Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

z.vrablova
4. feb 2010

eviga...vazne??? az do roka..? tak to aj ja radsej pockam... sestrin frajer je rybar, tak nam v lete nieco ulovi, dufam 😉
Babulka, ja som ryzove chrumky tiez kupovala v BIO obchode, a kupila som tam aj bezlepkove piskoty, tie jej davam do ovocnej vyzivy... len nastruham a trosku to aj zahusti.... su uzasne, ako normalne.
A zltok uz ste davali..? Ja som chcela dnes, ale nestihala som varit, mala uz ziapala od hladu, tak skusim zajtra... Inac ani polievky este nemala, ja sa nejako bojim, ako jej budem davat lyzicku s vodou do pusiny... 😝

babulka123
4. feb 2010

z.. na polievky ma este cas.. si myslim..
aha a bezlepkove piskoty.. dobry napad.. zajtra skocim.. dik za typ..

idem haji.. zajtra som v BA cely den.. takze sa vidime na vecer.. cmuuk

eviqa
4. feb 2010

zuzi, ja som včera dala pol žltku. Mne kázala dr. 2x do týždňa nahradiť mäso žltkom a to vychádza že po polžltku. no ale veľa toho nezjedol, lebo som mu to robila s mrkvou a náš mrkvu nemusí.
...ja plánujem kúpiť tie detské sušienky bez lepku
...som uvažovala, že mu skúsim dať ryžu. Ale kamoška mi povedala, že vraj ryža obsahuje lepok. Ale mne sa to nezdá.
...a polievky? no ja vyskúšam, ked nechce skoro vôbec piť, tak aspoň trocha vody z polievky

leri
4. feb 2010

lizatko, urcite mas mlieka dost, ja si z toho tazku hlavu nerobim.........mohla by som naodsavat, ale sa mi za prve nechce, a za druhe sa mi pootm stale nalievaju vaic a viac prsia...........takze ked odsajem tak davam nemliecnu s mm a ked nie tak mliecnu s vodou.........a vobec nic mu to nerobi, sledovla som ci mu nebude nejako vadit .........
inak to uz je aka haluz ked ja si rano nepamatam ani kedy som kojila, ani kolkokrat......ani ako sa alex ku mne dostal...........jedina orientacia co u mna funguje je podla toho ake mam hrce v prsach

eviqa
4. feb 2010

leri, ty budeš asi riadna vegeťáčka 😀 ale aj ja kým som kojila, tak som sa riadne v noci budila, lebo som nevedela, či som nakojila či čo som robila. No des a hrúza

z.vrablova
4. feb 2010

eviq, ja davam ryzu v pohode... malej strasne chuti... aj dnes mala ryzu s cukinou a mrkvou.. s tym lepkom sa ani mne nezda, ved aj prve kasicky su vacinou ryzove...
A ja som tie detske susienky bezlepkove hladala v troch supermarketoch a nic... vsetky boli psenicne... jedine v tom BIO obchode som nasla...
Ja som este mliecnu kasu neskusala... vlastne som sa dnes vytesovala, ze zjedla aspon tych 80-90ml ryzovej kasicky od Nestle...
Ja skusim vyvar niekedy cez vikend...
Eviq a tu polku zltka si kde uskladnila?? Ci nacnes druhe??
Ja zatial malej striedam 3-4 dni masko, potom jeden den len zemiacky alebo ryzu so zeleninkou, potom zase 3-4 dni masko..

leri
4. feb 2010

eviqa, no neviem ci toto slovo mna vystihuje 😀 ja sa praveze zobudim iba ked lev zareve, niekedy je v postielke a niekedy vedla mna,ale ked zaspavam tak je vzdy v postielke, a drahy mi hovoril, ze kolkokrat zaspim skor ako schovam prso a alex si ho neskor najde aj bez toho aby som sa zobudila, lebo on vstgava rano do roboty tak nas obcas sleduje.........a postrehol ze skoro vzdy lezime rovnako, proste rovnaka ruka hore, rovnaka noha skrcena, akurat ze alex nema vonku prso 😀

eviqa
4. feb 2010

zuzi, kedže ja vajíčka nemusím, vyhodila som. ani ja by som nezjedla trojdňové vajce z chladničky.
a ako robíš tú ryžu? lebo v receptoch som niekde čítala, že nejakú ryžovú kašičku, či čo treba variť, ale ja som chcela len tak vo vode uvariť a rozmixovať. porad

babulka123
4. feb 2010

z.. mala je kojena?
lebo ak nie tak by som vyberala aj mliecnu kasu od toho ake mlieko papa..
u nas napr. nutrilon..

z.vrablova
4. feb 2010

Eviq, ja dam do hrnca za hrast suchej ryze (teraz mam momentalne dlhozrnu od Lagris), zeleninku nakrajanu, masove kocky z mrazaka, zalejem vodou aspon 2-3 dl a rozvarim, co najviac do makka... potom to mixnem, ale nie na uplnu kasicku, ale aby bolo take hrudkovite... 1x, ked som davala ryzu som nemixovala a mala akoby vdychla ryzu, dusila sa a vyletela jej nosom, tak odvtedy radsej mixujem...
Babulka, ja nekojim od 4. mes... a sme na Beba AR (Nestle)... najblizsie vyskusam, len sa bojim, ci nie su sladsie ako tie nemliecne.

babulka123
4. feb 2010

su bez cukru neboooj
a urcite to ma inu chut..ako mlieko..

ale uz vazne idem spat. papapa

lizatko1009
4. feb 2010

leri ja mon anni necitim, zeby sa mi nalievali iba ke zacne tahat, tak z druhej trocha vytecie, ale uz nie tak ako niekedy, neviem mozno mu to staci, kedze prikrmujem. a nejak moc nechce zeleninu, co mam vymyslei aby mu to chutilo? ja som mu uz piskoty davala, aj take detske keksiky sunarka mu davam a tie bio chrumky kupim aj v dm?

babulka123
4. feb 2010

lizatko.. sunarky su strasne sladke.. si myslim {obcas ich vyjedam synovcovi.. }
a chrumky v DM nemaju .. skus normalne bio obchod..

lizatko1009
4. feb 2010

babulka aj ja ich vyjedam 😀 ale kupila som este jedne hami a tie az take niesu ja mu len tak jednu rozdrvim ked mu nasucham jablko s bananom, ale neviem aku zeleninu mu mam vymysliet aby mu to chutilo zatial som skusala zemiak s mrkvou, tak kukal na mna ze co ja vlastne chcem od neho, tak som mu radsej spravila kasu. no skusim zajtra pozriet na tie chrumky.

mysiak
4. feb 2010

Ahojte kocky. Ja som tu naposledy prispela este asi ked som bola tehotna, ale obcas sem ku vam nazriem.
Teraz tu citam, ze sa bavite o bezlepkovych piskotach.
Ja som ich dnes kupila normalne v Bille. Mali to normalne medzi ostatnymi Bio potravinami. Znacka: Celi hope. Cena: 1,26 Eur. Takze zajtra idem hned vyskusat dat do jablkoveho pyre, lebo sa mi zda, ze mojho maleho ten olovrant na dlho nenasyti.

Odkaz pre Karin: Aj ja som zo ZA (ale asi na tu nie je vela ☹ ) Moj maly bude mat pol roka v nedelu, takze sme sa asi tesne minuli v porodnici 😉

z.vrablova
4. feb 2010

lizatko u naj je favoritom tekvica, cukina, cvikla, brokolica, karfiol... najneradsej ma mrkvu a zemiak...

lizatko1009
4. feb 2010

z. a paris to, alebo len varis vo vode?

mysiak
4. feb 2010

Inak my spinkame v noci pekne. Zaspi nejako po 20.00 a s dvomi pauzami na jedenie pospi do 7,30 a niekedy (ked sa pomyli) tak aj to 8,30. Tak sa vytesujeme.
Ale este nemame ani zubky a otacame sa len z chrbatika na brusko. Naopak ani za pana krala. Ale ved maly je aj riadny macko (mame 9 kg), takze tie kila sa asi tazsie hybu😀

eviqa
4. feb 2010

leri 😀 teraz som to prečítala. A že vraj nemáte režim, však to je režim ako obrázok 😉

babul, ja nemám kašičky len od toho výrobcu ako mlieko. to musí byť?

zuzi, dík, zajtra bude ryža s mäsom

eviqa
4. feb 2010

zuzi, kde si zohnala tekvicu? ja musím toho môjho mm poriadne vyštvať, nech ju niekde zoženie. No mám pocit, že ani nevie ako vyzerá 😅

lizatko1009
4. feb 2010

fakt to tiez pravda kde ste poriesili tekvicu?

z.vrablova
4. feb 2010

Billa

eviqa
4. feb 2010

o.k. kuknem, teda pošlem mm 😉

eviqa
4. feb 2010

tak som tu už asi sama, tak dobrú noc

martinex
5. feb 2010

ahojte

baby ak mate niektora zaujem,nejaka kocka predava tu masinku na pripravu jedla pre deti,co mam ja 😉
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

eviqa
5. feb 2010

pekné ránko 😉

martinex
5. feb 2010

pekne aj tebe evi 🙂

eviqa
5. feb 2010

marti, ty tak zavčas rána nakupuješ? 😉

martinex
5. feb 2010

ja nie.... len som pozerala ci tam nebude nieco zaujimave a nasla som hento a za super cenu,tak preto som vam to tu dala,ze ak niektora budete chciet....
ale vlastne hej,nakupujem ale malemu zariadenie do izby.... uz som nasla lampu,ktoru som len niekde videla a sa mi strasne pacila-ale smaozrejme ani nemam paru kde..tak som teraz tyzden kukala vsetky obchody so svietidlami a konecne som ju nasla...len ta cena ma nepotesila 😀

eviqa
5. feb 2010

ukáž lampu a už zariadujete izbičku? ja som práve rozmýšľala, že presťahujem malého do detskej izby, ale stále váham. Mne v plni nevadí, lebo on spí sám v postieľke, tak neviem.

skdfojrtpéťžíťýiý=éý=čwkh
maroško vás pozdravuje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre