Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lulu73
17. jan 2010

a sklenene flase su vraj najlepsie (ale dost tazke)

bagaja
17. jan 2010

aj my máme sklenené len nám su zatiaľ na... 😉 ale o chvíľu začíname s príkrmmi a čajíčkami ...

leri
17. jan 2010

cumel vyvaram ked ma napadne a niekedy ma to nenapadne aj dva tyzdne 😀 alex je odolny 😀

sisulka7
17. jan 2010

ja sa snazim sterilizovat v mikrovlnke

babulka123
17. jan 2010

ahoooojte zlaticka moje.. normalne som tu nebola 2 dni a mam abstak.. smutno mi bolo za vami..
nestiham teraz docitat vsetko len som zbezne prebehla..

u nas sa vyvara {v sterilizatore} ked si marek spomenie, s tym ze ja umyvam normalne jaroou vstetko..
co sa tyka vody tak u nas od zaciatku bola prevarena normalna voda, akurat ze ma potom prestalo bavit riesit kamen tak som kupila Britu a je to super, po vodnom kameni ani stopa..
zehlim.. nezehlim.. naco .. ved aj tak ma to body na sebe max 3 hod, potom prezliekam lebo bud sa zababre alebo oslinta uplne do mokra..
jaaaj a co sa tyka caju .. ja som skusila kupit v DM tie hotove caje co maju jablkova s feniklom uz spravene, a riedim jej to s vodou , viac vody ako toho caju ale aj tak sa nevie dopit toho veeelmi jej to chuti.. skuste..
a na vodny kamen spolahlivo zabera kyselka, kyselina citronova co sa dava do cajov.. nesmrdi to tak ako ocot a povlak zmyzne..

to asi vsetko. heheh

inak my sme boli na AVATARE.. nadherny uzasny film.. mala spala u svokry kym sme boli v kine, zaspala o 7, o pol 9 sa zobudila a plalkala do 9.. potom zaspala , potom sa zobudila o 12, do 4 spala a potom sme si dali plakaciu zurku do 6 rano.. no poviem vam mala som dost.. poobede ju zobrali svokrovci von , spala 2 hod, a ja som si lahla tiez.. teraz sme uz doma a spokojne zaspala.. tak snad to bude dnes v noci lepsie..

sisulka7
17. jan 2010

ja sa snazim sterilizovat v mikrovlnke kazdy druhy den, samozrejme doktorke tvrdim, ze sterilizujem kadu flasu, ale ked sa ma opytala ci aj odmerku na bebe, to uz som nenachadzala slov. Ja chodim s malou pomaly od mesiaca do detskeho klubu a snazime sa budovat imunitu, neuznavam prehnanu hygienu.

zuzujan
17. jan 2010

ahojte
tak ja vyvaram flasku s cumlikmi raz do tyzdna, ale pouzivam flasu len 1x denne, inak kojim.....a cumlik som veru uz dlho nesterilizovala..umyvam len pod horucou vodou

babul aj my sme voli v kine vcera, AVATAR fantazia, super film, riadne som si poplakala, hormony so mnou otriasli, ale horsie bolo ze film trval 3 hodiny, mne sli prasknut prsia, rozopinala som podprdu v kine a cestou domov z kina som v aute odsavala 😀 😀 nastastie sme boli na poobednom predstaveni, tak sme stilhli malu aj okupat aj dat spinkat, ale pre mna zazitok - konecne medzi ludmi, upravena 😉 - aj ked som na malu stale myslela, bobacik moj

babulka123
17. jan 2010

zuzu. aj ja .. nebooj , hlavne ked horel ten strom a niesli tam male deti.. no plakala som ale tvarila som sa statocne.. heheh

ale naozaj ten film nemal chybu.. myslela som ze neprezijem 3 hod v kuse a hlavne ked chodim spavat o 9 ale stalo to za to ... normalne by som isla este raz..

martinex
17. jan 2010

ahojte....
tak aj my sme boli dnes v kine s mm,trosku si zarandit...ale nie na Avatar ale na Stari psi...predsa len Avatar m 3 hodiny +cesta tam a spat...to by moje prsia nevydrzali.... maly bol u babky,sak pred chvilou sme prisli,akurat zaspal...tak som rada...
a ani ja nezehlim, sak ked vesiam,tak to narovnam a hned z vesiaka pekne skladam...svokra ma na to este fintu- vecer pred tv si na tu kopu pradla sadne a "uzehli" to zadkom 😀 😀 😀
no nic,idem ja este nieco porobit a potom do hajan... pekny vecer

zuzujan
17. jan 2010

😀 😀 😀 presne vtedy som aj ja najviac plakala
a ubehlo to hrozne rychlo, stale sa nieco dialo

no idem pomalicky do postele, stale neprespime celu noc, ach jaj, zas bude rusna noc

babulka123
17. jan 2010

matka tak teraz si ma pobavila.. najblizsie tak vyzehlim marekovi koselu do roboty.. dobreeeeee..

sisulka7
17. jan 2010

mati, na tej svokre som sa pobalila, asi idem zehlit🙂) moj zadok uz rozkysol do takych tvarov, ze zvladnem aj dve davky naraz. Mala by som so sebou nieco robit. Ale ked este stale kojim(odstrekujem), je to tazke. Ozaj baby, co kojite, je este nieco co nejete? Lebo ja uz jem skoro vsetko, ved ked to malej nevadi, tak mozem no nie. Ja uz som si dala aj pomaranc som neodolala.
Aj som rozmyslala nad tym Emullips, vraj to aj zvysuje produkciu mliecka, to by sa nam hodilo, aby som mohla uplne vypustit umele. Uz dva dni mame umele len v noci. Ale odkedy prikrmujem sa mi zda, ze mala papa menej mliecka. A moc mi nechce vodicku, ale snad ked dostava materske mlieko, tak to az tak nevadi. Ked je smadna je schopna vypit aj 50ml, ale poslednu dobu jej voda akosi nevezie.

martinex
17. jan 2010

sisul ja nejem este papriku a paradajky-cerstve... to malemu nerobilo dobre,tak mam este respekt...inak papam vsetko

babul mozes skusit 😀 som zvedava na vysledny efekt

zuzujan
17. jan 2010

sisulka, ja tiez davam uz len 1x umele na noc, ale my este nedavame mrkvicku, zajtra chcem zacat 1x
tiez odstrekujem + kojim, taka kombinacia, kazdy den je iny.....
inak ja jem uplne vsetko, niekedy je mi malej aj luto, lebo v noci dobre nespi a potom si nadavam co som zas jedla, minule som spraskala dve misky halusiek s kyslou kapustou, dnes sme mali maso na cesnaku, vcera v kine pukance....tie dost naduvaju, no proste jem vsetko, pikantne, kysle, kysnute........a brusko mi pekne rastie 😝

a co to je emullips???? mne pomohla ta senovka a odsavanie.....

zuzujan
17. jan 2010

mne nechce mala ani cajik, ani vodu....

sisulka7
17. jan 2010

to su nejake kvapky na chudnutie a vraj maju podporit aj mlieko, len neviem, ci to nie je len reklamny tah. Ja uz mliecko neriesim, ked je moje, dam moje, ked nie je, je na rade Beba, malej je to jedno. A dnes mi muz povedal, ze som riadne pribrala, no co uz. Chuti mi, sak vyzivujem dvoch.

sisulka7
17. jan 2010

inak nasa slecna uz dva dni nechcela za prikrmom mlieko. Dnes mala aj prvykrat masko a teda okrem toho, ze to v jednom kuse komentovala, tak aj otvarala pusu a nemusela som jej to tam tlacit 😀 Hold ukecana po mame a masozrut po tatovi.

veve80
17. jan 2010

sisul, ja si stale davam pozor co jem. ked som si dala v tretom mesiaci asi 10 hraskov v polievke, tak maly potom nemohol spat v noci. ale teraz uz bude ma pol roka, tak uz som jedla aj kapustu ( segedinsky), aj fazulovu polievku. a bez problemov. ale stale nejem citrusy, rajciny, papriku, kofein...

a oliverko uz ma tri zuby vonku !!! jeden ma uz asi dva tyzdne, a dnes som si vsimla ze ma dalsie dva vonku. nastastie nas obysli teploty aj hnacky, aj plakal len trosicku vecer.

sisulka7
17. jan 2010

tak gratulacia k zubkom, nasa slecna bola dneska strasne nevrla, ale to pretoze nechce cez den spat a potom ked by uz chcela, tak sa nevie ulozit. Ale zasa vecer zaspinkala uplne nadherne doslova za par sekund. A my sme mali velke problemy zo zaciatku, nemohla som zjest takmer nic a teraz to najprv zacalo kapustnicou, bola uplne v pohode, potom sme skusili fazulu, no aj kusok mandarinky a stale v pohode. A kavu tiez nepijem, ale obcas su uz dam kofolu v malom mnozstve.
My este o zubkoch ani nechyrujeme. Zo zeleniny jem tiez vsetko aj ked to len max v salate ako prilohe.

veve80
17. jan 2010

baby, budete kupovat ( resp. mate uz) ohradky pre deti ?
ja neviem ci to bude potrebovat alebo nie.

adenka
17. jan 2010

ahojte,
mne uz uplne umiera NB, takze kym sa nedostanem k novemu tak to bude krute ☹

precitala som len dnesok, no a teraz mam pocit ze ja som dobre krkavcia mater... ja totiz sterilizujem tak raz za tyzden, cumle umyvam v horucej vode, sajrajt na lucke uz neriesim, ono to vacsinou sadne dole do hrnca a ten spodok uz vylievam prec a dokonca vodu jej prevaram v nasom klasickom malom hrnci, nechavam ju tam, je to prikryte pokrievkou a zohrievam ked potrebujem.. ale tak max po 2 dnoch prevaram cerstvu.
jarou neumyvam nic, po pouziti vsetko len umyvam v horucej vode....
hracky som sterilizovala iba pred prvym pouzitimm a tie nove uz iba prestriekam parnym cisticom a koniec.
a ze naberacku od UM sterilizovat? o tom som este nepocula a ani nehodlam praktizovat.
mne uz aj tak babky nadavaju, ze malu poriadne neobliekam, ze ju chcem dat do sportaku (to uz som bola takmer odsudena na ukamenovanie) ale tak zas musim poklopat, ze ma o tyzden 5 mesiacov a nevieme co su sopliky, teplotky (teda okrem tych z ockovania) a ine pliagy... moj synovec bol drzany v sterilite a teraz ma 4 roky a vecne je chory...

aaaale som sa rozpisala...vsak chvilu mi ide comp tak musim vyuzit 😀

adenka
17. jan 2010

jo a telka mi ide nonstop, ja neznesiem ticho v byte a domca sa velakrat zadiva, hlavne medicopter miluje 😀 ... ale vzdy iba na chvilku... ja som rada ked ju to na chvilu zabavi, lebo inak by som asi ranajkovala az poobede o 5 ked dojde mm z roboty a aj to v pyzame a s neumytymi zubami... tak hadam ked je to z dialky a na chvilu tak to az taku galibu nenarobi...

sisulka7
17. jan 2010

adenka, vitaj tu konecne. Co sa tyka ohradky, mame tu stietovanu a mam ju v kuchyni, takze ked odsavam alebo varim, drobec sa tam hra. Este jej tam vzdy pridam hrazdicku a je spokojna.
Aden co sa tyka toho sportiaku, tak u nas je to napodobne, len som to spomenula a uz bolo zle. Kristinka sa do hlbokej vanicky este v pohode zmesti, lenze mi tam absolutne nechce byt dlhsie ako pol hodiny, takze na prechadzky chodievame s kocikom a z prechadzky idem ako indianska babicka, ktora ma milu vrestiacu Kristinku v klokanke, v ktorej sa znova meni na mile dievcatko a tlacime spolu kocik. 🙂 Tajne dufam, ze ked bude v sportiaku a bude lepsie vidiet, tak sa to zlepsi, doteraz kocik milovala a dokazala tam spat aj dve hodiny. Teraz je uplne jedno ci je to doma alebo vonku. Spime max 2 x polhodiny.

perla200
18. jan 2010

no ahojte...my mame zúrku, ale sama soms i na vine:((( isla som na wc a mala mala deku na hlave tak som ju jej dala dole a ona spod deky na mna pozerá tak teraz pozeráme telku....čo sa týka vyvárania - raz za týžden, dva....cumel vyvarim len ked ho kúpim inak umývam ale menim každé dva týždne lebo nasa miluje také čo dlho nevydržia....resp. ich stratíme, postúpame a tak......na iné neviem reagovat lebo som strasne unavená a moje dieta sedí v stoličke a pozerá odovzdávanie zlatých globousov na HBO....

babulka123
18. jan 2010

ahojte.. no ked npocitam perlu co v noci zuruje.. tak som 1.. heheh
ninka spala kraasne do pol 7 ze uplna parada... len o pol 9 sa zobudila so strasnym placom , asi sa jej nieco snivalo...

co sa tyka ohradky ja ju mam od narodenia, ninka je v nej cez den somnou v obyvke a nevymenila by som to za nic na svete... vie sa tam zahrat, ja viem ze sa jej nic nestane.. a ked uz bude lozit a potrebujes nieco spravit {vyvesit pradlo na balkone, ist na wc na dlhsie, alebo sprche alebo ....} tak je to skvely pomocnik, sice bude asi rucat ale nic sa jej tam nemoze stat.. takze tot moj nazor..

bagaja
18. jan 2010

ranečko

jooj smutné su tieto pondelnajšie rána, ked mm ide do práce ☹

a rozhodujem sa či ísť s malou do dr. alebo nie? nemá teploty a už aj spolíkov je podstatne menej len občas zakašle a chrapčí...toť baby radte, bojím sa aby sme v čakárni nedostali ešte horšiu pliagu 😠

a musím si ísť kupiť lyžiarske gate, lebo do tých predporodných som včera síce vošla ale lyžovala s rozopnutým zipsom a gombíkom 😝 proste potrebujem také tehptensko-lyžiarske...hroza

babulka123
18. jan 2010

baga. dojdi predam ti moje.. ja sa do nich nezmestim na 1000000000percent.. heheh

a k dr... no co ja viem , ale ak ma este sopliky a pokial viem tak dost dlho tak by som isla len nech kukne.. ved kedy robi?
a sopliky ma normalne alebo zlte zelene??

bagaja
18. jan 2010

praveže už len malinko a už nemá zelené len biele aj to len ráno ked sa zobudí 😒

martinex
18. jan 2010

ranecko...

my sme boli v noci hore kazdu hodinu so zeleznou pravidelnostou.... alezato sme potiahli do 7.30 co je uspech...no aj tak sa citim ako zbita....
aden nie si zla mama,ja som tiez hracky umyla len ked boli nove,teraz ich oplachnem len ked sa povalaju po zemi...a inak vsetko umyvam jarou,poriadne potom horucou vodou oplachnem aj 3x a je...
a co sa tyka nohavic a mojej riti-no comment 😀

bagaja
18. jan 2010

aha a hračky....ja ich len obtriem leb väčšinou sú také na baterky a tie pod vodou nemôžem umyť 😉 ale hrkálky umyjem iba za novoty a ked sú veľmi špinavé, že sa valaju po zemi 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre