Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

reginetta01
14. sep 2009

Lulu, to sa hovorí tým manželom. Oni nie sú matky 😉

lulu73
14. sep 2009

regi...ja uz tiez skoro nic vyzivne nejem...tak som si nakupila aj ja vitaminy....ale ja som rozhodnuta pockat este max 2 tyzdne a zacnem postupne jest vsetko, lebo takto sa to neda...mam normalne hladovku, kazde rano riesim co budem cez den jest...chlapom doma varim zvlast , toho sa ja ani nedotknem a sebe varim prdiace polievky, krupicovu kasu a dookola...chlieb,syr,maslo,cerealie...a malu aj tak boli brusko

facovka
14. sep 2009

regi a vracia sa jjej aj ked uz lezka?? niekedy ide aj o tichy reflux, staci len ked na vyyvsenom bude spinkavat 😉
my noc celkom ok, alle nechcem prechvalit, lebo to tak byva jeden den chvalis,a uz to nieje pravda 😉 hore bol OLi o 24h, o 3h o 6h 😉 teraz spinka tiez...tak uvidime...zato mm ide s Filipkom k Dr. lebpo mu sople tecu a kasle, zo dna na den 😔 tak dufam ze nenakazi Oliho, ach jo,kua stale cosi ☹
Marcovi vsetko naj 🙂

lulu73
14. sep 2009

regi...ja som sa rozhodla ze cez vikend bude k malej aspon raz v noci vstavat aj manzel a prebalovat ju...napr. okolo piatej...akoze len preto ze sme matky, nemusime predsa robit totalne vsetko...v podstate okrem kojenia by mal vsetko ostatne zvladnut aj otecko

lulu73
14. sep 2009

fac...cauko dvojmamina...dik za Marca....aaaa uz presli 3 hodiny a ozyva sa Emka

reginetta01
14. sep 2009

Lulu, u mňa je to podobne, ale obedy ešte jem normálne. Iba kapustu, kukuricu, čerstvú zeleninu, ovocko, kel a tie nadúvacie veci tam dávam menej alebo vôbec. A veľmi mi chutia jogurty, tak ranajkujem na striedačku pečivo s jogurtom a pečivo s maslom a medom 🙂
Fac, ona niekedy aj po papaní keď si odgrne, tak aj s mliečkom. Vravím, nie je to veľa, ale ani za kávovú lyžičku ako všade píšu, že tak sa grckať môže. A nie je to pravidelné. Niekedy aj keď ležká, ale to väčšinou, keď ju prebaľujem a to len z kútika ústočiek. Trošičku.
Maminy, píšete, že detičky soplia, dúfam, že to naše nebude. Ja neviem, ako ho mám obliekať, tak ho radšej prikryjem ešte dekou. Traz som mu dala body s kr rukávom, na to s dl a nohavičky.

reginetta01
14. sep 2009

Lulu, tak v tomto je môj manžel ukážkový. Ja by som zasa chcela, aby v noci nevstával, keď ide na druhý deň do práce. Ale on na tom trvá. Ja nakojím a on ju drží 20 minút, aby odgrgla, takže vstávame obaja. No a okrem toho ma ani nepustí ku kúpaniu 🙂 , prebaľuje, keď mal dovolenku, varil, skrátka bola som veľmi príjemne prekvapená a som naňho veľmi pyšná. Súhlasím s Tebou, že sú deti oboch a mali by sa na tom zúčasťnovať aj oteckovia.
aj naša Natálka je hore 🙂

babulka123
14. sep 2009

no u nas je to tak ze ja soplim.. ale skvela to annag mi poradila dat si materske mlieko do nosa namiesto kvapiek.. no a musim povedat ze to funguje zazracne..
zobudila sa , idem kojit potom dopisem co som chcela

martinex
14. sep 2009

caute kocky....no my sme konecne zaspali...maly bol strasne uplakany,sa nevedel normalne napapat...stale plakal... asi preto ze mam vela mlieka,mu to chudatku moc rychlo tecie-teda skor az strieka 😠 budem musiet aj ja trosku odsat pred kojenim,sak takto sa nenapapa...

lulu marcovi vsetko naj 😉

nam tiez trosku zacinaju sopliky,tak snad to prejde...vcera som kupila malemu pancuchym,tak dnes som mu uz ich dala...vonku je uz riadne chladno,tak aby neochorel...a aj doma sme uz prikurili 😎

inak som sa chcela postazovat... cez vikend sme s mm chceli tutu-mutu a nejde to ☹ sa do mna nezmesti-boli to... tak som mu povedala,nech zavola tej dr co ma sila a reklamuje to... teraz sa normalne bojim, mam taky blok ze to bude boliet,ked budeme zase skusat.... sakra 😔

adenka
14. sep 2009

ahojky,

lulu pekne si to vymyslela s manzelom, ten moj sa boji aj kupat a vcera mala spala na brusku a potom uz bola nepokojna tak ma zavolal nech ju pridem otocit... tak neviem co by robil keby som sa vybrala ku kadernicke 😅

inak s kupkanim to nam vyslo tak, ako som pisala...vo vanicke zabalit do plienky, nie je im tak zima a mozu tu plienku drzat tak sa neboji lebo ma pocit istoty...a na potom ju zabalim do tetra osusky, na prebalovaku uz mam prichystanu tu osusku s kapuckou tak ju pekne do toho zababusim a potom je to bez placu... dokonca aj pomasirovat stihneme aj uska, nostek vycistit... tak skuste...

adenka
14. sep 2009

mati presne toho sa bojim aj ja...neskusili ste lubrikant? mozno by pomohlo...

martinex
14. sep 2009

aden ale ano skusili.... ono to islo dnu ale v urcitom bode to proste zacalo boliet...ako keby ma tam niekde zosila na uzsie...proste to zacalo dost neprijemne tahat a som nechcela aby mi mm nejak ublizil a nieco mi tam roztrhol....

lulu73
14. sep 2009

u nas kupe zase iba manzel, ja tam vyslovene iba asistujem ako taka instrumentarka...podavam veci.....a mm aj prebali, aj popestuje...ale iba cez den...v noci som na to sama...ked chodi do prace,tak to ho nechcem zapajat, ale cez vikend ano....a neskor bude aj krmit z flasky, takze ked sa budeme striedat, vzdy sa jeden z nas vyspi....inak jednu noc skusal spat v inej izbe a vravel, ze lepsie mu je s nami 🙂

mati....tak to mate teda problem .... vacsina je po porode opacne ako ty...podla mna to chce cas

ja som este nebola na kontrole, ale tiez sa uz nevieme dockat 😎

adenka
14. sep 2009

mati tak skuste chvilu pockat...ja som vcera akurat ocumovala tie moje stehy, uz je to pekne zrastene, ale pockam s tutu mutu az po prehliadke...aj ked mm je uz ako stepny cap...normalne musi niekedy odist aj ked kojim 😀
ozi dame buduci tyzden stretko s adriankou??

lulu to mas super...ten moj sa hrozne boji co nechapem, ved uz ma na rozdiel odo mna skusenosti s babom... asi ho treba hodit do vody... minule sa pokusal kupat, ale ked ju mal pretocit na brusko tak koniec sveta...uz na mna krical nech to pridem dokoncit 😀

martinex
14. sep 2009

lulu na kontrolu pojdem o tyzden,teraz nejak nemam ca...ale stve ma to teda riadne.... sakra 😠 a sme sa uz tak tesili,aj som mala naladu....som normalne potom plakala,taka som bola smutna a nijaka z toho 😖

martinex
14. sep 2009

aden mozeme dat stretko...dohodneme sa potom podla pocasia,aby bolo pekne...

a ja uz mam pekne vsetko zrastene,ani ma to neboli,ani nic.... tak budeme skusat potroske, mozno to mm roztiahne 😀

lulu moj tiez maleho obriadi ked je doma..doslova si ho po nakojeni pyta na odrgnutie... 🙂

stansun
14. sep 2009

ahojte, mam taku blbu otazocku, na kontrolu po 600nedeli idete k svojmu doktorovi alebo porodnikovi?

nasu malu Emusku kupe tatinko ja som ju kupala iba dva krat ked sme prisli z porodnice a od vtedy vobec 😀 a neplace pri tom, skor iba pozera co sa robi ale vyzera celkom spokojne. Uz maju nacvicene aj niektore tahu takze su pekna dvojka 😀
Kedze my ju stale dokrmujeme tak ja tiez necham manzelovi nech sa trochu postara a ja sa vyspim a najlepsie je to hned rano lebo cez den neviem uz moc spat 😵 je to parada 😵

reginetta01
14. sep 2009

Matka, ja som mala rovnaky problem. My sme sa tiez chceli trochu pritulit a bolelo to ako slak. Co sme zacali sme nedokoncili 😒 A clovek si mysli, ze porodom to konci 😒

martinex
14. sep 2009

stani idem k mojej lekarke...s tym porodnik nema nic spolocne 🙂

regi no ani nevrav.... ja len dufam,ze je to len prechodne a prejde to...a vsetko sa vrati do starych kolaji

babulka123
14. sep 2009

no ja by som sa aj tulila ale ked ja stale krvacam.. uz som naozaj v tom ze som dostala aj mrchu.. teda mozno uz aj konci..

no, baby tak vam poviem mozem robit co chcem , mala sa naje a zas spi... zas je na balkone.. hehehe

ale zas po placoch.. ja mam take nervy. vobec ma nebavi kojit, lebo tieto place co mi pritom mame to je strasne..
uvidim snad sa to napravi, lebo takto z toho nemozem mat pozitok ani ja a ani mala... a aj tak mam pocit ze sla spat hladna.. neviem..

stan a ja idem na kontrolu k mojmu dr. neviem ci mam ist k porodnikovi? co on? ale skusim mu napisat sms a opytat sa ho..

lulu73
14. sep 2009

mne porodnik povedal, ze mam prist na kontrolu k nemu...podla mna to je oserm ku komu pojdes, len treba zobrat tu spravu z porodky

my sme tutu mutu nemali, ale sama citim, ze to tam dole nie je uplne ok...po prve sa stale cistim a po druhe citim aj bolest obcas ked si kychnem, kaslem atd....cize netreba sa ponahlat, chce to cas...nepotrebujem tam dostat nejaku infekciu...tutu mutu sa bude musiet robit inym sposobom 😉 ...len kedy???? vecer som uplne odpalena a cez den mm nie je doma...napr teraz mam chut.... a? a mozem ist varit

lulu73
14. sep 2009

moja mala tiez zaspala...pojdeme von ked sa zobudi...dufam ze nezacne prsat

martinex
14. sep 2009

a ja som tak dufala,ze porodom konecne vsetky tie problemy skoncia 😠 jak za trest toto 😎

leri
14. sep 2009

ahojte 😀 zase som prisla v pravy cas 😀 my sme to vcera tiez skusali a podarilo sa, sice som pri tom mala pocit ako keby sme to robili uz 5 hodin vkuse, a na zaciatku to aj tlacilo aj bolelo a tiez som mala pocit ze tam nevlezie, ale ku koncu to uz bolo ok........uvidime......vrat dnes to skusime zase, tak som zvedava 🙂
akurat alex si zo mna robi prdel a uz druhu noc som bola kazdu hodinu a pol hore, sibne ma ak to tak ostane, dnes som vstala z postele asi o stvrtej (uz asi piatykrat) a hodilo ma dva metre do boku, este ze tam je stena a zastavila ma........som ako ozrata srnka

stansun
14. sep 2009

no super tak teda cinknem doktorovi nech mi da termin kedy mozem prist, aj moj mm sa uz nevie dockat a ani ja 😀 ale tiez mam pocit ze to mam neako moc pozasivane lebo ked si to chytim tak ma to este boli a aj taha tak som zvedava ako dopadneme ale tiez sa toho bojim je to ako po prvy krat 😀 😀 😀
inak vy chodite von aj ked prsi? Ja si musim este dokupit na kocik prsiplast lebo nemame tak musim byt doma

iveta6384
14. sep 2009

Ahoj babulky skoro som vas nenasla. 😅 Ja som taka busy s malym, ze sem ani nenakukam, skusala som vas docitavat ale uviazla som na nejakej strane 678... a vy uz ste aj novu temu stihli. Mame sa fajn, ale 90 percent papame s flase, kojim tak dva krat denne. No nemam tam takmer nic, skusala som vselico aj akesi homeopatika na rozbehnutie mliecka ale nic moc. Odstrekovala som si rucne, lebo ta pumpa mi akosi nezachytava poriadne bradavky. No ale tak za hodinu som rucne odstriekla tak 20ml, cize nic. Maly jedava tak 7-8 flias okol 100 ml plus dva krat za den sa snazim kojit. Tak tak sme dopadli. A okrem toho tu mame draheho mamu a babku z Australie tak sa venujeme aj im. Ale mama zlata rano okolo 7 si maleho zoberie akedze pije z flase ja spim aj do 10 -11. som zvedava ked budem na to vsetko sama. Inak poviem vam 3-4 krat v noci ist ohrievat flasu, to je na nervy, lahsie by bolo vytiahnut prso... ale co uz... 😢 Tak dufam ze sa mate dobre a pokladiky su zdravucke a robia vam len radost... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

blazka24
14. sep 2009

dievčatká, som tu znova, malý konečne zaspal len neviem dokedy budeme spať a práve som doraňajkovala....

my sme ešte žiadne ťuťu muťu nemali, tiež som sa doteraz čistila ale včera konenče som bez, už som myslela že sa zbláznim........ja si myslím že telo sa ešte musí zregenerovať a okrem toho, ten steh čo mi tam nechali mám vybraný ešte len druhý deň a dosť to krvácalo keď to vybrala tak sa bojím že ma rozdrapí 😀

dievčatá ako obliekate malých? dnes chudáčik dorána chrastil ako chrastítko tak som mu čistila o druhej nadránom noštek, ešte spáva v zavinovačke /je kľudnejší a istejší v nej/ ale zdá sa mi chladno, prikrývam ho dekou ale von neviem či by to stačilo len deka........

martinex
14. sep 2009

leri takze jedine co ostava je skusat a skusat.... hadam sa podari..

a inak aj mna niekedy v noci takto hodi o stenu,rozospata ked vstavam k malemu 😉

blazka24
14. sep 2009

iveta som na tom podobne ako ty len s tým rozdielom že vôbec nekojím ale odstreknem tak na dve dávky mlieka za deň......takže viem ťa pochopiť, vážne sme potrestané tie čo nekoja ale čo už, nejak to musíme prežiť, za ten úsmev krpca to vážne stojí, štve ma len že som ho ešte nestihla zachytiť na foťák 😠

facovka
14. sep 2009

babule, dorazila mi satka, zmaturovala som prvy uvaz, a maly mi tam zaspal v sekunde, tesim jak hovado, bo vymysla aj cez den, tak je tiiisko....este to musim zdokonalit, podotahovat poriadne a ficiiiiim 🙂 kuk album, idem nahodit prvy uvaz..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre