Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
27. okt 2009

kolka, dík. To ja sa len držím rád mojej mamky, teda aspoň niektorých a naozaj fungujú aj po toľkých rokoch 🙂

kolka1
27. okt 2009

Tak sa s nami o nejake podel 😉.

perla200
27. okt 2009

kolka...ale ked malý borko ma koliky atd tak ako mu môžeš vytvorit režím ked nevieš kedy ho to chytí? 😒

eviqa
27. okt 2009

😉 no ved to je to, že bábätko musí mať svoj režim, o tej ôsme pol deviatej v posteli, nechať samé zaspať a najmä pomohlo asi to, že nechávať aj cez deň samého v postieľke, aby si nezvykol byť nonstop so mnou, aby ma nemusel mať stále na očiach. A ono to funguje. Trhalo mi srdce zo začiatku, že ja v kuchyni, alebo v obývačke a on sám v spálni vo svojej postieľke, ale asi to malo zmysel.
inak kamoška tak stále mala malého pri sebe a on si na to tak zvykol, že ked ju nevidel, tak nenormálny plač a krik. Dokopy doma nikdy nič neurobila, lebo ju musel stále vidieť a ešte s ním aj zaspávala. Tak asi na tom pravdy niečo bude.
Samozrejme, záleží aj od bábätka. Náš malý s nami nikdy nespí v posteli, iba vo svojej postieľke a tú máme v spálni pri posteli. Aj ked ma srdce bolelo, že v noci nie je pri nás, oplatilo sa. 😉

ta asi som veľa nepomohla ☹

kolka1
27. okt 2009

Perli, my mame rezim ale presne tak ked pride kolika tak nic neplati.

Evi, ja napriklad nerozumiem, ze ked v noci vydrzi v postielke tak preco nie cez den 😅. Nemusi ani kazdy den, stacilo by raz za cas 🙂. Vyplakat ale urcite nenecham.

eviqa
27. okt 2009

kolka, ta to ti ja neviem. A nemá potrebu byť pri tebe? vidieť ťa?
vyplakať ho ani ja nenechávam. Minule som sa smiala, že sa rozhodol, že schudnem, lebo som behala medzi kuchyňou a spálňou. 😀

eviqa
27. okt 2009

a aj my zvykneme mať koliku, občas. Nás to chytí najmä vtedy, ked niekde treba ísť. Ale bolo také, že aj pred spaním, masírovala som, do teplej vody dávala, a trvalo to aj hodinku, ale potom našťastie zaľahol.

eviqa
27. okt 2009

baby, dobre mi je s vami /alebo som tu už sama? 😅 /, ale idem do hajan aj ja, lebo zajtra ma čaká oslava kolegyninej 50-tky a povedala som mm, že prídem až ráno 🙂 , ta aby som tam vôbec vydržala 😅 a nechcem tam ísť za Dericka 😀

perla200
27. okt 2009

no my nastastie už 5 týždnov nič....ale my sme mali extrémy ☹

eviqa
27. okt 2009

perla, to je super 🙂
tak dobrú noc

perla200
27. okt 2009

idem ajja spat 🙂

babulka123
28. okt 2009

no babby co vam budem hovorit.. definitivne je hore.. slahne ma.. a spat ani nahodou ..
zobudila sa v noci o 2, ani dudel nepomohol, tak som jej dala jest a teraz je uz hore.. hehehe ze aka parada.. no co romanticky si pozriem vychod slnka..

perla200
28. okt 2009

babul...dobré ránko....aj my už rapujeme....a grgáme....čo už s nimi?

babulka123
28. okt 2009

ani nehovor.. ja som si este zavrela oci ale sak len pocujem och ach, natahuje sa, puci, tlaci a neviem co .. strasne..

inak ked takto lezi tak je strasne nepokojna, len rukami rozhadzuje, nohami .. des..

z.vrablova
28. okt 2009

Dobre ranko, Babul, toto iste aj Kristinka, spikala od 18,50 do 1,00 a o 5,30 budicek, este som ju oklamala a spinka do teraz. Ideme o 9ej na Rehab, tak ju este nejdem budit.
Eviq, my fungujeme podobne ako vy. Nemam ju stale na ociach, necham ju sa samu vyhrat, dieta musi vediet byt same. Ona sa dokaze rozpravat sama so sebou pod kolotocom v postielke alebo na hracej deke aj hodinu a aj tak zaspi. A nase vecerne zaspavanie - boztek od oboch rodicov, dame do postielky, niekedy este nas prevetra, kedy treba podat cumel a spi sama... Vyslovene sa sama vypyta do postielky, zacne sa vrtiet, je nervozna, viem, ze uz chce byt sama. A este je vynimocna v tom, ze sa nerada taha po rukach... normalne jej to vadi. Ale zase su dni, kedy sa chce tulkat, a splha sa po mne, aj si na mne schrupne, ked ma chut....
Ale tiez som toho nazoru, ze vlacit sa s dietatom po celom byte/dome je otrocina a ja sa snazim vychovat dcerku tak, aby so mnou netocila, aby som sa nestala jej otrokom.
Napriek tomu mame krasny vztah, ked ma zbada, az ochka, miluje byt pri mne v satke, tulka sa rada... a proste to funguje.
Mama ma za to obdivuje, ze mam trpezlivost aj co sa tyka toho boja pri kojeni... ona by s tym uz davno slahla... ja sa to snazim vydrzat, aj ked mi obcas vyjde slzicka, ale viem, ze pre nu robim to najlepsie, co mozem.
Ako pise Eviq, samozrejme, kazde babatko je ine a kazda z nas si musi najst to, co bude najlepsie vyhovovat vam aj vasim babatkam...Drzim vam palce
...som sa vysantila takto na rano... 😀

perla200
28. okt 2009

ahoj zuzi...mas pravdu....aj ja stale sa učím čo je pre nu dobré....a čo nie....ale stale skúsam aby bola čonajsamostatnejšia ako sa také dieta dá byt....ale je to mamičkin maznáčik....a dnes mame 3 mesiace!

martinex
28. okt 2009

Dobre ranko dievcata...

my sme vecer zaspinkali bez placu o 8mej ale to bolo asi tym ze bol od 3tej hore a nechcel spinkat,tak sme sa cele poobedie spolu hrali,rozpravali a taaak...

teraz som ho ulozila,tak hadam zaspinka..este stale je maly posunuty,rano mi vstava o 6tej..a mne sa chce vtedy taaak spat 😒 🙂

eviqa
28. okt 2009

čauky, čauky, pekné ránko. 🙂
dnes bude pekný deň, mamka sa poobede ide vyvenčiť 😀
inak, my klasika do 7.

ani neviete, ako vám prajem, aby vám detičky spinkali tak ako nám. Ale ktovie, možno prídu zúbky, vaše budú zlaté detičky a nám sa to otočí. Teda dúfam, že nie. teda, že sa to neotočí, ale všetky budeme mať zlaté detičky

eviqa
28. okt 2009

a ešte, zuzi, aj ja sa s mojim tuľkám, bavkám a vedieme siahodlhé debaty 😀 ale už viem, kedy ho dať do postieľky (myslím cez deň) a aj ked je ešte hore, trošku potrpí samomluvou a potom zaspí. Takto fungujeme. Zavolá ma, iba ak si vyberie z rúčkou dudku alebo mu vypadne. A to ho veľmi ľúbim, ale nechám ho samého 🙂

babulka123
28. okt 2009

mnatka.. a ja som sa bala ze ked teraz vyrazim ze vas zobudim..heeheh
tak asi o hodinku pojdem z domu dobre?

blazka24
28. okt 2009

Tak ako vidím bavíte sa o maličkých v postieľke.
Môj ani bohovy nechce zaspať v postieľke, reve, huláka jak pavián, tak ho vezmem a zaspí na mne a potom ho môžem preniesť ale to musí tvrdo spať. Iank sa zobudí a už čumákuje.
Ozaj dievčatá, ako často vám papajú maličký?

babulka123
28. okt 2009

z... pekne si to napisala a u nas je to podobne.. na rukach sme len ked je nieco v neporiadku.. inak nemusime.. max.tak vecer, ked je uz unavena.. ale zaspaavanie na rukach , 2 hodinove nosenie, nehrozi..
cez den je najaviac v ohradke, tam sa dokaze pekne zahrat sama a ja ju tam nechavam tak aby na mne nevidela, presne ako si napisala babatko musi byt aj same.. a spanie vo velkej posteli.. nooooo tak to u nas je len vyyyyyynimocne, nad ranom mozno.. ale vacsinou je v postielke..
s tym rozdielom ze cez den ju do posielky nedavam, lebo ju chcem naucit ze tam sa spi len v noci a dlho bez prestavok..nooo dnesnu noc nam to nevyslo ale nevadi.. heheh

martinex
28. okt 2009

eviqa tak si to treba este uzit....aj ja sa bojim,ze zubky nam to pokazia a bude Dadik uplakany...

babul zobudit nas? jedine zeby si dosla o 5tej rano 😀
jasne,uz sa moooc tesim... napisem ti trasu teraz ci potom mi zavolas?

adenka
28. okt 2009

ahojky,
tak si predstavte ze domca mi potiahla od 19:15 do 3.... a to som uz o pol 3 sla odsavat lebo ma vsetko bolelo, a to mlieko striekalo ako dive... tak dnes pokracujem v medovkovej kure 😵

evi super rezim, parada....

baby zavidim vam ze mate take "samostatne" babatka... ja ju tiez nechavam samu, sedi v sedacke, alebo lehatku, teraz si uz zacina obzerat hracky, opatrne sa ich dotykat, ale vydrzi max 20 minut a uz placka... no mozno ked sa bude vediet viac zabavit s hrackami bude to lepsie... ja ked varim dam si ju v sedacke do kuchyne, a ona si pozera vsetko, tesi sa...

martinex
28. okt 2009

blazka my sme na tom boli podobne,musela som ho na rukach uspat...ale nastastie sme sa preucili,lebo inak by som mala ruky vytahane jak opica 🙂
a Dadik papa cca kazde dve-tri hodky,podla toho ci spinka alebo je hore...

martinex
28. okt 2009

aden tak to je super... drzim palce nech sa vam to upravi 🙂

inak ked potom spojazdnim auto,tak by som ta prisla pozriet...mohli by sme sa aj s adriankou dohodnut, kym este neporodila 😉

martinex
28. okt 2009

Dieťa, ktoré je sústavne kritizované,
sa učí preklínať.
Dieťa, ktoré je bité,
sa učí samo udierať.
Dieťa, ktoré je zosmiešňované,
sa učí ostýchavosti.
Dieťa, ktoré je vystavené irónii,
učí sa mať zlé svedomie.
Ale dieťa, ktoré je povzbudzované,
sa učí sebadôvere.
Dieťa, ktoré je sprevádzané tolerantnosťou,
sa učí trpezlivosti
Dieťa, ktoré je pochválené,
sa učí hodnotám.
Dieťa, ktoré sa stretáva s čestnosťou,
sa učí spravodlivosti.
Dieťa, ktoré zažije vľúdnosť,
sa učí priateľstvu.
Dieťa, ktoré sa stretne s bezpečím,
sa učí dôverovať.
Dieťa, ktoré je milované,
sa učí pociťovať lásku na tomto svete.

uuuplna pravda

adenka
28. okt 2009

mati a to spala na brusku 1x v noci... som sa bala ze bude po 3 hodinach hore a cuduj sa svete ona nie a nie sa zobudit... a dokonca ani tak nevzdychala a nepucila sa... 😵

juuj to bude super, budem sa velmi tesit... noo veru aj s adriankou by sme mali dat meeting, niekde na kafco skocit kedze v kociku dlho nevydrzime 😅

sisulka7
28. okt 2009

ked sa bavite o to spani v postielkach, tak nasa mala uplne postielku odmieta. Moze spat ako chce tvrdo, ale ked ju polozim v momente je hore. Cez den mi tam chvilku vydrzi, ked sa pozera na kolotoc, ale inak absolutne odmieta postielku, tak zatial to riesime, ze vkladame vanicku od kocika do postielky a v tom spinka v pohode, niekedy aj dve hodky pred spanim sa tam sama zabavi. Neviem, co budem robit, ked sa mi neda do vanicky. Skusala som ju aj obkolesit kojacim vankusom, ale nefunguje. A s nami v posteli ju spavat nenechavam, to uz musi byt fakt vynimka. V noci ja nekojim, ona ked zaspinka okolo jedenastej tak vydrzi v pohode do rana do siestej, siedmej.
Je tu niekto komu nechce babo v noci spinkat, alebo som jedina. Niekedy je v pohode, ze sa zahra ked ju ulozim okolo deviatej desiatej, ale niekedy sa musime hrat aj do jedenastej a nosit. zavisi od toho ako sa ma jej brusko. Cez den ked sme vonku tak spi krasne. Aj doobeda zvykne potiahnut tak dve hodky. Vcera mi spala s jednou prestavkou na papanie vonku od jedenastej az do stvrtej. Ale ja by som si tak rada vecer odpocinulo, nieco urobila v domacnosti, ale pri nej sa neda, je najaktivnejsia od siedmej do tej desiatej.
Inak vcera sme zvadzali hrozny boj, snazila sa narvat do pusy naraz aj pasticku aj prso, bol to tazky boj, ale nakoniec vyhralo prsko 🙂

martinex
28. okt 2009

aden na brusku im je podla mna lepsie...

no hadam buduci tyzden prihlasim auto,mm mi vymeni to buchotajuce lozisko a mozeme prist 🙂 sak to sa potom dohodneme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre