• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

30. júna 2011 
marti, :grinning: takže si v nemecku narobila rošambo.
23. apr 2010 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no myslim ze nejedneho chlapa potom cakal tazky vecer :grinning:

hmmm zaujimave je to maso...
23. apr 2010 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marti, tá roláda vyzerá pekne, je to také do žlta, také jarné a je chutná. Samozrejme, plnku si ochutíš sama, či viac pikantnú, alebo solenú. A hlavne nie je s tým veľa roboty. a k tomu my podávame zemiaky a nie ryžu, lebo by to podľa mňa bolo dosť suché s tou ryžou.
23. apr 2010 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marti ako my ti mame radit tebe slávnej kuchárke a pekárke? nesranduj:slight_smile:))))))))))
23. apr 2010 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no eviq ale môže to byt chutné....no ja to vyskúsam nabudúce len tú formu zohnat :astonished:
23. apr 2010 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale perla prestan... staci ked ma inspirujete... mm vyhlasil ze im mam spravit halusky,ale to mi pride take nijake..
23. apr 2010 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja ta asi tazko budem inšpirovat jedine ťa môžem povzbudzovat a chváliť :grinning:
23. apr 2010 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
perla :slight_smile:
23. apr 2010 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marti a ešte som ti našla jeden dobrý recept, ale neviem, či sa ti bude hodiť, lebo nie každý má rád kombináciu mäso, zelenina, ovocie.
ale píšem ti ho:

Nadrobno nakrájanú cibuľu podusíme na oleji dosklovita, pridáme 100 g kur.prsia, posypeme asi 1 PL sladkej červenej papriky a 2 PL kari korenia. Podľa chuti osolíme, pridáme troch apálivej papriky a podlejeme vodou a dusíme. V polovici dusenia vložíme niekoľko väčších celých ošúpaných zemiakov a dusím do mäkka. Medzitým si uvaríme ryžu.
a nakladaáme na tanier týmto spôsobom:
na tanier dáme troška ryže (treba pokryť celý tanier v tenkej vrstve), na ňu dáme mäso a 1 zemiak a posypeme hrozienkami, pokrájanými banánymi, ananásom, neslané kšu oriešky a kokosovou múčkou. Na konci pridáme nakrájané na kocky paradajky, uhorky čerstve a cibuľu. V lete to môžu byť aj broskyne a melon.
Mäso a ryža musia byť horúce!

tak toľko recept. Píšem ti ho tak, ako som ho dostala aj ja.
23. apr 2010 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ešte k tej gramáži mäsa, ja ked to robím, tak to robím tak, že koľko porcií, toľko kúskov mäsa a zemiakov. :wink:
23. apr 2010 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak, vyzerá to dobre a dobre to aj chutí. Vieš si to sama naaranžovať ako treba.
23. apr 2010 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
perla, žeby v domácich potrebách sa dala? :grinning:
23. apr 2010 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ale ten druhý recept to je na mna moc:slight_smile:))))))) ja som začiatočníčka....vidís skúsim pozriet:slight_smile:)))))))))) kua že ma to nenapadlo:slight_smile:
23. apr 2010 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eviq to je dobreee..taka kombinacia by ma nenapadla.... dakujem... nieco pospekulujem a snad vymyslim :grinning:
23. apr 2010 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mati chcem ti poradit super recept.....tiez som ho varila pre svokrovcov ked sa po dlhsej dobe vracali z cudziny a hrozne im chutilo. Je to rychle, jednoduche, robi sa to v jednom plechu a vyzera to fakt slavnostne, odporucam
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22169

inak baby dnes vnoci horor, pipal senzor dychu, skoro som umrela, malu som prebrala, nastastie dychala, ale potom nemohla 2 hodiny zaspat, chuda moje
vsak ten senzor funguje aj ked mala stoji v postielke, aj ked je v jednom rohu alebo v druhom, ale ked v noci pekne lezkala na chrbate a spala a ono to zacala jacat.......teraz stale rozmyslam, ci naozaj prestala dychat alebo co :frowning2:
23. apr 2010 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzujan, aj nám sa to stalo, a to sú teda riadne nervy. A ako píšeš, tiež som rozmýšľala a bála sa. ale už nech sa stlao čokoľvek, chvalabohu, že zapípal

aj to mäso je dobré, robili sme ho.

perla, však ten druhý recept je veľmi jednoduchý.
23. apr 2010 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzi dakujem za recept :wink:
23. apr 2010 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marti, dobré a aj to dobre vyzerá, také farebené :wink:
23. apr 2010 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a co keby som spravila kuracie rolky, plnene sunkou,mozarellou a pripadne nejakymi bylinkami... to by som hodila do misi,zaliala besamelom a v rure upiekla...to by slo,nie?
a k tomu zemiaky,len neviem ci varene,ale asi skor pecene....a nejaky salatik, len zelena trava s balzamikom,mozno rajcinou
23. apr 2010 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marti, to znie dobre, potom rolky na tanieri rozkrojíš a vyzerá to eňo-ňuňo. Ale asi by som nedala bešamel. Len by som ich narýchlo opiekla na oleji a potom dala zapiecť, zaliala smotanou rozmiešanou so syrom. a zemiaky asi pečené a šalátik
23. apr 2010 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no dakujem za typy na nedelný obed :wink:
23. apr 2010 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marti, ešte som nerobila mäso s bešamelom, tak preto by som ho nedala. Ale možno to chutí dobre. Neviem :zipper_mouth:
23. apr 2010 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jooj baby a teraz som vysávala a zas mi tak raflo v tých krížoch ja už som uplne v koncoch :frowning2: :frowning2: :frowning2:
23. apr 2010 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baga tak aspon vies,ze vysavat uz nemas :wink:

eviq besamel bude hustejsi...ale moze aj smotano dat...sak to uvidim...a jasne,masko by som najprv opiekla,aby sa zatiahlo...
este ma napadlo,zeby som mohla varene zemiaky spravit,ale nove,male v supke... no musim kuk co mam v ladnicke a co treba dokupit :slight_smile:
23. apr 2010 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mati a bešamel - mlieko s múkou? či ako?
23. apr 2010 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej a vysávať už nebudem, ešte by trebalo zotireť dlášku ale to bude musieť mm....
23. apr 2010 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baga hej, plus este syr by som tam nastruhala a dala bylinky
23. apr 2010 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marti, a už sú nové zemiaky? ja som ešte nevidela. Síce na nákup u nás chodí iba mm, ja občas, ale s novými to bude mňam

bagaja, ja práve pre kríže rozmýšľam, či vysávať. Ale trebalo by. Neviem, či len tak neutriem zem s mopom na suché utieranie.
23. apr 2010 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eviq ja som kupila v tescu...len mm zobral balenie,kde boli prevazne vacsie...tak musim kuk ci tam nahrabem dost malych a ked nie,kupim dalsie
23. apr 2010 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak my do tesca nechodíme, máme to dosť od ruky a mm nakupuje väčšinou po ceste domov. Ale musím ho poslať tam, už by som si aj dala nové zemiačky.
23. apr 2010 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok