Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

bagaja
11. nov 2009

no tak my sme zaspali po kupani bez jedenia, som zvedavá na ako dlho 😝

lely ja som dala preventívne alpove obklady na nožky, a tiež sme nič nemali.

lulu malá je kočica taká beťárka, no a tie vlasy ja s nich nemôžem

lely29
11. nov 2009

Ja som dala obklady tiez ale len studenú vodu tak skusim alpu

kolka1
11. nov 2009

Ahojte,

tak Borko dnes prisiel na to, ze ako sa pretozi z bruska na chrbatik a hned to skusil 5 krat za sebou 🙄. Ale ako som sa dozvedela tak by sa mali pretacat z chrbata na brusko a toto otocenie nie je ziadna vyhra ale svedci o tom, ze ma na jednej strane ochabnute svalstvo. Takze Blazka, bud rada ze sa nepretacate 😵.

No a som zvedava na rehabilitaciu v piatok, obavam sa ze ideme do Vojtovky, Boris ma zatuhnute krcne svalstvo a odo dnes mame problem s otacanim hlavicky do lava 😒.

kolka1
11. nov 2009

Ja som dala do mraznicky mokre stvorceky gazy a to som prilozila. Zachvilu sa ochladili a ziadna reakcia, tak poradila dokyna 😉.

Lulu, Emka je velmi zlate babatko so sibalskym kukucom 😵.

bagaja
11. nov 2009

kolka a to si teraz zistila alebo to ma od narodenia? a ako si to vlastne zistila ,

kolka1
11. nov 2009

Podla mna zaklad - brusko, ked bol cely cas ulozeny KP. A po porode stale preferoval ukladanie hlavy na pravu stranu ale som striedala. Ked spi ukladam hlavicku vzdy na jednu a potom na druhu stranu a posledne tri dni na lavo isla hlavicka velmi tazko. No a vcera si to vsimla aj dokyna a dnes uz ani nehovorim, cvicili sme.

lulu73
11. nov 2009

dievcata dakujeme..idem dat Emku do postielky...stale ma prosi ze mami prosim, ja uz chcem straaasne spat 😀

bagaja
11. nov 2009

kolka aj my sme boli KP, tak idem si malú viac všímať, zatiaľ som síce nič nezistila

lulu no ked tak prosí tak utekaj

facovka
11. nov 2009

aj fifo mal hlavku viac na jednu stranu,vraj je to vynutenou polohou v maternici,a ani sme neboli KP...ale my sme len doma 2-3x denne mali taky cvik cvicit..aj tak ma hlavku trochen zlezanu,ale vobec nie vykrutenu,tak je to ok... 😉
baby z chrbatika na brusko to je este casuuuuuuuuuuuuuuuuu...a aj nas oli sa parx pretocil z bruska na chrbatik, to je akoze zle,ci co ste mysleli? 😕 preco by to nemala byt vyhra kolka?? netreba vsetko brat prilis vazne co dr. povedia, ziadne babo nieje tabulkove,keby my sme mali sa drzat toho co vravi nasa dr...ach jaj 😅 ked vidis,citis ze je to ok-napr. ze sa pretaca, tak neries, co by na tom malo byt zle..nevravim ak naozaj s tou hlavickou treba cvicit, to uz je asi vaznejsie nez u nas bolo ☹

facovka
11. nov 2009

lulu,az teraz kukam fotky, ta tvoja mala je nadherna,fakt je krasna,kurna..zeby sme este dievcatko poriesili?? 😀 😀 ...

kolka1
11. nov 2009

Fac, s tym otacanim to uz pisala uz z. vrablova. Tiez jej to nandala fyzioterapeutka. Vraj s chrabata na brusko, opacne nem dobre.

Ale vsak jasne s hlavickou trochu povojtime a bude dobre 🙂. Tiez si myslim ze to mame z bruska 🙂.

Fac no co dvojmama? Ako to zvladas? Ake su aktualne pocity s dvoma drobcami? 😉

facovka
11. nov 2009

kolka,aktualne uz super..bo dokolikovali sme, s olim je uz akotaka zabava,aj ked obdobko 3-5 je podla mna najnudnejsie u dietatka...to zistite neskor preco 😀 ...uz mame ako taky denny plan-nevolam to rezim zo zasady...ale da sa..tesim sa ze sme zdravi, to je zaklad...
btw. keby sme kazda z nas chodili k fyzioteraputovi, tak na kazdom babatku nieco najdu,my mame vyhodu ze nechodime s nicim inym, bo vzdy nieco dalsie by sa naslo.. 😒 a napr.ked sme boli u dr. tak ho chvaila ako pekne drzi hlavku a ze je sikovny ze uz sa prevali z bruska na chrbatik, tak si vyberte..aj tak si myslim ze to nie vedome, to hlavka ho tazi 😀 😀

facovka
11. nov 2009

jo,chcela som tym povedat ze to prevracanie je skor akoze nahodne....nie vedome....a z chrbatika na brusko tak v 6mesiacoch...a potom aj vedome z bruska na chrbatik 😉 takze fakt casu este mame min. stvrt roka 😵

z.vrablova
11. nov 2009

Lulu, malicka je naozaj nadherna.... krasna modra farba ociek a tie vlasky... este jej ani nezacali vypadavat? Nasa mala je uz skoro holohlava, co jej vypadavaju... ale uz jej zacinaju rast nove a ked su mokre, sa kudrnatia... dufam, ze bude mat vlasky po maminke...

Rene... musim pochvalit tvoju doktorku... konecne niekto zodpovedny, co nehladi len na to, ako si nahnat body a ockovat vsetko, co sa hybe... je lepsie, ked malicka zosilnie a mozno aj ten reflux do 6 mes. pominie... a ak nie, aj my sme neboli zaockovani proti rotavirusom a neviem o nikom, co by mal nejake neprijemne zazitky...

Kolka, nemaj strach z Vojtovky (ja som najskor tiez mala)... my cvicime od 9. tyzdna... a mala je ako pruzina... kazdy ju hcvali aka je ohybna, vrtka, rychla, silna, sikovna... tiez sme preferovali jednu stranu, do 3. tyzdnov sa nam to cvicenim upravilo... my budem chodit asi do 15. mesiacov cvicit... nejako sme si zvykli... a malej uz ani cvicenie tak nevadi... naucila sa kricat, namiesto plakania a dokonca po cviceni hundrosi... normalne akoby nadavala... strasne zlata... chcem ju nakamerovat a hodim na FB. Takze ziadne strachy, Vojtovka dokaze pomoct... Ale dajte si bacha po ockovani proti obrne(POLIO), nesmiete 10 dni cvicit!!!!! Velmi dolezite, nezabudni spomenut u neurologa, ci fyzioterapeutke!!!!

Dnes nas vazili mame 5200g/59cm...

kolka1
11. nov 2009

Vsak ja viem, ze Vojtovka je fajn. Babatka placu lebo su fixovane a musia namahat ochabnute svalstvo. Ale je to fajn vec. Preco sa nesmie 10 dni cvicit? A to ockovanie co sme mali do oboch noziciek, tam bola aj obrna? 😅

Fac, ja verim, ze by este vselico nasli ale Boris kladie odpor ked sa mu pretaca hlavicka na druhu stranu.

z.vrablova
11. nov 2009

hexavaxina obsahuje vakcinu obrny... mna fyzioter. upozornila hned, ked sme dosli, aby sme si dali velky pozor na ockovanie a 10 dni necvict... zrejme to ma nejaky suvis s vakcinou obrny, ktora sa do krvi dostane a aby tym, ze sa nervove vlakna precvicuju, aby sa obrna neprejavila... a tych 10 dni bude nejaka inkubacna doba... ja som laik.. skus nieco vygooglit...

z.vrablova
11. nov 2009

a presne ako vravis... cvicenie samotne babatka neboli, im je len nepohodlna poloha, v akej musia cvicit a namahat jednotlive partie svalov, aby sa nervy naucili spravne vysielat signaly...

facovka
11. nov 2009

kolka, a coste mali,ze dve inekcie??nemala to byt len hexa prva?? ci uz aj pneumokoka??to asi uz aj nam budu obe,kua 😉

lulu73
11. nov 2009

fac...ocuvaj a ty ides na ockovanie a nemas doma v chladnicke vakciny? to ma vasa dr. v ambulancii? my sme dostali recepty...a tiez nas budu ockovat do obocho noziciek + do pusy ten rota

facovka
11. nov 2009

rota nedavam....a vakciny ma dr.u seba,nikdy sme nist nenosili...vy aj koka musite z lekarne doniest?? 😕 😅

facovka
11. nov 2009

lulu,gratulka k 4000ovemu prispevku 😀

lulu73
11. nov 2009

fac...nielen ja a kolka...kopec bab tu uz pisalo ze si sli do lekarne po vakciny...su totiz na predpis na dieta....praveze sa cudujem, ze ty si nebola 😝

lulu73
11. nov 2009

fac...no co ty nestihas sledovat...waw so ukecana ako baba na Mileticke

facovka
11. nov 2009

ee...moja dr. to ma u seba uz vsetko, a taky kod z toho vzdy odlepi a malemu do karty vlepi, ti vravim doteraz sme ani raz nic neniesli z lekarne a mame povinne ockovania u fifa skoro komplet..teraz este mumps,osypky rubeola 😉

facovka
11. nov 2009

sorry,len som kukala kolko vlasten ma emmka a hend jak som kukla mi doslo ze skoro ako my,sak sme spolu v porodke boli, takze dementim uz doma 😉

facovka
11. nov 2009

boze,pisem ako tatar.. 😅

lulu73
11. nov 2009

tak to je dobre ze nemusite zhanat....ked bol Marco maly, tiez vsetko mala dr. useba...a odlepuje SUKL kod a šaržu 😎 len aby si bola mudrejsia 🙂

lulu73
11. nov 2009

kolka...anooo, maj este dievcatko...je to uplne ine ako chalan

lulu73
11. nov 2009

jezisi, preklep...nie kolka, facovka 😀

lulu73
11. nov 2009

a ja zase neviem vsetko napisat do jednej spravy a potom ich mam mrte

z.vrablova ... vlasky nam zatial nepadaju...ale poznam pripady, ze aj v 7-8 mesiaci zacali padat

fac...nuz ano, rodila si 3 ci 4 dni predo mnou ty trubka, sak sme si stale volali a pisali !!! aj Bay tam bola...so mnou dokonca na chodbe...chuda ona na fitlopte a ja pred operackou na lavicke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre