Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lulu73
11. jan 2010

lindi....danielko je krasny chlapcek a ty si tiez kocka velika

lenka_66
11. jan 2010

marek najviac rici a nie reve ked je chce ako inac jest.kazdy kto pocul tak povedal ze toto este nezazil ako by ho z koze drali.ze nebyt toho aka som ja kludna (bo viem ze mu vlastne nic nie je )tak chytia paniku ze co mu je 😀 .rev pri ockovani je nic oproti tomu 😀

leri
11. jan 2010

fac, ja tiez nenecham plakat ked mu nieco je, a vacsinou uz viem rozoznat ked mu nieco je a ked sa len jeduje....ked ho nieco boli tak ho nosim aj cely den, ale taky hystericky zachvat revu a ked pridem za nim a este ho ani na rukach nemam poriadne a uz sa rehoce, nosim ho tak je ako patkoruna a chichuna sa tak to je iba ich sikovnost ako si vynutit pozornost.......alex bol vytuzene babatko ako aj ostatne deti, ale to neznamena ze ho budem cely den nosit na rukach......podla mna uz bude mat zo 9 kilov, sak pridem o ruky a chrbat......ked ho nieco boli tak je nervozny aj na rukach a mrnci, akurat to neprejde do takeho hrozneho zachvatu.....vtedy by som ho nenechala vyplakat za nic na svete 🙂

kolka1
11. jan 2010

Ahojte,

zaujimava debata. Mne sa osobne bezplienkova metoda paci (samozrejme s mierou), my ju nepraktizujeme ale ma nieco do seba. Asi sa tomu budem trochu viac venovat.

Nocnik v ziadnom pripade ani pasivne sedenie pokial sa neposadi sam. Ak sa posadi tak pomalicky na zvykanie si. A ja Borkovi ziadne terminy nedavam, on si sam rozhodne kedy co. Budem pri nom, podporovat a pomahat a ak bude cas tak to pride same 😵. No a k vychove nasich rodicov a prarodicov sa mi moc nechce vyjadrovat to je na strasne dlho ale stacia mi teorie z rozneho okolia (nastastie nie z mojej rodiny), nechat vyplakat vsak si cvici hlasivky a pod. V casoch ked sme boli mi vychovani tak bol dolezitejsi vypiglovany byt ako spokojne miminko. Je to smutne ale je to tak. A to plati o vacsine pripadov. No a este ma fascinuje ked niekto z tejto generacie mi zacne vysvetlovat ze uz aj babatko, ktore ma 2 tyzdne je schopne spekulovat. No to urcite, baby ktore cvicia Vojtovku mi urcite daju za pravdu. Nervova sustava sa vyvija do 1 roka. Babatka si nie su schopne dat veci tak dokopy aby spekulovali a s nami nacvicovali. Ak place beriem na ruky.

Lenka Marek je sikovny s tym kaslanim 🙂.

z.vrablova
11. jan 2010

Lulu... to sme aj my donedavna mali... hlasok jemnucky, plac len take akoby zakaslanie... a tot zmena... 😉
Lenka... no co povedat... osobnosti su tie nase deti... 😎

lenka_66
11. jan 2010

kolka , no maly levik musi byt podla neho 😉

lulu73
11. jan 2010

lenka...ja ten rev velmi dobre poznam...moj syn tak reval....a strasne vela a pahltne jedol...to sa s emmou neda porovnat...jeho prve slova boli tykajuce sa jedla a krical ham ham az sa triasol....tato nasa pipinka, ta snad ani nie je hladna 🙂

z.vrablova
11. jan 2010

KOlka... pravda, aj ked ja si myslim, ze uz aj niekolko mesacne babatka dokazu placom vynutit pozornost... nevravim, ze ide o vymyslanie...
Ja som bola na nocniku odkedy som vedela sediet a od 1,5r som nemala plienky, neviem, ci to bol dovod, ale budem to skusat aj ja, ked bude vediet Kristinka sediet.
Moja mama nechape preco mam malu v obyvacke cez den, ze za jej cias sme boli vkuse v postielke, same sme sa tam vedeli vyhrat, zaspali sme... len nas nakrmili, prebalili, pomojkali a naspat do postielky... sa mi rozum zastavil... 😨

lenka_66
11. jan 2010

lulu, presne mama vobec nie je zaujimava ale flasa hej.
inac reve jak najaty posadim do lehatka v kuchyni a robim mu jesst.sedi s rukami na bruchu a sleduje co robim.ako nahle mu zmizne flasa z dohladu (sa otocim )spusta sirenu.

lulu73
11. jan 2010

kolka....gratulka k pretacaniu...velka radost, viem si predstavit

lenka_66
11. jan 2010

baby stahujete predkozku?

lulu73
11. jan 2010

ja som bola v jasliach od 6 mesiacov a podmienka bola vediet sediet na nocniku a jest vsetko...dobre nie?

facovka
11. jan 2010

leni ee, dr. na poradni vzdy skusi,ale inak ee, inak co dr. to nazor..my ee 😉

lulu73
11. jan 2010

lenka...a komu??? 😀 😀 😀

facovka
11. jan 2010

lulu 😀

lindush
11. jan 2010

lulu,dakujeme 😉

Lenka my nestahujeme,teda Danikovi niee 😀 😀 😀

eviqa
11. jan 2010

no ked to tu tak čítam, tak sme skvelé mamičky všetky. Každá zoberieme na ruky a pomojkáme, ked treba a ked treba, nosíme aj celý deň 😉

leni, ja nesťahujem, u nás to robí mm, my sťahujeme. A na jednom mieste nám prirástla a lekár nám ju strhol, či povolil či čo urobil. Proste malý plakal ako tur a tikla krv. Ale teraz je to už o.k.

lenka_66
11. jan 2010

lulu som vedela 😀 ze zareagujes

no my sme tiez nie az sa nam zapalil pipik a povedali nam ze to co za chobotina nesahat na pindurika.tak teraz vzdy pri kupani cistime.chuda mal tam tolko sajrajtu

eviqa
11. jan 2010

leni, to ako písala fac, každý dr. iný názor 😒 nám v nemocnici nekázali a potom dr. aj neonatolog, že hej a vždy vyčistiť

facovka
11. jan 2010

ked je zapalene,tak jasko,daco robit treba,ale vravim,co dr. to nazor, fifovi uplne presla okolo 8-9mes. 😉

lenka_66
11. jan 2010

evi , aj u nas mame rozdelenu starostlivost o pindura 😀

eviqa
11. jan 2010

leni 😀
lindush, kukla som foto, krásny fotomodelik to je 😉

lulu73
11. jan 2010

leni...nesklamem ta predsa 😎

a synovi to na kramaroch robili ked bol maly, neviem kolko mal rokov...ale dovtedy nam dr. vravela, ze nestahovat

lenka_66
11. jan 2010

no mlady pan sa zobudil a sedi mi na kolenach.idem nakrmit a to bude zas protest ked ho dam do kocika ze ideme na vyter 😠

eviqa
11. jan 2010

leni, a kde chodíte na gastro?

deina2005
11. jan 2010

lenka ja som tiez stahovala prvemu nie a potom sme museli az na urologiu a stahovali to na silu vsetko mu vycistili s takou velkou ihlou a to iste aj tomu druhemu pod predkozkou sa mu nazberal maz tak to na silu stiahli a vycistlili maly mal vtedy 2 roky.chudak trpel 3 dni nemohol sa vypiskat kupali sme v harmanceku a 3x denne mastili pramykoinom.kazdy den pri kupani sme museli stiahnut a umyt.teraz si to uz stahuju chlapci sami.ale pokial ziadny problem nieje tak by sa to vraj stahovat nemala tak mi aspon dokina povedala

lindush
11. jan 2010

eviqa 🙂

no my sme stiahli 1x na prikaz dokyny,museli sme nabrat moc do skumavky.....a tiez to robil mm,ja som sa bala 🙂
ale odvtedy nie,tak dufam,ze to bude OK,doktorka vravela,ze zatial netreba

inac aj vasim detom tak rychlo rastu nechty??My strihame kazdy druhy den a aj tak sa obcas stane,ze sa poskriabe

eviqa
11. jan 2010

lindush, na rukách áno. Na nohách ani nie.
...ešte som sa chcela opýtať, je možné že vdaka zúbkom mu nechutí jesť? Posledný týždeň vypije akosi menej mlieka, oproti svojmu zvyku.

lindush
11. jan 2010

no eviqa,nam maly tiez pije menej mliecka uz asi tyzden,ale myslim,ze zubky mu zatial nejdu,aspon tam nic nevidim...
Najskor som myslela,ze je to preto,ze som dva dni krvacala,zabudla som si totiz dokupit antikoncepciu....tak som myslela,ze mu moje mliecko nechuti a preto...no ale krvacanie uz preslo a on sa niekedy poriadne naje az po 5hodinach...napr.vcera jedol o 18hod a potom sa zobudil na hlad az 23.30hod...pred spanim vobec jest nechcel,zato cajiku vypije vela..za den aj pol litra

lulu73
11. jan 2010

lindi...ty iba kojis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre