Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lenka_66
2. okt 2009

aj my, no aj kolika dorazila

adenka
2. okt 2009

ahojte,
tak my sme mali vcera tazky vecer...prvy nevysvetlitelny plac...a to bola od 2hej hore tak som myslela ze hned zalomi...ale kdeze...2 hodiny len plac a ani dudka ani kupel ani nic nepomohlo...
a ja som grogy.z nosa sa mi vali vali, hlava ma boli jak svina a teplota 35,8 takze som krasne podchladena ☹

na margo plienok, ja som bola spokojna aj s pampers aj s fialovymi tesco a teraz mame babylove, ale oproti ostatnym mi pridu take tvrde..mam pocit akoby som ju balila do kancelarskeho papiera 😅 . ale inak som spokojna, ani jedny mi zatial neprekadila...

a sab simlpex..nechapem ze 3 dni??? nam doky nic nepovedala, ja som jej ho davala vyse tyzdna 4xdenne ako kazala 😕 ... ale od kedy sme na plnom kojeni tak ziadne koliky ani nic...parada 😵 tak som ho vysadila...klop klop...

eviqa
2. okt 2009

leni, ved hodinky už ani nenosím. skúsim to s predajom, mám pekné kúsky 😀

adenka, vy ste sa rozkojili?

adenka
2. okt 2009

evi ano 😵 ..teda podla vsetkeho som mala mlieka vzdy dost, ale chybala spravna technika

eviqa
2. okt 2009

no to je super, nech vam to vydrží čo najdlhsie. Ja už nekojím vôbec a som z toho dosť smutná ☹

lenka_66
2. okt 2009

evi , sak slnko svieti.

adenka
2. okt 2009

evi dik, no rada by som do polroka, ale momentalne som maximalne stastna ze nam to ide 4ty den...

babule kuk moj album aku mam dnes doma herecku 😀

eviqa
2. okt 2009

leni, ta teraz. a ten vietor?

eviqa
2. okt 2009

aden, malá je zlatá. No čo, ved vianoce môžu byť každý deň 😉

lenka_66
2. okt 2009

jaaj ta ja okno neotvaram.

adi hej krasulka, normalne som ta spoznala na tej mini foto

adenka
2. okt 2009

hehe to je 62 a uz teraz v tom ledva vystrie nozky....asi pojdeme na nakupy 😀

eviqa
2. okt 2009

chápete, už mi šibe z toho, že som doma a nič iné len ggg, aaa, hm, ee. Ideme von, tak že sa natriem krémom a ja blbá som sa natrela zubnou pastou. 😒 ta u mňa demencia pretrváva, alebo tu bola vždy 😀
do toho sa malý rozhodol, že bude kakať. zase ho vyzliekať. Mňa porazííí ☹

adenka
2. okt 2009

evi 😀 😀 😀 a neboooj bude to horsie a horsie... ked zacnu hovorit a vsetko bude v zdrobneninkach... potom sa vratis do prace a deckam budes hovori : vyberte si zositocky z tasticiek 😀

eviqa
2. okt 2009

aden 😀 😀 😀
vy už nosíte 62? My ešte stále vojdeme do newborn a 56.

adenka
2. okt 2009

evi no uz donosievame 62... ale len niektore...niektore su jej este velke, dokonca niektore aj 56 su jej dobre... to je take cislovanie ze kuknem a ocislujem...vsak made in china nie?? 😀

eviqa
2. okt 2009

aden 😀

lenka_66
2. okt 2009

evi bodujes

eviqa
2. okt 2009

leni, dík. 😉

lenka_66
2. okt 2009

aj nabuduce 😀

eviqa
2. okt 2009

no ideme na tú poštu, dúfam, že nás neodfúkne. Budem sa držať kočíka. Pá zatiaľ

kafulienka
2. okt 2009

ahojte,

nasla som zaujimavy prispevok od sussin v teme kolika, tak si ho dovolim okopcit:

sussin napisala:
Ahojte, podelím sa o skúsenosť.
Aj my vo veľkom kolikujeme, dávala som malej espumisan, hylak forte - ten pomáhal najviac a baby calm a boli sme včera u jedného veľmi dobrého doktora, ktorý nám povedal, aby sme prestali malinkej dávať všetky lieky a aby sme začali kvalitne odgrgávať, že v tom je hlavný problém a samozrejme to môže byť aj z mlieka. Ale že liekmi nezaťažovať bábo a len dobre masírovať a odgrgávať. Tak to ideme vyskúšať. Odgrgávanie nám ukázal na malej, žiadne rameno a podobne, ale chyťiť dieťatko pod pazušky rukou, posadiť si ho na koleno a druhou mu ťapkať po chrbátiku. Hlávka mu voľne vysí cez našu ruku. Masáž v smere hodinových ručičiek asi 15 minút a žiadna rektálna rúrka ani teplomer, že to dieťatko musí zvládnuť samé, je to pre neho lepšie.
No tak to ideme vyskúšať, potom napíšem ako to zvládame - v každom prípade, pri včerajšej kolike sa nám vyprdkala aj bez liekov

🙂

kafulienka
2. okt 2009

prepacte, opravujem chybu - prispevok je od susisus 😉

kolka1
2. okt 2009

Ahojte,

tak my sme dosli do vyssieho stadia ani uz neviem coho ale vcera v noci maly kazdu hodinu zo sna taky plac spustil, ze az. Tak som vstala, pohladila brusko, chytila na ruky pricom maly sa hned ukludnil a cca po 30 sekundach dala do postielky a spal dalej. V noci medzi 4 - 5 som takto vstala 4 krat !!! Dnes v noci od 21,00 - 24,00 to bolo 10 x !!! Akoze totalny masaker, tak sme sa s muzom prestriedal pri malom, isla som na 2,5 hodky si pospat do vedlajsej izby a potom som o 2,30 hod ked som sa vratila do "sluzby" uz som nevedela co, tak zo zufalstva som potrela malemu ocka pocikanou plienkou 😲 (zabalena a castou kde su na pamperske tie zvieratka takze tam ani tak moc pocikana nebola) no a odvtedy klud. A to absolutne nie som poverciva a keby mi toto niekto povedal, ze urobil svojmu dietatu tak by som na neho kukuala ako puk ze mu riadne harasi 😀 . Ale vsak co clovek neurobi aby sa drobcovi ulavilo. Neviem ci nahoda alebo co ale zabralo a krasne spinkal do rana.

A k tomu mame posledne 2 noci koliky ze dovi a dopo.

A ja mam krasny opar a maly sople 😝. Inac odsavacka na vysavac je vynalez hoden nobelovky.

eviqa
2. okt 2009

ahojte, tak sme doma - neodfúklo nás. 😉
malý sa napapkal a zase sa mu čká. Dnes chudáčik čká po každom jedle ☹

kafulienka, aj mne dr. vravela, že si musí poriadne odgrgnúť, aby nemal tvrdé bruško.

kolka, aj ja to bežne robím s tou plienkou, nosíme aj červenú šnúrku na ruke a dokonca občas robíme uhlíkovu vodu. 😉

adenka
2. okt 2009

baby a o co ide s tou plienkou?

eviqa
2. okt 2009

aden, ked má bábätko alebo ktokoľvek "z očí", tak vtedy pomáha ak sa umyje panenským močom. No my už im pomôcť nemôžeme 😀 tak im musí poslúžiť ich vlastný

sisulka7
2. okt 2009

ahojte babule, tak my sme sa boli odvazit a pribrali sme 320g za tyzden a to som sa bala, ci sme vobec pribrali, lebo stale sme na MM davame prsko a dotlacame sa flasou, inak ma to obrovsku vyhodu, ze mala momentalne neodmieta ani prsko ani flasu, takze ked nemam flasu naje sa aj z prska, len nevydrzi tak dlho a ked nie som doma tak ju moze hocikto nakrmit a stale ma materske mliecko. Mala som aj krizu zdalo sa mi, ze mam malo, ale dala som si tie homeopatika na tvorbu mliecka a zacala som pit gravimilk a odvtedy je to v pohode.
Inak co sa tyka rezimu tak nemame ziadny presny. Kupeme sa medzi osmou a deviatou, potom sa napapame, potom nam robi spolocnost tak do pol jedenastej lebo je to nocny vtacik a niekedy sa nam podari ju aj ulozit pred pol dvanastou s tym, ze obcas si este vypyta jest a obcas nie, ale odtedy spinka pekne az do siestej, takze super. Ja musim medzitym odstriekat mliecko okolo 3 lebo odstrekujem kazde 3 hodiny ale je to v pohode. Poslednu dobu sa mi zda aj to bolenie bruska trosicku lepsie.
Inak pred chvilou som davala malinku odgrgnut a neslo jej to, tak som skusala tu polohu opisovanu vyssie a hned bol paradny grg. Teraz som ju oblieka a kocikuje sa s prababkou.
Co sa tyka plienok, tak pouzivame pampers 1 alebo Tesco tie fialove 2. Obcas sa nam prekaka, ale kedze balime nasiroko tak to vpije ta bavlnena plienka.
Ale inak nam robi obrovsku radost, cez den spinka krasne a 2 x do tyzdna som uz aj zacala ucit na kurze, takze babka alebo tatinko vozia tu hodinku a pol a mala ma aspon cerstvy vzduch.
Dnes mi prisiel aj babyvak, tak sme ho testovali a mala v nom hned ako som ju tam vlozila aj zalomila. 🙂
Drzte sa vy aj vase babenka. 🙂

eviqa
2. okt 2009

sisul, super že prospievate. Prečo odsávaš?

sisulka7
2. okt 2009

lebo z porodnice sme prisli s flasou a nepodarilo sa nam oducit ju to. Nevedela vobec chytit bradavku, aj teraz papa len cez klobucik, ale aspon ho chyti, no nedokaze si dost vytiahnut tak ju musim vacsinou dokrmit flasou. Ale uz sme si zvykli a akosi mi to ani nedojde, len to odsavanie strasne zerie cas.

eviqa
2. okt 2009

sisul, aj ja som kojila len cez klobúčiky, lebo inak sa nevedel prisať, teraz už nekojim ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre