Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

sisulka7
2. máj 2010

Ahojte kocky, tak uz vas nestiham vobec citat. Mame za sebou super vikend, vcera sme boli v ZOO v Hodonine a uzili sme si to maximalne, hlavne Kristinka a aj tatinko 🙂 No a dnes sme boli u kamosky na dome a uzili sme si zahradu a psikov, mala bola nadsena.
A chcem sa spytat, Kristinka uz asi 3 den ma hnacku, ale vacsinou len doobeda, podarilo sa jej dnes 3 X prekakat dneska. Ale pripada mi to, akoby jej isli zuby, lebo inak je v pohode, spokojna, hrajka sa. len rucicky ma stale v pusinke strcene. No a moja svagrova tvrdi, ze to ze deti maju pri zuboch hnacku je blbost., Tak teraz vobec neviem. Mali vase decka hnacku, ked sa im tlacili zuby?

martinex
2. máj 2010

sisul mali, aj dado teraz hnackuje,idu mu horne dvojky aj ich vidno...takze blbost to neni...aj pri prvych hornych sme mali

babul posli mi tie fotky pls,nech to doriesime,aby som to stihla

lulu73
2. máj 2010

ahojte

emma vykrikuje v postielke, nie a nie spat...aj cez den spava malo...to dieta akoby necitilo unavu ☹ a v noci kazdu chvilku hore

vcera sme boli na detskej party , neterka oslavovala meniny, bola tam taka agentura co robila detom program a pustali im aj bublinky z takeho stroja...emma bola stastna, vysmiata,spolocenska...bolo tam asi 1O stvor-pat rocnych dievcatok...az pistala od radosti a voooobec poobede nespala, zaspala na cca 30 minut v aute a potom zaspala az v noci o 23:00....dnes sme boli v Euroveii...a klasika, cely cas hore, kocik ani za toho svateho nechcela....prisli sme domov, okupali sa, napapali, isla spat o 10 minut vyspata a teraz tu vykrikuje....ja uz mam niekedy nervy na prasknutie a mam chut zakricat ze tichoooo.....ale hovno mi to pomoze, mala to aj tak nepochopi...tak sa vyzalujem aspon tu

lulu73
2. máj 2010

fotky z party 🙂

z.vrablova
2. máj 2010

Lulu,.... ☹ ja som dnes riesila presne opacny problem... mala bola cely den ospala, doobeda zdriemla 2 hod, potom bola hodinu hore, naobedovala sa a opat 2 hod spanok,... potom sa jedla kasicka a vysli sme vonku na kofcu, nech uz do vecere nespi a herecka po pol hodinke si znova zdriemla na hodinu... doma po kupkani a veceri bola do pol hod tuha... tak spi uz od pol osmej... no nechapem dnes... sa menili tlaky, tak mozno nejaky vplyv... noc pred nami, snad nebude herecka o tretej rano vyspata... 😖
Sisulka.. ani my pri zubkoch ziadne hnacky, len zvysena frekvencia kakania....

lulu73
2. máj 2010

zuzi...mne by nevadilo keby cez den nespala vobec, jasne ze musi spat, lebo je este malicka.....mne brutalne vadi ze sa v noci casto budi

inak uz sa spi aj u nas 🙂

emily3
2. máj 2010

Ahojte mamulky...mame za sebou plny vikend....nestiham ani citat..docitam. 😉
lulu mas sikulka..a naco ma spat? ...nahodou jej nieco ujde,,,chce spoznavat svet 😉 ..nasa je na tom potdobne a tiez objavila ze moze kricat..tak krici o dusu...a ked vidi svojich surodencov tak sa vytesuje, vyska....uz lozi ako expreska, nema problem sa dostat, postavi sa, ked sa nieco chyti a a pojkusa sa robit prve kroky a kazdy den sa zdokonaluje..inak zuby este nema....ak bude ako jej surodenci..pockame si min. mesiac ak nie viac..a konecne otvara pusinu na papanie, ale vybera si..nie vsetko chce .....

lulu73
2. máj 2010

ani emmka nema zuby a moj syn mal prvy ked mal skoro 10 mesiacov, takze ak to je aspon trosku o genetike a zdedila to ako Marco, tak mame este casu a casu.....sice nechodime, ani sa nestaviame, ale zato uz tri dni krasne ukazuje aka bude velika a velmi sa z toho tesi....niekedy len tak sama od seba dvihne rucky zacne sa smiat a caka co ja nato , ako ju pochvalim...no je uzasna 🙂 .... len keby lepsie spala....ale to by uz bola dokonala

idem spat, nikdy neviem kedy vstavam 🙂

deina2005
3. máj 2010

dobre ranko .my od pol 5 hore som unavena a dokazala by som spat 3 dni v kuse a to mi svygrinka zasa prinesia malu na 2 dni. ☹ jooooooooooj uz aby bol muzicek doma no este 8-9 dni nejak vydrzat 😖

deina2005
3. máj 2010

hihih svygrinka no uz aj v hlave mi svydri hihih

leri
3. máj 2010

ahojte, my tu mame od rana veselo,...........alex lezal so mnou v posteli a j asom si dovolila zavriet na par sekund oci............cez celu postel sa premiestnil asi za 5 sekund a treskol rovno do ulicky medzi postel a radiator, to bol rachot ako keby sa nejake lesenie zrutilo 🙂))) v tej sekunde som bola definitivne prebrata, zareval ako lev, zobrala som ho na ruky a za 30 sekund bolo po placi .........u nas to ale nebolo bez nasledkov, kedze hodil celovku o radiator, najskor cerveny flak na cele a teraz to pekne modrie.....budeme oznackovani
a hadam sa dockam aj nejakeho dalsieho zubu, lebo to je strasnee, vcera zaspal celkom v pohode vecer bez boja, ale o desiatej sa zobudil a totalne extremny zachvat revu asi 45 minut v kuse vkuse a na plne gule a nepomohlo ani prso a to uz je co povedat 😀
mozno si uz dopredu odreval ten ranajsi pad 🙂

leri
3. máj 2010

deina, svagrina moze byt rada ze ta ma 🙂 ona si asi mysli, ze pri styroch detoch si piate ani nevsimnes 😀

deina2005
3. máj 2010

😀 asi tak

deina2005
3. máj 2010

ja uz mam pol litra kafe v sebe hihih mala akurat zaspala joooooooj jak by som hned menila na miesto nej 😅

lulu73
3. máj 2010

dobre ranko

leri....no toto, mala si super budicek s tym padom....verim ze si bola v momente na nohach a total si ozila...no vidis a to sa nam zda, ze uz sme uplne bez energie a kdeze....staci jeden pad z postele a okamzite mame adrenalin na dalsi tyzden....

u nas bola noc normalne dobra...neviem ci ste sa tu niektora za nas pomodlila, ale ako som sa vcera postazovala, tak potom mala zaspala a bola hore tusim iba 2 ci 3 krat

daniela33
3. máj 2010

ahojte, pekný víkend s ockom za nami, a zase dva dni bez neho ...
lulu poznám to, ja si v noci aj zakričím a ako vravíš prd to pomôže. Malá má zo zubov soplov na rozdávanie, celú noc jej to tam chraptí a v kuse sa prevracia a mrnčí a to je už týždeň v kuse. Zo soboty na nedelu sa ocko podujal na nočnú, ale čo keď naša hviezdička keď sa v noci zobudila a zistila, že pri nej neležím, spustila taký rev, že mamka chcela nechcela musela ísť spať s ňou 😖
leri môj zlatý, takto skoro ráno a taký pád ☹

missy97231
3. máj 2010

ahojte.
tak my sme absolvovali cestu na Kladno, aby nas zaockovali poslednou davkou Prevenaru... a prisli sme po strasne dlhej ceste,,, aby sme zistili ze maly ma nabeh na zapal pluc 😕 😔 boli sme na rengene a tam to iba potvrdili... ale vobec na nom nie je vidiet choroby(akurat troska chrci,,, ale som to pripisovala refluxu 😒
inak - maly sa este posadit nevie sam,,,, ale sameho ho mozem nechat akurat v chodaku alebo postielke... uz sa stava na nohy, a samozrejme jeho balance este nie 100%tna ; 😀 😀 😀

lulu73
3. máj 2010

miss.....coze?? a dali mu antibiotika? prosim ta a to nemal ani teploty? nasa mala chrci od narodenia a vzdy u dr. nam bolo povedane ze to je ok, ze to ma taku chlopnu v hrtane este nevyvinutu

missy97231
3. máj 2010

lulu,,, ano, mame antibiotika. teploty nemal vobec. a to chrcanie mame podobne od narodenia. nam povedali ze je to priznak refluxu, preto som nebrala na velku vahu to chrcanie.. no co uz. dufam ze sa mu to upravi. v piatok mame ist na SK na kontrolu,,, tak hadam bude ok. 😉

iveta6384
3. máj 2010

Dobre ranko baby,
akoze toto je asi prvykrat v zivote kedy som tu tak skoro. Vstali sme o 6:30. Trochu nezvyk, kedze sa zvycajne vytrepeme z izby az okolo 10:00 - 11:00. Ale som zistila,ze som akurat vyspata. Ked spime tak dlho, tak som prespata a cely den o nicom. Vcera sme boli trosku pogrilovat u kamosov. Prisli sme az okolo 21:00 co Matko chodi spavat uz okolo 19:00. Tak ale dal tam hodinovy spanok od 18:00, tak bolo jasne, ze nema vyznam ist domov dalsie 2 hodiny by spat aj tak nesiel.

Joooj baby zavidim vam to pocko slovenske. Tu je sice teraz celkom pekne, ale chladno a vecer a v noci brutal kosa.

Tak vam prajem pekny dnik.

A inak tesim lebo mm, tento tyzden robi len 2 dni a 1 den skola, tak ani neviem co budeme robit od radosti, ze sme spolu. Este aby sme sa nedovadili, si budeme na nervy liezt. 😀 😝

daniela33
3. máj 2010

juuj missy a to ako na to prišli pred rtg? inak môj Kubko keď mal tri roky, mi zastupujúca doktorka povedala, že ma posiela na rtg, a keď som prišla s výsledkom, tak vravela, že prekonal zápaľ pľúc a to vôbec nebol chorý, ani teploty, ani kašeľ ....

missy97231
3. máj 2010

daniela, doktorka ked ho pocuvala,,, tak sa jej zdalo nieco na prieduskach ze pocuje,, tak nas poslala na rtg... 😒

iveta6384
3. máj 2010

Missy preboha, chudatko a to preco ste vlastne boli na rontgene ked ste nevedeli,ze ma nabeh na zapal pluc?

iveta6384
3. máj 2010

No vidim moja otazka uz bola zodpovedana, no pekne tak to som netusila, ze clovek moze mat zapal pluc a ani nevediet a nebyt chory 😕 😕

iveta6384
3. máj 2010

Baby inak poradte nejake recepty pre krpca, lebo moj maly jedava kazdy den to iste chudak. Mam namrazene kocky vseliakej zeleniny a maska. A kazdy den jedava z kazdeho druhu zeleniny jednu kockuplus masko, alebo raz v tyzdni zltko. ALe je to kazdy den ta ista kasa. On sice neprotestuje, ale myslim, ze mu to musi ist krkom 4 mesiace furt ten isty obed. Olovrant mava raz ovocie samotne, niekedy s popucenym keksikom,alebo jogurt z roztekom a bananom (samotny biely jogurt by neziedol, nechuti mu to) Ten olovrant ako tak prestriedame ale obed stale to iste.TAk neviem dajte typ. A robite malym aj polievky ci?

babulka123
3. máj 2010

AHOJTE.. missi je mi to moc luto a pevne verim ze lieky veeelmi rychlo zaberu..
inak ak nema teploty ani nejaky prudky kasel tak sa tomu tusim hovori suchy zapal pluc, ja som ho mala ako 15 rocne a poviem ti ze ziadna sranda.. doteraz si pamatam ako som nevedela dychat, teda sa zhlboka nadychnut.. ale to asi malej az tak moc nevadi ... ale verim ze vsetko bude ok..

lulu .. ze aka parada.. tesim sa s tebou ..

baby , dajte typ ako zabavit dieta.. zas a znova si pripadam ako matka co nevie co so svojim dietatom .. jedna vec je ze by stale len chodila ..{ ja viem ze vas to este len caka} ale hracky alebo tak vobec nic nas nezaujima.. vsetko tak na 3 sek a okamzite je nacucnuta na mne, ako keby chcela ist na ruky, ked ju zoberem na ruky tak do milisekundy sa trepe dole..
proste neviem co s nou .. dnes mam nejaky depkoidny den..

lulu73
3. máj 2010

tak to je fakt sila, toto teda pocujem prvy krat v zivote, ze je zapal pluc bez horucok a kasla 😲 ....to aby sme s tymi detmi chodili k dr. s kazdou hovadinou, lebo ako tak citam, tak pre nas zanedbatelne veci mozu mat fatalne nasledky...ved zapal pluc je dost vazna choroba ktora sa musi peliecit....miss, je super ze ta dr. bola taka pedantna a poslala vas na rtg....teraz ked uz mate lieky, uz je dobre...prajem skore uzdravenie

babulka123
3. máj 2010

ivet.. u nas je vzdy zaklad zelenina a maso.. s tym ze je obmienam.. raz dam ryzu do toho raz cestoviny , niekedy urobim kasu .. tazko povedat ci im to chuti alebo nie.. tiez mam niekedy taky pocit ze je stale to iste.. ale idem jej skusit zeleniu udusit na masle a nie uvarit a uvidime..
a polievky.. no vcera mala ninka nasu zeleninovu polievku s haluskami urobila som jej ju troska hustejsiu.. a nam som ju potom dosolila a dokorenila.. takze ...

lulu73
3. máj 2010

babul....u nas teraz fici teletubbies na videu, ale je aj na youtube...dokaze to pozerat tak 3O minut......sama sa vie tiez prehrat max 30 minut a potom sa spolocne hrame a ucime robit papa, aka budem velka, pusinky posielat, ucim ju kde co je v dome a ako sa to vola, citame dookola knihu Moj macik, chodime sa pozerat do zrkadla, potom chvilu beha v choditku, potom spolu vesiame pradlo asi tak ze ona sedi bud v choditku alebo v kresielku alebo stolicke na jedenie a podava mi akoze stipce, jeme a spime.....proste ju zapajam do domacich prac a akosi ten den ubehne...a kazdy den sa snazim ist niekam na "vylet" proste odist mimo dom aspon na par hodin

lulu73
3. máj 2010

a ozaj, chcela som sa opytat maminiek co iba koja, cize nedavaju ziadne umele mlieko, ako casto kojite? kedy? mate uz nejaku pravidelnost alebo stale "na poziadanie dietata" 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre