Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
5. feb 2010

eviq len ja mam pocit,ze sa rusime,lebo vzdy ked si ideme lahnut,tak do 10minut je hore...takto bude mat svoj klud a my tiez...len musime najprv vyprat tu izbu-lebo to je teraz pracovna, oskrabat farbu,spravit sadrokarton,nastierkovat,vymalovat,dat novy koberec...takze to este potrva 😀
http://www.esvietidla.sk/tovar/4058-PREZENT_280...
aj my zdravime maroska 😉

eviqa
5. feb 2010

tak aj naša detská izba nám slúžila ako pracovňa, najprv sme ju nezariadovali, potom ked som dlho neotehotnela, tak sme ju zariadili, no a samozrejme, potom som otehotnela. 😀 ale vlastne mám tam len také nízke komody, sedačkoválendu, a pracovný stôl. no len to tiež treba upraviť a je mi ľúto vyhodiť nový nábytok. Tak sa bude maroško musieť zmieriť s týmto nábytkom a nový mu kúpime neskôr.

...pekná lampa, to bude mať v izbičke veselo a hned sa naučí aj čítať 😀

martinex
5. feb 2010

preto sa mi paci,ze je taka vesela...
my tu tiez mame gauc roztohovaci,policky a prac.stol....a to prestahujeme do inej izby,tak je teraz bordel-su tam veci este po babke a mama mi odsuhlasila,ze sa mozu vyhodit,tak pride niekedy na brigadu a povyhadzujeme to a tam spravime pracovnu s hostovskou

eviqa
5. feb 2010

marti, v dome sa to dá. ja to nemám do ktorej izby presunúť. Ja by som potrebovala ešte aj ten 1,5 izbový byt vedľa. 😀 ale ked sme kúpili náš, tak aj ten vedľa bol na predaj, len mm bol proti. Je pravda, pýtali veeľmi veľa, ale to by bola paráda dva spojené byty. 😉

martinex
5. feb 2010

eviq no len to je uz posledna izba...potom uz nemam co kam premiestnit,jedine nadstavat 😀
stacilo by izbu jednu dokupit,ujo tak kupil izbu,tam zamural u nich prebural a bolo 😉

eviqa
5. feb 2010

marti, no len keby ja som od susedov kúpila tú jednu izbu, tak im zostane už len obývačka spojená s minikuchynkou. 😀 a to sú v tom byte 5. ja nechápem. My traja a mne stále chýba nejaká izba. 😅

martinex
5. feb 2010

eviq sak budu mat super garzonku 😀

martinex
5. feb 2010

juuuj, mm prave volala,ze uz dnes zacneme robit krtkovi izbu...tesim tesim 😀

eviqa
5. feb 2010

marti 😀 ... a to som zabudla, že majú ešte aj psa a mačku 😅

daniela33
5. feb 2010

krásne ránko, noc nič moc, ale lepšia ako minulé 🙂 , konečne sa mi podarilo Tami uspať, dnes ideme poobede na gastro, tak som zvedavá ako dopadneme.
Mati super s detskou izbičkou, dobrý nápad,ja som postrehla to isté, že Tami akonáhle prídem do izby, začne sa mrviť a do pol hodiny je hore...
Evi to máte pražský typ bytu? ten je super, taký som stále chcela, a nakoniec máme košický, tri izby málo, som zvedavá, ked Tami nasťahujem ku Kubkovi do detskej, on bude mať desať, ona rok, no to bude veselo

mysiak
5. feb 2010

Ahojte, chcem sa opytat tych mamiciek, ktorym sa deti veselo otacaju do vsetkych stran, ci ste ich aj nejako motivovali. Lebo my sa dostaneme z chrbatika na brusko, tak vydrzi aj pol hodinu, ale naspat nie a nie. Mate nejake finty ako na to? Citam, ze niektore sikovnejsie deti uz dokonca aj sedia.

reginetta01
5. feb 2010

Ahojte kočky!
Pripájam sa k tým mamičkám, čo sa dnes dobre nevyspali. Ach jo. Ešte stále nevieme ísť normálne búvať a to sa nám netlačia ani zúbky... ☹ Nieže by malá nespala, ale po tom, čo sme zakúsili noci bez prebudenia je toto ten horší prípad.

daniela33
5. feb 2010

ahoj mysiak, my sme sa začali pretáčať asi týždeň dozadu a naraz aj z bruška na chrbátik aj naspäť ... sú to zatiaľ len prvé pokusy, ale zo dňa na deň jej to ide lepšie ... ale my sme kvôli tomu cvičili denne vojtovku, a to bolo kriku .... lebo ako hovoria poobkladať hračkami naokolo, aby sa dieťa ťahalo, u nás vôbec nefungovalo ....

ahoj regi, asi musíme len vydržať, ja si tiež stále hovorím, kedy sa už konečne vyspím a stačilo mi, keby sa budila tak, ako sa budila do troch mesiacov, čiže dva tri krát ... teraz sem hore každú chvíľu ...

eviqa
5. feb 2010

dani, hej pražský typ, len ja by som chcela všetky izby také veľké ako je kuchyňa a obývačka. A miesta stále málo. To si neviem predstaviť ten košický typ, to sú fakt malé byty.
mysiak, my sme na tom rovnako ako vy. Na brucho áno, naspäť nie a už ked mu je dlho, tak na mňa kričí, aby som ho prišla prevrátiť 😀

eviqa
5. feb 2010

dievčatá, potrebujem radu. Mám tu kašu že sunarka ovsená s jablkami od 4. mesiaca. Mala som v pláne ju teraz uvariť malému na desiatu a zrazu čítam, že obsahuje lepok. Ta to jak je možné? však oni ešte lepok nemôžu, či jak to vlastne je? 😕 už si z toho prikrmovania občas pripadám ako jedna neschopná matka, ktorá nedokáže dať najesť svojmu dieťaťu. ☹ už aby jedol slaninu 😀

regi ☹

mysiak
5. feb 2010

daniela, u nas tiez hracky naokolo nezaberaju. Inak sa mi zda dost zivy, len na tom brusku sa po dlhsej dobe zacne tiez dost certik a potom uz zostane mrzuty az kym nejde spat ☹ . Mozno robim aj ja chybu, ze ho nenecham dlho nervacit a radsej mu zmenim polohu, nez pocuvat tie revy.

lizatko1009
5. feb 2010

mysiak nemotivovali sme, on sam pozrel za seba videl vankus a hned sa otocil.

mysiak
5. feb 2010

dani, presne tak. Ocami ma hlada, ze kde som a kedy ho pridem prevratit. 🙂

daniela33
5. feb 2010

evi ja mám pocit, že čo sa týka tých káš a príkrmov, tak netreba úplne veriť tomu, od ktorého mesiaca je to tam uvedené, však to je ozaj blbosť lepok do ôsmich mesiacov by sa nemal ...
už aby boli veľký, chlieb a rezen do ruky a ideš 😀 😀 😀 , ja mám dnes dilemu ako s malou a zeleninkou, ideme totiž na gastro z furče na kvp a sme objednaný na 12:45, čiže predtým nie, ktovie ako dlho tam budeme, potom musím ešte utekať na magistrát niečo vybaviť, ... a prídeme domov a budú štyri a to sa mi už zdá neskoro ...
mysiak on na to príde neboj, len asi chce viac času ... napríklad môj syn sa prvýkrát sám posadil na desať mesiacov, ale prevracal sa od piatich, však nám aj spadol na šesť mesiacov, skotúľal sa z postele

daniela33
5. feb 2010

mysiak to isté robila Tami, zlostila sa, kým nedosiahla svoje a neotočila som ju ja ... teraz neviem, či tá vojtovka zabrala ale asi hej, ale čo som sa napočúvala plaču a od muža že načo ju týram, že raz sa to naučí sama aj bez toho ....

eviqa
5. feb 2010

dani, my sme tiež na začiatku obedovali o tretej . tak sa zabijem, že mu to tak vychádzalo, ked ráno vyspával? 😅 ja bývam pri bielom dome, tak vám niečo môžem uvariť 😀

reginetta01
5. feb 2010

Ja sa už tiež teším na príkrmy. začali ste so zeleninkou? prvý mesiac mal zeleninku na obed? a kašičky ste kedy začali? nám sa budí raz za noc, myslím, že už je z mliečka hladná, že jej to nestačí. ale uvidíme.

martinex
5. feb 2010

mysiak ja som k tomu maleho nijak nemotivovala...on sam sa zacal prevracat...chce to len cas...
eviq lepok urcite este nie... treba si davat bacha na to co kupujeme...

daniela33
5. feb 2010

evi superrrr správa, prosíme zemiačik a špenát 😀 😀 😀 😎
ja sa len bojím, aby ju na noc bruško nebolelo, či jej to pretrávi, inak mi je to šumafuk o ktorej ...

regi ja som začala v stredu minulý týždeň so zeleninkou, stále kojím a dvakrát denne sunar HA dávam, kaše zatiaľ nie, až po mäsku a ovocí ...

daniela33
5. feb 2010

mati kukala som tú lampu, je svetová, milujem pre deti takéto pestré vecičky 🙂

mysiak
5. feb 2010

Tak dik za rady, skusim ho nechat aj dlhsie sa potrapit. A ak to stale nepojde, tak skusim pozriet niekde na nete aj tu Vojtovku. Uz sa mi spachtos zobudil, tak sa idem venovat.

reginetta01
5. feb 2010

Inak, my tiež ešte nesedkáme a gúľať sa jej tiež ktovieako nechce. Ona sa hneď v prvý deň piateho mesiaca pregúľala z chrbátika na bruško a opačne, aby som bola spokojná a už ju to nebaví. I keď je živá neskutočne. No a sedieť sa berie u odkedy drží hlavičku. ale sama si ešte nesadla.

reginetta01
5. feb 2010

Myšiak, ja si myslím, že keď ho necháš ísť svojím tempom, dočkáš sa. Každé dieťa potrebuje čas. Ja osobne by som asi vojtovku neriešila.

martinex
5. feb 2010

dani dik...

mysiak vojtovka nema vyznam pokial nemate nejaky problem... kazde dieta je individualita a treba mu na to iny cas...zbytocne by som ho vojtovkou netrapila

eviqa
5. feb 2010

dani, špenát mrazený nemám, ale mám hotové v sklíčku, lebo kdesi som čítala, že ked špenát, tak hotový.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre