Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

leri
3. okt 2009

babule, ja uz neviem.......ja viem ze mozem byt rada ze mam mlieka dost, ale niekedy je to fakt na maslu............a zase sa bojim aby som tolko neznizovala ze mi odide vsetko a dokojila som.........uvidime.....ale pravda je, ze rady od annag som prestala dodrziavat, asi na to zase nabehnem, caj som tiez pila menej posledne dni, tak asi znovu zacnem.........pozitivne je, ze naplnim sacky na mlieko co som si kupila, lebo stali 20 eur skoro tak nech ich vyuzijem..... 😀

livia1
3. okt 2009

Leri keby som mala tvoj problém bola by som rada, vieš o čom hovorím.

leri
3. okt 2009

livi , nebola.........tiez by si si ponadavala 🙂 ale zase nikdy somnebola na tom tak, ze by som rozbiehala a nist...........ja odsajem, nakojim a stlacim bradavku a stieka to cez celu izbu, takze odkedy som porodila neviem co je to do dna vyprazdneny prsnik.......poznam iba prso na roztrhanie alebo prso naliate a este prso odsate makke........ale plne 😀

kolka1
4. okt 2009

Ahojte,

Lulu ja ziadny rezim nerobim ale takto funguje drobec sam od seba a je spokojny 🙂. Fac hodka okolo maleho v noci pri kolike nie je problem pri puceni, tlaceni, masirovani atd. Ak je dobra noc bez kolik tak kratsie.

Ja mam tiez iba jednu flasu Avent zo startovacej sady a maly je s nou ok. Papal z nej mliecko asi 5 x.

Adenka my sme mali tiez tento Opthalmoseptonex na vyplach ocka + antibiotika. Tu spojivku treba poriadne masirovat az bude mala plackat. Nas to zachranilo pred preplachom, poradila som aj Martinex a pomohlo aj im 😉. Ale k dokyne skoc nech vam spravia aj ster z ocka a daju aj lieky.

Leri ja mam tiez nadspotrebu, dnes mu zase mliecko striekalo do tvaricky a on na mna vydesene pozeral 😅. Prsia riadne natankovane kazdy den ale to o com pises ty musi byt riadne obtazujuce. Nezavidim. A hlavne ten pocit steklenia a tlaku ked uz mas fakt pocit, ze Ti ich ide rozdrapit.

adenka
4. okt 2009

ahojte,
kolka a ako sa to masiruje?

tak nasa malinka teraz tatinovi 15 minut cmulala malicek, potom sme jej dali cumel a zaspala... vcera bola prisata kazdu hodinku tak to bolo uz teda na mna dost... a chcela spat len v manduke.. ale aspon sme si skocili na nakupy...
ach o 2 tyzdne mame krstiny a ja sa do nicoho nevojdem... asi je nacase zacat nakupovat...aj nejake rifle by sa zisli kedze sa mi uz nechce nosit tie tehotenske 😅

lulu73
4. okt 2009

ahojte maminy

cakala som ze moja uvaha sa stretne s nepochopenim 🙂))

adenka....ja mam to iste, nechapem preco mala nechce ani za boha lezat v kociku...proste je tam uplne cela nervozna...jedine vtedy je ok, ked ju tam dame spiacu, najlepsie rovno z autosedacku ked sa predtym jazdilo....autosedacka a jazda autom je jedina vec kde viem ze zaspi hned...a pritom vsetci mi vravia ze ich deti boli stastne vonku a prespali cele hodiny...pamatam ze aj moj Marco bol taky...kym som ho doma obliekala plakal, ale akonahle som ho dala do kocika a sli sme von, zalomil na dlhe hodiny

adenka
4. okt 2009

lulu autosedacka je ok, ale boh chran aby bola cervena...v momente je hore a reeeeev 😀
ja tiez zavidin ludom co capnu dieta do kocika a je pokoj... mala aj ked tam nahodou spi tak musime stale chodit...ziadne sedenie na lavicke citanie..pekne nachodit kilometre 😀

kolka1
4. okt 2009

Adenka,

Rozkvapkaj oci tym opthalmoseptonexom a bruskom ukazovaku pritlac na spojivku a kruzivymi pohybmi masiruj. Nas zvrzali na Kramaroch ze sme mu to hladkali nechceli sme tlacit ale dostali sme ultimatum ze bud to prejde alebo preplach takze ta masaz by mala byt trosku neprijemna.

adenka
4. okt 2009

kolka spojivka je na koreni nosteka vedla ocka?

lulu73
4. okt 2009

no pekne s tymi flaskami...my mame cely set Aventu....takze je to jasne, z coho sa u nas bude pit 🙂

Leri...prave som sa ta chcela opytat, do coho mlieko davas ked ho zmrazujes...som ani netusila ze su nejake sacky...to ako na lad? nieco take vsak? 🙂

ja som si kupila 3 male flasky Medela urcene na uchovavanie mliecka...mam naplnene 2 po 100 ml, viac zo seba nedostanem, mam mlieka akurat...a tie dve flasky presne viem kedy pouzijem...volalai mi z firmy ze mamae Xmast party 11.12. 🙂 ...moj ciel je dovtedy naplnit aj tu tretiu 🙂 co ak sa tam zdrzim 😝

kolka...buduci najneskor ten dalsi tyzden idem na urad prace, tak sa zastavime na kavicku s Emulou ak mozme

vyrazky su dnes uplne minimalne, klop klop klop, asi zabrala po a) ocurana plienka b)holtov krem c)repikovy cajik alebo proste to uz same odchadza....tesim sa

lulu73
4. okt 2009

adenka...kde krstite?

adenka
4. okt 2009

lulu v kostole reformovanej cirkvi na snp...

kedy odsavas ked mliecka tak akurat?? ja som tiez uvazovala ze by bolo dobre mat nejaku zasobu pre pripad kadernicky alebo nakupov ale bojim sa odsavat ze ked mala bude chciet papat tak bude tahat naprazdno...

adenka
4. okt 2009

1.) Robím čo možem, menej sa nedá !
2.) Všetci za jedného, jebem na všetkých
3.) Láska horory prináša !
4.) Dva razy meraj a raz hreš.
5.) Čo na srdci, to na EKG
6.) Život je najlepší mučitel !
7.) Dnes mne, zajtra sebe
8.) Komu sa nelení, tomu sa čudujem
9.) Kto neskoro chodí, ďaleko býva
10.) Kto sa bojí, zle mu stojí

😀 😀

lulu73
4. okt 2009

adenka...prvu flasku som naplnila ked som zacala kojit podla annag, stalo sa ze som mala jeden prsnik aj druhy na prasknutie, tak jeden som vtedy odsala...a druhu som naplnila pred 5 dnami, ked nasa Emma v noci potiahla 4 hodinovy spanok a moje prsia su nastavene na 2 hodinovy 🙂 takze som sa zobudila na bolest a striekalo mi mlieko same...tak som odsala 50 z jedneho,50 z druheho

skus si odsavat pomenej a zlievat 24 hodin v chladnicke, pripadne sa spytaj annag ako na to, aby si mala zasobu

lulu73
4. okt 2009

krasne porekadla 🙂

co dnes varite?

leri
4. okt 2009

lulu, aj ja mam chicco zasobniky 4 a da sa tam dat 150 ml, tak tie mam plne........a potom som davala do vyzivovych poharikov sterilizovanych , lenze to je nafigu, lebo to vela miesta zabera...........tak som isla do lekarne a kupila zasobniky na mlieko....su to sacky, ktore sa daju zapnut na pevno (vies taka ta umela lista je tam) a je tam aj odmerka, takze vidis kolko tam mas.........tiez su na 150 ml........nevyhoda je, ze su jednorazove a jeden vychadza nejakych 0,80 € co je dost, ale niekde to davat musim, ja uz mam velaaaaaaa namrazene, tak na tri dni jedenia urcite, a mala by som aj viac ale ked som nemala sacky a uz sa mi to nezmestilo do mrazaku tak som to vylievala ..........odsajem v pohode 150 z jedneho a ide to aj dalej, ale to sa mi fakt nechce..........skus si odsavat tak, ze zhruba tolko kolko ti vypije na jedenkrat, lebo ked odsajes a zamrazis 100 ml a ona potrebuje na jedno jedenie viac, tak jej to bude chybat.........aj ked pokial kojis, tak to asi nezistis......
adenka, absolutne sa neboj ze ked odsajes tak nebudes mat mlieko, to sa hned ako odsavas tvori znovu ........kolko odsajes tolko sa vytvori, a odsavaj hned po kojeni, aby si vedela ze mas dost casu a kym budes znovu kojit, tak bude zase naplneny, mne sa po odsati naleju ovela rychlejsie ako ked by som neodsala

kolka1
4. okt 2009

Adenka ano, masirujte ten kutik ocka kde jej to vyteka.

Co sa tyka mliecka skus odsat po nakojeni z prsnika "zvysok". Zvysis tvorbu mliecka a Domca bude mat zasoby 😉.

Lulu ste vitane 😵, budem sa tesit.

leri
4. okt 2009

mudro vravis kolka 🙂 a este som chcela dodat, ze mala ti vytiahne ovela viac ako ty s odsavackou, takze ked si z odsavackou vytiahnes "vsetko" tak tam urcite este nieco je 🙂

kolka1
4. okt 2009

Jaaaj Leri pisem cez iPhone, sme na chate tak to chvilu trva 😝. U nas doma su tiez zasoby v mrazaku cca 2,5 litra 😝 😀.

leri
4. okt 2009

kolka, mohli by sme na tom zbohatnut, keby som nebola taka lenivaaaaaaaaaaa, ale to je pre mna velky trest to odsavanie 😀
na chate? tak to je super, my sme vsetci chori a kurirujeme sa........do jedenastej sme boli v posteli.........poobede ideme do restiky zajednat jedlo na krstiny, lebo buduci tyzden to ideme spachat 🙂

adenka
4. okt 2009

baby dakujem, uz som zacala, mam asi 10 ml 😀 . ale odsala som len zvysok z jedneho... zatial na to idem opatrne, lebo mala ked ma svoje chvilky tak chce byt na prsku kazdu pol hodinu, stiahne oba a este je nervna ze jej viac nejde...vsak cela mamina 😀

leri
4. okt 2009

kde ste vsetky ? 🙂 my dnes lenosime vynimocne doma

kolka1
4. okt 2009

Ja uz som tu, sme na ceste domov. Leri rovnaka vyska, vaha, mlieckova nadprodukcia, co este? Tusim aj termin porodu bol rovnaky 😀 .

Ozik kolko vam baby vazia drobci? My mame 5 kg.

livia1
4. okt 2009

Leri už aj my sme doma z prechádzky. Už ked sme spolu volali tak som čakala že sa mi malý každu chvilu zobudí a pojdem mu dat papať a on spí do teraz. 😲 No som zvedavá ako zaspí a hlavne kedy zaspí večer. 😒

Kolka mi sme boli v stredu u doky a malý mal 4900g, takže počítam že dnes 5 kg má určite.

livia1
4. okt 2009

A už sme aj napapaný. 😀

leri
4. okt 2009

kolka, no vaha krpcov nie je rovnakaaaaaaaa, nas alex je uz 6 kilovy drucik 😀 ja len dufam, ze sa to uz spomaliiii, lebo uz si ruky necitim a nosime 68 velkost 🙂, bundu som vytiahla normlane ze 74!!!! a este obidve cisarsky ......a keby sme sa poznali osobne tak asi prideme na kopu inych veci, alebo by sme prisli na to ze ty si ja a ja som ty 😀
livi, no niekedy prekvapia s tym spankom, mna alex posledne noci prekvapuje kazdu hodinu a pol 😀

lulu73
4. okt 2009

caute caute

leri....ako je to mozne ze Alex nespinka celu noc? mal byt dokonaly 😀

leri
4. okt 2009

kua lulu, to je nejaka chyba v matrixe 😀 😀 😀
hadam sa to zlepsi, lebo budem zla mama 😠

lenka_66
4. okt 2009

leri , tak aj u nas je taky drucik. 😀 .velkostami detto

leri
4. okt 2009

lenka, ja len neviem ako ich narveme s fusakom v zime do vanicky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre