Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
27. mar 2010

babul no som zvedava na teba 🙂

leri
27. mar 2010

cafte, u nas vikend s nehodami, bojim co sa stane zajtra........v piatok som isla do spalne a alexa drzala na rukach a tak sa hodil dozadu ze si tresol hlavu o zarubnu.....esteze mame drevene a nie kovove 😀
a dnes sa dostal pod stolik v obyvacke a nohami vykopol tu spodnu policku ......cela sa na neho skydala (esteze som ju doobeda vypratala, lebo uz mi odtial bral veci a zhadzoval), zavaleny pod stolom ale bolo mu to smiesne.....za to mne vobec 😠 😀
tak cakam co bude zajtra, lebo teraz ma take obdobie ze ide neuveritelne rychlo dopredu

facovka
27. mar 2010

leri, pockaj este ake to budu supy,a to budes rovno pri nom, vzdy najvacsi uraz ked si na centimeter od neho 😅 ..my nastastie sme lenivi,tak este nic nesonduje 😉 ale uz mal par ran,od fifa,alebo od hracky ked si nou tresol do tvare 😎

martinex
27. mar 2010

leri pekne... David si vacsinou len hlavu niekde tresne, ale podotykam vlastnou vinou.... moja mama ho naucila baram-baram-buc...a vyzera to teraz tak,ze hlavou trieska o vsetko- skrinu,stenu,ohradku,postel... a strasne ho to bavi a smeje sa na tom... divim sa ze ho to neboli,sak to mu az zaduni v tej malej makovici... a ked mu poviem nono,tak sa zasmeje a tresne este raz aby som vedela kto je tu sef 😎

leri
27. mar 2010

no po tvari trieska mna.......ma taku umelu kacicku a tak mi nou parkrat slahol po nose, ze som myslela ze ho mam zlomeny.....a velka zmena......................rano ked je medzi nami tak uz po chvile prestane okopavat mna ale skrabka ocka aby vstaval................som zvedava ci sa raz dozijem toho ze bude mna skrabkat a fotrika okopavat 😀

babulka123
28. mar 2010

no co vam budem hovorit. zmena casu a u nas sa aj tak vstava o 6 rano ... sakraaaa.. hehehe

k tomu piatku , isla som do Ba vybavit konecne pas, v BA som zistila ze som zabudla ninkyn rodny list doma, takze mi ju nezap[isu a budem musiet platit nnavyse 3e. no dobre prezijem, to ze uz tyzden uuuuuplne ale uplne odmieta mlieko to ani nebudem pisat, tkaze som jej dala rano milacika a na desiatu na polici dostala ovocie, este po ceste do BA spala takze super, az na jedneho idiota co ma zablokoval na moste, telefonoval v aute a este sa rozculoval aj ked netusim preco lebo sme isli v kolone.. no debil najvacsi.. , no kedze mam teraz dost silne auto, tak som ho predbehla a pribrzdila, tak skoro do mna este picol.. no nervy najvacsie. no to je jedno , vybavila som co som potrebovala , ninka bola najedena a ja somm zistila ze kluce od svokrovcov ostali doma, tak som isla k svokre do roboty pre kluce, odtial som isla este do DM a ze idem k nim. a pridem k autu a kukam ninka koooooompletne doblvana, ale uplne, tak som ju vyzliekla len do pancuch a tricka , ostatne nahadzala do igelitky a davaj do petrzky....

no proste az do vecera mi trvalo kym som sa ako tak ukludnila, take nervy som uz davno nemala.. nehovoriac o tom ze som zabudla doma veci na prezlecenie, este ze som co to mala v petrzke...

hovorim som rada ze som nezabudla ninku niekde...
den BLBEEEEEEEEC ako vysity...

babulka123
28. mar 2010

heheh nie na polici ale na policii, inak sme uplne na bezmliecnej diete, na veceru dostava to co na obed, a uz len caj a zatial je ok, takze sa docela zacinam desit ci nebudeme mat nejaky problem s mliekom..
idem cez tt k dr a vypytam sa na gastro asi...

facovka
28. mar 2010

babul,anema omna tu virozu, ze odmieta mliecko?? nema hnacku?? ked aj grcala, nam oli len raz grcal, a potom hnackoval a tiez papal vselijako....moze byt ze ma zaludok podrazdeny, este co ty si mala tu virozu, ze to aj 14dni sa upravuje im do normalu ☹ abo mozno ste pripad jak my s fifomlledva sme do roka vydzrzali nasilim mlieko,rano a vecer,ale to tak po 90ke pil, od roka ee...lken na jogurtoch sme,ale staci to 😉 dr. mi vravela ze 1jogurt je ako keby pollitra mliecka vypil 😉 olimu som skusila activiu bielu uz,ide sa zabit za tym...a niekto tu pisal ze pribinacik sa uz moze,nasa dr. ze tam je tvaroh ze to az od roka,asi co dr. to nazor....su aj take smotanove ako milaciky, bez tvarohu..neviem si spomenut ako sa volali,ked to fifo papaval...olimu to este nejdem davat,ma casu 🙂

perla200
28. mar 2010

ahojte.....ako? krásna kvetná nedela pred nami, vrba nachystaná tak ideme spievat po rodine....
podla mna jej nechutí nutrilon babulka....skúsala si ten sunar?

babulka123
28. mar 2010

perla uz som skusala asi vsetko .. ale sunar este nie, ale necham ju teraz chvilku bez mlieka.. uvidim o par dni..

fac.. moze byt, lebo napr. strasne vela zivala.. ja viem ze je to blbost ale mne ked je zle od zaludka tak tiez zivam cely den..
a hnackovala poriadne, len vies ako to, je teraz vo veku ze ti kazdy povie to su zuby a mna ide roztrhnut od nervov..
zatial uvidime co to spravi bez toho mlieka a mliecnych vyrobkov a uvidime co z toho vznikne.. teraz ani nehnackuje ani negrca, pekne spapa co jej dam tak ked sa jej troska ukludni zaludok tak mozno potom vyskusam..

zatial jej robim tak ze ryzova kasa, s ovocim, potom vyskusam aj na slano so syrom co na to povie.. , zemiaky, brokolicu, nalievam ju cez den cajom aby vypila aspon pol litra , lebo tym ze nema mlieko tak aby mala tekutiny.
na veceru papa take kase - zemiakovu, brokolicovu, dnes jej chcem spravit mrkovov zemiakovu.. no proste take aby ju to zasytilo.. zatial to funguje, klop klop klop.. v noci si vytiahne aj 120 caju... takze tak..
ale som z toho riadne na nervy... to co pekne papala, teraz zje max polovicu zo vsetkeho.. no co uz..

z.vrablova
28. mar 2010

Pekny slnecny den... mm je s Kristinkou na dlhej prechadzke, varim, periem, skladam veci v skriniach....
Babulka, s tym mlieckom je to brutal... a papate mliecne kase?? Tam je aspon co-to toho UM... a tiez aspon 1 jogurtik, ci ine smotanove lakotinky denne... hlavne kvoli vapniku. A neskusala si prevarene kravske mliecko?? Niektore maminy od pol roka uz davaju. Skus sa popytat dr...
Kristinka prespala dnes celu noc, zobudila sa po novom o 7ej... paradicka uplna.... mna mm nechal vyspat do 9,30... 😝

babulka123
28. mar 2010

z.. no teraz vobec nic .. uz 2 den... a este chcem aspon take 2 dni vydrzat.. ak sa jej to popravi tak potom skusim .. ale asi najskor pojdem za dr.
ja by som aj isla von , ale marek je na rybach, ja varim , poobede by sme sa chceli ist kupat ale neviem ci pojdeme lebo panicka spala doobeda 1.45 hod, takze pojde spat az okolo 2... no uvidime ako to bude..

martinex
28. mar 2010

caute...

babul no dava ti ninka zabrat... sak uvidis co ti povie dr a ked tak jej skus ako zuzka pisala,normalne mliecko prevarit...a jogurtiky,pribinacik.... nech ma aspon troska bielkovin a vapnika...

ja od rana,varim,peciem,periem,naparujem,mixujem a tak podobne... teraz som ulozila maleho,zatial vsak prostestuje v postielke a ked zaspi pojdeme s mm robit do zahrady,lebo sak ked sneh opadol,je brutal vidno ten bordel a vsetko..tak nech to tu neni jak u ciganov 😀

iveta6384
28. mar 2010

Ahojte,
Babul no pekne to mate s tym mliekom. Ale nas to iste, strasne malo mlieka pije oproti tomu co predtym. Vzdy pil davku 210 ml. A teraz zje rano o 6-7 okolo 100 ml
12 obed zel.+ masko 350g
4 olovrant ovocie alebo kasa 200g
6:30 po kupani mlieko 80ml
1-2 v noci mlieko 210ml.
Cize jedinu plnu davku mlieka mi vypije v noci, nechapem. prikrmy papa pekne ale mliecko menej,neviem ci nam zacinaju zuby, ci co... ale sak kde nic tu nic tak netusim. 😖

deina2005
28. mar 2010

ahojte uz vsetky deturence maju zuby?nasa este ani jeden 😠

deina2005
28. mar 2010

babul ja uz davam malej kravske.velmi dobre ho znasa a zasyti ju viac nez sunar!!vedla bytovky mame automat na kravske mlieko je huste smotanove no proste bomba.prevarim ho a mala sa ide zadusit

paulusa
28. mar 2010

ahojte. ako sa nam tie deturence menia. nastastie matej papa pekne vsetko, len to spanie biedne mame. cez den 3x po polhodinke, vecer zaspi o osmej, budi sa na jedno alebo dve papania a rano vstava medzi siestou a siedmou. s toho som uplne znicena- tak zavcasu vstavat.

deina- aj my sme bez zubkou, ale nech ved hadam raz vylezu 😀

iveta6384
28. mar 2010

Deina, Paulusa aj my sme bez zubkov, nebojte sa nic. 😉
Paulus my tiez spime 3x po 30-45 minut a vecer sme spavalo od 18:30 do takej 9:00 vacsinou z prvym zobudenim na mlieko okolo 1:00 a druhe zobudenie medzi 6:00-7:00 .

Inak sme po 2 hodinovej prechadzzke, tak sme sa dobre vyvetrali.

baby poradte uz soplime od minuleho piatku, to je uz vyse tyzdna, odsavam davam kvapky, co este mam robit??? Uz je to lepsie, ale stale mu to tam kdesi chrapci. Odsavam asi 3 krat za den. Ale sak uz by to mohlo aj skoncit, nie??

babulka123
28. mar 2010

baby dakujem za rady, uvidim co z toho bude, teraz po 2 dnoch co nejedla mlieko tak uz ma aj "kompaktne" kakanie, a neblve tak uvidme co bude dalej , na veceru jej teraz varim zemiak a mrkvu na kasu..
dnes to bolo s jedenim zas des a hruza.. ja uz neviem ...

aby ste boli v obraze.. rano nemliecna kasa s ovocim {mala kompotova miska cca 3/4}
desiata ovocie s keksikom { zas kompotova miska cca 3/4}
obed 5 lyziciek zemiaky, maso viac ani za svet,
olovrant 3 lyzicky zemiaky maso, tak som jej spravila kasu { zas 3/4 kompotovej misky}
a teraz dostane tu kasu co jej varim ...
takze hladna snad nieje ale oporti tomu co jedla sa to neda porovnat..

nieco nieje ok , vidim to na nej ale nevivem co...
nezda sa mi ze by to boli zuby, lebo ani tak neslinta ako pri tych prvych, ani nedava tak casto vsetko do pusy, ani teplota nic.. tak nevivem .. normalne som bezradna..

dnes poobede ked vstale tak bola taka upistana ze som vyhodila mareka von a ja som sa pustila do upratovania, nech aspon na chvilku pridem na ine myslienky a nech nemusim na to mysliet... som strasne podrazdena a nervozna... ttoto mi padlo veeelmi dobre tak som rada ze marek isiel.. velmi som potrebovala takto na chvilku vypnut...

babulka123
28. mar 2010

inak baby co mate pol hod spanky.... skuste ich preorientovat len na 2 spanky cez den...
mne to velmi pomohlo.. ninka spi doobeda okolo 9 hodinu a poobede okolo 1 cca 2.5 hod.. a je to super, od tej 3 pol 4 ked sa zobudi vydrzi v pohode do vecera o pol 7 -7 kupeme a vecer pekne zaspi...
take pol hod spanky su na nic poriadne si neoddychnu.. a este jedna vec, ninka sa poobede tiez budila po pol hod, max po hod, ale ked som si k nej lahla tak tahala viac... takze aj ona aj ja sme boli oddychnute.. uz je to u nas viac menej pravidlo.. mozem kaslat celu domacnost... ved to neutecie.. hehehehe

facovka
28. mar 2010

babul,ja si myslim ze to je z tej virozy ☹ nemusi mat horucky,vravim,nam sa to 2tyzdne tahalo,papal celkom ok, teda my viac ako 120ml mlieka nevypijeme na davku, takze papaval tych 90ml a takj, varila som 2tyzdne ryzovy odvar a do toho som zarbala mliecko,bo aby sa mu ta stolica upravila...a dieta jasne ze musela byt,sak uvidis,ked tak tak k DR. nech jej urobia CRP, ci daky predsa len zapal, co ju kvari,ked jej nechuti a zubkami myslis ze to nebude...

lulu73
28. mar 2010

ahojte

chcem sa opytat...myslite si ze uz mozeme davat detom krupicu? klasicku detsku? jasne ze varit vo vode a pridat mlieko.....a este jedna kamoska mi vravela, ze malemu varievala puding zlaty klas napr v ryzovom mlieku, alebo vanilkovom ze to je vlastne cisty skrob
a jogurty davate znacku Zvolensky som si vsimla...ale ja som cisto biely Zvolensky este nevidela ☹ kde ho maju?

lulu73
28. mar 2010

deina...my nemame stale zuby, stale sa neplazime, nestvornozkujeme, nesadame si sami, nevstavame....sme radi ked sa Emmka pretoci...absolutne nema zaujem 🙂 boli sme aj na rehabilitaciach a povedali nam ze vsetko je uplne v poriadku

cize sme proste pozadu...resp. ja mam taky pocit ze ona sa postavi a odkraca a preskoci tie veci co sa robia na zemi 🙂)) pretoze na nohach stoji pevne

babulka123
28. mar 2010

lulu ..nemate sa kam ponahlat.. pohoda..

a zvolensky maju napr, v jednote, ale aj v bille..

krupicu .. no neviem ,, ale ak uz papate lepok tak by nemal byt problem aj ked ja uz asi neverim nicomu.. panicka dnes vecer zjedla asi 5 lyziciek tej kase co som jej uvarila.. takze ideme spat hladne, a som velice zvedava co jej dam jest ked sa v noci zobudi od hladu..

lulu73
28. mar 2010

babul...ja experimentujem, pretoze Emma nic nechce jest...teda vecer kase a podla mna sa preto aj budi.....a aku kasu si varil?

babulka123
28. mar 2010

lulu.. ja robim len uplne obycajnu , uvarim zemiak a mrkvu alebo brokolicu alebo len cisty zemiak, rozmyxujem necham tam troska vody aby to bolo take redsie a to spapa..
vidim ze nie som sama co mam taky problem.. a je mi to luto.. neviem co maju teraz za obdobie..

babulka123
28. mar 2010

a u nas sa uz spiii

lulu73
28. mar 2010

babul..... ☹ nasa emma papa zeleninku aj masko, aj ovocie ako tak....ale ziadne kase, ziadne mlieko...teda jasne okrem mojho...to milujeeee

babulka123
28. mar 2010

lulu pokial mas svoje tak je to suuuupeeer.. skus jej ponuknut vecer taku zeleninovu mozno to pomoze a potom ju dotlacit tvojim mliekom..
ja som sa rozhodla ze v utorok idem k dr. a popytat sa jej.. a ked mi povie ze je to zo zubov tak ju asi roztrhnem.. hehehe

perla200
28. mar 2010

čaute....lulu - ako krupica až od jedného roku, ale ty to skús.... a tiež sa pripájam k tomu kravskému mlieku čo písala deina. ja keby som mohla tak jej dávam len to...je to najlepšie a naj vkvalitnejšie čo na slovensku mame.
babul - no ja mam teda prestudované o umelých mliekach dost, kedže mame alergiu a dost som prečítala na nete toho aj odkonzultovala s doktormi - a môj názor je že nutrilon je najhorsie mlieko na trhu, to že je drahý neznamená že je dobrý. čítala som greenpeace správu - je to v téme - alergia kravského mlieka a písala tam baba že nutrilon je vyrábaný z mlieka kráv, ktoré sú jedia modifikovanú stravu, je dokázané že z nutrilonu je najviac alergií na mlieko, a my sme tiež ho mali z nutrilonu, akkoby som videla nasu simonku ked toto vsetko píses - výsledok intolerancia laktozy. no dúfam že vás to vsetky obíde, ale určite by som vyskúsala to kravské....a ked nie tak bezlaktozové...problém budeš mat vyriesený - ALE je to len môj názor a pohlad na vec, ktorý samozrejme nemusí byt správny

čo sa týka nás - mame dnes 8 mesiacov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre