Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lulu73
13. sep 2009

babul... 😀 ja som pipina...ja som myslela ze to je na zvysenie mlieka....

babulka123
13. sep 2009

NO SKORO nakojim o 8 , okolo 9 zaspi {este dudel a tak .. } a zobudi sa o okol pol 4, o 4, ako kedy.. vcera zaspala o pol 11 a zobudila sa o 6 rano.

kolka1
13. sep 2009

Lulu neviem, mozno Slavkicek poradi. Ja som ju dostala od kolegovcov pri odchode. Inac viem o com hovoris. My sme odchadzali z porodky s 2790 g. Drobec bol strasne krehky a vyplaseny pri kupani a ja v strese pri drzani tak krehkeho baba. Dnes uz ked je pribraty tak viac v pohode a dokonca dnes aj prvykrat sme kupali bez placu 😎

lulu73
13. sep 2009

kolka...my sme mali 2630 pri odchode a 47 cm...takze vies, bola ako take vtacatko....ani teraz nie je nejaka obria...ma 50 cm a nejake 3,20 kg ... ale vcera nam tiez neplakala...a kupeme kazdy druhy den, nie kazdy...tu hmotu si vygooglim

babulka...uz som napisala annag

idem ja smer sprcha a postel...aj ked ako poznam zivot, lahnem do postele a Emka sa zacne mrvit

babulka123
13. sep 2009

lulu super, ona ti urcite pomoze.. mne zatial so vsetkym co napisala mala pravdu a vyslo to.. aj na zvysenie mlieka. heheh vidis do akych vysiv..hehehe

babulka123
13. sep 2009

idem aj ja haji.. cmuuk

z.vrablova
13. sep 2009

my sme odchadzali z porodnice 2200g a 45cm. Prvy vecer mi mamka ukazala ako kupat, hned na dalsi den som kupala sama... Jasne, ze som sa bala, bola malicka, krehucka, ale zvykli sme si. Nastastie ma kupkanie rada a placka, len ked je vo vanicke velmi dlho (asi je vychladne voda). Je strasne zimomriava, tak ju doteraz kupeme v plienocke, vykurena izba a tak. A masirujeme sa po kupkani kazdy den, hlavne chrbatik, aj ked sa jej to moc nepaci, skruca sa... ale aspon sa skoro naucila dvihat hlavicku, trenuje si tym chrbtove svalstvo... A obliekanie je pre nas kapitola sama o sebe... niekedy mam pocit, ze na nas susedia raz zavolaju socialku! Takze ja musim tychlo sikovne, Kristinka bojuje vsetkymi koncatinami, tak to je teda pohlad... kde s tie idealisticke sny, ze to bude ako s babikami... 🙂

babulka123
13. sep 2009

co sa tyka kupania, tak u nas je to pohoda..
ale cvicime pred kupanim, uz drzi hlavinku docela fajn tak sa teism .. po kupani to musi byt sup sup, lebo placeme.. vacsinou od hladu..

idem spinkat. papapa

babulka123
14. sep 2009

zatvaram otvaram..

krasne dobre ranko.. takze nasa fesanda vcera este papala o pol 11 a zobudila sa o 5 rano.. tak docela fajn... teraz spinka na balkone, tak mam cas si n ieco porobit alebo sediet pri PC.. hehehe

ale uz mi perie 2 pracka, idem rychlo spravit syrovu omacku a cestovinky.. dnes sa mi necche varit nic extra..

z.vrablova
14. sep 2009

dobre ranko, my sme hore uz od siestej, boli sme u lekarky na odber krvi a na poradni. Krvicka uspesne odobrata, boli sme na lacno, celkom pekne sme to zvladli... A za 2 tyzdne sme pribrali 500g, takze k dnesnemu dnu je to 3920g a 56cm. Rastieme krasne, ukazkovo podla tabuliek. Ked sa nam podari do buducej poradne o mesiac pribrat na 5kg, tak nas budu ockovat hexa vakcinou (3.mesiac). Uz teraz bojim... ☹
Ja dnes varim kalerabovu polievku s mletym masom a kuracie spize so zemiakmi

lulu73
14. sep 2009

dobre ranko

babulka, ako sa robi syrova omacka?

lulu73
14. sep 2009

babulka... ty provokater s tym nocnym spankom 😀

babulka123
14. sep 2009

orignal davam cesnak teraz nie , ale postup je taky ze:

dam uprazit slaninku , ak nemam tak sunku alebo nejaky salamik alebo moze byt aj bez toho , dam na to napr. kukuricku alebo na co mas chut, zalejem to smotanou na varenie a do toho dam snad vsetky zbytky syra co najdem v ladnicke, a varim kym sa nerozvaria,,, a zahustim to nastruhanym syrom.. a je to mnamka..

bagaja
14. sep 2009

dobré ránko

no my máme posledné dva dni hrozné, malej sa v ústočkách urobila aftička a chudatko moje nmože sa poriadne napapať, čiže je hladná a plačká, noc nič moc už druhá, začala som jej to čistiť, tak dúfam že to čím skôr zmizne a bude ok. Musela som si odsať mlieko a dať jej ešte z flaše to jej ide lahko a nedráždi ju to. ☹

no a teraz idem hajať aby som dospala aspon niečo, len ešte čakám na pračku že vyvesím.

babulka123
14. sep 2009

bagaja.. juuuj to je neprijemne..

lulu.. aspon nieco ked uz tak placka pri papani.. chuda.

bagaja
14. sep 2009

no to ti poviem babul, ako to mna bolí ked to mám nie to ešte ju ☹

babulka123
14. sep 2009

bagaja.. viem si predstavit. a ked tak lplacu a nevies im pomoct co ?? ano aj ja revem ako mala..

lulu73
14. sep 2009

babul...dakujem, ja radsej ani kukuricu nejem...ale mam aj syry aj smotanku,tak si tourobim aj ja....a preco Nina place pri papani?

babulka123
14. sep 2009

lulu neviem .. annag hovorila ze mam vela mlieka tak je asi tece neviem .. ale je to strasne.. ked nemam tak place ked mam tak place.. no parada..

jaaaj a mimochodom som ti chcela povedat ze u mna to asi boli kramy.. lebo som krvacala ako normalne cez mrchu.. a este stale krvacam , vo stvrtok idem k dr. {dnes mame 6tt} a somzvedva co mi povie..

lulu73
14. sep 2009

ti vravim, segra mala po 4 tyzdnoch ! zial, potom jej postupne aj mlieko odislo

lulu73
14. sep 2009

mne annag poradila v noci kojit po leziacky, nech je mala na boku...a celkom sa to dalo...neplakala...a teraz mi idu prsia prasknut, cakam ako na spasenie kedy sa zobudi 🙂 neviem ci je to nahoda, alebo ta annag sa fakt vyzna, ale odkedy mi odpisala, odvtedy sa mi plnia prsia

slavkicek
14. sep 2009

ahojte 🙂

lulu, tuto maju dobry vyber baby art odliatkov: http://www.najnakup.sk/cats.aspx?c=2007 a tiez za dobre ceny..ja som to dostala od kolegov v praci ale myslim ze to objednavali z tejto stranky 😉

lu, annag je laktacna poradkyna...takze urcite sa vyzna..mne tiez velmi pomohla 🙂

bagaja, tie afty musia byt velmi neprijemne..chudatko petka...si vytrpi ☹

my sme mali dnes fajn noc..adamko krasne spinkal boli sme len 2x hore 🙂

babulka123
14. sep 2009

lulu noo nviem e. ale kramy to podla mna uz boli.. a mliecko.. no zatial to vyzera dobre..

slav.. super, gratulujem..

idem varit.. perem uz 3 pracku .. mam toho dost.

blazka24
14. sep 2009

ahojte dievčatá, tak čítam, že vy do polnoci pomaly píšete, tak to u nás nejde, malý prespal u našich skoro celú návštevu a tak oči rozdrapené mal do jedenástej, kukal skalu spolu s maminou 🙂))) na predátora v telke som kukala len so zápalkami a malý nie a nie spať 🙂)))

lulu ako som čítala tak som napísala tiež ten anag lebo nemám dosť mlieka ako ty........

babulka nerob toľko lebo začnem mať z teba depky, ja prehadzujem opraté plienky ale žehliť sa mi nechce......

ups už je malé žihadlo hore a dáva najavo že je tu tak padám............

babulka123
14. sep 2009

blazka nebooj ja to len stiham kym mala spi.. dnes sa mi toci hlava ako hovado, takze kym to stiham tak je dobre..poobede budem asi drochmat s malou nech mam nervy na vecer. heehe

lulu73
14. sep 2009

slav ...dakujem

baga...zavolaj dr.kvoli tej afte...moj maly to mal a dali nam vtedy taku fialovu vodu a hned mu zabrala...celu pusinku mal sice fialovu, ale zato prestal plakat a pekne papkal...myslim ze to bol hypermangan

blazka24
14. sep 2009

babulka tak to máš super že malá toľko prespí, môj malý nehrozí a spať s ním poobede? to vôbec, on prespí tak 15-20 minút, teraz napríklad tlačíme do plienky a nervačíme čo ho pučí 😖

lulu nemusíš volať doktorovi - tú fialovú vodu ti predajú v lekárni ale namiesto fialovej teraz sú aj také bezfarebné, lebo ja som zo začiatku keď som sa ešte snažila kojiť si aj bradavky ponatierala aj jemu pusinku a behali sme jak indiáni počas vojnovej stezky 😀

reginetta01
14. sep 2009

Ahojte, kočky!
Lulu, Marcovi všetko naj!
Babul, to Ti fakt závidím, že Ti malá tak dlho búva. Naša cez deň spí len na nás, keď si ju dá manžel alebo ja na hrudník. V postieľke je po 10 mi hore. Teraz som ju dala do kočíka a trocha ju ukolísala, tak zatiaľ búva, ale je to len taký polospánok. Ešte že v noci búva. Ale sme každé 2 - 3 hodiny hore.
Kočky, máte aj vy taký problém, že vám detičky trocha grckajú? Naša malá väčšinou zapsí na prse a neodgrgne si, aj keď s ňou 20 minút pochodujeme. No a niekedy sa stane, že vygrcne väčšie množstvo. Neviem, či sa mám báť. MM vraví, že zbytočne stresujem, ale to sú asi všetky mamy. Prúdom negrcká, ani to nie je pravidelné. Sem-tam, ale predsa.

reginetta01
14. sep 2009

Ešte som sa chcela spýtať na ten espumisan. To sú kvapky, alebo čo? Aj naša malá sa pučieva a to ani skoro nič normálne nejem. idem si kúpiť vitamíny aby som neskončila štrbavá a holohlavá a chorľavá. inak to nevidím. inak, kakáva dobre, do každej plienky, ale sem-tam sa nám stane, že nám to dá viac námahy a plačkáme. Vašim drobcom ten espumisan pomáha?

lulu73
14. sep 2009

regi...asi len stresujes...aj ja stresujem podla mojho manzela, dokonca som kvoli tomu bola aj u dr. a vraj je to ok

dik za Marca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre