Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lenka_66
3. feb 2010

Rodičia sa pozerali na televíziu a mama povedala: "Je už neskoro,
som unavená, pôjdem spať."
A odišla do kuchyne:

- nakrájať rožky na ráno pre decká

- opláchla misky od kukurice

- vytiahla mäso z mrazáku na zajtrajšiu večeru

- skontrolovala, koľko je cukru v cukorničke ku rannej káve

- pripravila kávu do kávovaru

- utrela zo stola omrvinky

- odložila zo stola hru, ktorú decká dohrali

- dala na miesto knihu z drezu do police

- zaviazala kôš na smetie a založila nový

Potom zívla, pretiahla sa a prešla do kúpelne:

- opláchla pri umývaní umývadlo

- odlíčila sa

- natrela si krém

- pilníkom si upravila nechty

- prázdnu rolku od toaletného papiera hodila do kozmetického koša
v kúpelni

- vyrovnala záves zo sprchy, aby vyschol a nerobila sa pleseň

- cestou z kúpelne zavesila na radiátor dva mokré uteráky

- vybrala dopranú bielizeň z práčky.

Cestou do spálne:

- zastavila sa pri písacom stole a napísala: kúpiť zubnú pastu

- vytiahla učebnicu schovanú pod kreslom

- prepla radiátor na temperovanie

Otec skonštatoval:

"Myslel som, že ideš spať".

Mama: " Áno, práve idem".

- skontrolovala dvere, či sú zamknuté

- nahliadla do detskej a vypla v nej telku

- pozbierala ponožky zo zeme a položila ich na kreslo

- nastavila si budík

- dopísala "pečivo" na papierik k nákupu

- dala si do mobilu pripomienku.

V tom okamžiku otec vypol telku a skonštatoval: "Idem teda aj ja".

Uvažuje ešte niekto, prečo ženy žijú dlhšie?

Lebo sú naprogramované na dlhý proces! Nemôžu umrieť skôr,
pretože majú ešte toľko práce...

eviqa
3. feb 2010

...tak malý mal na obed mrkvu, zemiak a žltko, ale ked zistil, že je to mrkva, tak hned po prvom súste mi začal kývať hlavou, že nie. Ledva zjedol 80g, a že deti majú radi mrkvu. Asi mu ešte urobím mlieko, však to zahcvíľu bude hladný.

...leni, aj my sme tak začínali. Zjedol 100-150g zeleniny a za tým stiahol 180 mlieka. Po troch týždňoch som mlieko úplne vylúčila.Musí vedieť, že nedostane. No ale dnes to asi poruším a dám mu trošku mlieka.

eviqa
3. feb 2010

leni 😀 no som zhrozená z toho nášho osudu 😝

daniela33
3. feb 2010

no leni super správa na tú moju dnešnú depku 😀 😀 😀

evi u nás zasa mrkva zatiaľ vyhráva, dnes bola cukina so zemiakom, celkom jej to šlo, len som urobila trocha riedšie a tak mľaskala že to bolo všade až do očí jej šlo ... na zajtra už cukinu nemám, a neviem, či dnes mm ju zoženie, tak možno zajtra skúsim karfiol alebo špenát ...

babul nech to rýchlo prejde .... 🙂

bagaja
3. feb 2010

kurňa zima jak v ruskom filme ani zadok si necítim 😖

a ideme sa fotiť s maličkou tak sa teším 😉

babulka123
3. feb 2010

uz je lepsie.. som sa prespala dobre,.. no snad sa to uz nevrati..

blazka24
3. feb 2010

zdravím, prišla som len podať hlásenie - tri dni horúčky nad 39, boli sme na pohotovosti čo som strašne oľutovala lebo keď mi po všetkom tom mudrovaní zapotila doktorka že či máme doma teplomer - mala som čo robiť aby som ju neposlala niekam........
vylúčili sme príkrmy lebo malý nevládze papať ale po troch dňoch antibiotík sa to lepší, snáď bude táto noc lepšia, tak sa držte a hlavne buďte zdraví - ja beriem ATB tiež 😕

iveta6384
3. feb 2010

Ahojte,
babulka Ninke vsetko najlepsie...
Blazka dufam, ze cim skor vyzdraviete..
a ostatne uz zasa nepamatam... 😀 😀 😀

Chcela som sa spytat je to v pohode ked malemu davam rano okolo 9 mlieko 180ml, potom ma obed zelenina s maskom okolo 200-220 g a potom asi po 3 hodinach ma kasu zmieanu s Um a popuceny banan asi 150 g a potom az po okupani mlieko 180-210 ml ako kedy. Neviem ci nema byt najskor desiata az potom olovrant. Co myslite je to ok??? Podotykam ze po zeleninke mlieko nedostava ani po kasi az na vecer potom v noci no a rano. A idem sa chvalit lepsime sa v piti caju dnes stiahol asi 40 ml, viem ze nic moc, ale pre mna uspech. Pretoze nechcel ani za svet, tak snad si pomalinky zvykne.
Ozaj vsetky co drzite dietu super velmi vam fandim, ste sikulky. aj ja by som sa na to mala dat mam stale 11 kg navyse... a pri mojej vyske... poviem vam nic moc som ako sud. 😝 😅

No a inak sa nepretacame ani nesedime, sme skratka lenivci 😝 😅 😝

iveta6384
3. feb 2010

Vsetky uspavate, alebo ste na FB??? 😀 😀 😀
Aj my sa ideme pomalicky okupkat.

babulka123
3. feb 2010

my uz spime.. od 7..

blazka24
3. feb 2010

ivet som tu aj na FB 😝 a my spíme, nejak sa nám rozhádzal režim ale pri chorobe to je normálne 😔

babulka123
3. feb 2010

blazka.. dufam ze coskoro budete ok.. velmi drzim palce..

a nam sa rozhadzal aj bez choroby..

ja mam naozaj pocit ze v centre umeleho oplodnenia vaazne vybrali tu najrychlejsiu spermiu lebo to co robi Ninka posledne dni je uz vazne niekedy dost.. heheh
sediet sedi ale moc ju to nebavi akonahle sedi alebo lezi tak ruci ako pavian lebo nieje na nohach.. to jej nechcem este dovolit lebo je ozaj malinka .. ale neviem ci ona tak rychlo napreduje alebo co .. ale fakt revy na entu.. des..
som z toho smutna ale nejako to zvladneme.. snad ked zacne lozit co uz dufam bude coskoro tak bude lepsie..

co sa tyka spanku cez den tak 0 bodov, dnes hodina doobeda a pol po obede.. a tot fsjo..
nejako sa v nej nevyznam a neviem nabehnut na nejaky rezim.. snazim sa jej spravit uz len 2 spanky nech to ma nejaky rezim ale nedari sa.. no uvidime.. budeme bojovat.. hehehe

bagaja
3. feb 2010

no naša už spí, ale normálne akoby cítila že tatík nieje doma atk sa len prehádzovala zlatínko moje....

a ja tiež kus kukám na FB ale kontrolujem aj tu čo nové 😝

babul super link, dikes

bagaja
3. feb 2010

babul 😀 to bolo dobré s tou spermiou, ale vidím že ti dáva zabrať....no len to nejako vydržať, lebo bude aj horšie 😝 a my pomaly korigujeme na dve spánky cez den, tak občas to ide občas ani nie...

blazka24
3. feb 2010

babul v prvom rade dík za recepty už som to skopčila do mojej záložky "Materstvo" xixixi
dobre som sa pobavila na tvojom príspevku že najrýchlejšiu spermiu xixixi môj malý je tak lenivý sa pretočiť na bruško že až, ale ako sa mu polepšílo už sa odrážal nohami na chrbte a hlavou sa posúva ďalej a ako náhle mu to zatrhnem tak rev jak pavian ale lenivec nie a nie sa otáčať a posadiť? to ak mu pomôžem, to by sedel aj celý deň a keď to zatrhnem horor, počujú nás do Afriky 😖
a asi máš hyperaktívneho krpca doma, neboj bude dobre 😉

bagaja
3. feb 2010

blazka poslala som ti žiadost na Fb

blazka24
3. feb 2010

baga a kde si poslala žiadosť? nedošlo mi nič na FB, skús ešte razky......

ozik zabudla som - písali ste o čajíkoch, tak ako sme milovali čajík doteraz, odteraz pri príkrmoch ho nejak odmietame, tak som dostala do mojej dokiny radu že keď má teraz malý horúčky a nechce čaj mám skúsiť keď spinká - lebo je vo zvýšenej polohe aby soplíky nestekali a tak som mu strčila fľašu do úst a div sa svete vypil 160 ml o druhej ráno - skoro som umrela, bola som dovárať - anjelik môj zlatučký ...........

babulka123
3. feb 2010

baby .. ja vam ju natocim aby ste videli co robi.. ale kamoska ma teraz pozicany fotak ale potom to spravim .. aby ste mi verili.. neviem napr. co robia vase deti pri jedeni vecer, po kupani....
ci ju mam na ruakch alebo ju polozim , ci sme v obyvacke, ci sme v detsejkj v pritmi.. to je jedno .. lieta ako lietadlo.. rukami nohami , to je jedno , flasa v ustach a potom sa drhne .. a neviem ju ukludnit.. najprv som myslela ze to robi kupel ale nie, dnes sme pouzili opacnu taktiku a kupali sme skor a potom sme nmali dost klud ze nech sa ukludni.. ale kde to zas bol rev ze kde ma flasu..
no proste bojujeeeem .. hehehe musim vymysliet nieco pre nu aspon 2x do tt buudem musiet s nou niekam chodit..

bagaja
3. feb 2010

babul ja to poznam cicek v ustách a ruky nohy v neustálom pohybe....oči zavreté že už spí a začne sa v polospánku dvíhať hore... 😒

blazka24
3. feb 2010

babul a čo takto plávanie? tvoja malá bude mať vrtuľu v zadku oproti ostatným našimlenivcom 😀

baga vy nemáte v rodine námesačných xixix že spí a dvíha sa 😀

babulka123
3. feb 2010

blazka vidis dobre ze hovoris..
musim napisat matke ze kde to v senci nasla..

hehehe mala by som zacat od 22.2.. dufam ze sa to podari.. aj ked matka nebude chodit.. ja asi ano .. pustim ju do vody a odplava .. hehehe a ja ju budem nahanat..
idem to teraz vyskusat v piatok,.. idem k sestre a ideme s deturencami sa kupat.. uvidime co to spravi.

bagaja
3. feb 2010

babul veru voda by ju mohla unaviť...my pojdeme až v apríli..ked sa trocha oteplí

blažka máš?

iveta6384
3. feb 2010

Nechcem provokovat , ale nam sa denny spanok lepsi. On kedysi nespaval takmer vobec niekedy 1-2 krat za den 30 min a teraz mi spava aj 4 krat po 45 minut. Nie je to bohvieco, ale takto dobre nespal cez den nikdy.
Inak baby ked bol maly iba na UM tak kakal raz za den. Odkedy ma zeleninku tak zo 2 krat za den a teraz som mu dala posledne 3 dni na olovrant tu kasu s popucenym bananom a dnes nalozil do kazdej plienky, 5 krat. Ja som skor myslela, ze bhananho zapecie. 😕 Ale chvalabohu, kedysi sme kakavali len s pomocou rektalnej rurky. A inak uz aj my spime a dnes bez revu, super 😵 😵 😵 😵

babulka123
3. feb 2010

ivet aj u nas je to tak .. a ked das este jablko s hruskou .. to bude nakjladacka.. heheh

blazka24
3. feb 2010

babul u nás v marci určite pádime, vraj to pomáha aj na imunitu, pri mne čo som nonstop chorá to snáď tiež zaberie.....
moja len aby si ju na retiazke nemusela mať lebo ti vážne odpláva 😅

baga mám už som aj pošmírovala fotečky, nádherné dieťa a po kom ten anjelik je? ocinovi som len hruď videla 😀

ivet tak super, že takto kladiete, no ja som už chcela začať s mäskom ale teraz človek nevie čo bude po ATB .........

bagaja
3. feb 2010

no idem pozrieť sestrinu stužkovú 🙂 dobrú noc....

bambi02
3. feb 2010

ahojte babulky...citam ako krasne robite pokroky...ja nejak nic nestiham, to nase male hyperaktivne da riadne zabrat - nieco podobne ako Ninka...az na to, ze mame ohradku a stoji v nej sama - teda sama sa postavi a sediet ani nic ine ani za svet...samozrejme ju polozim/posadim..to by ste mali pocut ten rev...teda aspon posledne dva dni co mame teplotu - teraz som jej namerala 38,4 ☹ a dnes brutalne 2x vrackala..moze to byt zo zubov????ako rano idem k lekarovi tak ci tak, len dufam ze je to zo zubkov (hoci nevidim, ze by jej nejak isli) - aspon by ma to trosku upokojilo. dnes asi ani spat nebudem...

bagaja
4. feb 2010

dobré ránko

bambi tak dúfam že to bude zo zubkov a rýchlo to prejde, veľa zdravíčka Adelke

blažka to je celý tatino, vraj ja to neviem rozoznať 🙂

baby a moja malá už pekne papkala zeleninku ale včera som do nej dostala 4 lyžičky brokolice a koniec ani za pána neotvorila ústa a dokonca mala problém potom aj s kojením, len rev a rev ☹ nechápem, a kaleráb sa môže?

perla200
4. feb 2010

ahojte....

bagaja - no že vraj len niektorým detom chutí brokolica....nasa teda zje vsetko ale brokolicu? zatne ústa a ani za toho pána fera do nej ju nedostanem takže viem že nechutí
kaleráb môžu samozrejme je sladký ten ti spapa aj nasa ho chapcala ako divá....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre