Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

adenka
28. sep 2009

ahojte,

vcera sme sli spat vsetci totalne vycerpani...nasa mala bola hore od 4 rana, do 9 vecera....medzitym 10-15 minutove spanky, a potom plaaaac, ale taky zalostny ze koniec...

skusim dnes kupit biogaiu...neviete ci to mozem aj bez upovedomenia lekara?? myslim ze ublizit by to nemalo ze?

chrustik1
28. sep 2009

Ahojte maminy, tak na vaše odporúčanie sme vysadili rektálnu rúrku a snažili sme sa cvičiť a masírovať bruško. Celkom sa mi zdalo, že to zabralo, ale dnes sme ju museli použiť znova. Chudáčik asi sa to v ňom nazbieralo za celý víkend a to aj pri každom kojení bolo dačo v plienke ale nie veľa. Chcem sa spýtať vyprážané jesť môžeme? Napr. rezne alebo tak? Lebo cez víkend som robila vyprážané rezne aj v sobotu aj v nedeľu, raz klasické ale potreté horčicou, raz marinované ale nie som si istá, či to nemôže byť kvôli nim... Lebo už včera bol Peťko akýsi nesvoj a dnes ráno hrôza. Po takmer hodinovom plači ma zlomil, nepomohli ani kvapky Espumisan, ktoré mu dávam iba keď veľmi plače až RR pomohla ale to taký gejzír z neho vystrekol fakt ako keby to mal našetrené za dva dni.

perla200
28. sep 2009

adenka a neskúsala si infants dophilus? myslím že biogaia je od 3 mesiaca...ale že infants je lepší....
chrustik - skús teplú plienku nahriat žehličkou a priložiť na bruško a masirovať ho...to nasej pomáha...

lulu73
28. sep 2009

ahojte

Adenka...piekla som cez vikend makovo jablkovy kolac a dooost som z neho pojedla...ja neviem ci je to nahoda,alebo mak tak slape, ale Emma uz druhy den len spi a spi 🙂 vyskusaj jest makove jedla

adenka
28. sep 2009

perla to nepoznam...to je volne dostupne?

lulu akurat vcera som jedla makove sulance 😀

perla200
28. sep 2009

ano adenka....je to od narodenia...my to pijeme odkedy sme prišli z pôrodnice....a ešte nam pomáha sab simplex...a ten dophilus teda nasa sa od neho vykaka už teraz každý den hned ako ho spapa....

adenka
28. sep 2009

perla dik za tip, tak to skusim.... 🙂

perla200
28. sep 2009

a to my sme mali aj 9 hodinové koliky:((((( a hlavne že sa vykaka hoci s rekt.r. nasa sa nevykakala skoro ani vtedy...museli sme zmeniť mlieko....ale to my mame intoleranciu laktozy... ☹

adenka
28. sep 2009

perla no uz teraz si viem predstavit co to je.... lenze to je divne ze mala prdka ako o zivot ale to je vsetko... a po kazdom prdiku pride hrozny plac....

perla200
28. sep 2009

ano to poznám....to ma krče...a naťahuje nožičky dopredu?

adenka
28. sep 2009

ano natahuje a kopka nimi a pritahuje k brusku...aj to prestalo po tych probiotikach??

perla200
28. sep 2009

no tie probiotiká sú na stolicu...na krče je dobrý aj infacol....ja ho kombinujem - teda kombinovala som s sab simplex, lebo doktor hovoril že to môžem aj trikrát denne dávať, že z toho neotrávim dieťa, lebo to sa nevstrebáva to len prechádza črevom....a ty kojíš?

adenka
28. sep 2009

ano kojim, takze lepsi je infacol?? davam jej aj sab simplex

perla200
28. sep 2009

no je dobrý aj infacol....

martinex
28. sep 2009

caute kocky...

tak mne sa zase vratilo moje uzasne dietatko... maly mi cely den spinka...v podstate od 10.30 ... zobudil sa len na papanie,potom spat do postielky a pokracoval v spanku.. teraz som bola u maminy poliat jej kvety a maly mi stale drichme... dufam ze mu to vydrzi a neni to len na jeden den 🙂

zajtra ideme do poradne, a aj ja idem na gyndu po 600nedeli...

uz mate niektora nejaku HAK predpisanu??? lebo si chcem dat predpisat....

a vybavovala ste uz niektora ten 600 € priplatok k prispevku??

uankab
28. sep 2009

ahojte maminy, tak uz sa mame lepsie... v sobotu som dobrala antibiotika, dufam, ze uz bude vsetko ok, prsnik sa zatial tvari v pohode, dufam ze sa mi nezapali zasa... Magdalenku bolievalo velmi brusko pocas toho ako som ich brala, plackavala celkom dost.. inak je uplne uzasna, doktorka nechapala ze v troch tyzdnoch uz zacina drzat hlavicku a vydava rozne zvuky... najkrajsie su slastne vzdychy pocas kojenia a po nom 😀
rezim sice este velmi nemame, ale snazim sa ju vzdy kupkat okolo siedmej, o osmej sme uz v postielke a spinkame... kojime cca kazde 3 hodiny v noci, kazde 2 cez den... a dnes sme sa boli vazit a mame 4,380g... inak je uplne uzasna, placka len vtedy ked jej nieco je, inak si spokojne lezka, kopka, posledne dnicky zacina vyplazovat jazycek 😉 , ked jej pustime kolotocik tak sa krasne usmieva a pozoruje ako sa pohybuje...
a uspesne sme podali vsetky papiere na ambasadu, tak snad do januara budeme mat aj rodny list...

jajkar
28. sep 2009

Ahojte kocky,
tak ja sa hlasim po dlhej dobe, citam vas ale nepisem.

My tiez nemame rezim, ale aky taky aj hej. Vacsinou mame od 6tej az do obedy len taky predriemany a papame kazde 2 hodky. Potom ideme von a tam pekne spinka, aj ked sa zobudi tak len tak lezka, a zase zaspi. Okolo 15-16tej ideme zase papat, a spinkame do tej 7mej, kupeme, papame a do pol 10tej spinkame, pokial nas nieco nebolka tak spime do 02-03 a zase o tej 6tej.
Musim povedat, ze nam sab simplex vobec nezabral, tak sme nasadili Infacol. Ten zabral paradne, ale sa stane ze kopka a sa vystiera, vtedy masirujeme.

Inak vsetky dokumenty vybavene, aj priplatok, uz len kojunky dojdu na ucet,
detska dr. nas pochvalila, uz mame cosi cez 5 kg, a 59 cm. Malinka bola vyhadzana, co uz trvalo cez 3t, tak sme sa vybrali na kozne, hned sme dostali odporucenie ze mame pouzivat kozmetiku Bioderma, eh ale je drahaaaaa!!!! 😕
A dostali masticku, ktora okamzite zabrala a na druhy den sme boli krasny a Lejlinka mala krasnu plet, fakt. Akokeby sa stal zaaazrak, som ani neverila. Inak dr. povedala, ze mame Atiopiu, teda nachylnu pokozku.

Na gynde ma dr. pochvalila, ze je vsio ok, uz aj sexik mozme mat a ze som bola asi ukazkova pri porode, ze mam 10 bodov za porod na sprave. Ani som nevedela ze sa to boduje, hihi 😀 😀 😀

Takze tak o nas, a zase niekedy sa ozveemeeee, a ozaj v nedelu krtime 😀 😀 😀

adenka
28. sep 2009

ahojte babule,

tak my mame za sebou 1. den bez prikrmu 😵 😵 😵

annag je stelesneny anjel, na zaklade jej rad moje babo spalo krasne cez den, aj kocikovanie sme prezili bez krmenia a teraz o 8 zalomila, som zvedava kedy vstane... takze sa tesiiiiim

dnes som jej dala ten infant dophilus, nekakala, ale ani nebol cirkus...tak uvidim ci rano budu koliky...

babulka123
28. sep 2009

aden parada.. tak sa tesim s tebou . .annag je ozaj skvela..

my sme dnes prisli neskor , mala do teraz nacvicovala.. som ju prechvalila som zvedava co bude..
strasne ma boli pravy prsnik, natieram si ho , ale uvidime co bude.. ma navaly horucavy tak pevne dufam ze sa nechysta nejaky zapal..

adenka
28. sep 2009

babul fakt je uzasna...

a ako odstavujes?? davas studene zabaly?

leri
28. sep 2009

babul, skusaj si preventivne davat na to nieco.......myslim ze kapustny list pomaha, alebo mne annag poradila ze si mam normlane do utierky nejaku mrazenu zeleninu zabalit v tom sacku, a prilozit, nech sa to ukludni.........vyskusaj

leri
28. sep 2009

inak mne dnes spal alex dvakrat po 4 hodiny vonku v kociari...........teraz je v postielke uz hodinu, neplace, ale ani nespi, dufam, ze o chvilu zalomi a zase bude spat ako poslusne babatko aspon 4 hodiny 🙂

adenka
28. sep 2009

leri aj moja mrna sla do postielky s ocami jak sova...ale za 15 minut uz bola tuha...a ja som uz cakala ze do pol hodinky zacne krik 😝

bambi02
28. sep 2009

ahojte bambulky, ako to vsetko zvladate? vsetci ste zdravi a ok?

leri
28. sep 2009

adenka, no moj bohuzial este stale tie oci ma ako sovicka a uz sa aj ozyva, zurivo dudle cumel a pritom vydava take zvuky akoze uz ma series..........tak cakam kedy spusti rev 😀

adenka
28. sep 2009

leri 😀 😀 moja mala dudel hned vystreli z pusy...uz zistila ze z tej gumy nic netecie tak sa nenecha odrbavat 😀

uankab
28. sep 2009

babul, davaj si na to vychladeny kapustny list, mne to pomohlo... pred kojenim som si prikladala teply obklad aby sa mi pustilo mliecko a po kojeni studeny kapustny list, pisu ze staci ho dat na 10-20 minut, ale ja som ho tam mala aj hodinu pripadne aj dlhsie ak som s nim v noci zaspala... a davaj pozor, ak mas na nom cervene flaky, bez s tym doktorovi !!! ja som mala dva zospodu, vobec to nebolo zhora vidiet, nastastie som to zbadala v zrkadle ked som sa prezliekala...

leri
28. sep 2009

adenka, ani moj sa s dudlom nekamarati, ma ho skor na vyzurenie ako na ukludnenie
a uz spustil ten rev, uz som za nim bola asi 20x, tak ho nechavam teraz chvilu vyrevat, nech vie ze fakt ho nikto z tej postielky nevezme, ale to preto je taky lebo cez den vela spal

babulka123
28. sep 2009

baby zatial v pohode.. odsala som , z laveho som nakrmila a uz je lepsie.. uvdime co bude
tym ze ja sa odstavujem tak kojim pocas 12 hodin z jedneho a druhy stoji plny a potom naopak.. a nieje to teda sranda..

uankab
28. sep 2009

my cumlik pouzivame malinko, len na ukludnenie... dnes vecer bola velmi nekludna, asi ju bolelo brusko podla toho ako sa natahovala, bola napapana a stale hladala, tak som jej ho dala do pusy a zaspinkala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre