Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

rene82
9. nov 2009

ja mám doma od hipp-u ten harmančekový, ale ešte som jej nedala. sa mi to zdá zbytočné zatiaľ, neviem.
dnes si budem volať na kramáre, že kedy môžeme prísť na vyšetrenie, prípadne preplach slzných kanálikov (bojím-bojím)

perla200
9. nov 2009

no volala som doktorovi...tak panadol baby je najlepší na zubky....a že to bude trvat dva mesiace....akorovno na mašlu:((((

marti - david je riadny frajer 🙂

adenka
9. nov 2009

babul ano, ochladi do vzduch aj o 2-3 stupne, ale vsak daj hrubsiu prikrykvu a mas... ja jej to zapnem len na nejakych 15 minut a potom vypinam... aj teraz jej to huci... a este tam dam obcas aj trochu morskej soli...

domci som skusala dat prevarenu lucku este asi pred mesiacom a brutal sa z toho pogrcala...

inak ake su tie nase babatka ine, take nejake rychlejsie...moja svokra ked videla ako mala v 2 mesiacoch drzi hlavu a zuzle si pesticku tak nechapala... ze toto este nevidela... a moja mama detto ostala sokovana...

eviqa
9. nov 2009

babul, ja malému dávam feniklový, ale do vody ozaj len pár zrniečok, aby to chytilo farbu. Inak, dr. mi vravela, že radšej nech mu urobím rascový, klasicky vyvariť rascu, lebo my na fenikel nie sme zvyknutí. A dávam aj čistú prevarenú vodu.
mati, pas si môžeš dať urobiť kdekoľvek, iba občiansky a vodičák v mieste trv.bydliska. zlatučký je malý

reginetta01
9. nov 2009

Aden, ja ho robím radšej trochu slabší ako diktujú v návode.
Rene a fľašu tiež odmieta, keď aj dudel?

rene82
9. nov 2009

a asi mi pokračuje "tehu demencia", pretože si nepamätám, kedy mám ísť na poradňu. dnes ráno mi ťukla pripomienka, že zajtra a ja som celú dobu v tom, že až 24.11. tak fakt neviem 😒

rene82
9. nov 2009

regi asi hej. cez fľašu pila iba v pôrodnici a potom párkrát doma. ale odkedy mám mliečka dosť, tak z fľaše nepila. nedávno som jej skúsila dať ostriekané mliečko z fľaše, lebo sa mi nezdalo, že si dosť vytiahla a absolutne sa nechytala. jednoducho fľašu už nechcela.

martinex
9. nov 2009

eviqa dik,sak zapise prcka do mm pasu a ja si dam potom spravit,ked bude cas

babulka123
9. nov 2009

rene... to to iste mala aj sestra a mala co robit v 7 mesiacoch aby maleho na flasu naucila.. nechcel .. len sa s tym hral. .hehhe

rene82
9. nov 2009

mati a idete dakam, či len pre istotu, aby ste mali?

sisulka7
9. nov 2009

no matka, maly je bozsky. Inak baby balite niekto este nasiroko, lebo pri prvej kontrole vam kazali?

martinex
9. nov 2009

rene chcem ist do rakuska na nakupy...tak preto

martinex
9. nov 2009

sisul nam povedali ze netreba,tak nebalime

babulka123
9. nov 2009

ani my..

rene82
9. nov 2009

a to treba mať zapísaného v pase? veď už nefunguje colnica, či? 😅

rene82
9. nov 2009

my sme vôbec nebalili a nemusíme

reginetta01
9. nov 2009

babul, tak sa mám na čo tešiť. moja tiež fľašu nechce.

babulka123
9. nov 2009

rene.. nie ale keby nahodou sa nieco stalo ako dokazes ze to dieta je tvoje a ze si ho niekde nezobrala?
je to kvazi jeho doklad totoznosti.

martinex
9. nov 2009

rene no treba,lebo on nema ziadny doklad totoznosti...a s rodnym listom behat nechcem...

rene82
9. nov 2009

jáj, hneď som múdrejšia 😀

eviqa
9. nov 2009

mati, ani ja nemám svoj pas, lebo tesne pred svadbou mi skončila platnosť, potom pri sťahovaní som ho "dobre" odložila, ale už ho mám a za tie 4 roky mi akosi nechýbal, všade sa dalo ísť s občiankou. Ale nie to som chcela, vraj ti za hranice stačí len jeho rodný list.
sisul, my balíme naširoko. Všetko je síce o.k., ale doky odporúčal, že roky sa tak balilo, pokaziť nič nepokazím. Ale samozrejme, stane sa, že mu nedám ortopedické nohavičky

rene82
9. nov 2009

ozaj babul som sa chcela spýtať, že koľko si platila za foto profesionálne s malou (koľko ti dali retušovaných foto, a koľko ich bolo na cd). ja chcem totiž tiež ísť, najlepšie však v senci. jedni majú voľný termín až koncom januára 😖 (cena 1600 Sk, cca 150-200 foto na cd, v tom si 3 rôzne motívy). druhý majú 3 rôzne sety, ale napr. najlacnejší je 35 eur a je tam iba 12 retušovaných foto a toľko isto aj na cd. nafotí síce 150 záberov, ale tie mi vôbec nedá. a termíny má voľné aj teraz. tak neviem, či mám radšej čakať do januára, alebo vysoliť 35 eur za 12 fotiek.

babulka123
9. nov 2009

rene.. www.sofiafoto.sk

kukni cennik, ale tusim 40 euri, 3 motivy , da ti vsetky fotky na cd, a 20 naj vyretusovanych..

babulka123
9. nov 2009

tak dokonca 25 naj vyretusuje, a 4 motivy

missy97231
9. nov 2009

ahojte.
my sme v cechach... maly ma cesky rodny list, a ked sme sa informovali na slovenskej ambasade - tak rodny list nestaci ako doklad cestovny (aj keby mal slovensky).. takze musi byt zapisany v pase, alebo mat vlastny cestovny doklad 😀 tot info zo slovenskej ambasady 😉

martinex
9. nov 2009

missy dik,tak predsa len ho dam zapisat mm do pasu

martinex
9. nov 2009

baby takto pred 3ma mesiacmi som akurat tlacila maleho von 🙂

babulka123
9. nov 2009

no matka tak ze gratulujem.. hehehe

babulka123
9. nov 2009

inak ta moja zaba tak bojovala aby zaspala a uz spi hodinu.. des.. hehehe sama nevie co chce..

babulka123
9. nov 2009

a viete co ? ak niekto teraz robi babo tak robi augustovciatka..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre