Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
13. apr 2010

baby tak ja som konecne dokoncila diplomovku, vcera som nad tym sedela do druhej rana 😀

ja este moc neexperimentujem s jedlom... pomaly dalej zajdes,to je moje heslo...sak mame este na vsetko kopec casu..

lely mas moj obdiv ze si dala malu do jasiel...ja by som to nedokazala..este som na dadika prilis namotana 😀

mischelin
13. apr 2010

martinex, blahozelam 🙂 ked som ja pisala svoju, bola to hroza, sedavala som nad tym do noci a to som ani dieta nemala 🙂 mas moj obdiv, aj vsetky, co popri dietati stihaju skolu...

ani ja velmi neexperimentujem s jedlom, ale pomaly skusam...nasej strasne chuti syr s chlebom alebo rozkom a chce jest s kazdym 😀 dnes som rozmyslala nad klasickymi piskotami...kedy sa tie uz mozu?

paulusa
13. apr 2010

ahojte. tak my po troch dnoch teplot, konecne kludny, zubky prerezane a tesim kedy pojdu dalsie 😖 .
dnes som bola na poradni a ziadna slava. babatko mam nizko, teda aj maternicu. musim mat klud, maleho co najmenej na rukach, neupratovat a neumyvat okna. dufam ze sa to napravi a nebudem musiet do nemocnice. ☹
idem citat, co nove.

lely29
13. apr 2010

Matka ja tiez bez plaču to nebolo ale ty teraz ked vidim ze sa jej tam páči tak som celkom spokojna.Matka davas malému jogurt?Ja som dala zvolenský biely len sa bojim ci jej nebude z neho ťažko.Inak s jedlom ani ja pokusy nerobim.Na desiatu ovocie obed mäso zelenina alebo polievka poobede kasa a rano vecer a v noci mlieko

martinex
13. apr 2010

lely davam ten isty a v pohode...zje ho cely a este mu do toho dam polu vyzivy jablkovej

paulus tak nohy na stol a klud 😉 len nech je vsetko s babatkam v poriadku..inak to sa ti moze spravit, aj mne na velkom UTZ povedali ze mam nizko maternicu a nakoniec sa mi zdvihla jak dado rastol

mischelin dik.. no bola to makacka,prerabala som ju uz asi 6x..

mischelin
13. apr 2010

paulus, tak len polihuj a fakt nic nerob...ja som bola s malou na rizikovom od 30. tyzdna, tiez bola nizko a nebola to ziadna slava, bo cim vacsi napor na krcok, tym horsie, tak len oddychuj, pokial ti to male dovoli.

ja davam jogurt kazde rano s rozkom, davala som aktiviu bielu a teraz uz davam aj vanilkovy smotanovy, na obed zeleninu s masom a ryzou, zemiakmi, alebo cestovinami...na desiatu ovocie a na veceru- kase moja mala nechce, tak rozok so syrom...a ked sa zadari, tak ryzovu ale len trosku...

lizatko1009
13. apr 2010

tak u nas uz ryba so zemiakom zjedena, dala som 1cl lyzicku masla potom tu rybu a podliala vodou aby to nebolo mastne.

mischelin a aky syr davas?

bordinka
13. apr 2010

ahojte maminky...no konecne som tu nasla nieco aj pre mna.Mozem sa k vam pridat?

eviqa
13. apr 2010

tak sme doma od dr. Malý prekonal 6tku. Dýchanie a hrdlo čisté. Ale dala nám niečo, mm išiel po to, aby sa mu upravilo aj vnútorné prostredie, lebo dr. tvrdí, že ked je vysypaný zvonku, tak aj zvnútra a asi preto nechce jesť. A výsledky kaka budú až vo štvrtok, tak si počkáme.
Ale veľmi škaredo je malý vysypaný, má to aj na hlavičke, chudáčik. ☹
idem vás dočítať

mischelin
13. apr 2010

lizatko, cerstvy syr...cottage alebo lucinu

lizatko1009
13. apr 2010

mischelin najdem to normalne vy hypermarketoch? pojdem asi popozerat.

eviqa
13. apr 2010

no tak po poriadku idem, dúfam, že nezabudnem.

bagaja, jasné, príd do KE

fac, krásna váha a nech vám to po očkovaní čo najskôr prejde. 😉 držte sa

marti, blahoželáme k ukončeniu diplomovky, tak už to máš konečne z krku.

lely, klobúk dolu, malá v jasliach 😉

paulusa, blahoželáme k zúbkom, a ty dávaj na seba pozor. Nič nerob, len oddychuj, aby všetko dobre dopadlo. Ešte sa naskáčeš, pri dvoch deťoch si tak skoro neoddýchneš. Držkajte sa

...a jedlo? neexperimentujem. Síce riskla som to s pribináčikom, ale to bol len taký jeden slabý pokus. Rybu ešte nedám, vraj do roka ee, ale piškotky už dávam.

mischelin, ty už dávaš syr?

bordinka, vitaj 😉

eviqa
13. apr 2010

a teda s jedlom, budem rada, ak začne zasa jesť tak ako predtým, pre najbližšiu dobu zakázala dr. zavádzať nové jedlá, tak uvidíme dokedy

bordinka
13. apr 2010

eviqa dakujem....a syr nieje moc slany??...od kedy sa smu solit polievky?...nieze by nam to chybal...ale len tak zo zvedavosti???dik

zuzujan
13. apr 2010

baby je idem podla navodu: http://www.kojeni.net/prikrmy.php
je tam vsetko krasne popisane aj v tabulkach, kedy aku potravinu davat.....samozrejme obcas trochu zhresim a dam trosku okostovat aj ine 🙂 ale rybu a pribinacika by som do roka urcite nedavala

eviqa
13. apr 2010

zuzujan, mne dr. povedala, že pribináčika tak od 8.-9. mesiaca môžem. Tak som skúsila. A zatiaľ chvalabohu nič. Ale nemôžem povedať, žeby sa za tým trhal

lizatko1009
13. apr 2010

zuzujan u nas nikto nieje alergik a kazda potravina moze vyvolat alergiu.

zuzujan
13. apr 2010

ani mi nejde o alergie, ako o to, ze na vsetko ma babo cas, zaludok je malicky a stale sa vyvija, takze pomalicky dalej zajdem, vsak nam nic neutecie.....
evi hej viem, ja len z vlastneho presvedcenia, je moc sladky a plny tvarohu, tvaroh az od roka, zle ho babo travi, je tam vela bielkovin

lizatko1009
13. apr 2010

neviem no, maly nikdy nemal problem s travenim, alebo so stolicou. on chce jest toto co nemoze a mlieko ani za svet.

z.vrablova
13. apr 2010

ahojte... Bordinka vitaj...
babatkam sa do roka postupne vyvijaju aj traviace enzymy... cize s jedlom ozaj opatrne, ak im nechceme poskodit. Ved na vsetko maju svoj cas. My davame lepok od ukonceneho 7. mesiaca, cize aj piskoty. Som skusala minule Sunarek vyzivku ryba so zemiakmi, ale dali tam aj kopor a malej vobec nechutilo... na sklicku je, ze od 8. mes... tak my si s rybou pockame az na leto...
Paulus... nohy hore, vela relaxu... ja som si kvoli hroziacemu predcasnemu porodu odlezala v nemocnici dobre dva mesiace s vylozenymi nohami, viem o com hovorim... (zacala som sa predcasne otvarat). Davaj na seba a na babatko velky pozor...
Lenka... uvazujem o stretacke v KE, riesim technicke veci, ako by som sa vlakom alebo busom trepala s kocikom... porozmyslam, uvidime... ale ver mi, velmi rada by som prisla...

eviqa
13. apr 2010

zuzi, a nie si pojazdná?

z.vrablova
13. apr 2010

ee... nemam vodicak a mm je v praci.. ☹

z.vrablova
13. apr 2010

ale rozmyslam, ze pocestujeme v satke so zlozenym kocikom... ale este musim doriesit detaily... 😔
Idem na anglictinu, tesim... tak papa vecer

paulusa
13. apr 2010

baby dik. ja som si to mohla narobit tymito poslednymi 3 dnami, ked som maleho vlacila v kuse na rukach, kym sa mu prerezali zubadla.takze dufam ze to bude uz len lepsie.
ja som malemu skusila dat rybu na masle a velmi mu chutila. ved ryba nie je tazke masko, ci? cestoviny mu nejak nechutili, ale vsetko co dam poprve tak je prenho fuj.

mischelin
13. apr 2010

Pribinacika by som nedavala, ani nic, v com je tvaroh...je to silny alergen, cize az po 1. roku. syry sa mozu, ale len cerstve- su to syry v teglikoch...ja som spociatku myslela, ze mozu byt aj tavene, tak som jej dala...nic jej nebolo, ale az neskor som zistila, ze je tam o 100% viac soli...annag tu z fora poradila tieto cerstve syry, tie sa vraj mozu...ja som nasla od raja- cottage cheese, lebo lucinu som tu u nas este nevidela...

lizatko1009
13. apr 2010

paulusa ja som tiez malemu robila na masle, ale zuzujan dala link a tam je napisane, ze ryby az o 1r, je to na kazdom ako sa rozhodne a bolo tam aj napisane, ze : Do 1 roku nedávejte tvaroh, obsahuje příliš mnoho bílkovin, které zatěžují ledviny a pribinacik obsahuje tvaroh, tiez to je na kazdom ako to sam zhodnoti.

eviqa
13. apr 2010

no dievčatá, zasa tam toho tvarohu v pribináčiku nie je neviem koľko, však nejedol halušky s tvarohom. A ja som si to dovolila dať len preto, že mi to dr. odobrila 😉

paulusa
13. apr 2010

myslim si ze z toho netreba robit taku vedu. ved my sme boli krmeny na vselicom, to len teraz robia z toho taku vedu, co sa smie a nesmie. pribinacik som este nedavala, sme len na jogurte a davam activiu bielu sladku, lebo iny mi nespapa. proste je to taka mala sladka rit.
ryby budem tiez davat, lebo mu strastne chutia a rybacie masko je zdrave, nie?

mischelin
13. apr 2010

ja sa bojim len toho tvarohu, lebo sa prezenie mnozstvo bielkovin- a to my, laici, nevieme, kolko je, dieta moze dostat horucky a hnacky...tak radsej neriskujem...existuje milion inych jogurtov, kde tvaroh nie je a maju aj vacsiu vyzivnu hodnotu ako dezertiky...aspon moj nazor...co sa tyka ryb, myslim, ze pokial dieta z toho nema nijaku reakciu, ako aj z kazdeho ineho jedla, tak sa obcas mozu...

perla200
13. apr 2010

ahojte...bože tolko toho popíšete...ja nestíham moc net lebo musím byt vkuse v strehu....nasa simonka sa mi schováva vkuse...a musím ju mat vkuse na očiach....ty kokso...hotová som dnes🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre