Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

daniela33
13. sep 2009

leni, ja som čítala, že ak bábo pije len predné mliečko je zelena stolica

jajkar
13. sep 2009

Aden, aj ja si myslim, ze malej by 40 ml bolo malo, ved to vypije tyzdnove babo! A ono si fakt vytiahne viac ako odsavacka, kolka ma pravdu.

A tie reci baby poznam aj ja, ked som v meste, tak sa vypytuju tiez ci kojim, hned ako prva otazka. A ci neni malo oblecena, ci jej nebude zima, a nech ju dam na druhy bok, atd. A dokonca jedna kocka mi tam aj poupratovala, doslova, mi malu posunula, taku hracku mi prehodila a pod dekou co mam veci tak poukladala. No chapete?! 😀 😀 😀 😀 Ale ja to neriesim 🙂)))

daniela33
13. sep 2009

mne napríklad odsávačka vôbec nefunguje, nevytiahnem ani tri kvapky, musím ručne a to málokedy stíham. Mne už malá vypije aj 120 ml a za pol hodku hľadá cicku 🙂.

baby to poznám takéto reči, ja to tiež nemusím, nech sa každý stará o seba. A či niekto kojí alebo nie, je to len jeho osobná záležitosť, a jeho rozhodnutie. Ja som pri synovi tiež musela dokrmovať, lebo moje mliečko mu nestačilo, a stále nariekal, čo nariekal, vrieskal od hladu. A čo si vyhladoviem vlastné dieťa? Začala som dokrmovať a mlieko sa pomaly strácalo, takže od dvoch mesiacov bol na bebe. Malá je tiež veľký hladoš a zjavne mám ten istý problém.

eyya
13. sep 2009

Maminy nemaju vase babatky problem s ockami? Dominika ma uz dlho jedno ocko trochu zahnisane, uz sme dostali 2. antibioticke kvapky ale stale to pretrvava, nieje to moc ale je to uz dlho a trapi ma to ...

...obklady prsnika pomohli uz funguje bez velkych bolesti, len mam dako podstatne menej mliecka, snad sa to upravi a je to len stav po zapale 😒

sisulka7
13. sep 2009

ahojte kocky, tak sa hlasim ako po mesiaci, mali sme vypadok internetu a okrem toho absolutne nic nestiham. Nasa Kristinka proste nechce prsko a tak ked nekrmim tak odstrekujem. No a ona nema problem stiahnut 120ml, takze mam pocit, ze nic ine nerobim. Inak ake mate skusenosti s odsavackami? A aj vas tak casto boli brusko?

aninka29
13. sep 2009

ahojte mamky 😉
mňa vie tiež riadne naštartovať,keď každý koho stretneme,sa hneď opýta či kojím 😠 ...........ja by som vtedy zabíjala asi 😠 ...čo sa starajú 😝
ja to už tiež pomaly vzdávam 😒 .........malá je viac na UM ako na mojom 😖 ....ale proste to nejde,a tie zápaly auuuuuuuuuu 😢 ............z prsu sa nenaje,stále plače..a keď ju dokrmím,tak je spokojnučká 🙂 .........a keď je spokojná ona,tak som aj ja 😵 😵 .............ale aj doktorka v poradni povedala, že musím mať malo mliečka,keď Sabinka ešte potom vyťahá 90tku UM....................a myslím, že to tu písala facovka,tiež sa musím venovať druhej dcérke,tiež ju musím obriadiť............a malinkú nemožem mať prisatu 24hodín denne 😒

mamky,máte niektorá odsávačku na vysávač??????????.........babulka má soplíky už asi štvrtý deň....odsávame tou klasickou odsávačkou,ale moc soplíkov nevyťaháme 😒 .........rozmýšľala som nad tou "vysávačovou",ale príde mi to trochu také drastické 😒 ...........neviem 😒

Sabinka tiež so sebou stále metie 🙂 .......šermuje tými malými rúčkami aj nožkami.........a tiež sa vie prekoprcnúť z boku na brušulo 🙂 ........takže tiež furt sledovačka 🙂

adenka
13. sep 2009

ahojky,

tak ja som to myslela tak ze 40 vytiahne z jedneho, ale ona papa z oboch, takze okolo 80. no kym spinka asi to nebudem riesit.
inak mame dost problem ist von. v momente ked vyjdeme s kocikom mala mi zacne revat od hladu a vobec jej nevadi ze predtym pol hodinu papala. bebu mi samozrejme vypluva tak aj vcera som musela nakoniec kojit a zaspala na 3 hodiny... no kojit vonku je teda fakt odveci... 😒

ja ju obcas dam do zavinky, ale tiez ma spoteny chrbat... tak ju vacsinou mam len tak bez periniek...

eyya
13. sep 2009

aninka my ju mame, je dobra a podla mna nieje drasticka 🙂 ono to az tak sialene netaha, a ked mas vysavac kde mozes regulovat tahanie je este lepsie, ja davam na minimum a taha tak akurat, vzdy si ju prilozim k ruke aby som vedela ze jej mozog nevytiahne 😀

ale teraz ma taky blby soplik ze jej to steka a moc sa mi neda odsat ale aspon nieco ide, najskor ju necham na brusku nech sa to uvolni a potom sup odsavacka....

martinex
13. sep 2009

caute kocky...

tie reci to poznam...ale nejak ma to neserie, uz som si zvykla a neriesim... nech si trhnu vsetci nohou 😀

co sa tyka zavinovacky,ani raz sme ju nepouzili 😀 mam ju rozbalenu v kociku,maly na nej lezi..a pava prikrity len dekou... dnes mam v plane mu kupit vak,predsa len uz je chladnejsie..

a ten papier na hemeroidy urcite kupim....to asi v lekarni,ze?

inak ja maleho kojim vzdy len z jedneho prsa.... potom o 2-3hodky z druheho... takze mliecka mam asi dost... len posledne dni zle saje,stale sa natahuje a puci a place s cickou v puse...neviem co mu vadi 😒

a ozaj... aj vam zahnisalo to miesto kde drobcov ockovali na ramene? to je ok ak tam mame hnis,ze? samo by to malo prasknut a zahojit sa....

a eyya k tomu ocku.... nam sa to po mesiaci spravilo. tiez sme mali tie antibioticke kvapky a ze ked nezaberu tak preplach.... davala som mu ich tyzden, no ocko hnisalo stale...tak som mu ten hnis vytlacala a masirovala tam to miesto...a uz dva dni mame krasne ciste ocko 😀 moooc sa tesim ze to konecne preslo

aninka29
13. sep 2009

diky eyya 🙂 ..........vidíš,ani ma nenapadlo, že si to ťahanie možem regulovať 🙂 ......máme taký vysávač,takže super 😉 ................zajtra ju pojdeme pozháňať
mňa odrádzalo to, že keď má ten vysávač taký silný ťah, či to dieťatku nejak neublíží,alebo ako ty píšeš,aby jej mozog nevytiahlo 😀

aninka29
13. sep 2009

inak nás ešte do ramienka neočkovali 😠 ......prdlá sestrička mi do prepúšťacej správy napísala zlý dátum očkovania..........napísala mi 9teho a my sme mali ísť už 3tieho 😠 ......ja som tam šla toho deviateho,fajne som sa s nimi povadila 😠 😠 ..už sme to mohli mať za sebou a teraz musíme čakať na ďalší termín 22ho 😠 ..............ale hlavne, že našej pediatričke poslali dopis, že sme sa nedostavili na očkovanie 😠 ....som si normálne pripadala ako mater,čo sa nestará o svoje decko 😠

sisulka7
13. sep 2009

martinex, co sa tyka hemeriodov, tak som sa vratila z porodnice tiez z desnymi, ale pomohli mi tabletky veneruton forte a masticka sa vola nejako na d...., a moze sa pouzivat aj ked zena dojci. Asi za tyzden som mala pokoj. A v porodnici este doporucovali tabletky detralex sa myslim volali, vraj su aj bez predpisu. Ja som mala tie moje na predpis, ale neviem, mozno su aj volnopredajne.
Je tu niekto aj kto bali nasiroko, my odkedy balime peklo, tak nas hrozno boli brusko a mame problemy sa vykakat a potom reveme ako paviani. Sesternica aj kamoska hovorili, ze ich deti len mraucali, zato nasa Kristinka ta reve tak, ze nas pocuju aj susedia o tri poschodia nizsie. Niekedy som uplne zufala, davame kvapky proti boleniu bruska pred kazdym jedlom, ale nejako extra to nezabera hlavne vecer.

martinex
13. sep 2009

aninka a to vas neockovali v porodnici? lebo nas by bez toho nepustili z porodky....

adenka
13. sep 2009

mati ja som ten papier kupila v carrefoure, je baleny ako tie vlhke utierky a maju ho normalne pri toaletakoch...

aj domca niekedy vrci s mojim prsom v puse, ono mam pocit ze ked zmakne tak ho nevie riadne chytit, lebo niekedy meta hlavou ako diva...

nam na ocko pomohlo aj drzat v teple..som si vsimla vzdy ked cez noc vychladla mala ho rano total zatecene..ked spala v zavinke pod dekou tak bola sice spotena, ale ocko relativne ok...

facovka
13. sep 2009

marti, to samo nepukne a nevyhnisa, myslim ze by si mala ist s tym k dr. niekedy posielaju aj do podunajskych na plucne, tam to cistia a babo sleduju...my to mame pekne nic nam zatial nehnisa 🙂
aninka ano ja som pisala o tom ze tiez nemozem kojit 24hod denne, no co uz 😕
marti ked sa puci na ciciku a mece sa, tak boli brusko, to robi aj nas, dakedy sa tak puci, ze az reve, potom poprdi trocha, pokaka sa a prisaje sa, niekedy aj 10min. sa len prisava, no s´desny des...no,to kojenie mam pocit ze je dnes trend ci co, moderne ci ako by som to nazvala, ale je to vec kazdej z nas...a co je za tym ake dovody preco nekojim, to nikoho nemusi zaujimat,suhlas 😉
my noc o nicom 4x kojenie, kym od 3h do 6h rana bol hore, potom hodku spal a do 9h vymyslal, teraz spi od 10h 😅

slavkicek
13. sep 2009

ahojte 🙂

fac, som zvedava co povies na satku..my sme kupili manducu..zatial v nej adamkov vzdy krasne zaspal..ale este ju moc casto nepouzivame zda sa mi do nej este strasne malicky...

ja zatial len kojim..adamko si niekedy pyta kazdu hodinu niekedy pekne vydrzi aj 3..vzdy kojim len z jedneho prsnika tak verim, ze mu to staci..dnes v noci sme boli hore len 2x tak som sa konecne dobre vyspala..inokedy vstavame minimalne 3x.
nam na brusko zatial pomaha biogaja..aj ked obcas sa adamko skruca..väcsinou to po masirovani bruska prejde 🙂
kolka uz si robila sadrove odliatky???? my sme robili vcera ale mame len jednu nozicku...druha hmota nam tak rychlo stvrdla, ze sme do nej ani nestihli adamkovi dat rucku ☹ tak ideme kupit este jednu ale uz nie tu s ramom...

martinex
13. sep 2009

sisul my balime na siroko a maly je v pohode..

fac co ja viem tak by sa to malo samo zahojit a az ked sa to dlho nehoji treba ist na plucne..sak pockame do poradne a ked tak nas potom dr posle...

aden tak skusim v dm a ked tak v tescu..snad zozeniem..

adenka
13. sep 2009

mati v dm som ich nevidela... ale skus mozno budes mat viac stastia...

martinex
13. sep 2009

aden no ideme do avionu a tesca dnes....cize len tam niekde to musim kuknut..alebo este v lekarni

mirka907
13. sep 2009

Caute baby...my sme tiez augustove..Viki sa nam narodila o 10 dni skor, comu sa teraz velmi tesim lebo oproti povodnemu terminu mame uz o 10 dni viac a sme uz trosku mudrejsi🙂))). Mam taku otazocku na tie, ktore mali zapal prsnika...Mozte mi popisat ako to u vas prebiehalo? Mne totiz vcera vybehla teplota 38.1 a vsimla som si ze mam spodok jedneho prsnika trochu zacervenany a je mierne bolavy ...ale mala nema problem z neho papat aj ked ho pomerne dost rychlo vyprazni...pri kojeni bolest necitim a ani hnis som si zatial nevsimla..myslite si ze to moze byt zapal?Teplota uz ustupila...po dvoch ibuprofenoch, vypoteni sa a sprchach....

martinex
13. sep 2009

kocky ideme my na obed k nasim,tak sa majte pekne..uzite si este vikend s drobcami...paaa

eyya
13. sep 2009

mirka907 : no ja som mala rychly priebeh, v noci som sa zobudila na strasnu bolest a uz to bolo, hned som zasla na net a citala co mam robit, manzel hned bezal do obchodu kupil potrebne veci a hned som zacala so zabalm ...chvala Bohu preslo to teraz trochu este boli ale uz sa spusta mliecko , snad bude lepsie 🙂

aninka29
13. sep 2009

mirka je to zápal 😒 ...........u mňa to začalo tak isto....teploty,velký červený fľak na prsníku a bolesť ☹ ........mne pomohli teplé zábaly a prso som si celé natierala calciovou masťou....po dvoch dňoch to prešlo 😉

martinex no u nás očkujú až po prepustení z nemocky 😒 .....a kvoli sprostej sestričke sme takto dopadli 😠 ......ešte šťastie, že to "eltete" stíhame,lebo dieťa može byť očkované do šiestich týždňov 😒 .........chjoj,som z toho na nervy 😝

adenka
13. sep 2009

tak vypravila som mm s malou na prechadzku a idem si dat kludnu kavicku a kolacik... mozno si potom aj zdriemnem...ake je to divne byt v prazdnom byte 😅

sonusa
13. sep 2009

Ahojte môžem sa k Vám pridať?Mám synčeka Samka narodeného 31.8 🙂

lulu73
13. sep 2009

ahojte

sonusa, vitaj a pridaj sa

u nas nic noveho, den klasika...den prespime skoro nonstop..... noc 2-3x hore a dlllhe kojenia
tiez nechapem ako mozete vediet kolko si vase babatko vytiahne ked kojite...alebo si odsavate a davate z flase?alebo skor ja som to nepochopila co pisete 😉 mna by tiez zaujimalo, kolko si mala potiahne a ci ma dost...ale asi ano ked cez den spava...v noci mam pocit ze dost nema 😀 a vcera vecer hodila taku sablu, ze to som este nevidela...bola som cela mokra

ja mam taky problem, ze mne sa zda ze mala pije strasne kratko a a ma dost...niekedy 5 minut a zaspi (cez den)
a kojim tak, ze jedno kojenie, jedno prso.....v noci aj obidve vystriedam pri jednom kojeni...odsavat nemam co

kolka....som ti pisala, ze vecerne place su o spracovavani informacii co za den zazil...pisali to mudri psychologovia 😎
a ked si sla do kina, kto dal malemu papat? alebo tiez mas namrazene? ja by som tiez niekam vypadla, aspon na pedikuru, ale ked ja mam v mraznicke ledva naskreckovaneho 50 ml MM 🙂 to na dlho odist nemozem 🙂 a asi by sa ani nedalo, lebo by mi po par hodinach prsia navreli a co potom...jedine do kabelky odsavacku a aj malicka by mi asi chybala
a ako na kramaroch: ake mas zazitky?

aden...to je super napad, to aj ja buduci vikend urobim ze poslem manzela s malou von a konecne sa vyspim 🙂

mati...dodatocne vsetko naj k meninkam..akosi mi ubehol ten den ked si ich mala 🙂 a my na ramene po ockovani nemame ani stopy, az som si myslela ze nas ani neockovali, ale spomenula som si ze nas ockovali v den ked nas prepustali z porodnice a hned nam dali aj ockovaci preukaz...sestricka nam povedala zedalsie ockovanie nas caka v 3 mesiaci 😒 ... tieto ockovania, to je brutus

leri...ved ty si uz pred narodenim Alexa vedela ze bude dokonaly...ale nehnevaj sa, tie noci este musite dotiahnut 🙂 ako to ze sa budi????

a musim sa vam postazovat, ze som uz teraz na nervy z toho co si navarit a co mozem zjest a pit...nekonecne ma to unavuje ...a stve ma ze skoro nic nemozem jest...malu uz tiez bolelo brusko, lebo som sa najedla 1x normalne...

lulu73
13. sep 2009

a moj "maly" Marco ma dnes 14 rokov...kupila som mu tortu...a tak sme chvilku posedeli...prvy krat co som s nim na narodky nikam nesla, nezorganizovala ziadnu oslavu 😒 trochu ma to stve, ale zial, neda sa vsetko

sonusa
13. sep 2009

lulu ďakujem prajeme tvojmu Markovi všetko najlepšie k narodkám už je to veľký chlap 🙂 ako prijal sestričku?Aj medzi mnou a segrou je 14r rozdieľ 🙂

leri
13. sep 2009

lulu, ved aj je dokonaly a noci musime nejako doklepat, vcera som to asi zakrikla a do rana som nevstavala kazde tri hodiny, ale kazdu hodinu a pol, takze uplna parada.......navyse som mu asi zle z tej unavy zapla dvakrat plienku, takze som ho trikrat prezliekala, lebo bol cely mokry co precikal plienku..........dnes ocakavam ze mi to vynahradi a bude spat aspon styri hodiny 😀
marcovi vsetko najlepsie 🙂

sonusa
13. sep 2009

lulu prepáč Marcovi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre