Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
22. mar 2010

babulka, ale on už ked desiatuje o tej pol jedenástej alebo o jedenástej, tak si tak čúcha oči, že musím dávať pozor, aby nemal desiatu v očiach. To len dojeme, umyjem ho, dám do postieľky a v momente zalomí. Takže neviem, ako by sa mi to podarilo posunúť. Ono asi dozreje čas. Občas má dni, že zaspí od tej jedenástej do tej pol druhej, naobeduje sa a spí dalej. Takže som z toho jeho denného spánku niekedy jeleň. Ale zas čo chcem, ked spí celú noc? že?

babulka123
22. mar 2010

a kedy vstava??
u nas je to tak ze ci vstane o 6, pol 7 alebo o 7 snazim sa ju davat o 9 spat.. a vacsinou sa to podari..
a desiatuje az ked sa zobudi cize o tej 10. .. potom vydrzi s obedom do 12, pol 1, a od tej 1 spi...

inak dnes som volala s dr. lebo ninka ma velky problem s tym mliekom .. vypije 100 a viac ani za svet.. , tak mi hovorila ze jej uz mozem davat aj pribinacik.. tak som zvedava .. neviem ci uz zacnem alebo nie.. predsa len je tam tvaroh ale sak skusim.. a mozu uz aj lučinu, to je syr, plnotucny, a nieje slany.. tak skusim na olovrant.. s chlebikom .. to bude srandy kopec..

eviqa
22. mar 2010

babulka, tak ako vaša ninka, teraz napríklad už zalomil. Som zvedavá dokedy pospí.
a kedy ninke dávaš olovrant?

vidíš, lučina je dobrý nápad s tým chlebíkom, len síce neviem, s čím by sme ten chlieb pokusali 😀
mne dr. vravela, že tvaroh od 8-9 mesiaca a teraz vraj len jogur biely s kompotom môžem dávať.
a s tým mliekom, občas máme aj my deň, že vypije 110-120 večer pred spaním a už viac nechce. Ale na olovrant ja mu dávam kašičky, takže mu ich dávam skôr a vtedy vypije všetko mlieko 210 ml. Ale včera a predvčerom štrajkoval s kašičkami, tak neviem, či mu nechutili alebo čo, lebo som mu kúpila osemzrnú a medovú, tak neviem.

babulka123
22. mar 2010

evig.. olovrant dostava ked vstane, takze ak zaspi o 1 a spi do 3 tak cca o tej pol 4.. vacsinou to tak vychadza..
a dostava kasu , a vecer len mlieko..

a co sa tyka toho chleba.. noo to by aj mna zaujimalo ale oni ho tak rozvatlaju dasnami.. skusim.. nech sa nauci aj hryzkat..
a vies co je sranda? ze od 8 mesiaca.. ved oni teraz uz maju prebiehajuci 8 mesiac.. takze... no co ja ti viem.. musim jej nejako to mlieko nahradit..

eviqa
22. mar 2010

babulka, fakt. však maroško bude mať o týždeň 8 mesiacov a tvoja ninka o dva týždne. Bože, ako to beží

😉

lenka_66
22. mar 2010

ahojte,

tak akosi mi to tu divne je abo len zvyk?

evi skusla si kralika abo len telacie.
ja som vcera dala kralika a hnackujeme tak neviem ze ci z neho abo ... .a u nas hnacka je zazrak lebo mi velmi tazko kakame.

martinex
22. mar 2010

caute...
tak nam sa zub prerezava, maly odkedy otvoril oci,len huci a huci...vyborne 😒
v noci bol 2xhore, takze pohodka...

inak chlieb som skusala,dala som malemu korku,nech si zuzle a ten truhlik si odkusok taky kusisko,ze nevedel v ustach co s nim....tak som mu ho vybrala a hned si odhryzol dalsi...tak u nas chlieb na zatial skoncil... ale jogurt s jablckom,nam ide ukazkovo,dama miesto kase na olovrant...strasne mu chuti

eviqa
22. mar 2010

leni, ja som dávala aj králika, ale nemala som takého normálneho ale iba v sklíčku. A nič. My asi hnačkujeme z tých zubov čo furt nemáme.
a telacie som normálne kúpila, uvarila a zamrazila, tak mu to striedam s kuracím

lenka_66
22. mar 2010

ja mam domaceho kralika . kuracie nemoze 😠

a nas spanok na h ..... .po tazkom boji zaspal o 23, 30.o 3 na pol hodku kukuckoval a o 6 konec spanku. o 9 na 20 minot a uz je nervny ze az

eviqa
22. mar 2010

leni ten spánok ☹ nezávidím. A uniklo mi niečo, prečo nemôže kuracie?

lenka_66
22. mar 2010

3 x som dala 3x total vyhadzany.on aj po obycajnej vyzive sa vyhadze .aj po bio sklickach.cize sklicko u nas nehrozi.asi mu tie konzervanty vadia.a nase kvalitne rychlo slachtene kurcata ... 😠 😠

eviqa
22. mar 2010

leni, ono najlepšie by bolo dávať domáce, ale čo budeme chovať na balkone? 😅 aj ja kvôli tej zdravej výžive kurčiat mu nedávam až toľko, radšej to teľacie. Na druhej strane ale ked nastúpia do škôlky alebo do školy, tak aj tak budú pojedať tie rýchlokury

lenka_66
22. mar 2010

no ked sa to nezlepsi bude vegetarian 😀

jogurt sa bojim dat aj tam je plno toho.
z nas ma SPP radost.varim kazdy den desiatu aj obed.

lenka_66
22. mar 2010

evi no ja mam este moznost svokre stado kur vyvrazdit 😀

reginetta01
22. mar 2010

Ahojte, maminy!
Si akosi neviem zvyknúť na toho nového tátoša.
Naša noc - lepšie ako obvykle. Bola len 2x hore. Býva to aj horšie. Kde je tá stará Natálka? ☹ A zuba ani jedného.

lenka_66
22. mar 2010

ozaj a dnes ziaden min oslavenec??????????? (okrem aden )
ak ano tak vsetko naj ....

reginetta01
22. mar 2010

Aden, všetko najlepšie prajeme aj s Natálkou.

lenka_66
22. mar 2010

dnes menim obed s desiatou.cize ideme obedovat a potom von. tam potiahne aj 3 hodky.truhlik maly .uz sa tesim na cviklu po celej kuchyni

eviqa
22. mar 2010

leni 😀 tak ty sa máš. Moja svokra žije síce na dedine, ale kury a ona ee. Ale teraz rozmýšľam, že ked nám dala domáce vajcia, odkiaľ mala? budem pýtať od maroškovej prababky

z.vrablova
22. mar 2010

Ja sa co sa stravy tyka nemozem stazovat.... mlieko klasicky rano, vecer a noc po 120ml... (viac ani omylom), a desiata kasicka 90ml alebo jogurt, obed klasika varene a olovrant ovocicko, bud vyzivka alebo nastruhane.... pribinacika by som este neskusala, ja budem az od 1roka. Tiez rozmyslam nad chlebikom so syrom alebo jogurtom.... asi vyskusam dnes na olovrant. A obed mixujete stale spolu, ja uz by som chcela oddelit zemiacky, masko, zeleninku, ale stale to dopadne tak, ze jej to mixnem a tak vsetko jedlo na jedno kopyto...
Adenka vsetko najnajnaj

paulusa
22. mar 2010

ahojte. tak my spali zasa len do pol siedmej. teraz ma za sebou polhod. spanok . my mame strastne radi mliecko. vcera ani prikrm nechcel- neviem preco, asi nemal chut.

odkedy mozem davat jogurt a aky davate?

reginetta01
22. mar 2010

my mame tiez trosku oproblemy s obedom. ovocie papka ale zeleninku s maskom, nad tym troska kruti nostekom. kocky, odkedy ste davali piskotky?

martinex
22. mar 2010

paulus ja davam zvolensky smotanovy biely...

regi piskoty este nedavam...iba tie detske susienky -sunarka,safari

reginetta01
22. mar 2010

mati a nie su tvrde? nasa Natalie totizto este nema ani zuba a chcela by som uz nieco takeho davat. a tie nesolene "cerviky" uz davidkovi davas?

martinex
22. mar 2010

regi hej,nesolene ryzove chrumky su super,tie su makke a pekne si ich zuzle...a tie safari aj sunarky pekne v puse zmaknu,sak aj Ninka babulkyna ich papa a nema zuby 🙂

babulka123
22. mar 2010

matka.. no prepac.. uz mame 2ks.. heheheheh
ale nie , cervivky papame aj susienky aj piskoty {asi 2 ks.. } som skusala a v pohode..

dnes ale panicka odmietla obed zjedla mozno 100g.. tak neviem ci to bude tym druhym zubom alebo co sa deje.. davala som kuskus tak ci ten jej nechutil... neviem ... des a hruuuuuuuuuuza...

martinex
22. mar 2010

babul tie nase deti su prepojene???? mne dado zjedol tak max 80g na obed,viac nechce 😒 slak ma z neho ide dnes trafit...ani sa od neho pohnut nemozem

reginetta01
22. mar 2010

Mati, tak to musím skúsiť. Aspoň to zahustí pekne ovocné pyré.
No ani naša krásavica veru nechce obed. Skúsime keď sa vybúva. Už taká hodinu aj pol. To je na ňu dobre dlho!

reginetta01
22. mar 2010

Sumár: hodina aj 3/4 😕 . Ideme skúsiť papať.

babulka123
22. mar 2010

matka.. nase deti.. no comment...

noo ja dufam ze ninka bude spat aspon do pol 3, 3.. potom skusim kasu a ideme von lebo inak si to vazne dnes hodim.. matka ta ceresne ci jablon je este volna???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre