Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

veve80
9. okt 2009

caute babule,

v pondelok sme mali poradnu, oliverko ma uz 7,5 kila, ale ma pruh. tak mu musime pupcok zatlacat a prelepovat. ☹
jeho to neboli, ale tazko sa to lepi. mate to niekto ?

adenka
9. okt 2009

ahojky,
sme doma z poradne, narobili sme tam riadny bordel 😅 . drobcek ma 4600g, takze mliecka mam dost, zatial ziadne prikrmy...supis...
no a mame kupit gastrotuss a davat 3-5x denne. malo by to znizit kyselinu a zmiernit grckanie. a tie place, doky hovorila ze mala je strasne inteligentna a rychlo zistila, ze ju koli pruhu nenechame dlho plakat. takze je rozmaznana a chce sa nosit... takze nechat pekne plackat, nie dlho, po nejakom case utesit, ale ze inak sa zblaznime... tak nastal vojnovy rezim.. rovno po kojeni ide do lehatka a ziadne spanie na rukach a podobne... 😅 som zvedava do kedy vydrzim... 😝

adenka
9. okt 2009

veve pruh ma nasa od narodenia, ale nemame s tym nic robit...tak ja neviem... a hoci lekari hovoria ze to neboli, ja som uz pocula ze ano...

stani my mame fenyklovy sunar caj, ale mala z neho schytala take krce ze sme ju pol hodiny nevedeli ukludnit... ☹

lulu73
9. okt 2009

aden...ten gastrotuss mame aj my...mala to nechce,vypluva ho...potom napis ako to ide vam

adenka
9. okt 2009

lulu skusime... ako si jej to davala? s lyzickou?

lulu73
9. okt 2009

striekackou...dusi ju to,ale obcas to dam...a je to pekne drahe

mischelin
9. okt 2009

ahojte mamicky 🙂
hlasim sa po veeeeeeeeeeeeeeeeeelmi dlhom case 😉 mame sa fajn, konecne mame svoj rezim-uff, spinkavame doobeda 3 hodinky a poobede 3-4 a v noci sa budime raz-2x na kojenie 🙂 tak sa tesime 🙂 koliky nam presli vdaka espumisanu, hadam sa uz nevratia 😠

adenka
9. okt 2009

no skusim lyzickou, z tej mi papa aj liecky a nema problem...
hej drahe jak slak.. mm dal za to nejakych 13eur...

adenka
9. okt 2009

misch parada... ako sa vam podaril ten rezim?? je to super..

leri
9. okt 2009

ahojte baby, boli sme v poradni a vraj ho mam brzdit v kojeni a mam dodrzovat 3 hodinovy odstup aj cez den aj ked pyta castejsie, lebo uz ma 6200 g , to znamena ze za 2 mesiace zdvojnasobil svoju hmotnost a to by mal v priebehu 6 mesiacov, takze my sme to stihli za dva.... 😅
inak vsetko ok akurat mame dalsie kvapky nasivin a fenistil lebo stale sopliiiiiiiii........
a este nieco...........vcera nam niekto vymenil dieta, doteraz spal vzdy v noci max. 3 hodiny, ale vacsinou 2,5 a tuto noc sa stal zazrak, spal od 20:00 do 1:30 a potom do 5:30 a potom do 7:00.....potom som si ho bez kojenia iba prelozila k sebe a spal dalej do 9:30...............ja som bola v takom soku ze dovi...........a moje prsia sa s tym nevedeli zmierit, tak som o piatej odsavala, lebo ma islo rozdrapit.............no poviem vam, vedela by som si zvyknut na taky dlhy spanok 😀

mischelin
9. okt 2009

adenka, ja ani neviem...len som si vsimla ze po hodine od zobudenia zacina mrnkat, tak som ju skusila dat spat a ona zaspala...a tak to praktizujeme. ak vsak ju nedam spat a chyti druhy dych, tak dovi...nespi cely den 😠

perla200
9. okt 2009

leri ahojky...v y ste teda krásne velkí.... a ja tiež som v noci zasla mala nechcela zaspať a kuvikala o pol 4 tak som ju supla do postele k sebe a zaspala za 10min a to sa NIKDY nestalo...

baby mam kamosku malý ma 3 mesiace a spí nasledovne: cez de

perla200
9. okt 2009

odoslala som to skôr ako som mala...takže cez den 2x3 hod spánky a večer od 18.30 do 07.15 BEZ PRESTAVKY NA PAPANIE....to môže byť?

veve80
9. okt 2009

leri , aj nas ooliverko uz zdvojnasobil svoju vahu, teraz ma 10 tt a 7.5 kg. a lekarka nic nehovorila.
predtym mi povedala len ze kojene deticky mozu tolko pribrat, z materskeho mliecka sa "nepredavkuju". tak neviem, ale ja mu urcie nebudem odopierat jest ked si vypyta. ved on hned ako uciti hlad tak reve ako pavian, neprehanam. sa bojim ze strati dych. tiez papa kazde dve hodinky.

martinex
9. okt 2009

perla moze tolko spinkat... nas maly potiahne od tej 20:00 do 5tej rana.... a ked je babetko vyslovene spachtos tak bude buvat aj viacej....

leri a to je moc zle? moja dr povedala,ze len nech pekne pribera...co mesiac mame kilo hore... teraz sme na 5,5kg... tak ja neviem...co lekar to iny nazor 😠 🙂

stansun
9. okt 2009

ja som nasu malu tiez naucila tak ze papame skoro kazde dve hodiny a tiez mame taky isty rezim ako pisala mischelin. Ale ja ju davam spat az po dvoch hodinach co je hore, inak by mi nezaspala. Je pravda ze po hodine zacne uz byt taka nekludna a vtedy jej urobim 30ml mliecka a dam to do flasky ktora ma uplne mini dierku a hrozne dlho jej to trva kym to vypije niekedy aj hodinu sa s tym trapi. A je spokojna aj ked to nevypije lebo ju takto zamestnam 😀 To ju inak aj pekne unavy a potom dostane normalne papat a ideme spat 😉 Inak takymto sposobom sa da predlzim aj papanie u deticiek ktore vela papaju ako to nase 😉
hipp cajim uz mame kupeny tak vecer jej ho dam dufam ze to bude ok

martinex
9. okt 2009

stani a ked maleho kojim?? zeby som si prelepila polku bradavky??? 😀

stansun
9. okt 2009

mati no vidis aj to je dobry napad 😀 😀 😀

leri
9. okt 2009

marti, ale vas maly mal 3650 ked sa narodil a nas 3150, a teraz ma tvoj 5500 a moj 6200, tak to je velky rozdiel na malom babatku.......a na alexovi je to aj patricne vidiet, taky je tucnucky, ze spendlikom ked pichnem, tak mu tie licka vyfucia 😀 .........a jasne ze ho nenecham hladovat, dam mu jest ked to bude tragicke, ale nebudem mu strkat prso ked ho chcem utisit........ale zase on v pohode vydrzi tie tri hodiny, len sa mu treba venovat a zabavat ho 🙂 ale tesim sa ze pribera ........dr povedala ze to je normalne ked je kojeny, ale ze uz je to dost, tak mu mam skusit davat pravidelne, lebo on je taky hlados ze keby som mu dala aj kazdu hodinu tak sa dotlaci ako prasiatko 😀

kolka1
9. okt 2009

Leri, tiez som dnes pozerala na maleho, ze pekne prosperuje ma krasne sislikove licka a dve brady ale je aj dost dlhy. Borko ked sa narodil tak mal vahu 2940 g, teraz v utorok 5270 g takze daj mi dva - tri tyzdne a znasobujeme aj my 😀. Je to sranda, ako clovek vie zo seba vystopat osobku cez 5, 6 kil. A ako ukludnis dieta, ktore odmieta dudel? Predsa cickom 😀 😝. Borko ked ideme papat a vidi prsko tak vzrusene meta tymi rucickami a nozickami joj taky je zlaty 😀. Ja ked som sa pytala dokyny, ci nepriberame moc povedala, ze je to v poriadku a vraj ho nemozem prekrmovat. Ale je pravda ze kedy ponuknem, vtedy si vezme slusny to chalanisko 😀 .

leri
9. okt 2009

ano kolka, vedia co sa patriiiiiii, moj ked chytam plienku do ruky tak uz hekaaaa..........robi take ze he he he he he........skoro ako babulka 😀
a tiez meta rukami a ako spravny chlap si to prso rukou dokonca prichyti keby som si to nahodou rozmyslela 😀
a ako ukludnis dieta neviem, ale ja odidem z izby aby som sa ukludnila naskor ja 😀 😀 a druha moznost: podas o ockovi 😀

babulka123
9. okt 2009

he he he.. ja som vam tu na smiech...

baby jedna rada. ak mate babatka naucene na nejaky rezim nepomente ho.. ja sa musim priznat ze som tak blba ako daleko dovidim, dnes sme sa boli s ninkou flakat tak dlho ze sme prisli domov az o 9 vecer. prepasla som jej cas o pol8 ked je uz vacsinou tvrda v postielke a doterraz som mala ninku na rukach a len plac a plac a plac.. unavena jak hovado leebo od 6 bola hore.. chuuuda moje.. tak sprostu matku ma.. tak si naddavam teraz..

zajtra idem k nasim a asi tam budem aj spat tak som zvedava ako dlho ju potom budem davat zas dokopy... boooze.. mam dost.. najhorsi vecer co sme zatial mali... a mojou vinou..

kolka1
9. okt 2009

Leri 😀 😀 😀 .

Ja som teraz v zmysle knihy kazde dieta moze dobre spat isla nakojit spiace dieta. Vybrala z postielky behala 15 minut cickom po perach, snazila sa otvorit malemu usta, strekla trosku mliecka na pery, skrabkala na spankoch a chalanisko je uplne vytuhnuty a spi dalej 😀 levica moje zlate. Ale my problem so spankom nema teda ja ano kedze kolikuje a ked nie tak sa budi okolo 1 - 2 v noci a okolo 5 - 6 rano. Ale kedze kolikujeme co teraz kolikujeme kazdy den tak to stoji za chuja.

Babul to je trening na horsie casy, uvidis este s prckami zazijeme vselico heheheh 😉. Ber to ako skusenost a od zajtra pekne podla pravidiel 🙂.

babulka123
9. okt 2009

kolka sak to to .. ja som na taketo neni zvyknuta. o pol 8 v postielke a spi do 15 min.
ale apson viem ze musim na taketo davat pozor.. clvoek sa uci na vlastnych chybach..

leri
9. okt 2009

tak mi uz aj dnes tahame dlhsi spanok, neviem neviem, ale nieco sa od vcera stalo, lebo je take dobre babatkooooooooo...........a babulka, my a srandu? nesranduj heheheheh
kolka, no keby mne spaval standardne tak ako tebe, tak to ani neriesim, sak to mas super 🙂 takze ho nechaj pekne spinkat a cicku si nechaj pre mm 😀 ten to oceni viac

lulu73
10. okt 2009

cauko

my sme dnes mali divnu, nekludnu noc a uz sme hore

leri...ja som si myslela ze skratka mm znamena ----moj manzel ---- 😉 a ak by to tak bolo, tak potom kolka si ma cicku nechat pre koho? sodoma gomora
som zmatena z tych netovych skratiek....jedine zeby mm znamenalo---- mily manzel----mudry manzel-----milujuci manzel----mliekomilujuci manzel

hehehe

babulka123
10. okt 2009

ahojte, takze my sme po divnom zaspani spali do pol 4, potomm som jej dala len dudku a tahala do pol5, potom do pol6 sme boli hore, krmenie, prebalit, a co to pokecat a zobudila sa o pol9... cize svoj standard.. o 10 uz spala znova... ze aka parada..

teraz sa zobudi a idem k nasim a pridem az zajtra, manzel ide dnes zapijat nasu novu kamosku co sa nam narodila vcera.. jaaaj Dadka gratulujem.. { Sara , 3490g a 49cm.}

adenka
10. okt 2009

ahojte,

tak my sme spinkali od pol 10 do pol 5... aj kazdy den by tak mohla... zato cez den zasa boj... rev v postielke 15 minut, potom na lehatku dalsich 10 minut a ked uz potvora vidi ze ju aj tak nezoberiem na ruky, tak zacne stikutat, alebo sa pogrcka... cvici so mnou zasranca male 😠 😀
ale skusam ju davat spat na brucho, vcera zabralo, potiahla 1,5 hodiny a teraz som ju zasa dala tak a zatial je vedla ticho... no uvidime dokedy... asi nemozem cakat zazraky za jeden den ze? 😅

lulu73
10. okt 2009

adenka...vecer kojis v lahu bez odgrgnutia ako ti poradila annag? a nechaj ju az kym zaspi a potom ju davas do postielky, alebo ako?

kafulienka
10. okt 2009

ahojte,

ja som tiez praktizovala zo zaciatku kojenie v noci v lahu a bez odgrgnutia - lenze potom pravidelne okolo tretej stvrtej rano sme mali minimalne hodinku, kedy sa mala pucila, spinala, tlacila atd - cvicili sme, masirovali, prdkali...atd.
Odkedy som si precitala prispevok (aj som ho tu raz okopcila) ohladom "kvalitneho" odgrgavania, tak kojim sice nadalej v lahu, ale potom si pekne sadneme a odgrgavame. Aj 10-15 minut.
Bala som sa, ze sa mala preberie a nebude chciet spat. Naopak, prespi krasne celu noc (3x kojim v noci) a "ranne" koliky uz nepozname.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre