Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
28. sep 2009

ozja a kapustny list? moze byt aj cinska kapusta alebo ladovy salat? nemam normalnu kapustu

uankab
28. sep 2009

babul, ja som mala normalnu kapustu... tiez som ju doma nemala a poslala som mm na specialnu misiu do obchodu 😉 ... ak si chces dat teraz na noc, asi by som volilia cinsku kapustu pred ladovym salatom.... alebo tiez som citala o makkom tvarohu, das ho na nejaku latku, prilozis na zapalene miesto (pozor nie na bradavku) a nechas ho zaschnut a zmyjes...

deina2005
29. sep 2009

http://www.kindercokolada.sk/sk/soutezni-galeri... keby ste niektora chcely zahlasovat za moju dominiku bola by som rada.inak este vsetky kojite?

eviqa
29. sep 2009

dobré ránečko, tak my sme včera boli na poradni. Malý meria 55 cm a váži 4900. Vraj sme dosť pribrali od narodenia, 2kg. je to papkáč 😀 ale našťastie nie sme tlstí. Tak dr. skonštatovala, že zrejme dojedal to, čo prespal tri týždne pri žltačke.

deina, ja práve s kojením končím, pretože od posledného pobytu v nemocnici ho dokrmujem a spapá rovnako, či mu dám prsník alebo nie, vždy spapá 120 alebo aj 150. Tak včera dr. skonštatovala, že je to zbytočné trápenie aj pre mňa aj pre neho. Ona je síce rada, ked mamičky koja, ale nie takto ako ja. Tak mám brať homeopatiká na stratu mliečka, aby aj ten zbytok sa mi stratil. Tak budeme už iba na UM. Síce posledné dni som ho kojila asi len dvakrát za deň, lebo mliečko nebolo. Malý vždy ked už mu nešlo z prsníka spustil neuveriteľný plač až máme z toho herniu na pupku. ☹ a ty kojíš?

deina2005
29. sep 2009

hej kojim mlieka mam dost takze sa z toho tesim.mala je teraz nachladena.co ste robili aby to nachladenie co najrychlejsie preslo?

perla200
29. sep 2009

adenka a annag nedáva rady len ohladom kojenia? lebo nam nácvik režimu moc nevysiel....mala ma pevnú vôlu nespať....ja som hotova:(

adenka
29. sep 2009

ahojky,

eviqa aj vy mate herniu?? ☹

bagaja
29. sep 2009

ahojte

deina aj by som zahlasovala ale akosi mi to nejde otvoriť ☹

babulka123
29. sep 2009

caute babulky.. no dnes som to nejako nepochopila.. mala mi spala od pol 10{co vcera vymyslala 1x} do pol 6...neuveritelne.. viete si predstavit ako som ju chodila kontrolovat ci dycha.. hehehe

dala som jej este prsko a spali sme do pol 9... ze aka parada..
konecne !!!!!! je trroska chladnejsie vonku, mala spi na balkone a ja idem rychlo postavit polievku, kuriatko mam od vcera a poobede chcem troska popratat hlavne obyvacku.. taky bordel som tu uz dlho nemala..

lenka_66
29. sep 2009

ahojte, vcera som si sadla ku kufriku z porodky a zacala citat tie letaciky, knizocky.ak ma niektora zaujem o neake zlavy pocas dovolenky burgenlande (rakusko).poslem vam platnost do 31.7.2010

babulka123
29. sep 2009

lenka.. ideme nie??

babulka123
29. sep 2009

lenka sak to uz budeme na rodicovskej dovolenke..

bagaja
29. sep 2009

lenka ten kufrík nemal chybu, že žiletka, domestos- sme sa v nemocke s mm narehotali z toho že pre bábo 😀

no babul to máš pravdu už budeme na rodičáku a to nám už ani zlavy nepomožu, budeme rady že kupime peluchy 😉

lulu73
29. sep 2009

ahojte maminy

musim sa vyzalovat

ja som uplne nestastna , lebo nasa mala je strasne moc uhadzana..na licach, cele, krku, prsiach, za usami...a v oboci , na usklach,okolo nostekama take zlte chrasticky...vyzera to priserne, skusala som vsetky mozne aj nemozne maste aj kremy...dr pred tyzdnom povedala, ze to nemame riesit ze to zmizne, ale mam pocit ze je to cim dalej horsie a budem musiet asi navstivit koznu ... jaaaj, nechce sa mi lebo aj tak mi trt povie...citala som na nete o tzv. novorodeneckom akne, tak asi je to ono, ale kedze to ma aj na krku a dekolte, tak to je mozno alergia....rozhodne od vcera poobedia nejem absolutne nic co obsahuje cokoladu a kakao a snazim sa vyhybat kysnutym kolacom a bielemu pecivu...moj ubohy jedalnicek sa scvrkol na este ubohejsi...silno premyslam, aky vyznam ma kojenie, ked ja som vecne hladna a mala ma bolesti brucha a je vyhadzana neskutocne...o com to cele je? 😔

lulu73
29. sep 2009

nie uhadzana, ale vyhadzana 😀

bagaja
29. sep 2009

lulu skúsila si holtov krém, my sme tiež mali také neidentifikovatelné vyražky a ten krém zabral, to je vraj na ekzémy(tuším adenka poradila) ale fakt že za den to zmizlo, a teraz ked sa mi zdá že znova niečo ide, tak preventívne natriem a je to oki.

lulu73
29. sep 2009

skusala som 1x a potom som si precitala ze to nie je pre kojencov..ale viem ze sa pouziva...mala nie je vyhadzana trosku, ona je brutalne vyhadzana...tak celoplosne, ako cervena krupica, je ako smirglovy papier 😔

lulu73
29. sep 2009

a mam pocit ze akonahle jej na to nieco dam, tak to je este horsie
pockam este par dni, po vysadeni cokolady a ak to neprejde, navstivime koznu

bagaja
29. sep 2009

lulu presne aj moja bola ako šmirgeľ hrozná, ale zabralo to a vraj sa to dáva aj kojencom 😢 no čo všetko nemože a dávame im. 😖

babulka123
29. sep 2009

lulu mozes v pohode.. ja som to tiez malej davala a pomohlo to.. dokonca dr. mi to odporucila.. a inak ak nemas koznu v samorine je vyborne centrum - kozna klinika..

ale nebud nestatsnta ozaj to prejde..
ak to ma chrastickove skus este obycajnu modru indulonu, poriadne jej to ponatierat.. na premastenie.. nam to pomohlo.. ake su tie chrasty? cervene alebo zlte? mokvaju alebo nie?

lulu73
29. sep 2009

babulka...zlte a mokvaju iba ked ich odlupnes....nemam koznu, uvidim kam ma dr. posle ale ak na kramare, tak to potom idem do Samorina

adenka
29. sep 2009

lulu holtov by mal byt vpohode...bezne sa pouziva....

babulka123
29. sep 2009

skus tu indulonu..

perla200
29. sep 2009

lulu...a ako to vyzerá je to také červené? a nezhoršuje sa to po jedle?

stansun
29. sep 2009

lulu aj my mame take vyrazky aj ked nasa to ma iba bud cervene alebo ich zase nevidiet ale ked jej po licku prejdem tak to citim take drsne a tiez nam doktorka povedala, ze jej to nemame zatial nicim natierat ale neako jej to ani nemizne a ja inak cokoladu vobec nejem takze z toho to nema.

Vcera som bola u svojho doktora a povedal ze uz to mam pekne zahojene, tak mi dal antikoncepciu Azalia. Tak od vcera uzivam a cakam ake ucinky to bude mat 😀 Lebo ked som zacala s mojou prvou antikoncepsiou tak som sa cela vyhadzala prsia mi trochu narastli a este aj zadok 😖

A vcera sme sexikovali a bolo super aj ked na zaciatku to bolelo ale potom som si postupne zvykala a uz to islo 😉 inak som sa toho bala ako cert

facovka
29. sep 2009

lulu, zdielam tvoj nazor na kojenie, iba boj a trapenie... 🙄
asi by bolo dobre zbehnut ku koznej,ale ked to takto ma po tvaricke a prskach, to vyzera na alergiu, nejedla si dake citrusy?? paradajky?? coko jem aj ja, s mierou, aj som skuila paradajky a zatial pohoda,klop,klop...od tych 6tyzdnov ze je vhodne pomaly zapajat rozne "zakazane" (nevravim tie co zduvaju..)- ale len jedno nech vies z coho sa vyhadze 😝
mmy zatial lepsie, aspon pre mna je to lepsie, v noci hore 2-3x po hodke..bez revov...no,dnes hodku nosil mm, ale to fnukal maly a prdel, tak zase ho tlacilo ☹
cez den celkom oki, pospi, a ked je hore pofnuka,ale v norme, tak hadam sa to na lepsie pomaly zacne obracat,aj ked optimista vobec niesom, lebo to jeden den ze super, druhy ze smrt 😀
cmuki vsetkym..

martinex
29. sep 2009

Ahojte...

tak my sme doma z poradne... hlasim ze mame 5400g a 58cm 😀 to mam doma ale chlapa 😎 😀

a ja som bola na gynde, vsetko ok, tabletky predpisane a mozeme sexikovat bez obav 😀 inak mi predpisala CERAZETTE antiku 🙂

lenka_66
29. sep 2009

babul , vy to mate za rohom no ca ja .ssak cesta tam je dlhsia ako cely pobyt 😀 .a teta tomanova dvihla rodicak , budeme prachacky 😀 😀 😀 .

lulu , presne preto som sekla s kojenim.a to nehovorim ze spim 3-4 hodky.cize nevyspata , hladna jasne ze to ide aj na drobcov.

no ja sa idem kusok pochvalit.uz treti den kakame aj pocas dna.a aj sme ako tak spali.1x denne a vnoci tiez celkom lepsie.zeby koliky ustupovali? 😵

zuzujan
29. sep 2009

baby pripajam sa kojenie je riadna makacka, zatial cele materstvo riesim len kojenie a problemy s nim, bolesti a nevyspatie....nastastie mozem jest skoro vsetko, mala sa ani raz nevyhadzala.....

dnes cely den frcime na flaske a na mojom mrazenom mlieku......od vcera obeda chce mala len flasku a odmieta mi pit z prsnikov, bola som vcera 3 hodiny v meste nieco surne vybavit a mamina bavila malu, dala jej z flasky moje odstriekane mliecko a odvtedy prso ani tuk..... ☹ ☹ je pravda ze som jej flasku casto nedavala, ale nikdy sa nestalo, ze by mna nechcela .......najhorsie je, ze stracam mlieko, co som v noci vzdy mokra a tece mi to po bruchu tuto noc nic a to som nekojila, stale mam prsia take prazde, v noci som odsala 30 a teraz zatial nic, lebo sa mi pokazila ako naschval odsavacka, ale prsia su mlandrave, ale ked zatlacim cosi vytecie, aj tak to mala nechce.....
som z toho zufala, no co uz, este mam mrazeneho na 2 - 3 dni, ked sa to nezlepsi asi som skoncila

a co sa tyka tutu-mutu, my si zatial pri tom nedavame s manzelom pozor, tak mozno budem prekvapena, ale spolieham sa na kojenie 😀

ach baby ako vidim, kazda z nas riesi nejaky problem.....no je to niekedy fakt vesele 😝

zuzujan
29. sep 2009

lenka nastastie my kakame krasne, tak 3x za den a poriadne.....aspon v tomto je to OK 🙂

nedari sa mi ju teraz poobede uspat, tak idem bojovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre