Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
5. mar 2010

lulu no mna poslala na kozne,ze by sa to malo sledovat,ci sa to zmensuje,mizne alebo co sa s tym deje.. a hlavne ze ked to ma,tak to moze mat aj na vnut.organoch-tak ideme na sono

lulu73
5. mar 2010

lenka...ja z teba nemozem 🙂)))

perla200
5. mar 2010

a končí to bebe či nie? lebo nam ide stale....ved tí m ajú 1000% sledovanost určite:!)

zuzujan
5. mar 2010

sisulka mozno si skoro zacala s prikrmami, ved mate len 6 mesiacov a dva tyzdne....kamaratke mala stale bojovala s jedlom, tak sa na to vykaslala, davala len mliecko, malej to stacilo a zas zacali o par tyzdnov, zacala jej normalne papat az skoro koncom 7 mesiaca a nic nezmeskali....asi si babo povie kedy chce skusit uz nieco ine a kedy nie.....

lenka_66
5. mar 2010

nie ti co maju cez napr. upc , magio ... tak nie.to len my mame napriamo cez satelit

lulu73
5. mar 2010

mati....hm, hm,hm...nam raz robili sono, uz ani neviem preco, tusim oblicky a neviem co ked raz mala horucku, to bola este malicka a vtedy bolo vetko ok....my to mame take nejake ine...ako prizviknuty prst....idem si to nastudovat a asi dr. poziadam o riesenie...inak videla to aj jedna kozna a ta mi povedala ze to ma od mojho ruzu alebo laku...pozerala som na nu ze ci drbe mne alebo jej a ci tam je niekde skryta kamera...ale nebola a zaklincovala to tym ze pozrite ved sa to da umyt...lebo jej to zacala suchat a vtedy to mizne...no uplna jeblina to bola a to bolo v sukromnom zariadeni...potom mi povedala ze mam byt rada ze to nema na tvari, ze to mal napr. Gorbacov (taky flak) a poslala nas domov

martinex
5. mar 2010

lulu tak to je dobre... taku koznu by som chcela 😀
tak sa spytaj pediatricky,uvidis co ti na to povie... ako ja som bola 6mesiacov v tom,ze aka som hrozna matka a ze ho tam nieco stiplo a potom mi dr povie,ze ee,ze to je hemangiom 😠 ze fasa...

lenka_66
5. mar 2010

lulu a nemoze to byt nieco z hematologie ? sak aj ty tam chodis?ja som svojej spomenula ze co mam tak ze pri najblizsom odbere mu da aj toto vysetrit.ze teraz koli tomu pichat nebude

z.vrablova
5. mar 2010

Dobre ranko... tak Kristinku mi prave vzala mama az do zajtra, vecer si ideme posediet, prisli kamosi z UK na dovcu... a zajtra mam s byvalimi spoluziackami damsku jazdu... tak celkom vzrusujuci vikend sa crta... 😝
Noc klasika paradicka s jednym krmenim... mne nastastie Kristinka papa uz vsetko, ale musim vystihnut tu pravu chvilu, ked je velmi vysantena alebo unavena, nic do nej nedostanem, tak dostane caj a bud sa ukludni alebo vyspi a skusam az potom... Vcera mm nechcela papat obed, ked som prisla ja, tak hned v pohodicke,... maly vymyselnik... toci s nami... potvorka.
Ja som rada, ze je Kristinka maximalne spolocenska, vela s nou chodievam vonku, aj k nam chodievaju kamarati a znamy, nema problem spat ani u nasich...
Nasa mala ma zasa velmi vyraznu kost medzi obocim, uz som to spominala dr, ale ze vraj to je normalne... tak neviem, zatial neriesim...
Lenka... plany poplach??!!! hlavna vec, ze mam nahrate 2 DVDcka... hehe 😀
A vcera som skusala 1x jogurt... od SABI cisty biely s probiotickou kulturou 9% tuku... a sa nevedela dojest... len taky samotny... tak super

lenka_66
5. mar 2010

zuzi , co narobim ked neviem niekomu citat myslienky a komunikacia viazne. dvd sa este zidu nemaj boja mozno pjdete niekam kde bebe nebude

lulu73
5. mar 2010

lenka...ano, aj malej pri najblizsom odbere zoberu krv na tie specialne vysetrenia...ja ti neviem co to ma...v porodnici som si to vobec ale vobec nevsimla...potom az doma a to az po case a dr. vravela ze mozno jej odtial brali krv a ze jej praskli cievku...ale to urcite nie, lebo to ma stale....tiez som citala ze tieto veci su dedicne...ani z mojej ani z mm strany vsak o nikom nevieme zeby to mal...tiez je pravda, ze rodiny mame strasne vela a nie kazdy sa prizna ze ma nieco take na tele a ked to nie je vidno, tak akoze to ani nema 🙂

lenka_66
5. mar 2010

ja inac riesim dilemu . to nase piskanie divne. vsetky vysledky zatial ok ostava uz iba jedine - pocas spanku vysetrit mocovy mechur 😠 .velmi to nechcem no zas bojim ze nieco zanedbam

lulu73
5. mar 2010

lenka...pockaj, ake piskanie? od kial to ide?

lenka_66
5. mar 2010

cikanie

lenka_66
5. mar 2010

marek ked pisa spozorneje nech robi co robi.boli sme na cievkovanie .vies si pedstavit ten plac nepomahalo nic.no ked zacal pisat prestal zatlacil ... ked dopisal zas neskutocny rev

perla200
5. mar 2010

no baby...tolko info naraz som zmätená 😲

ani neviem čo som chcela napísat....asi tolko že aj nasa je spoločenská, vela ludí sa u nás vystrieda tiež aj s detúrencami...a neviem čo je za povahu, ale kamoskin malý - toho pozna najviac vidia sa aj raz za týžden je o dva mesiace starsí tak tomu si necha vsetko, aj ju pichne do oka aj do ucha aj hračky jej berie a ona drží.....tak neviem po kom by mala takú tutmavskú povahu?:((((

my mame na čele takú žilu vystúpenú....ked kaka tak je úplne červená a ako blesk to vyzerá fakt...ale neriesili sme to, doktorka čo ma rodila povedala že to ma z pôrodu, lebo sa tlačila už do pôrodných ciest a že to zmizne ale zatial nič...ale neni to moc vidiet....

eviqa
5. mar 2010

tak máme za sebou celkom príjemné predpoludnie, malý si aj zdriemol aj sa napapkal, takže v pohode.
...a ked spomínate všelijaké fľaky a žily, aj my máme na temene také drobné červené fliačiky, ale nie je to vystúple. Tak ste ma riadne vystrašili, ale si hovorím, že však ho aj videla dr. na poradni, vždy ho obzerá z každej strany, tak by mi snád niečo povedala. Alebo jej to pre istotu pripomeniem. 😒

leni, no vitaj stratená 😉 ani adenka dávno nebola

sisulka7
5. mar 2010

zuzujan, my sme na prikrmoch uz 2 mesiac a nechuti nam ovocicko, ale ked jej dam obliznut slivku, alebo hrozno tak lize ako besna.-))) tak snad ked uz budeme maly zubatec, tak nam pojde skorej cerstve ovocie.

martinex
5. mar 2010

eviq adenka nema casu,chodi s malou na cvicenia, plavania, rehabilitacie.. a mala je na to tak zvyknuta,ze ked su dlhsie doma,normalne je nervna...ale bola som s nou vcera, domca je kocka a adenka spokojna mamina 😉

lenka_66
5. mar 2010

evi vitam nic nepytam 😀

takze dominika ma rada tulave topanocky 😀 pekneee

martinex
5. mar 2010

lenka tak dominika je "blavacka", chodi na kavicky s kamoskami a kamosmi 🙂

eviqa
5. mar 2010

marti, tak ich pozdravuj. No ved čo, čo sa za mladi naučí, na starosť ako keby našla 😉

iveta6384
5. mar 2010

Ahoj maminy, k tomu ovociu, ked sme zacinali nas maly moc nechcel samotne, tak som mu to vzdy zarobila s kaou, potom neskor ked mal napriklad samotne jablcko s hruskou, musela som dat banan lebo to bolo kysle. Lenze ked je banan napr. 3 dni po sebe, tak sa nevie vykakat. Tak teraz mu davam jablko, hruska, slivka a taku piskotku co je bez lepku, je napisane od 4 mesiaca, tak snad v pohode. Inak on mi zje akoze neuverite ale 2 jablcka, 2 slivvky, 2 hrusky a jednu piskotku to je jeden olovrant. Ale musim povedat tie jablcka aj hrusky su take mensie, povedala by som ze 2 jablka a 2 hrusky su za 1 normalnejablko a 1 normalnu hrusku, ale aj tak dost nie?? Aja mu to zatial robim na pare, surove sme este neskusali.
Inak my mame jednu tak u modru zilku krizom cez nos (na koreni nosa), ale pytala som sa dr. apovedal ze to je ok, ze je niekedy viac a niekedy menej modra podla okyslicenia krvi, tak snad vie co a ako. Aj ked nikdy nevies, lebo to zdravotnictvo tu je ine. Ja som bola s malym na poradni ked mal 6 tyzdnov, to mu kukol a pohmatal rukami klbiky, pozrel vajka, popocuval a tot vsjo. Akurat co sme boli minule ale to sme normalne isli k doktorovi amuseli platit to nebola poradna kvoli tomu co mal akesi flaky na brusku a vtedy som sa pytala na tu zilku. Inak nic ziadne poradne. Aj ked by som mohla kazdy tyzden zajst do takeho centra kde su midwifes a ti by ho tak odvazili, odmerali, mozno nieco poradili ak by som sa popytala,ale nechodim.

zuzkamilko
5. mar 2010

joooj kocice,tak ja vas opustam,ideme na vikend k nasim-tesim sa,ze si trochu oddychnem a v nedelu vas docitam...cmucik 😉

blazka24
5. mar 2010

sisul ako keby som to čítala o mojom krpcovi, už som skúšala fakt všetko ale nič nezaberá, ani výživa - mama mi povedala že nech skúsim šťavičku z jablčka tak trochu hej ale ovocko vôbec nehrozí.........vraj mám byť vďačná aj za pár lyžičiek ale čo to stojí nervov 😠

čo sa týka vrátenia u mňa nehrozí 😒 ale informovala som mm že potrebujeme nový kočík a ukázala som mu aj super akciu takko tak som zvedavá 😀

teraz spíme, uvidím dokedy, ja sa idem najesť ..........

martinex
5. mar 2010

no aj my spime,konecne..tak si idem spravit kaficko...
mm mi prave volal,ze je na ceste domov,tak som normalne v soku 😎

tak sa majte pekne,pekny vikend

eviqa
5. mar 2010

tak aj my spíme, tak sa teším. Káva už rozvoniava 😉

...malý má dnes naložené v každej plienke, už včera mal trikrát takú redšiu stolicu, tak dúfam, že bude iba zo zúbkov.
...a naštval ma mm, už dnes stihol podporiť policajný zbor 😠

aj my ideme na víkend k našim a k svokrovcom, takže ma čaká nároný víkend

blazka24
5. mar 2010

tak mne mm išiel na poobednú, teda príde o desiatej večer 😠 no malý ešte stále spíme a ja pijem čajík vraj magic moment poviem vám je tam rum,ak budem ožratá chudák Richard........

eviqa mi kakáme tiež každý deň a zo zúbkov predpokladám, lebo do každého príkrmu sa snažím namontovať minimálne mrkvu 😉

perla200
5. mar 2010

no čaute...aj my spíme🙂))) teda pridávame sa k väčšine augustových detičiek🙂 od 14.h ...čo sa týka ovocia...tiež nič moc u nás maskujem jej to do piskoty a ryžovej kase.... 🙂

iveta6384
5. mar 2010

Tak my sme po 2,5 hodinovej prechadzke. Konecne krasne pocasie, slniecko svieti a hlavne nefuci. Aj vcera sme boli celkom dlho. Oproti tomu co sme v zime chodili na 40 minut - 1 hod. No nadhera, normalne lepsia nalada s tym jarnym pocasim. Tak maminky pekny vikend vam prajem. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre