Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

livia1
30. sep 2009

Leri tak vám prajem skoré uzdravenie. My sme dnes boli po dvoch tyždňoch na poradni a opäť máme o 500g viac. Presne 4900g. Sme zdraví ale máme žabku.

leri
30. sep 2009

livi, nasla som hovor zmeskany, nemohla som hovorit 🙂 nas alex uz ma pomaly 6 kg, mam co robit ked sa chce nosit na rukach 😀

perla200
30. sep 2009

baby, ktoré ste mi poslali maily tak som vám to preposlala....leri ahojky...no neboj malé deti sa z toho raz dva dostanú to nie ako my dospelí....
no my sme síce ukážkovo dodržiavali režím ako aj včera ale mala teraz zalomila....takže to nejak nevyslo na záver...ale je to len druhý den tak sa utešujem....

z.vrablova
30. sep 2009

perla, neprislo mi, posielam este raz email....
co je to zabka?
babul, my mame od zaciatku HA bebu, je o 50% lacnejsia... doplacam E6,23/400g balenie.... a vydrzi nam priblizne tyzden... 😝
Marti, tirz to riesim podobne s tym behanim za malou... 😎
Dnes cez den Kristinka malo pospala, vecer bola nervozna, zaspavala dlho, asi na 4x sme chodili podavat cumel, tak som jej nakoniec zaviazala rucky a odvtedy spinka tvrdo... moja malinka

jajkar
1. okt 2009

dobre ranko,
Perla diky, mne to prislo.

My sme vcera boli na poradni, uz mame 5430g 😀 vsetko v poriadku. Tak sme hned dali aj nausnicky, juuuuj ked som pocula ako place, tak to bol iny rev, ale uz mame nausnicky a hlavne za sebou.

bagaja
1. okt 2009

ahojky
perla posielam mail do IP, prosím pošli aj mne, dikes 😉

chrustik1
1. okt 2009

Ahojte maminy, ja nič nestíham. Koliky asi ako tak zvládame - dostali sme radu dať malinkého na bruško, ale vyzlečeného, teda aby ho na brušku netlačili žiadne poštolky, plienka, proste nič. Ja som mu nechala iba tak úplne na voľno plienku, aby neprecikal čo je pod ním ak by bolo treba. On sa pomrvil a spustil taký gejzír prdov, že až. Začala som ho aj teplejšie obliekať a tiež dávame Sab Simplex a tiež hlavne mu dávam plienočku úplne na voľno aby mohol kopkať koľko potrebuje. Včera mi prekakal strašne veľa oblečenia, nestíham prať, tak len dúfam, že mu to vydrží a budeme kakať takto pekne ďalej.
Písali ste tu, že annag vám dala dáke rady ohľadom režimu bábätka? Môžem poprosiť dáke? Lebo náš drobec cez deň skoro vôbec nespí. Iba ráno zaspinká tak do 11 - 12hod a potom nič a musím sa mu venovať inak plač. Tak sa niekedy ani nemá čas najesť, je to hrozné. Rada by som aby mi spinkal aj poobede. V noci je to zatiaľ pohodka (klop klop) budíme sa max dvakrát za noc ale cez deň bieda. A okolo 18hod až do 20hod sme stále zavesený na cicíku, teda okrem kúpania, asi si robí zásoby na noc 😀

stansun
1. okt 2009

ahojte, my tiez pouzivame Nutrilon pre alergikov, ale ked sa nam potvrdi reflux tak potom este uvidime ake mliecko nam doktorka da aj ked ani ona este nevedela lebo kedze sme s mm alerigci tak by bolo pre nu lepsie asi to pre alergikov, inak ste ho ochutnali chuti dost zle ble 😝 sa normalne cudujem ze nase deticky to vypiju 😀 😀 😀 mne najviac chutilo pre vacsie zasitenie to bola mnamka a mala aj viac vypila 😅

martinex
1. okt 2009

caute kocky...

tak my sme vcera revali az do pol10tej,potom sa ukludnil no spat ani za svet...nakoniec zaspal o pol11tej a spal az do 6tej rana BEZ kojenia!!! no som nechapala... kazdu chvilku som bola hore,ze ci vobec zije ze nechce papat... no mlady pan si dal slofika....a drichme este aj teraz...len sa napapal... 😠 😎

dnes ideme na klbiky,tak hadam bude vsetko ok a prestaneme balit na siroko...

babul inac je pravda,oni to mlieko citia 🙂

adenka
1. okt 2009

ahojte,
chrustik mne poraadila kojit poleziacky tak ze mala pri tom zaspi a treba ju nechat tak...ani neodgrgavat ani nic.. no vacsinou pomoze, ale kedze ma reflux tak sa stane ze toho vygrca viac, alebo sa jej vracia kyselina a to ju stipe... takze uspesnost 70%. vyskusaj...
a tiez som zistila ze uz nechce len jest a spat...normalne potrebuje byt rano aspon tie 2 hodinky hore a obzerat sa... a popoludni tiez... takze asi zacina vesele obdobie...ked som doteraz jedla studeny obed, tak odteraz asi ziadny 😀

z.vrablova
1. okt 2009

za nami je celkom kludna noc, o piatej rano sa tak pokakala, az strach... zrejme to bola pricina vcerajsieho vecerneho nekludu... Teraz rano zase nalozila plienku, tak uz mame pricinu... Momentalne spinka na balkone, zababsena, kedze u nas je slabych 14st. Idem na postu pre balik, prisli mi vecicky z UK som objednala... sa idem vytesovat.
Vecer navsteva, zase!!! Nevladzem..

stansun
1. okt 2009

adi ako prebieha take vysetrenie refluxu na kramaroch lebo ideme aj my tak aby sme aspon zbezne vedeli co nas caka?
a inak mam taky pocit ze rano o 4 ked zacne vydavat take rozne zvuky a pri tom chrci ci ju nahodou nepali zaha??? Moze to byt? Lebo ona pri tom stale spinka vobec sa nezobudi. Podla mna keby ju bolelo brusko tak je hore, nie?

adenka
1. okt 2009

stani pojdete na chirurgiu a odtial na sono...musis je tesne predtym nakrmit aby na sone videli ako sa brusko sprava.. a pockas si tam taku pol hodinku-hodinku kym ta vezmu...nezabudnite sa dole zaregistrovat lebo vas poslu... sono je rychle, potom uz len pockate na vysledky a s tym opat na chiru... taka prechadzka na pol dna 😒
moze byt aj zaha...mas vyvyseny matrac?

stansun
1. okt 2009

nemam ho vyvyseny lebo ked je noc tak dlhsie spinka na rovnom a tak nad ranom ju to moze chytit lebo ani espumisan jej nezabera takze asi to bude tym, a keby som jej dala trosku vodicky tak by jej to nepomohlo?

No to trva tak dlho? Tesim sa teda na to velmi 😖

adenka
1. okt 2009

daj jej pod matrac deku a mozno pomoze... ja som male raz skusila dat vodu a dostala neskutocne krce..tak neviem...

lenka_66
1. okt 2009

ahojte,
stani na reflux je nutrilon AR, a smrdi neskutocne 😝 .ja to nemam ani odvavu ochutnat.

inac noc pohoda .od 21 - 9 spanok s 3 prestavkami 😉 .tak sa tesim aky bude den 😵 .no vazila som sa s malym a bez.vychadza mi cca 6500g.skusala som aj pomerat no bol velmi aktivny tak tiez len cca 62cm.

adenka
1. okt 2009

lenka no pekne 😵 😵

lenka_66
1. okt 2009

aden , hej ved dodpelakom sa dava pit vlazna voda na lacno pri zapche.tak co tie chudatka male potom.

adenka
1. okt 2009

leni ja som povedala ze uz jej vodicku nedam...najskor po pol roku ked zacneme s prikrmom...

adenka
1. okt 2009

juuj a musim sa postazovat...take mam krasne nechty, ale bojim sa ublizim malej tak ich musim opilovat ☹

stansun
1. okt 2009

takze voda im nerobi dobrer? To by som veru nepovedala 😖

ja mam tiez nadherne nechty a tiez si ich striham to ako naschval 😀

leni to je pekny macko riadne ho vykrmujes 😵 😵

adenka
1. okt 2009

stani no nasej malej teda nie...tak uz neexperimentujem...
inak od vcera je hrozne vyhadzana, ma tvaricku ako smirgel ☹ . a strasne si sucha nostek...nemoze mat na nieco alergiu??

stansun
1. okt 2009

no kludne moze mat alergiu ale myslis ze by si vedome suchala nostek? Lebo ked sas pozeram na Emu tak tie rucicky jej lietaju hore dole a stale slahne do hlavy taku pecku chudatko

lenka_66
1. okt 2009

no a vcera v damskom magazine vraveli ze radsej vodu ako cajik.

stani ta co spravim a to marek este drzi hladovku.on by zjedol aj viac.ja mam krabicku nutrilonu na 3-4 dni.a pomaly uz aj 68 su mu male

lenka_66
1. okt 2009

aden , a nemoze ze ju len nieco drazdi? ja ked cistim nos tak zacne strasne potom kychat

z.vrablova
1. okt 2009

Stan, my malej davame cajik... skusala som prevarenu Lucku, grcka z nej... AK vylucne nekojis, malo by sa detickam davat aj prevarena voda, prevarena dojcenska voda alebo caj /to mam od lekarky)...

lenka_66
1. okt 2009

no tak som hodila neake foto do albumu

stansun
1. okt 2009

ja uz nekojim vobec a tu trochu co jej odsajem hned vygrcka 😖
no asi ciknem doktorke ze co ona na to lebo v noci nie je hladna tak by som jej davala radsej vodicku

lenka_66
1. okt 2009

stani sak ked nie je hladna tak naco.abo skus len 1-2 lyzicky.mozno ma len taku zlu chut na jazycku po zvysku mlieka kedze zuby si este neumyva 😀

stansun
1. okt 2009

to skor jej chcem davat koli tej zahe iba par lyziciek ale mna to nikdy nebolelo tak neviem ze co je najlepsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre