Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
13. sep 2009

baby co mam robit ked mam vela mlieka , nechcem odsaavat..
mala mi strasne place ked ju kojim, potom ani nehovorilm.. tece jej to asi velmi prudom... no des.. po kazdom papani mi asi tak hodinu reve..

adenka
13. sep 2009

lulu dobre mi padli tie 3 hodinky...akurat ze som nepospala lebo mne to nejak cez den nejde...
preco je pre teba kupanie stres?? my sme dnes zasa po dlhej dobe neplakali pri kupani, som zistila ze je jej asi zima, tak ju dnes zabalila do plienky a kupkala tak...vzdy som kusok tela odbalila, umyla a zabalila...a taka bolo spokojnaaa 😅

babul preco nechces odsavat?? ved to nie je na skodu mat namrazene mliecko..hm??

leri
13. sep 2009

babul, musis odstreknut na zaciatku, lebo vtedy to tecie najviac.............. ty skaces z rezimu malo do rezimu vela 🙂 ja mam konecne tak akurat, inak este nikdy sa mi nestalo ze by som odsavala az pokial nic nejde, to by som pri tom zostarla asi.......... ja som odsavala iba aby hrce zmizli

daniela33
13. sep 2009

ja mám asi málo, lebo aj dnes Tamarka pila moje mliečko a stále bola nespokojná mrvila sa pri kojení, akoby jej netieklo a keď som jej dala nutrilon, tak vypila 90 ☹ .
My sme prvé tri týždne pri každom kúpaní vrieskali, strašne sa chúďatko bála a hlavne ked je vyzlecena uplne. Teraz už v pohode, netvári sa síce veľmi nadšene, ale neplačká.

daniela33
13. sep 2009

aj mne sa to babul stalo túto noc. Mala som strašne stvrdnutý prsník a keď sa prisala, tak jej to tieklo prúdom, a potom tiež bola nepokojná a dve hodky plakala zo spánku a pučila sa.

adenka
13. sep 2009

dani skus jej prehodit plienku, na nasu malu to zabera...

daniela33
13. sep 2009

aden pri kupkaní? skúsim, musím ju stále najprv holáčika pomojkať na ručkách, až tak dať do vaničky 🙂

adenka
13. sep 2009

ja ju normalne zabalim do plienky a tak ju dam do vanicky...ta plienka ju aj zahreje a aj sa jej drzi tak ma vacsiu istotu...aspon myslim, lebo dnes bola uplne pokojnucka

babulka123
13. sep 2009

aden nechcem odsavat lebo potom sa viac tvori aj toho predneho mlieka.. bavila som sa s annag a povedala ze mam nadprodukciu..

uz neviem co mam robit, po kazdom jedeni straaasne place. chuda puci sa ani espumisan nepomaha, je nepokojna a prejde to tak po hodinke, niekedy skor.. takze este aj to malo co je hore {lebo nastastie to ze spi sa nezmenilo chvaaaala } tak mi place.. a vobec nevyzera ako spokojne dieta.

chcela by som sa nejako dopracovat k tomu stavu ze vytiahne jeden prsnik a hotovo..

adenka
13. sep 2009

babul len aby sa ti neurobili hrcky...to bude horsie....

no ja s mojimi mini prsiami sa asi nedopracujem k tomu ze jeden a dost...ale teraz vysaje jeden a z druheho si cucne len takych 5 minutiek a staci jej...

daniela33
13. sep 2009

tak skúsime zajtra s plienkou kupkať 🙂 . Pozerala som fotky v albume, Dominika je strašne zlatučké bábo.

adenka
13. sep 2009

dani dik, Tamarka je tiez strasne rozkosna, tie vlasky nemaju chybu 😵

babulka123
13. sep 2009

aden to zas davam pozor a ked je uz moc zle tak odsajem troska.. a potom troska viac pred jedenim aby som odsala vacsiu cast predneho mlieka.. {mala mi uz vyse tyzdna kaka zelenu stolicu} lebo sa naloga toho predneho a k zadnemu sa nedostane.. uz som zufala..

adenka
13. sep 2009

babul ale som nevedela ze odsavanim sa tvori vela predneho... ja som sa zas tesila ked som odsala ze som zachvlu mala plny prsnik na prasknutie....

babulka123
13. sep 2009

nie.. ked odsavas tak sa tvori viac mlieka... aj predneho aj zadneho .. a kedze fesanda sa k zadnemu uz aj tak nevie dostat, tak je to u nas zacarovany kruh..no des..

a to som uz prestala pit tie caje na podporu mlieka, aj ja menej pijem aby ho nebolo tolko .. vraj sa to upravy ale dovtedy sa az zblaznim aj ja aj moja dcera.. ktora mi chuda moje blaci pri kazdom jedle..

babulka123
13. sep 2009

aspon ze ked spi tak spi .. nastastie.. cez den tie 4 hod doobeda aj poobede a v noci tych 6 -7

adenka
13. sep 2009

babul tak to je super...moja max potiahne 3 hodiny, doobeda nespi vobec, dnes bola hore od 9tej do 1nej... boli sme uz na nervy...
a v noci je hore okolo 1-2 a potom o 5tej a potom uz bud nechce spat, alebo zaspi max na hodinu aj to pri mne v posteli...

adenka
13. sep 2009

kokso som klikla na tu sukromnu skolku gasparko co tu ma reklamu, ze 600 eur mesacne...blaaazni... 🤐

daniela33
13. sep 2009

babul s tým kojením je to začarovaný kruh. Ja som mala najprv veľa, a teraz málo. Ja neodsávam, lebo nestíham a hlavne preto, lebo s odsávačkou neodsajem vôbec nič a ručne to ide pomaly. Ale aspoň pekne spinkáte. My ako kedy

daniela33
13. sep 2009

to sú kompletní ??? 600 EUR, to je na hlavu.
Malá je riadna vlasaňa.

adenka
13. sep 2009

oki idem do postele..pospat aspon trosku 🙂
papa

kolka1
13. sep 2009

Ahojte,

Lulu Marcovi vsetko naj. Na Kramare ideme az 14.10. S tym kinom som bola do 2 hodiek doma a pripravene bolo rozmrazene mliecko aj cerstvo odsate 😎 . A po hodke mi brutal chybal maly ale na druhej strane to bol fajn relax.

Drobec viem kolko zje lebo mame doma vahu tak obcas vazim pred a po jedle a potom viem kolko spapame 🙂 .

Slavkicek este sme neodlievali ale uz to musime spravit.

Babul co poradila Annag?

babulka123
13. sep 2009

koka

- odsaj si raz za cca 12 hodín - ráno a večer obidva prsníky až do dna cca 1 hodinu pred dojčením

- potom dojči 2 dojčenia za sebou z toho istého prsníka

napr. 6.00 odsať ľavý aj pravý
7.00 ľavý dojčenie
11.00 ľavý
14.00 pravý
18.00 pravý
20.00 odsať obidva
21.00 ľavý
... atď.

prsník, z ktorého nedojčíš bude plný stáť a čakať kým nepríde rad na dojčenie. Pred každým dojčením ho potom môžeš odsať aby mohla piť - teda tak ako doteraz

teda odsaješ ráno a večer, aby si vydržala dojčiť 2 dojčenia za sebou z jedného prsníka, pričom druhý bude stáť, hoci aj veľmi naliaty bez odsávania niekoľko hodín

takto to bude len jeden deň - teda odsaj dnes večer, zajtra ráno a asi aj zajtra večer , od utorka rána by už si mohla dojčiť normálne raz jeden raz druhý

babulka123
13. sep 2009

lulu mzrcovi cmuuuk a tebe tiez

lulu73
13. sep 2009

aden....mne sa kupanie nepaci, lebo mala je taka malinka, krehucka, oci ma uplne vyplestene, kuka na nas co s nou robime,rozhadzuje tymi malymi rucickami, pri utirani sa cela klepe a to kurim v kupelni 🙂 , potom placka...no proste nepride mi to ako relax...ked bude starsia, bude to aj pre nu zabava a relax...najlepsia bola sestricka, ze jej mame robit po kupeli masaz...ha ha ha 🙂 som rada ze ju oblecieme

Emka mi teraz zaspala...kojila som ju asi hodinu...placliva bola, pucila sa, natahovala...cela taka nekludna je...myslim ze ju boli brusko, ale vysvetlila som jej ze nie je sama, ze to trva 3 mesiace a ze chlapci to maju ovela horsie s kolikami 🙂 .... tak pochopila,potesila sa a uz spinka ... a pomyslela som si, ze chlapci to maju prvy a aj posledny krat v zivote horsie oproti dievcatam 😉

idem dat sprchu a ryyychlo si lahnut, kym zacne ten nocny kolotoc...

babulka.....mate to uplne super ze vam malicka takto v noci spava

a dakujem v mene Marca za gratulacie....na malu sa strasne tesil a zvykol si v pohodicke....zatial sa na nu iba pozera, sem tam ju pohladka a zoberie na ruky...14 rocny rozdiel, to uz je sila.....tesim sa ako mi bude pomahat 🙂

dobru nocku maminky

lulu73
13. sep 2009

babul.... 😀 😀 😀 mrzkovi odkazem

babulka123
13. sep 2009

lulu marek a jeho sestra maju rozdiel 17 rokov a vztaj\h super

lulu73
13. sep 2009

babul...to vazne????? tak to sa tesim, lebo sa toho rozdielu obavam, ale je to aj o rodine, vychove,laske atd

kolka...kde sa kupuje ta hmota na otlacky? ahaaa, ja som myslela ze ste uz boli na kramaroch...tak potom napises

a ja nemam co odsavat ☹ vyskusam co pise ta annag...zajtra...ale moja mala nespi 4 hodiny a neviem ci sa mi stihnu naliat....ta annag, to je nejaka odbornicka cez kojenie?

babulka123
13. sep 2009

lulu toto je navod na znizenie mlieka takto to nerob!!!!

napis jej onA TI POMPOZE

lulu73
13. sep 2009

babul...este raz sa opytam 🙂 vecer o siedmej malu nakojis, das do postielky a zobudi sa za 7 hodin?????? to je rarita nenormalna...waw

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre