Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

bambi02
23. jan 2010

aj my rozmyslame nad autosedackou, bo do vajicka sme uz moc dlhe....len vacsinou su az od 9kg co som pozerala ..do 20-25 kg co je zase parada....
budete si kupovat novu z obchodu alebo nejaku pouzitu z bazaru?

bagaja
23. jan 2010

no a inak s mojim mm sa stačí len pohádať aj obed navaril, aj porobil čo doma bolo treba a teraz zobral malu von 😀 😀 😀 .....a ja idem kus lahnuť

bambi02
23. jan 2010

bagaja: 😀 😀 😀 šikulka 😀

bambi02
23. jan 2010

baby ste tu?

leri
23. jan 2010

fac, normlane si mi chute narobila, teraz som prisla z obchodu....to si nemohla skor napisat ??? 😀 sak som nic take nekupila aby som to mohla spravit, aj ked potom by som to musela aj cele zjest, lebo inak nema kto.......som stale sama
a autosedacku ja chcem asi romer, pytala som sa viacerych v obchodoch, napr. v stolickach na jedenie vraj nie je okrem znacky ziadny rozdiel...iba v cene, ale v autosedackach je velky.......a romer je asi ta vyssia trieda, kedze nechodime pomaly, budem pokojnejsia ked bude mat kvalitnu autosedacku, ale tu co si ty fac posielala ta tiez vyzera dobre, zase mozem spekulovat 🙂

rene82
23. jan 2010

no ja mám jasno akú sedačku chcem. bezpečnosť je na prvom mieste, takže určite romer aj s isofixom takú univerzálnu od 9 do 36 kg tuším (či je to uvedené vekom? 😅) (vyšla najlepšie vo všetkých testoch čo viem). stojí síce okolo 7 tis sk, ale je to smiešna suma v porovnaní s cenou života.

rene82
23. jan 2010

bambi a z veľkej výšky spadla? aj ja sa toho stále bojím, ale našťastie sa nám ešte nič také nestalo. našťastie je však tvoja malá v poriadku.
a ja som dnes varila-piekla hurky a varené zemiaky. to bolo tak bez roboty, lebo som upratovala celý barák a perem už tretiu či štvrtú práčku. ešte idem žehliť.

livia1
23. jan 2010

Leri detský svet je vedla zeleziarstva. tzv. Barbora. Hore na poschodí maju kočíky aké len chceš a ked nemaju tak zozenú

sisulka7
23. jan 2010

bagaja, my sme sa tiez povadili, ale namiesto pomoci isiel von s kamaratmi ☹

lulu73
23. jan 2010

aj ja spekulujem nad Romer, maju ju nasi znami a baba si robila dost prieskum a nakoniec kupili tu od 9 do 36 kg
to aby som zacala setrit ked to chcem kupit z rodinnych pridavkov ci ako s ata podpora vola 😉

martinex
23. jan 2010

pozeram ze riesite autosedacky... aj ja som uz premyslala aku mu kupime,aj ked mame po Ninke jednu,ale ta je nic moc... tak budem musiet popozerat nejake...
inak sme nekakali 2 dni,tak sme mu teraz dali rurku a nic,az ked sme mu strekli trosku vody do ritky,take sulceky ze neho isli...a neviem preco,nic take som nejedla a ani Dadik nejedol nieco co by ho mohlo zapiect... no snad uz bude lepsie

wenka
23. jan 2010

hlásim 38,6 po odpočítaní.. soplíky nemáme, tak žeby zuby?

infadolan nám krásne zaberá, teším sa.. inak ak majú vaše detičky také suché miesta, radšej im to hneď premastite, nič tým nepokazíte. Ja som síce mastila, ale Maťkovi sa ten Excipial Lipolotio hned vstrebal do pokožky, a zas ju mal suchú..

http://www.atopickadermatitida.sk/index.php?www...

..no, už sa drobec zobudil, idem sa mu venovať a premerať mu teplotu, dúfam, že klesla ☹

wenka
23. jan 2010

http://www.atopickadermatitida.sk/index.php?www...

niečo o ekzémoch... dúfam, že teraz to už hodí dobre

wenka
23. jan 2010

www.atopickadermatitída.sk

a už fakt utekám,,,

livia1
23. jan 2010

my máme autosedačku už vyriešenú.čo sme mali vajíčko do 13kg to sme predali a kupila som od 0 do 18 kg. dieta tam je tvarou do predu. je uplne super a potom mame od 18 do 36 kg po Maťkovi podsedák s opierkami na ruky.

babulka123
23. jan 2010

lulu my tiez asi romerku.. je to najbezbepecnejsia na trhu a urcite ju nebudem kupovat na bazare.. nikdy neviete ci nebola burana alebo nieco podobne.. toto je vec na ktroej setrin nemienim..
tier romerky su velmi dobre, a hlavne sa daju postupne upravovat a nakoniec z toho spravit len podsedak takze je fajn..

matka.. ked ma sulceky skuste vynechat mrkvu na chvilku.. skus mu dat skor cukinu alebo cviklu alebo tekvicu..

leri
23. jan 2010

livia, no ved to je jediny obchod v pd kde predavaju kociare pokial viem.....ak neratam ten super vyber v priore hore...........takze tam som jasne ze bola, ale naju tam ten typ, iba to speedi.........
vidim, ze romer vedie jednoznacne 🙂

lizatko1009
23. jan 2010

martinex to neva ze nekakal neboj on sa vykakal mne raz nekakal 4 dni skus davat viac fenikloveho cajiku aspon na lyzicku alebo aspon trochu vyzivy, alebo skus dat na teplomer olejcek alebo baby aviril a strc mu do dupiny tak ako ked ides merat teplotu mozno pomoze a tak ako pise babul nedavaj teraz mrkvu, lebo ona stahuje.

ach jaj cely den sa ucim uz neviem ani kde mi hlava stoji hennu mam nacapanu na hlave cely den a uz od dnesneho dna sedime sami 😉

rene82
24. jan 2010

hej, to z mrkvy "zapeká". tamarka má také tuhšie hovienko (nie pevnú klobásku) od mrkvičky, dovtedy to bolo také tekuté. a ide jej to tiež teraz ťažšie.
kedy môžem začať podávať aj mäso? až keď vyskúša všetku zeleninku? zatiaľ mala iba mrkvičku, zemiačik a špenát (v tých flaškových všetka zelenina nie je). a aká všetka zelenina sa má podávať? a ovocie až po mäse?

rene82
24. jan 2010

ani som sa nepozdravila, že dobré ráno, keď som tu prvá 😉

babulka123
24. jan 2010

rene.. najprv skusaj zeleninku... tekvica, cukina, cvikla, pastrnak, kalerab, brokolica, ....
a masko tak mesiac po tom ako si zacala so zeleninkou , a hlavne najprv musi spatat tolko zeleninky ze uz nechce mliecko ..

ak tamarku zapeka, tiez obmedz mrkvu a bude to lepsie..

ovocie tak 2 tt po tom ako budes davat masko .. a neboj aj potom sa stolica zmeni.. ja som vcera dala ninke jablko hrusku a tak sa pototot..... hehehe jedna radsot..

no a co sa tyka ninky.. uz 3 noc po sebe sme hore o 11 do pol 2.. neviem o co jej ide, ci jej idu tie zuby a to ju mata alebo sa rozhodla mat v noci prestavku ... no ale je to dost zaujimave ..nepomaha ani mlieko ani caj ani ruky ani velka postel, ani tlapkanie, ani hladknaie... no proste nic.. a o pol 2 ako keby utalo a je tuha..

dnes ideme zas svokrovcom {nechce sa mi varit tak sme sa pozvali na obed hehehe} takze snad sa k vam dostanem aspon vecer...
ale vsetkym vam posielam cmuuk

jaaaj a ze dobre ranko som 2... hehehehe

livia1
24. jan 2010

Ahojte dobré ránko, konečne dobré aj pre nás.Kubko večer zaspal o 22:00 zobudil sa o 00:00 a potom spal do rána do 7:00 😀. Konečne

Leri a na zapotôčkoch v Altoys-e si nebola pozriet?

babulka123
24. jan 2010

livi gratulujeeem ..

z.vrablova
24. jan 2010

dobre ranko... tak nasa Kristinka spava posledne 4 dni nasledovne... vacsinou o pol osmej-osmej je v postielke, prvy den sa zobudila o dvanastej, potom o siedmej rano, dalsi o jedenastej a o siestej rano, dalsi o desiatej, tretej a o siedmej rano, a dnes o deviatej, jednej a o siedmej rano... netusim, kde je problem. Budi sa s obrovskym placom, ani na rukach sa neda utisit. Neda sa jej potom zaspat, sermuje rucickami po tvari, strhava sa... skriabe sa po tvaricke... Tak neviem, ci zubky, alebo ju nieco boli... Skusili sme dnes plienku dat jej do rucky, trosku pomohlo, ale stale to nie je ako predtym...
Uz som sa riadne dlho nevyspala... a tiez ju chyti plac len tak pre nic za nic. Teplotu nema, hnacky tiez nie,.. tie 2 biele bodky ma stale na dasienkach... a nic sa nedeje.
Vcera sme mali navsetvu, tak som hostila... a mala som vitaminy, tak som chrumala jablko, banan... cista provokacia. A dnes sme pozvani k sestre na oslavu... hmmm.
Uz sme zrusili vanicku, nasadili sme sportiak, ale nie som velmi spokojna, ideme otestovat, ked sa mi nebude pozdavat, kupujeme nieco ine...
A autosedacku mame do 13kg... kym nebude mat rok, ani neriesim ine, ved mam necelych 7kg... zatial mame Nania a sme max. spokojni...
Vcera u nas bola sesternica s malou, je starsia od Kristinky o 5 tyzdnov a vazi 13kg!!! Neskutocne, vyzera ako rocne dieta..

z.vrablova
24. jan 2010

hodila som fotku Kristinky s malou Kiarou... rozdiel 5 tyzdnov 😉

perla200
24. jan 2010

ahojte kočky....ano pripajam sa k divným nociam....simonka si včera hodila 3 hodiny doobeda a 3 hodiny poobede....a v noci do 3.h spala a potom dve hodiny pauza a potom do 7.h proste ked sa v noci zobudí tak ma vždy dve hodiny pauzu prečo nechápem?????

a baby sportiak myslíte čo mate trojkombinácie ku kočíku? lebo mne sa zdá skoro este na to....či nie? tam musia deti sediet vzpriamene a nie sú malé na to?

babulka123
24. jan 2010

z.. no vidim ze sa nam to viacerym kazi.. ninka si tiez sermuje po tvare, vybera si dudel a zuzle ho z opacnej strany.. osobne si myslim ze je to zubkami tak uvidime..

perla.. no.. pekne aj mmy 2 hod pauza.. ved co budu.. inak ja som este rozmyslala ci to nieje tym ze isla spat straasne unavena, bola 3 hod hore, a este akj kupanie, hned odpadla, tak neviem ci to nieje tym ze ten najtvrdsi spanok si da a potom ju prebudi vsetko ... uvidime..

a co sa tyka sportaku ja mam taky co sa da dat do uplneho lahu a tak tam v podstate lezi.. do vanicky sa mi uz nezmestila.. a ked je hore tak jej to zdvihnem o jeden stupen { ved je uz dost velka na to aby aj polosedela.. } aspon chvilku , lebo aj tak hned v kociku zaspi..

babulka123
24. jan 2010

kooooookos zuzka to vyzera na rozdiel minimalne pol roka.. hehehe

otazka znie ci Kristinka je malinka alebo druhe babatko take velike.. asi oboje ze??
13 kg.. to je dost.. este koji alebo uz krmi???

perla200
24. jan 2010

no zuzi - rozdiel velký, ale u nás bol minule o mesiac starší chlapček na návsteve a naša ho riadne predčila...aj váhou aj rozmermi....ale zase 4400g je 4400g🙂))) - pôrodná váha 🙂

babul - no musím to vykoumat s naším sportiakom, lebo my mame cam kočík a je to 4 kombinácia....no musím to vyšmírovat čo z neho dostat🙂)))))))))))))))))))))

bagaja
24. jan 2010

ahojky

no tak u nás sa ide podávať prvá mrkvička...už sa varí tak som veľmi zvedavá...baby a mám jej dať aj čajík? ja som nič nedávala kým som len kojila, ale teraz neviem....a babul, ked chcem zmraziť zmiešam toška s vodou alebo nie, len dám do tých kociek?

no a naše noci sú horzné, čo noc to horšie....asi máme malo mliečka, lebo papáme každé dve hodky a poriadne...

a my máme X-lander a ten sa športiak dá celkom do ľahu dať čiže pohoda, ale mne je vanička veľmi praktická, čiže kým vojdeme tak nechám ju...

už som mm zahlásila že ideme kupiť tú romer, tak prevrátil oči 4x....ale bezpečnosť je bezpečnosť čiže ju kupíme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre