prdi, tlaci, nenecham ho plakat ☹

lenka_66
11. jan 2010

prave som crn so mzdarkou materska konci 3.3. jaaj to mam casu zo socialkou.a datum super si to zapamatam 😀

facovka
11. jan 2010

ja do 31.3.tiez zapamatam 😉

lenka_66
11. jan 2010

fac , my sme vecne nosnice 😀

facovka
11. jan 2010

no,co uz narobime,kua.... 😔

lulu73
11. jan 2010

dobre ranko

jaaj dievcata, tema nosenie,kojenie a bezplienkovanie to je na dlhu debatu...ale sisul spravne podotkla, ze v nasej kulture je to tazsie realizovatelne ako v inych kulturach, kde je to uplne prirodzene

mam doma film od P.Barabasa-Pururambo ... je to vyprava medzi ludi ktori ziju na stromoch, ktori este nevideli bieleho cloveka, nepoznaju koleso a ziju ako v dobe kamennej...uzasny, silny dokumentarny film.....az neuveritelne zabery....a tam je vidiet mamicky s detmi, ako uplne prirodzene tie deti maju v takych sietkach(satkach)a vsade vsade ich nosia a tie deti su snad nonstop na prsniku...nahe, bez plienok, bez kuska oblecenia, deky a podobne...ale tak to je pre nich prirodzene...a ta mamicka cely den sedela v tej chatrci na strome a nieco porabala pri ohni...ziaden stres, ziadne varenie,upratovanie 🙂 a ked mala vacsie deti, tak tvrdo makala v tom pralese kde vyrabali skrob-sago z paliem...a zase, deti na chrbte a na prsniku...neskutocne, doporucujem pozriet

my zijeme v uuuplne inom prostredi a prvky prirodzeneho pradavna, ktore mame uz aj geneticky potlacene (zial) nakolko sme preslachteni alebo ako to mam napisat 🙂 sa nie vzdy daju aplikovat v tom "nasom" svete....

potom mamicky ktore propaguju v nasej kulture nosenie, nahotu, bezplienkovanie a kojenie do 5 rokov vyzeraju akoby padli z Marsu....je to vsetko pekne a cloveku prirodzene, ale u nas ako som uz pisala tazsie realizovatelne

toto je cisto moj nazor

a este k tomu filmu 🙂 zeny tam chodia rodit same do pralesa, dalej od chatrci, aby svojim krikom a placom nerusili ostatnych....ze tito ludia nepoznaju slzy a plac ........placu iba zeny ked rodia......brutus co?
a fakt, vsetci sa tam stale usmievali (ktovie ake korienky a bobule cely den pozieraju) 😀

z.vrablova
11. jan 2010

to je proste obdobie, kedy si vyzaduju nasu pozornost... tiez sa Kristinka neda oklamat len tak hrackou ako kedysi... tak niekedy so mnou vari v autosedacke, alebo sa nosime v satke...
A tiez nam asi uz konecne (zase) idu zubky... dve male bodky ma na spodnych zubkoch... dr. potvrdila, len bohvie, kedy... 😠

lenka_66
11. jan 2010

linduch , maly je rozkosny

jooo a aby som nezabudla marek ma prave 5 mesiace a 2 hodky 😵

facovka
11. jan 2010

jeeej lenka,gratulka 😉

lenka_66
11. jan 2010

lulu, 😀 ze do pralesa a co taka sekcia ? hmm tam by sme asi nerodili 😀

eviqa
11. jan 2010

leni, blahoželáme k výročiu (okrúhlemU) 😉
zuzi, dávam mu aj vodu, ale on do dudla lenkuše, a občas aj pije. no a s tou pozornosťou, svätá pravda.
...ja som sa malému venovala aj predtým, aj som ho na ruky zobrala, ale učila som ho aj aby bol sám. Ale po víkende u svokry, ked mi nedovolila ho dať ani spať, lebo ona sa s ním chce hrať 😠 ,je to katastrofa. No a dohrala sa s ním. Ale tomu plakaniu pripisujem aj zúbky, asi mu je najlepšie u mamky.

lindush
11. jan 2010

Leni dakujeme...gratulujeme k vymesaciu 😉

my teraz mame KONECNE kludnejsie obdobie(klop-klop),maly sa uz dokaze zabavit sam a taku hodinku sa prehra vedla mna na deke,cize vklude navarim a upracem,ale samozrejme,ze chodim k nemu prihovaram sa mu a tak

Baby hlavu hore,deticky nam vyrastu a my budeme mat viac casu na seba,musime vydrzat 🙂

lenka_66
11. jan 2010

dakujeme ,
mna uz nedokaze nic vytocit ani ked za cely den pospi 1 hodku.uz som zvykla.len truhlik maly je nervny.

facovka
11. jan 2010

lenka,aj my tak so spankom mavame...aj v noci je to na kocku ☹ proste stale puci a prdi, vkuse,des 😔

z.vrablova
11. jan 2010

O babkach by som vedela rozpravat... som neskutocne vdacna, ked mi mama moze pomoct... ale!!!
Lenka, gratulka k vymesaciu...
My sme 6eho mali uz pol roka... kocka malinkata... ale nam rastu, pokladiky...

leri
11. jan 2010

baby, mne ked alex zacne revat tak nepomoze nic........kludne ho mozem aj hodinu nechat revat.....ostane uplne horuci, bordovy, stale pridava na intenzite a ked nic tak pusti take slzy ze ich ma plne usi, cely sa trasie, potom zacne kaslat a jasne ze ma zlomi.........ale keby som ho brala hned tak to ho ani polozit nemusim,...........niekedy ani nevsimnem ze place, pokial to nie je uplny rikot tak neriesim, sak by ma porazilo......akurat drahy ked je doma tak ho poraza, ze keby to mal cely den pocuvat tak sa zblazni.........a to alex nereve ako babatko, on krici poriadne

lulu73
11. jan 2010

lenka...ja to poviem tak ako citim...ja by som tam umrela ako prva 😉

facovka
11. jan 2010

jemine,fakt zuzi, polrokaaaaaaaaaaaa 😵

facovka
11. jan 2010

no leri,ja nenecham az do takehoto extremu nikdy,jedine ze nahodou supem zemiaky a nemozem ho chytit a ma taky amok, proste nieze by som to nevydrzala pocuvat,ale nevidim dovod preco by som ho mala nechat, asi mu nieco je ked tak place, takze ja beriem a nosim 😉

z.vrablova
11. jan 2010

Leri... nasa Kristinka je oproti Alexovi kvetinka a by som ti ju priala pocut ako reve... NEskutocne decibely a este ma schopnost pridavat na intenzite, az kym skoro nepraskaju ziarovky... a slzy ako hrachy este len skruti pusinu...
Momentalne mame novinku... zacala vrieskat vramci debaty ako maly tur... pisti a prechadza to potom do chrapotu... zo zaciatku sme sa zabavali, ale mam obavy o jej hlasivky... skusim ju natocit a hodim na FB... tazko opisat..

lenka_66
11. jan 2010

zuzi , vauuu to uz 😵

lulu, mne o tom hovor 😀 , aj ked daco znesiem ale toto ? nemusiiim

inac mareka ani nemozem nechat vyplakat aj keby neviem co bolo.chyti taky hysak ze sa az pogrca 😠

facovka
11. jan 2010

no,zuzi to oni ked chcu pocut svoj hlas, su schopni on aj prist, to aj fifo stratil hlas cca v polroku,asi vtedy im to az tak dochadza ze sa chcu pocut 😉

lenka_66
11. jan 2010

a marek sa naucil akoze kasle a dusi sa.skriatok jeden.normal zakasle a kuka ci ho niekto vezme ak nie tak to opakuje a pridava na intenzite .ach co bude v puberte 😒

z.vrablova
11. jan 2010

ale neviem, ci moje dieta je hluche alebo narcis, ale ona sa chce pocut az velmi... 😀

lenka_66
11. jan 2010

no volala som akurat o vysledky na gastro KO v dobre az na biele krvinky zvysene vraj poukazuju na problem s crevom , tak ideme na vyter.

lulu73
11. jan 2010

ja sa snazim tiez hned brat na ruky...raz mi plakala tak, ze sa nevedela nadychnut a odvtedy som v strehu a chyta ma panika ked place...cize ja ani neviem ako nasa emma place...ale myslim si ze potichu, lebo mrnci a aj rozprava s takym jemnym hlaskom

lulu73
11. jan 2010

lenka....drzim palce, nech je to uz vsetko co najskor v poriadku

lindush
11. jan 2010

Danielko najviac place ked sa zobudi...neviem co to ma byt,ale proste ked vstane,tak 2min taky plac,ze az susedia dole nas pocuju,strasne nahlas....potom sa ukludni a uz je dobre...ale inak velmi neplaceme,zatial...uvidime,ked pojdu zubky 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre