Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

blazka24
23. apr 2010

marti pohoda, ja som doteraz motala sáčky na kôš lebo som ich nedala na miesto a richard sa s nimi hral ako s loptou 😕

inak už chápem prečo richard spal na chodbe len hodinu 😀 zabudla som tam jeho plienku po veľkej - smradu jak carihrade 😝

blazka24
23. apr 2010

inak chcela som sa spýtať ako ste vedeli velkosť topánky pre maličkých? mám doma 21 a 20 asú ešte veľké 😖

blazka24
23. apr 2010

baby uvažujem že takto urobím kašu doma a hotovo :

Základná kukuričná kaša

150 g jemnej kukuričnej krupice alebo kukuričnej múky hrubej, 1/2 l kojeneckej vody , 1/2 l mlieka
Krupici alebo múku namočíme na asi jednu hodinu do pripravenej vody. Potom ju privedieme do varu, varíme na miernom ohni, pokiaľ sa voda úplne nevstrebe. Potom pridáme mlieko a riadne premiešame. Pokiaľ dávame uvarenú kašu do kojeneckej fľašky, rozriedime mliekom.

martinex
23. apr 2010

blazka aj tak sa da... ja by som robila z normalnej ryze,rozvarit vo vode,pridat Nutrilon,alebo aj nie...a potom nejake ovocie do toho....

blazka tak ze som kupila 18 a boli nam male... tento tyzden sme kupovali tenisky 20tky 😀 mame lode miesto noh

blazka24
23. apr 2010

marti ale chcela som normál krupicu vyskúšať a tento spôsob je ideálny a nemusím dávať kravské mlieko nie?

marti našla som kočík gracco ale nemá pláštenku ty si kupovala samostatne?

martinex
23. apr 2010

jaaaj, blba som..jasne ,aj ked aj tak by som to nenechala namacat...prdla by som krupicu do vody a potom dorobila mlieko do toho... a kravske nemusis

a graco mam aj s fusakom zimnym, plastenskou a aj nejakou taskou za 190 €

blazka24
23. apr 2010

marti to si kde zohnala? ja kukám až oči mi vyskakujú a tam je len fusak nič viac........ 😒 za tú sumu čo uvádzaš 😕

martinex
23. apr 2010

kupila som ho v kocikove,ale teraz som kukala a uz tam maju napisane ze len fusak k nemu... tak som mala asi stastie 😀
www.kocikovo.sk

blazka24
23. apr 2010

marti presne tak tiež som tam pozerala, no neva budem musieť aj tak kúpiť a niekde zohnať pláštenku 🙄

martinex
23. apr 2010

blazka no ja som ju este ani raz nepouzila 😀

blazka24
23. apr 2010

ozaj marti už dávaš pohárik s cumľom? ja som bola aktívna a malý mi ho celý dohryzol ale napiť sa ani bohovy, pooblieval mi celú postieľku 😀

blazka24
23. apr 2010

marti ja to využívam stále, väčšinou keď sa vraciam s krpcom domov tak mierne mrholí 😉

martinex
23. apr 2010

idem ja za malym....pa zatial

blazka24
23. apr 2010

mala som návštevu a teraz som si zaliala kávu, malý mi nečakane zaspal ☹

martinex
23. apr 2010

no u nas sa uz spi... mm prisiel domov,dal si sprchu a zase odisiel 😠 ze fasa....

blazka24
23. apr 2010

a že u nás jaké debilné? malý si spí už dve hodiny, to zas bude noc, spolu budeme eroťáky kukať, tatino príde neskoro večer 😀

martinex
23. apr 2010

blazka a kde chodia erotaky??? ja som teda ziadny v TV nevidela uz veeelmi dlho 😀

iveta6384
23. apr 2010

Ahojte baby poradte u nas zaspavanie uz tyzden strach a hroza. On vzdy zaspaval na rukach a do 10 - 15 minut bol ko a spal. Skusali sme ho uspavat u nas v posteli u neho v postielke a nic, vydrzi revat aj do 21:00, co inak chodime spat okolo 19:00. este k tomu ho mm nemoze uspat place za mnou, akonahle tam dojdem, je ticho a nejako sa mi podari uspat ho. Neviem cito kvoli tym zubom ci co. Bala som sa ci ho brusko neboli, lebo davame uz pomaly lepok, ale myslim, ze by mal nejaku reakciu nie??? Aj jogurt uz 3 dni davame bielu activiu s popucenym bananom a roztek. Ale ziadny vysyp ani nic. A cez den neplace, jedine pred spanim a nevie zaspat. Takze vzdy skonci u mna na rukach a nejako ho umordujem, ale zdaleka to nie je 10 minut ako kedysi. Inak spi pekne celu noc akurat raz sa okolo 01:00-02:00 budi na mliecko a spi dalej. Tak ale neviem co sa stalo zo zaspavanim. Velmi by som ho chcela naucit zaspat sameho ved ma cez 9 kg a uz ma z neho boli neskutocne chrbat. Ale vravim on bude plakat ajj 2 hodiny. To som uz skusila a nechala som ho vakt revat, ze sa ani nadychnut nevedel (krkavcia mater) ale ani tak nezaspal od unavy. Takze ho uz az do takeho extremu plakat nenecham. Teraz ho mm okupal a uz su v izbe okolo 35 minut a len plac neskutocny. Ked tam dojdem tak sa upokoji, ale spat aj tak tak skoro nezaspi, tak ja neviem cim to je. Nezda sa mi zeby isiel dalsi zub. Mame jeden aj to lentgaky kustik vidiet. Je sice cely prerezany ale taky krpatucky bvobec sa mi nezda, ze by mu rastol. Odkedy sa prerezal, to je asi vyse tyzdna je rovnaky, tak neviem 😕 😖

zuzanakarolinka
23. apr 2010

čaute, blazka pocuj, aj ja som chcela to graco, teda keď myslíš treko, ale je dosť veľký keď sa zloží, tak sme napokon kúpili chipolino ultra, má prehadzovaciu rukoväť a som s ním veľmi spokojná

martinex
23. apr 2010

ivet to je len "obdobie", ono to prejde...dado tiez bol taky,nevedel zaspavat sam,revam tak ze nevedel pomaly dychat..no hruza....a ako to prislo,tak to odislo..teraz ho polozim do postielky,dam mu pusu a odidem a on pekne zaspi-vacsinou bez slova...niekedy si este vykecava,ale aj tak do 15minut zalomi... vyskusaj ho nechat plakat,ale max 5 minut, chod za nim- neber ho z postielky! , len ho hladkaj,mojakaj,ukludni a zase odid.... a tak dokola...ak to bude trvat cca 45 minut,tak si ho zober na ruky, ukludni ho ze sa nic nedeje,daj mu ked tak napit a skus znova ho ulozit... ak nezaberie,tak ho uspi na rukach 😖 ale dalsi vecer skusaj znova, len nepolav! a skus predlzovat cas kym tam prides, prvy vecer po 5 minutach, druhy po 7 atd... nam to pomohlo... aj ked to trvalo,ale zvykol si 😉

zuzka treko mi nepride velky, ja ho vpracem do punta do kufra 🙂 ale tak on je do terenu a nase chodniky su horsie ako hrozne 😎 takze je super 😉

zuzanakarolinka
23. apr 2010

mne sa veľmi páči, aj som ho už chcela kúpiť, keď sme sa potom rozhodli inak,

ale predpokladám, že potom máš plný kufor a už nič viac sa ti tam nesprace, alebo áno?

martinex
23. apr 2010

zuzi no nesprace,ale ked idem puntom tak idem sama s malym a viac mi netreba.... ked ideme vsetci tak ideme velkym autom a tam toho do kufra este vleze 😎

zuzanakarolinka
23. apr 2010

to áno, len mne to punto ešte chýba 🙂

a akej farby máš ten kočík, nech ti závidím 😉

martinex
23. apr 2010

zuzi musis sa na muza pekne usmiat 😀
a mam modry....

iveta6384
23. apr 2010

Diky MAtka za radu, budem skusat. 😉 Snad to skor ci neskor bude ok, nauci sa zaspat sam. Za mesiac idem na Slovensko, tak mam plan, ze ak ho to dovtedy nenaucim ja, tak to necham na mamu, nech ho to nauci ona 😀 😝

martinex
23. apr 2010

ivet sak skus a uvidis... hadam to pomoze... a ako papiere na svadbu a pripravy?

babulka123
23. apr 2010

no ahojte.. nemam ani cas vas docitat, lebo su ceste kamarati..

tak len tolko ze na vas myslim , dnes som bola v rakusku, takze mam zas dost slusne zasoby pre prcka, a kupila som jej 2 ks topanok, jedny teniskoidne a jedny sandalkoidne.. lebo nejako z tych co mame vyrastla.. takze som pominala kooopec penazi ale mam dobry pocit..

zajtra ideme na oslavu neterkynych narodenin, tak sa tesm , lebo cely den budceme vonku to bude paradaaa..

zuzanakarolinka
23. apr 2010

marti ja sa snažím, neprídeš mi pomôcť, možno to zaberie, poviem mu že si ekonómka, či to náhodou nezapôsobí (to určite) 😀

babulka123
23. apr 2010

matka ja som dnes chcela znova pokracovat ale panicka bola taaaaakaaa unavena ze tak strasne plakala ze som nevydrzala, zajtra to bude asi podobne, a hlavne veeela vnemov, tak som zvedava .. ale od bud. tyzdna idem tvrdo na to .. hehehe

babulka123
23. apr 2010

inak co sa tyka vlociek tak ja davam docela pravidelne, jednak kupujem vyzivu ze jablko banan a ovsenne vlocky a to jej strasne chuti, ale robim aj doma, a robim jej to bud s kasou na sladko alebo do zeleniny.. a ze mnam mnam..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre