Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

leri
21. jan 2010

ahojte, u nas ockovanie v pohode, ziadne velke revy sa nekonaju, prvy den prespal, na druhy mal teplotu ale iba tak max. 38, takze pohoda a odvtedy uz je ok.........
dnes som skusila dat mrkvu prvykrat........dala som mu kupenu hami, skkoro mi zjedol ruku, ten poharik ma 125g a asi takych 50 som dala zohriat.......skoro nic neostalo, ked som povedala ze dost a polozila lyzicku tak brutalne revy a zurenie.......sice este nevedel co s jazykom, ale vobec to nevypluval, mlaskal ........podla mna sme to prehnali a zjedol aj vela na prvykrat, ale nevadi, nic mu nie je.........myslim ze tento chlapec raz zje aj nas 🙂

babulka123
21. jan 2010

leri.. kraaasa.. budes mat dobreho papkaca.. to nevadi ze zjedol viac.. nic mu nebude.. ono sa hovori ze na zaciatku treba davat malo len kvoli tomu ze nevedia co s ustami a ako papat.. ale niektore to vedia hned.. hehehe

inak baby mne niekto vymenil dieta.. dnes od rana sa len skeri a smeje a kraasne sa hrajka.. no proste dnes je to to najuzasnejsie babatko.. { samozrejme aj s vasimi.. }
hajkala skoro 2 hod na balkone.. teraz sa nafutrovala zemialk, mrkva, pastrnak a polka poharika co je masko so zeleninkou kupovane, takze dohromady sme mali nejakych 170g.. keby mohla tak aj misku vylize.. hehehe

rene82
21. jan 2010

leri super, mne varenú mrkvičku nechcela, ale tá od hami jej chutí. spočiatku zjedla málo, ale už spapá zhruba polku tej flaštičky 125g. 😉
babul ninka vie, že aj mamina si chce trošku oddýchnuť, tak je dobručká.
mati určite nemáš zlú váhu, lebo ja mám dole -1,6 kg. prvé dni ide dole najmä voda a nie tuk. a na koláč sa aj ja teším. ešte mi ostali vianočné perníčky. inak počas prvého kola som zjedla aj 2-3 koláče alebo keks alebo zmrzku. toľko sladkého som nezožrala za celý život, čo za tých 90 dní.
inak zajtra plánujem ísť k našim a máme akurát ovocný deň. no neviem, ako to mame vysvetlím. určite sa jej to nebude páčiť, že diétujem. 😖

martinex
21. jan 2010

rene ja som mojej mame povedala ze drzim dietu a v pohode...vysvetlila som jej ze je to v podstate delena strava,takze sa pestro stravujem a malemu nebudu v mliecku chybat ziadne ziviny... okrem toho je to moje rozhodnutie, ja vlacim tie kila,nie ona 😀
my sme dneska zjedli 80g zeleninky, celkom nam to ide... rozmyslam ze pozrem v DM ake maju tie hotove,ze by som mu nejaku fajnotku kupila 😉
a spinkal 2,5 hodky cez obed tak som si fajne oddychla 😉

bay
21. jan 2010

Ahojte, ako sa mate?
Co nove?
Stale vas trapia diety?

rene82
21. jan 2010

no ja zatiaľ kupujem len hotové, tiež v dm od hami.

rene82
21. jan 2010

čau bay, ešte plávate?

bay
21. jan 2010

Ano este plaveme a budeme aj dalsi mesiac 😵 moc sa nam to paci 😉

rene82
21. jan 2010

joj aj ja sa už teším. chcela som teraz od februára spolu s matou a babul, ale dr ešte neodporúča. tak až ďalší termín v apríli. zatiaľ čo to schudnem 😉

rene82
21. jan 2010

a hafani si ako zvykli na nový prírastok? či už ich nemáte doma?

livia1
21. jan 2010

Leri tak to ti závidím, že ti tak peknepapa z lyžičky. Kubko ked vidí lyžičku tak zatne dasná a možem mu dávať čo chcem. Len ak mu idem s flaškou čaju k ústam vtedy otvorí a snažím sa mu tam niečostrčiť abyaspon okoštoval. Dnes nás čaká telacie mäsko s ryžou, mrkvou a zemiakom. Som zvedavá ako sa zas bude ksichtit 😒

rene82
21. jan 2010

livi treba len skúšať a stále ponúkať. časom si na lyžičku zvykne. mne ju najprv tiež moc nechcela (lebo dovtedy dostávala na lyžičke iba liečiky), ale zvykla si. aj som sa dr pýtala, či nemám kašu podávať dáko flašou a povedal, že ee, musí lyžičkou.

livia1
21. jan 2010

Rene aj ja som si myslela, že to bude tým, že večer mu dávam nalyžičke vigantol. Skusim mu dat z lyžičky inej farby, možno ho oklamem 😉

leri
21. jan 2010

ja vigantol kvapkam rovno do ust...........a alex nastastie nema problem s nicim..........prso, flasa, striekacka, lyzicka, to je jedno, najradsej je aj tak ked ma rozok v ruke a moze si ho pchat az do krku 😀 dobre ze nema zuby, inak by odhryzol 😀

livia1
21. jan 2010

Leri a vieš že rožok by mal až od pol roka? Obsahuje lepok a može dostať alergickú reakciu.Potom može mať alergiu na lepok. 😒

perla200
21. jan 2010

baby prečo kupujete umeliny z DM? nevaríte im? ved to je najlepšie....aspon podla mna....ja malej každý den varím čerstvé....ano leri - to až neskôr aj tie chrumyk až od 7 mesiaca...lepok nevie dieta strávit do 7 mesiaca

lizatko1009
21. jan 2010

perla ja tie z dm nekupujem ved to smrdi horsie jak z vonkajsieho hajzla hrozne to je, ja mu radsej uvarim pomixujem a je to urcite zdravsie ako take kupovane, ale mrkvu s jabckami a tie vyzivy davam kupovane, ale mam aj take direkt sklenene struhadlo tak mu posucham aj jablcko a spravy sa z toho taka vyziva a toto mu chuti este viac.

bagaja
21. jan 2010

no čo by som ja tak...ked ja nedietujem, neprikrmujem..... 😉

ale začíname od februára tak zatiaľ len študujem...a začnem s varením doma lae potom isto občas aj niečo kúpim hotové, ked niekde pojdeme bude to najpraktickejšie

a dnes sa pre zmenu čká mne 😠

blazka24
21. jan 2010

tak dnes sme skúsili baklažán pridať - baby keby ste videli ako sám otváral ústa, ale ešte nevie čo s jazykom, vypľúva jazyk a tým pádom aj to čo papá, ukydaný sme asi aj na prstoch na nohách ale bežne zjeme okolo stovky a dotláčame sa mliekom ........

čo sa týka vigantolu dávam mu ho do ranného mlieka - to zbaští celé a keď som nemala minule doma olivový olej bachla som mu ho do príkrmu xixixi olej ako olej 😀

sisulka7
21. jan 2010

leri, vigantol sa nesmie kvapkat priamo do ust, lebo nema ten ucinok, musi sa tozpustat v tukoch teda v mlieku.

sisulka7
21. jan 2010

baby co sa tyka toho lepku, najnovsie studie hovoria od piateho siesteho je najlepsie zacat davat a aj doky mi povedala, ze mam davat 1 piskot do vyzivy.

blazka24
21. jan 2010

sisulka to vážne? ja som to práveže v každej knihe videla zavrhnuté, no bolo by to fajny, lebo malému by aspoň ďasná pomasírovalo, ten plačká ako ho to bolí.......už ani dudel nezaberá........

perla200
21. jan 2010

no sisul - neviem ale ono každý doktor iné hovorí....mne napr. povedal že nemôžem kvôli intolerancii laktozy prikrmovat skôr ako v 5 mesiaci a inejkamoske doktor povedal že môže od 3,5 mesiaca tak ja potom neviem....

lízatko - nasej nechutia výživy, kúpila som teraz obyčajné nie tie detské, ale kedže sme chorí tak papame len mliečko a čaj, lebo dr. mi povedal, že nemam dávat kasičky, lebo ma lieky a to je dost na žalúdok zátaz tak nech dávam len mlieko ale aj to moc nechce max 150ml vypije....

bagaja
21. jan 2010

uha a ja vigantol kvapkám len do ust od začiatku 😒 čiže to ako nebol žiaden účinok....

zuzkamilko
21. jan 2010

aj ja vigantol davam priamo a dr. povedala,ze je to tak dobre....

blazka24
21. jan 2010

no zase sme uspávali na rukách, zobudil sa s takým krikom ale keď som mu pritláčala ďasná tak nezakričal pri žiadnom mieste, tak teraz neviem, ale hrýzol ma do prsta ako besný - chudáčik som zvedavá kedy budeme kúpať a či nenechám to až na ráno ak sa nepreberie.........

z.vrablova
21. jan 2010

sisulka ma pravdu, vigantol, cize vitamin D je rozpustny v tukohc, najlepsie podavat rozpustene v mliecku.
Mama mi vcera pre malu kupila telacie masko, tak som varila, mixovala a mrazila... Dnes mala na obed, a tiez som mala pocit, ze citim hajzel... Ja mam doma v zasobe aj hotove jedla od Sunarek... (vacsie kusky, nemixuju na kasicky) a uz som 2x pouzila a vonalo to dobrucko, mala sa nevedela dojest... celych 200g zjedla.
Vcera sme 1x skusali banan... normalne cely do nej vosiel... nechapala som a este by aj viac zjedla 😕 Som sa bala, ci jej nebude zle, ale nic...
Ja lepok nebudem davat aspon do ukonceneho 8-9mes... kupila som ryzovu krupicku, tu chcem skusit a ze vraj su aj piskotky nejake ine ako psenicne... tak budem dalej hladat...
A okrem mliecka dostava vsetko lyzickou...

bagaja
21. jan 2010

baby a nák kedy pchali piškoty do ruk aby sme žužlali....ja mám pocit že dosť skoro...na ja síce malej nechystám ešte dávať, ale ked začneme s ovocím tak pridám aj piškótku a potom aj kukuričnú chrumku...

blažka a nebude už spať do rána...ja by som už nekupala

bagaja
21. jan 2010

no lenže ja jej tej vigantol nedám vôbec ked nie rovno do pusy, všetko vypluje a čaj nechce mlieko neodstriekam 😖

martinex
21. jan 2010

ahojte...

tak vigantol aj ja davam priamo do ust a potom sup na prso,nech zapije mlieckom...
a co sa tyka piskotov,tiez nemam v plane nejak skoro mu davat...tak okolo toho 8mesiaca(co je vlastne za chvilu 😀 ) a dneska som pozerala tie hami prikrmi...no kurna to je tak drahe...za jednu flasku mam 2 kila mrkvy... pekne budem poctivo mixovat dalej... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre