Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
29. sep 2009

zuzu. ja mam pocit ze mala kadi po kazdo jedeni.. len v noci nie..

inak zobudila sa o 1, najdela sa a o 3 sa placom vypytala znova spat, a spi na balkone v kociku.. sranda.. uz obcas iem rozoznat co akym placom chce.. to je uper..
ale najlepsie bolo ze ja som bola v tom ze je hore len hodinku.. a ona si tahala uz dve, a tym ze teraz ked je hore uz mina viac energie asi sa rychlejsie unavy.. ale ked ma takyto spavy den , vzdy sa bojim co bude v noci a zatial je to ok. tak uvidime..

iveta6384
29. sep 2009

Ahoj dievcata dfam, ze vas niekedy docitam, teraz som tu na 5 minut asi po tyzdni. Navsteva z Australie odisla a prisli nasi zo Slovenska na tyzden. Takze nemam kedy, je to blazninec. Ale som stastna, ze ich tu mam. Samozrejme ze ked maleho prvy krat zbadali tak si strasne poplakali, neskutocne dojatie. Ale neviem si predstavit ked budu za dva dni odchadzat... to si aj ja poplacem.... Zavidim vam, ze ste so svojimi rodinami pokope. 🙂

lenka_66
29. sep 2009

babul, spanok na balkone? marek prisiel na to ze ho oblbujem 😀 .ani otvorene okno.pekne krasne von.a ziadne sadnut na 😀 lavicku pekne chodit bo hned sa zobudiked zastanem 😠

z.vrablova
29. sep 2009

Deina, poslala som hlas Dominike. My sme zaviedli novy rezim, ukladame malu spat skor na vecerny spanok, kedze sa uz skor stmieva, tak uz o 19ej sa snazime, aby bola ulozena. Zatial je to v poho, budi sa okolo polnoci, potom az o piatej - siestej rano. Staci len aby si zvykla a verim, ze sa jej spanok opat bude predlzovat na jedno nocne krmenie.
Uz skoro mesiac po dokojeni dokrmujeme UM len 90ml, vobec sa to mnozstvo nemeni, preto predpokladam, ze si odo mna zvysuje davku. Len mi je zahadou, ze v noci, kedy nekojim vypije zase stale 120ml, tiez si to nedviha... Ako to funguje u vas, co tiez dokrmujete, pripadne krmite UM? Na poradnu ideme az o dva tyzdne, tak som zvedava ako pribera. Je sice ocividne, ze prospieva, len mi to vrta v hlave.
Lenka, u nas je to s kocikovanim vonku podobne. Na balkone sice vie pekne spinkat, ale vonku sa rada vozi, akoby to vedela rozlisit.
Uz vam zacinaju deticky gagotat, len Kristinka normalne opakuje po mne "hej" a "a-no"... nechapem...

eviqa
29. sep 2009

ahojte, my sme mali celkom pekný den dnes, až do šiestej, ked malého chytili také krče, že až ☹ plakal, nemohla som ho utíšiť, masírovala, cvičila a nakoniec asi pomohla teplá voda. Posedel si v nej a prešlo to. Chudáčik, až bol zachrípnutý.

lenka, my s prechádzkami rovnako. Zastanem a malý je hore, ale nie vždy.

z.vrablova, ja som s kojením už dnes skončila, ale predtým mi vypil 90 alebo 120 aj po kojení a posledné dni, ked som ho už nekojila tak pravidelne, tak 120 alebo aj 150.

adenka, aj vy ju máte? tú herniu?

babulka123
29. sep 2009

no ja som zvedava na dnisny vecer. 1x dostane len UM cca 120 som zvedava kolko si vytiahne a kolko bude spat..
mam pocit ze dnes velmi malo jedla.. o pol 6 rano len cecek, potom okolo 9 rano vypila cca 100, potom o 1 vypisla 120, o 4 cca 80, okolo pol 7 len cecek, a teraz vecer dostane flasku.. no neviem

som zvedava ako to bude ked bude len na flaske lebo cez den si mi obcas pyta aj po 2 hodinach a to mi pride strasne casto, a hlavne ak dostava len flasku... a ked pije tak si vytiahne kolko chce , potom mi uz vypluva flasku takze viac do nej neviem dostat..

idem lebo sa dokupali a uz ju pocujem huuuuucaaat .. zlaticko moje krasne..

inak zacala som pouzivat mlieko na kremovanie od bubchen a je veeelmi prijemne..

uankab
29. sep 2009

ahojte, pridavam sa do zastupu deprimovanych mamiciek... dnes rano som sa zobudila a strasne ma boli pravy prsnik 😖 ... nemam ho zapaleny ani tvrdy, ale na dotyk neuveritelne boli... netusite co to moze byt? len dufam, ze nedostavam zasa zapal, bo ma ohne... a ako keby na potvoru som si vcera vecer dala feniklovy cajik, lebo malinku bolelo brusko a hned sa mi naliali prsia az mi z nich veselo tieklo a striekalo 😖
malinka dnes vela nespinkala, cely den ju bolelo brusko, teraz vecer sme boli na prechadzke a zaspala mi v kociariku, tak aspon chvilku spinka.. uvidime aka bude noc, ale citim sa dost mizerne, som neuveritelne unavena, cez den som si vobec nepospala, lebo sa budila kazdu chvilku s placom...

babulka123
29. sep 2009

uankab.. ja som to mala teraz dva dni dozadu a preslo mi to..
ja som v jeden den z neho nekojila a mala som naliaty prsnik a potom ked sa mala z neho najedla tak ma bolel , tak to pripisujem tomu ze "splasol" a mala som pocit ako keby som mala svalovicu na nom..

uankab
29. sep 2009

babul, dufam teda ze mi to prejde... boli to jak svina 😠 ... ani malicku si nemozem na hrud privinut 😖

babulka123
29. sep 2009

hej hej . .aj mne to vadi .. hlavne ked kopka.. boli to este troska. neboj prejde to ..

adenka
29. sep 2009

cafte,
hlasim druhy den plne kojenie...tesim tesim 😵 😵 😵

a moje hrdlo prestalo boliet ale zato mi tak tecie z nosa ze si tam uz vreckovku asi prilepim ☹

eviqa my ju mame od narodenia ☹

babulka123
29. sep 2009

aden parada.. gratulujem. teda k tomu kojeniu nie k tomu ze ti tecie z nosa.. heheh

babulka123
29. sep 2009

inak baby tiez sa vam stava ze deticky su milsie na inych ludi ako na vas..

ja mam obcas pocit ze malej nie som po chuti, ked sme niekde inde tak sa usmieva, skeri komunikuje kuka.. a ked sa jej prihovorim ja tak sa zacne sklebit, popripade odvrati pohlad.. obcas ma to doooost deprimuje a je mi z toho smutno.. co mam robit..

z.vrablova
29. sep 2009

podobne, sa mi zda, ze uz ma moju tvar odpozeranu, normalne zamerne odvracia pohlad... su tie nase deti chytre... akonahle zbada novu tvar... usmev od ucha k uchu... a tiez ked ma dlhsie nevidi, usmev... 😀

babulka123
29. sep 2009

z.. takze to nerobi len ta moja>? ja ze je urazena.. hehe

eviqa
29. sep 2009

maminky, ale ved tie naše poklady spoznávajú svet. a nás potrebujú najviac, aj ked sa chmúria. U nás to je podobné.

adenka, blahoželám ku kojeniu

z.vrablova
29. sep 2009

kdeze, podla mna je to uuplne normalne.. ked ju mam na rukach ja, pozera a smeje sa na mm, ked on ta naopak...

adenka
29. sep 2009

babul ja mam tiez ten pocit ze ja som len mliekaren a tatinko a vsetci ostatni su na zabavu 😅

eviqa
29. sep 2009

len nech sa smejú 🙂 ved sú to šťasne detičky

babulka123
29. sep 2009

ved hej.. len nech sa smeju aj pri nas.. heeh ja viem ze my sme tie naj ked je nieco zle.. ale aj tak .. obcas to posobi zle na psychiku..

z.vrablova
29. sep 2009

pride den, ked budeme vdacne, ze sa vedia zabavit aj s niekym inym a nebudu pricucnute len na nas, mamach...
chcem sa pytat, ako dlho planujete ostat na materskej s detmi?

babulka123
29. sep 2009

z.. heheh mas pravdu.

no u nas je to tak , ze kym to budeme fin.zvladat.. moze to byt pol roka a moze to byt rok, 2, 3..
uver na krku a robota zlaaaaa

z.vrablova
29. sep 2009

ved prave... ja uz teraz obzeram jasle...
viete mi niekto interpretovat zakon, ci mozem poberat rodicovsky prispevok, ked mam dieta v jasliach? nieco sa menilo a ja som z toho jelen

z.vrablova
29. sep 2009

som zabudla doplnit, ked by som nastupila do prace..

babulka123
29. sep 2009

fuuuha neviem toto ani nechem zatial citat.. este do januara mame cas. aspon do vtedy nam plati materska.. a potom .. noooo to bude vtipne..
ale necitala som to ani ,takze ti neviem poradit..

a ty tak skoro do robotky?

z.vrablova
29. sep 2009

ja mam matersku 39 tyzdnov, do konca februara, a neviem, co bude potom... ako to budeme fin zvladat... Uver sice nemame, ale zato vysoke naroky...(4 roky v Skotsku 😉 )... ale to sa dovtedy hadam zmeni.

z.vrablova
29. sep 2009

a tiez neviem ako dlho vydrzim na materskej... ja som typ spolocensky... ale pre dieta vsetko... mozno dovtedy aj dalsie.. 😀

babulka123
29. sep 2009

z.. heeh ver tomu ze sa to zmeni.. nebooj , a dalsie babatko? no u nas napr. tazko ale o to viac si uzvivam toto moje jedno..

a spolocensky.. no my nerobime rozdiely ani teraz, uz mame za sebou 2 zurky doma do 2 rana, Ninka spala vo vedlajsej izby, popripade ked sme niekde tak cely vecerny ritual spravime ale ostaneme tam, a prenesieme ju v noci.. takze zatial netrpime ani my..

amartina24
29. sep 2009

ahojte mamicky.dali ste svoje babo zaockovat proti rotavirusom? hradi nieco aj poistovna?

adaa
29. sep 2009

amartina ja nad tym rozmyslam. Moja starsia dcera na to lezala na infekcnom ked mala 2,5r. Nebolo to nic moc, chudatenko moje. Nerada by som to zazila znova i ked sme neni velmi za ocovacie latky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre