Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
13. jan 2010

no, tak sme naspäť. išli sme von a kedže nemáme na schodoch z vchodu koľajničky, tak musím dvíhať celý kočík, tak som ho dodvíhala. Čosi mi zaprašťalo, chrbát fajne bolí, tak je malý v sedačke na balkone. A ja si k nemu môžem sadnúť namaľovná a akože sme vonku. do kelu! no bude schôdza, tak nech si ma domovník s tými koľajničkami nepraje. To kto má vládať dvíhať kočík 8 schodov? 😠

martinex
13. jan 2010

tak aj my sme doma....nakup nam nevysiel,lebo pred lekarnou som stretla moju kadernicku s dvojmesacnym synom,tak sme sa zakecali... jej maly vazi 6kg, macko jeden..ale ked sa narodil mal vyse 4kil... a kupila som konecne rychlobezku do ritky,lebo ten teplomer do ucha co mame ukazuje podla mna zle.. a aj gel na zubky s lidokainom,tak vecer odskusame ci pomoze... a usetrila som 4€ lebo teta lekarnicka mi ten gel nezaratala,co som zistila az ked som cakala na stanici na mamu 😀 ta zobrala krtka teraz k nej,tak sa pojdem ucit,coskoro pride mm tak skocime nakupit a potom po maleho k mame... 😉

livia1
13. jan 2010

Martinex a aky gelik si kupila?

lizatko1009
13. jan 2010

eviqa dakujem ti zatial sa drzi ako kazdy iny den, len cakam na vecer, tiez nema opuchnute zatial, ale aspon namocim tampon a prilozim mu.

jajkar a aky cipok si dala? myslim ze este ked ma 37 je v pohode teplota. jajkar tak dufam, ze vam to cim skor prejde, ja urcite v noci nezaspim, som citala na najmame clanok o umrti dojciat a tam niekto napisal, ze aj ockovanie to moze sposobit, tak uz som z toho salena. tak zatim sa majte idem nieco navarit, doteraz som stromcek davala dole.

martinex
13. jan 2010

livi dentinox

eviqa
13. jan 2010

marti, tomu sa hovorí výhodný nákup 😀
lizatko, uvdiíš, bude všetk oo.k

martinex
13. jan 2010

eviq 🙂

prave mi pani docentka poslala maila ohladom mojej diplomovky... zjavne 50rocny vekovy rozdiel citit... mam co prerabat 😒 kua...

martinex
13. jan 2010

no nic,idem sa ucit...caute

eviqa
13. jan 2010

marti, to ako si pani docentka mohla dovoliť? 😉 tak príjemné prerábanie a učenie

livia1
13. jan 2010

Práve som prihodila nejaké fotky do albumu. fotené pred tyzdnom a dnes

eviqa
13. jan 2010

jej, livi, on už tak sedí sám? super. My ešte nie ☹ a nemáme ho dávať, lebo má vraj ešte mäkký chrbátik

z.vrablova
13. jan 2010

AHojte...
Ockovanym babatkam vela sil posielam... citim s vami...
Lizatko... co sa tyka SIDS vs ockovanie... tiez mam z toho strach...
Matka, nech ti ide ucenie s chutou... a ten kolac... to som len chcela provokovat 😎
Dnes sa Kristinke rozopla sama nausnica, len tak tak sme ju nasli... budeme musiet do zlatnictva, nech nam ich pevne zapnu... si neviem predstavit prepichnut jej uska az tak neskoro... to by sa hadam liecilo mesiace, ked je taka aktivna´.
Oci ma zatial sivomodre, ako tatino... verim, ze aj ostanu... som si priala, nech ma ocka po tatinovi a vlasky po mamine... o vlasoch zatial ani reci 😀
Som mala stretacku s kamoskou z porodnice, tak som nestihala varit.. kupila som Sunarek - jahnacie masko so zeleninkou... sa nevedela dojest... zbastila celych 200g... su tak normalne velke kusky vsetkeho, take ake ja robievam... A bez placu... sa smejeme s mm, ze malej asi masko chybalo, zeleninka jej isla hore krkom, preto boli tie zachvaty placu... od vcera papa ukazkovo... verim, ze jej to aj ostane.
Ja cez den davam malu do postielky na poobednajsi spanok pri otvorenej vetracke, oblecenu... pospi 2-3 hod... Dnes neskutocny plac, taka bola unavena, o postielke ani slovo... tak zaspala na manzelskej posteli a uz taka druhu hodinku..
Ja som sa dostala k obedu az o tretej... zem. placky bez vajec a muky... mnamka...
A mame doma cipky Viburcol (homeo)...
Eviq, o akych homeo pises?? Tuya oxidentalis 15CH?? Ja mam tiez doma... a ake davkovanie??

eviqa
13. jan 2010

zuzi, hej, o tých homeo. Nám kázala dať tri guličky v malinkom množstve vody rozpustiť a dať deň pred očkovaním, v deň a potom po. Teraz som síce dala len v deň očkovania a po, lebo som o nich nevedela, ale asi to má niečo do seba.
zuzi, ako dlho ste papkali zeleninku?

z.vrablova
13. jan 2010

od 15.12

eviqa
13. jan 2010

zuzi, som napísala blbo, akože každý deň tri guličky a dať vypiť

livia1
13. jan 2010

Dnes sme boli na poradnia doktorka ho sama nechala sediet kým som prisla z lekaerne s očkovacou látkou. pochvalila nás, že ako pekne sedí a že sa vobec nehadze do strán. vedho nenechávam sediet tri hodiny, za den max 40 minut

eviqa
13. jan 2010

šikovní ste. Náš ešte padá dopredu, nemá stabilitu. Tak mu nechám čas

z.vrablova
13. jan 2010

Eviq, pochopila som...
ja nedavam skoro vobec sediet, ked ju mam na kline, podopieram jej nozicky zo spodu, aby nesedela na zadku... jedine polohujem do zvislej polohy po jedeni, kvoli GER... inac vobec sa nam to nelepsi.... po jedle z nej ide aj styri slehy, az mam obavy, ci v nej nieco ostane... jedine po tuhej strave negrcka.
A posadit sa babo musi same... rovnako s drzanim v stoji...

paulusa
13. jan 2010

ahojte. tak ja som mala dnes perno. rano o 8 hod. zaniest maleho k nasim, lebo som isla po svokru do nemocnice, potom zas po maleho, poobede na prechadzku a navstevu, teraz som prisla a za chvilu je doma aj manzel. este mi treba umyt dlazku, lebo zajtra mam navstevu. a dnes vecer este pride brat rozlucit sa, lebo zajtra odchadza do anglicka. a vcera v noci som sa zobudila- strastne ma bolel zaludok, tak so o polnoci objala zach. misu a prekrcla. dnes je mi tak nejak cudne, pokazeny zaludok mam.
a drobec uz krasne papa mrkvu so zemiakom.
idem vas precitat.

lizatko1009
13. jan 2010

z.vrablova a mna sa ani nepytaj ako sa ja bojim nikdy v zivote neprajem nikomu aby toto zazil, ja by som skoncila zviazana na psychiatrii keby sa nam toto stalo ☹ kua a nemame ani monitor dychu to do kolko sa moze pouzivat? ja som ani nevedela ze taky syndrom je az raz som videla v telke ze jedno 3 mesacne zomrelo a toto ne-toto som vidiet nemala od v tedy chodim spat pos..ta, tak verim ze sa vsetky babatka zobudia rano zive a zdrave s usmevom 😀

lizatko1009
13. jan 2010

chyba -od vtedy

z.vrablova
13. jan 2010

v Japonsku takmer uplne vymizol SIDS, odkedy sa deti ockuju proti ciernemu kaslu az od 2 rokov... co k tomu dodat...!!! Biznis

lizatko1009
13. jan 2010

vrablova a este aj aka draha je ta vakcina, ale ze uz vraj rok sa za nu neplati. maly nam neplace, ale dnes ked mu rafla injekciu tu pneumokoky tak som ho plakat este nepocula, ale po 20 sekundach prestal, chadacik. ja si myslim ze ockovanie by mali dat neskor, nie takim babatkam co ani nic nevedia. ☹ ale minule v zenskom magazine co chodi na jednotke myslim hovorili ze ockovanie babatiek ze je dobre, tak ja neviem, nejak prekapeme 😒

paulusa
13. jan 2010

lizatko- syndrom nahleho umrtia sa vyskituje u predcastne nar. deti, deti zo soc. slabsich rodin o ktore sa poriadne nestaraju. tak na to ani nemysli. nam monitor pipal 2x. v noci a to bol iny strach. ale drobec bol v poriadku, len vylakany ako my. monitor mame z unionu na 6 mes. zadarmo, potom nam ho zoberu. postihuje to deti do 6 mes.

eviqa
13. jan 2010

zuzi, nepochybujem o tvojej inteligencii, len predtým sme sa tu s lulu bavili o homeo a tamto sa riedilo onak. tak preto tak. 😉
paulusa, pomaly. ved máš malé bábo a ešte menšie 😉
lizatko, mysli pozitívne. ja sa tiež bojím, máme síce monitor dychu, ale aj technika môže zlyhať. Co ked vypnú prúd? 😨 ale verím tomu, že nám sa to stať nemôže

lizatko1009
13. jan 2010

paulusa a ked ja mam doveru tak nam ho nepozicaju? ved to ze sa nam narodil v 37tt ale zdravi, bez problemov a niesme socialne slabsi, ale aj tak strach je strach, mne keby tak zapipal tak skor by som prestala dychat ja. a ja som niekde citala ze iba do 5-teho mesiaca, ale ja si tak poviem, ze tym ockovanim musi prejst kazde babo, tak zvladneme aj my, len toto ze to ockovanie je povinne. 😠

eviqa
13. jan 2010

lizatko, pozri sa na to aj takto. Za našich čias sa tiež očkovalo a sme tu a neboli ani monitory dychu, ani nič podobné a tu sme. 😉

iveta6384
13. jan 2010

Tak baby nechcem strazit na SIDS umieraju deticky aj do 1 roka. Aj minule somcitala ako zomrelo 10 mesacne babatko. Takze k tomu len tolko. My tiez mame monitor a neviem si predstavit ze nie. Teraz letime domov na svk na 12 dni a monitor leti s nami. Ja sa toho tak bojim ako cert kriza.

Eviqa vypnu elektriku a ty nemas na baterky??? Nas je na baterky... Mame Nanny.

lizatko1009
13. jan 2010

eviqa ja neviem ci som prespala dobu alebo co, ale vobec som o tom nevedela ani o tych monitoroch dychu, zistila som to az ked mal maly pomaly 4 mesiace, keby som vedela tak to uz mame od zaciatku. ja si stale tak hovorim ze panbozko ho ochrani a ked nema tolko vela casu tak nam aspon anjela strazneho posle 😀 uz som ho bola obkukat neviem ci to ta injekcia sposobila, ale stale spi a zatial nema ani teple celo, tak verim ze ani nebude. ja aj v noci sa niekedy zobudim a prve co spravim skocim s postele, na oci nevidim a svietim na maleho s mobilom ci dycha. aj par x sa mi stalo ze som chytila priatelovi stehno a tahala som ho za nho ako ked maleho zoberiem s perinkou a chcela som ho dat do postielky a potom som sa spamatala , ze to nieje maly ale stehno 😀

z.vrablova
13. jan 2010

Ivet... pravda... az do jedneho roka..
Do jedneho roka sa babatkam vyvija imunitny system. Aj nasa Kristinka je predcasniatko, preto strach... a monitor nemam, skor to riesim odsuvanim ockovania, zvysenymi davkami vitaminu C a homeopatikami...
Bohuzial na Slovensku je ockovanie povinne, kazde odmietnutie vedie k pokutam... je to smutne, ale co narobime... zostatky socializmu citit aj 20 rokov po neznej revolucii...
Ja sa skusim s nasou dr. v tichosti dohodnut, ak to bude mozne, aby malu zaockovala az po jednom roku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre