Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
14. sep 2009

blazka..mne sa velmi osvedcil ten spaci vak..je to super, lebo je zakryta a tym ze ma vyvysenu postel kvoli grcakaniu tak neieje pod paplonom schovana..

teraz ma na sebe napr. body s dlhym rukavom, ponozky a teplejsie teplaciky, a je prikryta 2 dekami az po usi a spi v kociku na balkone..
tym ze sa nehybe tak radsej viac ako menej.
a v noci ma len pyzamo = take dupacky trickoidne, a je v tom vaku a obcas prehodim este deku cez nu..

a tym ze ja neviem kojit tak z predu ale len z boku tak kym sa ja ulozim s malou v noci, flasku by som mala 4 x zohriatu hehehe

lulu73
14. sep 2009

ja davam cez den aj na noc body s kratkym rukavom a na to dupacky s dlhym a spava v zavinovacke, sice z nej vyrasta kazdym dnom a prikryvam ju paplonikom, cez den dekou

v kociku ked je chladnejsie, tak jej dam este nohavice take tenke a tenku mikinu a ciapku samozrejme....my sme mali v kociku fusak, tak do toho a uz ju neprikryvam

lulu73
14. sep 2009

babul...ako si jej zvysila postel? aj ja to asi budem musiet urobit...v porodke mali taku pomocku, ale co doma?

babulka123
14. sep 2009

lulu ja mam 2 magtrace , takze medzi ne som dala deku,

ale mozes to spravit tak ze pod matrac co mas, cize medzi rost a matrac dat deku

blazka24
14. sep 2009

dievčatká ďakujem za radu, ja som malého včera obliekla do košielky hrubšej, na to svetrík, nohavice a tie som ešte prekryla ponožkami, ale poviem vám, všetky tie bodička s krátkymi čo mi kúpili sú mi na dve veci........

lulu môj manžel to vymyslel tak že zdvihol matrac a pod ten dal deku čo máme doma zloženú na štvorček len tak pod časťou hlavička a to prehadzujeme raz na jednu stranu postele raz na druhú aby sme malého mohli polohovať....
bohužel nemám lepší nápad ale u nás to zaberá.......

babulka123
14. sep 2009

este sa da aj tak ze pod nohy postielky das 2 knizky..

martinex
14. sep 2009

no my mame v noci body s kratkym rukavom a na tom pyzamko + zakryty hrubou dekou

a teraz ma body kr.rukav,pancuchy,teplaky a svetrik a tenka deka na nom....

lulu73
14. sep 2009

ahaaa, urobim to tak s tou dekou

inak cestoviny som uz zjedla

fac...ta satka je uzasna, povedala som doma ze aj ja ju chcem a mm ma zrusil ze zase vymyslam, ze urcite to mam z MK a ze ved sme kupili klokanku 🙂 ale kaslem na to, kupim si aj satku...len to viazanie nie je moc narocne? to mas z ww.nosime.sk:,?

babulka123
14. sep 2009

lulu ja som prave dojedla a dala som aj kukuricu tak dufam ze vecer preziejeme.. ved jej davam espumisan tak snad..

lulu73
14. sep 2009

a aj kurenie som navrhla a tiez ma mm zrusil,ze je este teplo 🙂 ale sak zakurim si aj sama...mne je stale zima

martinex
14. sep 2009

no my uz kurime, aj ked mne zima neni,ale kvoli malemu..predsa si este nevie regulovat teplotu...

babul ty jej davas espumisan kazdy den,ci ako?

blazka24
14. sep 2009

facovka a to preboha ako maličký dýcha? ja by som kcela tú šatku tieeeeeeeeeeeež 😀

babulka tak ja môžem jesť všetko až na šupinu z jablka 😀 malý tak prdí že sa až otec ľakol jak ho držal na rukách a pustil mu pár šúp do pupka 😀

lulu som na tom podobne, včera som to prehnala s krátkym rukávom na cintorínoch a dnes som ešte ani nevetrala doma, riadim sa vetou - smrad ale teplo 😲

facovka
14. sep 2009

lulu, mne dosla jedna majovka verulka poradit,ukazat,ale je tu tema satkovanie, uvazy a tak, a podla toho je to uplne lahunke, len musis poriadne podotahovat a tak, no uplne sa maly schulil a funi, tuli sa...parada...este podam hlasenie ci vecerne koliky to zmiernilo....ale mam k tej satke aj take lajstro ze ake je to dobre pre babo aj maminku, a na chrbatik a vsetko mozne, uzasne..ale ti je to veda, su rozne dlzky a tak, tuto mam jazdenu tiez od jednej majovky, za 62,5eur, a dlzka 4,6m..tie co predavaju baby na mmb stoja vraj za prd, ze tu plati naozaj, cim drahsie tym kvalitnejsie... 😉 🙂

facovka
14. sep 2009

lulu,kuk
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ja som si ten pre novorodencov uvaz vybrala, ta kapsa na brusku, zda sa mi naj pre nas teraz,neskor naucim aj ine 🙂

babulka123
14. sep 2009

martinex.. no uz par dni ano .. pred kazdym jedenim 5 kvapiek..
dr. povedala ze mam narazovo dat 25 ale takto je to lepsie.. nastastie to nieje navykove tak to zatial riesim takto.. koncom mesiaca mame poradnu a chcem ju poprosit nech ma posle na gastro.. uvidime

lulu73
14. sep 2009

fac...nastudujem si to veruze

babulka123
14. sep 2009

blazka provokujes?? hehehe dalsia vyhoda krmenia flaskou ..

blazka24
14. sep 2009

babulka ale ja malého kŕmim mliečkom ale tak dve dávky za deň, viac tá moja dojáreň /ako volá manžel môj rituál odsávačka a moje prso/ nedá...........
idem sa posťažovať, ráno malý naplnil plienku tak že až lopatky mal zacápané tak som ho umývala v kúpeľke a nechala som na zemi plienku skúste hádať čo som teraz urobila? asi ma mrdne, šla som si umyť ruky a presne som ponožkou do toho trafila 😅

martinex
14. sep 2009

babul aha... lebo mi sme davali tiez narazovo...nastastie uz maleho brusko neboli 😉

blazka 😀 😀 😀 dobreeeeee..som sa pobavila 😅

babulka123
14. sep 2009

blazka podaj sportku.. hehehe

matka. no zozaciatku aj ja.. ja len dufam ze sa to teraz nejako spravvi..
vies ako to je 95percent chlapcov a 5 percent dievcat ma koliky.. takze my sme v tych 5 percentach..ale zas nemoze byt taka dokonala.. aj spat aj neplakat..noooo

martinex
14. sep 2009

babul aj my sme v tych 5 percentach...nastastie to preslo,lebo to bolo peklo...

no pocuj moja,nepride s malou niekedy na navstevu?? vies,najvyssi cas aby sme malemu frajerku nasli

babulka123
14. sep 2009

noo veru.. matka velmi rada vas prideme pozriet.. troska sa nam ukludni to kojenie a som tam ako na koni.. bud. tyzden nieco vymyslim.. lebo este aj soplim a nechcem nahodou..
aj ked si myslim ze ked eje to len kvoli tomu ze som prechladla tak by to nemali chytit, nieje to vyrusove. uvidme..

martinex
14. sep 2009

jasne moja,sak my nikam neutecieme 🙂

kolka1
14. sep 2009

Ahojte,

Fac velmi som zvedava, ci to pomoze mne tu satku tiez radili na koliky. No a nam sa koliky po vyse tyzdni vratili 😠. Tak by som to eventuelne vyskusala. A tiez sme zacali vstavat miesto 1 x uz 2 x v noci 😅 .

Baby ja obliekam doma bodynko + teplacky a prikrivam tenuckou plienkou. Davali sme ho totizto do hrubsej zavinovacky a vypotnickovali sme sa. Doma mame zatial 25 - 26 stupnov. Na noc pyzamko a zabalim do tej "old school zavinovacky", ktora je mimochodom super.

Lulu a preco Ti radila Annag kojit po leziacky? Zaujima ma to, lebo ja totizto ani inac nekojim 😅 .

bay
14. sep 2009

Fac a ktora znacka je naj? Ja uz tyzden vyberam 😅

facovka
14. sep 2009

bay kuk na www.nosime.sk , didymos a Storchenwiege...a dlzka 4,6m aspon, ja mam tu druhu vzor Inka 🙂 ale kukni jazdenu, ze cim makksia, teda akokeby pouzivanejsia tym sa lepsie viaze, bonova je taka tvrdsia 🙂 boze mudra som teraz.. 🙂 kukni aj na www.e-bay.de..tam baby predavaju za super ceny...tie didymosky indio🙂

lulu73
14. sep 2009

kolka....ja som annag pisala, ze mala cez den pekne papa z jedneho prsa jedno kojenie a spinka a je pokojna a ze v noci sa mrvi, placka, puci sa a nevie sa dojest, pije z oboch a strasne dlho...no a kojim posediacky....tak mi kazala kojit poleziacky tak, aby aj mala aj ja sme boli na boku...nemam ju davat odgrgnut, ani ju davat na chrbat...nechaj ju zaspat na prsniku...takze spala s nami celu noc.....a vraj nepokojna je lebo si vytvara reflux a pali ju zaha a ma koliky

bagaja
14. sep 2009

ahojteee,

lulu mám doma tu fialovú vodičku, čiže hovoríš že mám ju skúsiť, lebo ja som sa bala že bude modrý, tak som čistila len so sodou bikarbonou, no ale skusim tu vodičku ked vám pomohla, dúfam že zaberie.

Inak baby my sme tiež v sobotu tutu-mutovali a celkom to šlo, ale ja som síce po cisaráku, čiže asi preto, no ale samozrejme nás vyrušilo to malé stvorenie, asi sa bojí že by sa pritrafil braček 😀

idem ja kuk na tie šatky dobre to vyzerá 😉

z.vrablova
14. sep 2009

Ivet, skus si na noc dat do termosky prevarenu vychladenu vodu 40st na rozrobenie mliecka a potom to mas za chvilocku pripravene. My to takto robime, niekedy spim tak tvrdo, ze ani nekojim a manzel zatial nakrmi malu a ja ani neviem. Rano su sice prsia naliate na porazenie, ale nic sa nestane, ked si obcas doprajem blahodarny spanok....

bay
14. sep 2009

Fac dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 Ja som si predbezne vyhliadla tu didymos 😵 Tak idem pohladat 😵 😵 A kedy idete na klbiky? Idete tiez do Ruzinovskej nemocnice?

Juj, neprovokujte vsetky so sexikom. Mna uz nic neboli a taaaaak by som chcela, ale musim este vydrzat aspon 3 tyzdne 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre