Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
4. feb 2010

bre ranko hlasim uz klasiku...
od 7 do 4 rano a potom hod a pol hore a potom este do pol 8...
a chrbat ma boliiii... ale uz je to lepsie ako vcera .. dnes mam vela toho lebo vcera som len lezala a tak musim dorobit zameskane.. heheheh

bagaja
4. feb 2010

no perla tak skúsim dnes kaleráb a mrkvu dúfam že jej to pojde dole krkom....

baby a ja mám už tiež doma pol ročného oslávenca, pred 6 mesiacmi ma už rezali 😉 a už na to ani poriadne nepamatám.....to fakt o chvílu fúkame prvú sviečku, robíme prvé kroky, bože ale to letí

babulka123
4. feb 2010

baga.. gratulujeeeeme... ja som uz ochkala na pooperacnom .. hehhehe

mirka907
4. feb 2010

Ahojte...ja mam doma tiez augustovy pokladik a ako vas tak citam, tak vy tu uz vo velkom prikrmujete.
Preto by som vas rada poprosila o radu. Mala ma 5 mesiacov a 2 tyzdne a rozmyslam, ze jej zacnem davat prikrmy, kedze je stale hladna. Cez den je to v pohode, papa kazde 3-4 hodiny, lebo vtedy je vsetko zaujimavejsie ako jedenie...ale v noci to pride a chce dobehnut zameskane.
Doteraz bola plne kojena .Doktorka mi poradila ze mam davat kasu alebo zeleninovy prikrm s rozmixovanou ryzou. Ja teda za zeleninovy prikrm som, ale kedze ho chcem davat na obed a zatial bez ryze tak mi je to prd platne co sa noci tyka. Vcera som skusisla mrkvu a bolo to bez problemov, dnes chcem skusit kasu na noc a nasledne sa rozhodnem ktorym smerom pojdem...ci zacnem davat zeleninove prikrmy alebo kasu na noc. No a teraz fakt neviem, ktoru kasu...mliecnu ci nemliecnu?
Kojit ju planujem tak do roka , takze miesat jej umele mlieko s mojim asi nie je naj napad, no ale na odsavanie mlieka do nemliecnej to tiez nevidim. Zeby nemliecna s kojeneckou vodou?
Ake mate vy skusenosti s tymito kasickami?

zuzkamilko
4. feb 2010

ranko 🙂
baga.....gratulujeme k polrocku,mne to tiez letiiiii,myslela som,ze po polroku sa mi zochce do prace,ale neeee,nikam nejdem,ved len teraz nedavno som sla na matersku 😉

eviqa
4. feb 2010

pekné ránečko, tak my noc klasika, teraz maroško spinká na balkone, krásne svieti slniečko, ale tie chodníky, furt katastrofa. Nič nie je očistené a včera ešte nasnežilo. Ja neviem, kedy sa dostaneme von. 😠

bagaja, náš má napríklad brokolicu rád, ale mrkvu, ani za svet. Včera po dvoch lyžičkách mrkvy, začal krútiť hlavou, že nechce. Tak ledva som doňho natlačila 80. A kaleráb môže

a náš denný spánok sa zredukoval na 2. spí doobedu, potom má pauzu a potom pospí také dve hodinky, potom opäť pauza a kúpanie a spánok večer. Ale denný spánok má veľmi krehký, ked náhodou vojdem do spálne sa zobudí.

bagaja
4. feb 2010

mirka vitaj 😉

no my sme tiež plne kojení a teraz sme začali so zeleninkou ale iba na obed, kašičky som ešte neskúšala, lebo tiež neviem aké či mliečne alebo nemliečne a veru na odsávanie mlieka nemám.... a presne máme ten problém že v noci sme často hladný....no neviem asi to budeme musieť len nejako vydržať 😖

dakujeme 😉 zuzi do práce neblázni, ved na materskej je tak super 😎

eviqa
4. feb 2010

bagaja, všetko naj k 6.
mirka vitaj, my sme na UM a ja večer kašu nedávam, ale mlieko, tak bohužiaľ neporadím

bagaja
4. feb 2010

evi a kolko máte stupnov že je na balkóne bo u nás je -15 takže to neni na balkon....

evi so spánkom to máme podobné 😉 a tiež je taký krehký

paulusa
4. feb 2010

bre ranko. vcera som uz nekonikovala, lebo mi stranku otvaralo 2 min. 😠 , takze som to vzdala.

babul- Ninka bude asi prva, ktora tu zacne chodit 😉 , co tak hodit do pavuka?

baga- ja som este brokolicu neskusala, ale kupim a kolko ju varite? pocula som ze v surovom stave je jedovata- je to pravda? ja som skusila dat Matejovi cviklu a ani vidiet.

leni- super, co mozes urobit dnes, neodkladaj na zajtra 😀

baga- moj zboznuje mrkvu s karfiolom- skus 😉 , a vsetko naj k pol rocku.

babul- ak ta potesi, tak nas spanok cez den- 2x po polhodine, ale vecer o pol osmej tvrdy, o 22.00 sme papali a potom az rano o 6.00 napapali a teraz este spinka.

hadam som uz napisala vsetko.

karin.
4. feb 2010

aj my máme dnes 6 mesiacov, nechce sa mi veriť....
baga aj vám všetko NAJ k pol rôčku

bagaja
4. feb 2010

jeej karin aj vám všetko naj, ani som nevedela že sme rovnako 😉

Dakujeme

no a dnes bude mrkva a kaleráb tak som velmi zvedavá, čo to spraví

eviqa
4. feb 2010

bagaja, no kukla som na nete, lebo teplomer doma v šuflíku 😀 , tak píšu, že o 9.00 hod - 12. ale svieti nám tam slniečko, konečne v KE nefúka, príjemne je. Bola som pozrieť, nošte teplý, tak asi je všetko o.k.

karin, aj vám všetko naj k 6.

kafulienka
4. feb 2010

ahojte,

pozdravujem vsetky augustovky 😉

chcem Vas poprosit, ci mi napisete s akymi hrackami sa Vase babatka hraju najradsej - ako inspiraciu pri kupovani hraciek (aby som nekupila nejaku blbost - aj ked viem, ze kazde babatko je individualne).
Naposledy som mrkla bambulkin album a inspirovala ma zvonkohrou - kupila som ju malej a dobre som urobila 🙂 mala by najradsej uz hrala na nej sama 🙂
Tak ma napadlo, ze opytat sa Vas vsetkych by stalo za to...
Dakujem 😵

mirka,
ja tiez este kojim aj chcem nadalej, ale aj tak som na radu lekara zacala so zeleninkou (zatial kupovane flastickove) na obed uz po dokoncenom piatom mesiaci (mala ma 8kg) - teda uz dobry mesiac sa s novymi chutami skor zoznamujeme - kedze mi popapa tak maximalne 50g. Mne lekar dalej po mesiaci doporucil pridat radsej na olovrant ovocie a ovocne kasicky ako kase na vecer, kedze kojim.

daniela33
4. feb 2010

ahojte, noc ako minulá, strašná, o jednej hore s tým že spať ani za toho ...
a s tým krehkým spánkom, ten má Tami od narodenia, cez den spí len v kočiari a to ju musím kočíkovať, čiže sedím za notebookom, rukami po klávesnici a nohou kočíkujem ... a v noci je posledné dva mesiace hore každú hodku...

Tami najviac brala mrkva, to vrešťala ked som jej nedávala rýchlo, dnes skúsim špenát a zemiačik ...

Peťke a Adamkovi všetko najlepšie k polročiku 😀, ale ten čas letí ....

mirka vitaj, ja som bola v utorok na poradni a doktorka vravela, že ak chcem môžem dať kašu ale ryžovú nemliečnu, ale vraj lepšie by bolo najprv zaviesť mäsko a ovocie až potom kašu, tak som nedala, aj tak len týždeň zatiaľ zvykáme na zeleninku

zuzka to aj ja som mala raz taký nápad s prácou, ale veeeeľmi rýchlo ma to prešlo 😀

sisulka7
4. feb 2010

dobre ranko, tak my sme spinkali krasne, ako tradične, obdivujem vas maminy, ktorych babenka v noci nespia, ja som po celom dni grogy a keby som este nespala no neviem neviem.
My dokrmujeme uz druhy mesiac, uz papame na obedik zeleninku, miluje cuketu zemiak a kuriatku, ide sa za tym zadrhnut, a na desiatu mame ovocicko, ale nasa fajnovka len Hippky. No a na veceru davam ryzovu kasu zarobenu s MM, ta jej chuti, lebo s MM je fakt sladulinka. No a kedze nechce pit mliecko cez den velmi, radsej jej dam na veceru kasu, ktora je v podstate riedka ked je s MM. Inak vcera sme skusili dat do flase, ale ani pocut, papa ju len na lyzicke.
S tekutinami ziadna zmena, cajiky ani vodu nechceme, ale robim jej redsie prikrmy, aby tam bolo viac vody.
No a dnes ideme na maskarak k nam do skoly, bude z nej mala macicka. Je uplne rozkosna.
Gratulujem k pol rocku.
A inak nesedime, pretacali sme sa, ale poslednu dobu sa jej do toho vobec nechce. Zato sa nam rozviazal jazycek a sme ako maly chatterbox.

z.vrablova
4. feb 2010

dobre ranko.. hlasim, Kristinka 1x prespala celu noc... od 20.00 do 6.00... vyspata som ako nikdy... a od 6.40 spala este do 9.00... a tiez 1x spapala ryzovu kasicku (90ml)... tak dnes uspech neskutocny...
Kuk album... uz sa sama supla do sedu... aj ked ju este taha na strany, ale aspon sa dokazala pritiahnut sama..
Karin, Bagaja... vsetko najlepsie k vymesaciu vasim drobcom... strasne rychlo to leti...
Ja tiez do prace ani pomyslenie...
Od buduceho mesiaca si idem platit dobrovolne pripoistenie... kedze tiez budeme coskoro pracovat na dalsom..
Materska mi konci 28.2... 😢
A my sa hravame s hryzatkami, hrajucimi hrackami a takym hracim vankusikom (chicco)- to je najoblubenejsie... ale ona intelektualka si vystaci aj s nohami, cumlom a rukami...
Stale o otacani ani pocut... pracujeme na tom 😉
U nas je krasne, slnecno, idem vonku... vecer nakuknem... pekny den

zuzkamilko
4. feb 2010

karin...adamkovi vsetko naj k pol rocku 🙂

zuzkamilko
4. feb 2010

z....mala ti nadherne spinka,fakt klobuk dole

zuzkamilko
4. feb 2010

evi...mne pise az -15

zuzkamilko
4. feb 2010

a este vitam vsetky nove mamickyyyy 😵

daniela33
4. feb 2010

Zuzi, Sisul, tak to máte super,že tak dobré detičky spávajú ...
ja som z nevyspatia, včera bola taká mrzutá, že ani nehovorím, proste bieda ... aspoň že dnes svieti slniečko ...

z.vrablova
4. feb 2010

dieta mi kveclo v postielke... tak uz ju nejdem budit, pojdeme vonku, ked sa zobudi...

lenka_66
4. feb 2010

ahojte,

tak my sme zacali viest rano o 5 nadherne dialogy so zzverincom na stene.a tak by som bola spala.no co uz o 5,20 ked nik neodpovedal a intenzita sa zvysovala tak sme sli do obyvky obzerat vsetky svetielka (sama elektronika).

daniela33
4. feb 2010

ahoj Zuzka, kde bývaš v KE? nie je tu nikto z Furče???

mirka907
4. feb 2010

Dakujem baby za privitanie a rady. Dnes nejaku kasu na vecer skusim ..skoro vsetky mamicky v mojom okoli zacinali s mliecnou ryzovou Nestle aj ked kojili...a detom vraj chutili ale efekt ziadny...co mam tusaka bude aj nas pripad, no ale vyskusame a uvidime.
Ja uz by som sa tak strasne chcela vyspat...ja som za tych 5 a pol mesiaca asi nemala noc, zeby sa mala zobudila menej ako dvakrat a tych noci ze dvakrat bolo tiez pomenej...A teraz mi v noci dava priemerne 9 hodin a ma chut vstavat medzi 5tou a 6tou. A ze sem tam sa v noci zobudi a zacne sa vykecavat a blbnut zo dve hodinky to je len taky bonus. A zeby to cez den chcela dobehnut nehrozi...30 minutovky su doverne zname aj mne,,,a v kociariku spi sice lepsie ale len na balkone...ked sme vonku zas je vsetko zaujimavejsie ako spanie. Ale zas je strasne hrava, dve hodinky v pohode lezi na puzzle a hra sa..vdaka aspon za to.
A kedze citam ze tu oslavenci, tak sa pridavam ku gratulaciam.

zuzkamilko
4. feb 2010

dani...nepotesim ta,som z tahanoviec,uz som to tu raz zistovala a kazde sme z ineho sidliska

lenka_66
4. feb 2010

ahoj mirka, ak das kasu tak skus 1x cez den niektore deti ju tazsie znasaju na brusko.tak nech nemas rusnu noc

zuzka tusim aj wenka je z tahanoviec

lenka_66
4. feb 2010

oo a vsetko naj vsetky 6 😵

zuzu82
4. feb 2010

Caute vsetky mamulky. Ozaj, Dani, ja som z Furce. Odkial presne si?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre