Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
15. jan 2010

leni a to ti na úrade nedali taký papier? ja so taký mala, potvrdzovalval mi ho zamestnávateľ a uvádzala som dátum 9.1. /8.1. mi končila materská/ do troch rokov veku dieťeťe

lenka_66
15. jan 2010

nie mne mzdarka poslala take tlacivo pre nich .kua uz ani kolonky nie som schopna vyplnit.v hlave mam total muku 😠 .evi a to je kedy .napis den rok este viem vyratat

z.vrablova
15. jan 2010

babulka, aj ja malu tipujem okolo 6,7kg+-, to sa dozvieme az 25.1...
Oci sa mi kriźia, ked citam, co vsetko kvoli rodicaku treba vybavit.
Mne konci materska zo Skotska 28.2, k tomu datumu som podala vypoved. Kym mi teta Fiona poposiela vsetky papiere, co budem potrebovat na urad prace, tak budeme isto aj 2 mesiace bez penazi.... uz teraz pomaly predychavam.

bagaja
15. jan 2010

leni 12.8 bY si mala robiť

zuzi rodičák nemá žiaden vplyv na dovolenku,súčasne aj to aj to, aj ja tak mám

lenka_66
15. jan 2010

zuzi, aj mam este dovcu no bud ju vyberiem po rodicaku abo mi ju preplatia.viac sa mi bude hodit volno ked bude marek vacsi.v podstate +2 tyzdne dovci k dobru 😉

lenka_66
15. jan 2010

baga, som vedela ze nesklames 😀 .sak som si myslela a aj keby som zle vyplnila tak urcite by volala spat ze to nem dobre

reginetta01
15. jan 2010

babul, to máš čo za modelku? naša je mladšia o 2 týždne a váži 7100 g.... 😕 🙂
zuzujan, my sme prvé očkovanie prežili tak, že celý deň bola malá umrnčaná a v noci paradoxne celú noc prespala. to bolo prvýkrát a potom už búvala krásne. no a druhé očkovanie bolo úplne super, ale zasa sa nám pokazili noci. nejako sa nám to pretiahlo, že sme neskoro zaspávali a spali by sme aj doobedu. takže tak. 🙂

bambi02
15. jan 2010

eviqa: kokooooooooooooooooos
babulka: za december sme dostavali tie peniazky este ako matersku - tych prvych 6 mesiacov, nie? a az teraz od januara by sa to malo menit na rodicovsku,ee? mne tak aspon v decembri povedali, ked som tam bola....tak neviem
zuzujan: my sme nastastie opuch nemali, ale teplotka bola...a hej, moze to byt tym ze je rozhasena z toho ockovania..my sme dva dni zase mali problemy s papanim a ugrckavanim, ale dnes je to uz oka....takze treba dat babu cas..ono to vraj boli ako fras, len oni zatial este nechodia, tak to rychlejsie prejde...akurat mi mamina hovorila, ze este v 3 rokoch sa picha do noziciek a ze vraj ma to tak bolelo ked som mala tie tri roky, ze som nemohla ani chodit..t.ak este bude sranda...
leni: fuuuha, myslim, ze 11.8 je uz nastup - odo dna narodenia sa to tusim rata

reginetta01
15. jan 2010

ozaj, kočky. si pripadám ako krkavčia mať. skúšala som tú metódu, ktorá by naučila malú samu zaspávať. niežeby to bolo vždy, že musí byť prisatá na mne, stalo sa aj, že pekne sama zabúvala. ale chcela som to skúsiť, lebo sama zaspí zriedka. no ako som bola odhodlaná, že si bude robiť bábovku a malú nechám samu v izbe, pričom sa budem riadiť podľa tabuľky, čo som našla. no ale prd. ja proste na to nie som. vydržala som 20 min, z toho som tam bola 3x, čo som ju pohladkala a ponúkla cumlík (samozrejme bez úspechu). na 4x som ju už vzala. proste som sa na ňu nemohla dívať a hlavne ju počúvať. som plakala s ňou. obdivujem mamičky, ktoré to vydržia. viem, že keby som to vydržala, tak by to pomohlo, ale srdce mi to trhalo. 😒

bambi02
15. jan 2010

regi: nic si z toho nerob, ja by som tiez nevydrzala...proste niektore deticky potrebuju byt mojkane viac 😅

lenka_66
15. jan 2010

regi , u nas to raz skusal mrian bo marek len trucoval tak som sa zavrela na balkone

bambi02
15. jan 2010

juuuj, straaaaaaasne ma dneska boli hlava, hruuuza ☹
sme sa akurat zobudili, ideme papat..zatial papa

reginetta01
15. jan 2010

bambi, najhoršie na tom je, že viem, že to neskôr bude len horšie a bojím sa toho, aby sa malá nerozmaznala. keď sa nad tým zamyslím, aké plány som si robila, že nebudem robiť to, či ono, že si dieťa so mnou nebude robiť čo chce a bum. budem sa asi musieť zaťať.
leni, mne to tiež napadlo, že to nechám vyskúšať mm. a pomohlo vám to?

z.vrablova
15. jan 2010

u naj naopak ako u Lenky... ja som ucila samu zaspavat a mm na balkone 😎
Som stastna, ze som to zvladla, ked bola Kristinka este malicka, neviem, ci by som vydrzala teraz, ked vie nasadit poriadny vreskot... takze chapem, ze je to pre teba, Regi tazke... ja by som teraz mozno bulila tiez.

lenka_66
15. jan 2010

eee, lebo marek ked dlhsie place tak sa pozvracia.a to ho uz jasne beriem

reginetta01
15. jan 2010

ešte k tomu sa mi aj praskla bábovka... to je dnes deň ☹

reginetta01
15. jan 2010

no a už je hore. kokso. po takom plači len 3/4 hodinu spať. ach jo.

eviqa
15. jan 2010

leni, ty potrebuješ aj dátum nástupu? ja som tam slovom písala do troch rokov veku dieťaťa.
bambi, asi som polochápavá, ale čo kokoooooooooos?
regi, ja tiež malého vyberiem, ked plače. No ale už poznám toto jeho mňaučanie, či čo to je za zvuk, že len vymýšľa. A občas sa stane, že začne mnaučať a ja napr. šúpem zemiaky a kým prídem tak už spí. Aj teraz zaspal, tak sa môžeme s mm kľudne najesť.

babulka123
15. jan 2010

baby idem uspat ninku na balkone a hneeed sa vam venujem

reginetta01
15. jan 2010

eviq, tak to sa malej málokedy stane cez deň. v noci zaspí. ale cez deň málokedy

eviqa
15. jan 2010

regi, tak nič iné neostáva, len skúšať. skús jej dať do postieľky látkovú plienku alebo tvoje tričko. možno ťa potrebuje cítiť. Kamoška mala malého fetišistu a potom s jej tričkom chodili všade 😀

reginetta01
15. jan 2010

evi 😀 . ešte som čítala, neviem, či to písala niektorá z vás.. proste dať bábu plienku cez hlavu a konce plienok trošku navlhčiť mliečkom a dať na ramienka. no, neviem, ale vyskúšam aj to.

babulka123
15. jan 2010

nam pomohla plienka.. ninka si ju vacsinou da na hlavu a tak spi..

reginetta01
15. jan 2010

babul, ty sa nerátaš 🙂 . Tvoja Ninka je sedmospáč od malička 🙂

babulka123
15. jan 2010

oki.. tak nic..
tak k spanku ja uz viac nepisem.. hehehheheh
ale evigin spi viac.. hehehehhehe

martinex
15. jan 2010

baby moja mrcha sa dostavila 😉 juuuj,ale vobec mi nechybala toho vyse roka 😠

my sme o 12tej vstali,dadik pospal dve hodky a ja jednu s nim,ale spala by som dalej 🙂

babulka123
15. jan 2010

ale osobne si myslim ze je to aj tym ze ja som naozaj cele tehu prelezala..

reginetta01
15. jan 2010

babul, to vážne? neverím 😀 Ale nie, ďakujem za príspevok. Vyskúšam všetko.
Mati, ja ešte nemám, ale tiež sa neteším 😒

missy97231
15. jan 2010

babul, ty malu na balkone uspavas, ze ju hojdas alebo vozis,,, alebo iba nechas v kociku a zaspi sama?
mne dnes maly tak zaspal v kociku 😎 najskor som ho chvilu vozila (kedze nemame balkon, tak na chodbe von z bytu pri otvorenom okne), a nic... tak ja som ho potom nechala, a zaspinkal sam. to som bola happy 🙂 a spal 2.5hodky. no, ale uz sme skoro hodinku hore. 😎

reginetta01
15. jan 2010

missy, super. keď tie deti chcú, tak sa aj darí, však?mohli by nám robiť radosť častejšie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre