Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

sisulka7
17. sep 2009

no baby prisiel vecer, cely den mala prespala a teraz ma oci ako sova a netvari sa na spanie. No idem zapnut odsavacku, tak snad ju uspi, lebo ja by som uz spala ako stena.

adaa
17. sep 2009

ahojky. Dakujem za privitanie, ste mile 🙂
Paulusa my sme dosli z porodnice taky vyhadzany, mal alergiu na plienky. Muz doniesol z lekarne KLORANE (Eryteal) je to vlasne na baze tej rybacej maste, ale nesmrdi to a je to svetoveeee a teda hlavne je to hypoalergene co sme potrebovali. Francuzska znacka. Sudokrem je tiez super aj to mame, ale pri takom extremnom zacervenani nam zabralo toto lepsie.
Juuj aj ja lamem hlavu z ktoreho cecika pil naposledy. Obcas trafim obcas nie 😅 Inak mam kludne dieta.. nejak neregistrujem ze som unavena zatim. Ale ja som uz asi zvyknuta mam este takmer 3roc dceru takze ficim v jednom svungu uz nejaky ten cas (navyse predtym som robila este aj nanny v londyne) takze ja uz len flegmosim nad nejakym stereotypom obetavej matky, zienky domacej 😀 .. poho baby to si zvyknete a ked deti podrastu mozete byt s nimi medzi ludmi aj chodit na kavicky kolko sa vam bude racit. Len treba tu zimu prezit, to sa straaasne netesim

babulka123
17. sep 2009

ahojte zlaticka...

ja som bola dnes na kontrlole u uja dr. takze povedal ze uz mozeme.. hehehe marek ze taaaak skoro?? no skoro som ho zabila sak uz ani neviem ako sa to robi..

ujo dr. povedal ze som ako funglovka.. no neviem o co mu islo.. ale zas som sa paradne zabavila, stalo to za to .. ja tam tak rada chodim.. {no aky som ja uchyl..}

a teraz som pozehlila a uz sedim..

krmenie sa u nas zlepsilo, az na to ze v noci mi tecie mlieko aj usami.. lebo sak milacik haja... a nepapa.. asi budem odsavat.

na ritku odporucam tiez sudocrem.. je vynikajuci, ja ho davam aj ked je vyhadzana napr. pod pazuchou alebo tak..

a depka.. no tak ta je u nas skoro kazdy den ale zatial to zvladam.. niekedy ma mrzi ked zruknem po malej ked uz vymysla na prsniku... a ona anjelik hned prestane a zaspi. a potom revem ja.. ze aka som to matka..

a estte jedna rada, baby kedy kupete deti? u nas je to tak ze sa snazim okolo 7 vecer, ale vo vani v pohodicke, ale potom .. strasny plac, a podla mna to co ma byt v klude a vuychutnat si to reve..a tym sa viac unavy, potom nevladze cucat..no proste sa mi to vobec nepaci.. nemate nejaky navrh ako to zmenit?

dakujem

jaaaj a lehatko uz mam, je to to co ma tusim lindush - fisher price.. a maelj sa tam velmi paci

paulusa
17. sep 2009

dik za radu. zajtra kupujem sudokrem 😉 . natierala som mu zadocek pri kazdom prebalovani, tak ma to mrzi, ze aj tak sa zaparil. tiez som rozmyslala ci to nema z plienok. najprv sme mali tesco plienky - to mal super zadok a teraz mam pampers. ale ako som pisala co prd to slo kusok do plienky a to mu asi rozoziera pokozku- chuda moje.

sisulka7
17. sep 2009

babul, u nas to tiez prebiehalo podobne az nato, ze my sme revali aj vo vani, potom ked sme vyliezli z vanicky, tak bola pohodicka a dalsi plac az pri obliekani, lebo uz bola hrozne hladna. teraz kupeme tak pri deviatej a to s tym, ze pri osmej nakrmime a potom nie je ani uplne najedena, ani strasne hladna to sa nam osvedcilo. Inak na plac vo vani doporucujem pridat vodu. Nasa prestala plakat, ked sme jej tam dali viac vody a inak uplne sa jej paci, ked je vo vani na brusku.
lehatko, dala by som nobelovu cenu niekomu, kto to vymyslel. Aj teraz mi tam mala zaspala kym som jej odsavala mliecko a uz som ju presunula do postielky a uz spinuska, tak pojdem este vysterilizovat flase a idem ju nasledovat.

paulusa
17. sep 2009

a este sa chcem opytat- mam 18 dni po porode a problem zo stolicou- 20 min. kym zo mna nieco vylezie a aj to bolestivo a ked utieram tak mi ide aj krv. mala by som s tym ist k dr., alebo to prejde? 😢

babulka123
17. sep 2009

sisull.. dakujem..
u nas je to tak ze od zaciatku ma vanicku plnu vody.. to je vec mareka a malej, oni si tam plavu {teda ninka si palva} a marek jej spieva.. no bohovsky pohlad..
ked je vo vanicke no spokojnost najvacsia, ale ked ju vyberieme tak ruci ako pavian, az kym nedostane prsko..
a to dnes chvilu predtym jedla.. ale asi to skusim posunut na neskor.. alebo skor.. este uvidime.

sisul,preco odsavas? obdivujem ta.. tak toto by sa mi naozaj nechcelo..

babulka123
17. sep 2009

palusa mne pomohlo mastu s krem.. rovnaky problem mam aj ja..
a hlavne zacala som take ze jogrut a lanove semienka.. Ninke davam espumisan tak si hovorim ze snad je to ok..

paulusa
17. sep 2009

na co sa pouziva espumisan?

babulka123
17. sep 2009

espumisan je dobry na prdkanie, ak mas pocit ze si jedla nieco co by jej/mu nesadlo..
ja ho tak aj pozuzivam.. a je super.

z.vrablova
17. sep 2009

Dobry vecer, konecne som vas od vcera docitala...
Adenka, my davame malej Espumisan 1x denne vecer 25 kvapiek po kupkani, kedze ju zvyklo predtym bolievat brusko vecer. Pomaha veeelmi, tak to ani nejdeme menit.
Lulu, my sme uz dostali kocikove 25tis vcera, tak sa musime trosku vysantit... 😉
Slavkicek, malej sme minuly tyzden uzatvorili poistku v Allianz, maju tam momentalne produkt sity priamo pre deti, blizsie podrobnosti na www stranke. Uz v porodnici ma otravovali poistovacky, aj priamo doma nas boli obtazovat.... som im vravela, ze ja si potrebujem v klude precitat ponuku vsetkych poistovni a rozhodnem sa sama... a tak aj bolo, pekne krasne som sa rozhodla a sama som nacupitala do poistovne...
Paulusa, po TESCO plienkach sa malej vyhadzali cervene fliaciky, takl ich nepouzivame... Velmi som spokojna s Pampers Sleep&Play alebo Huggies Newborn.... A co sa tyka kremikov, v porodnici sme odisli so zapareninami, pouzivali tam Johnson baby, doma som skusila baby Indulonu a nic ine uz pouzivat nechcem. Kristinka ma krasny jemny babatkovsky zadocek bez vyraziek...
Drahy ma dnes narodeniny, tak sa idem venovat... 😀

eviqa
18. sep 2009

dobré ránko mamičky,
tak noc sme mali ako vždy fajn, ale teraz ráno som vstala so stresom a panikou na mrnčanie malého s tým, že som mu v noci zabudla dať jesť. No krvi by sa ma nedorezal 😀 muž ma potom ukľudnil, že však sme boli hore a on mu robil mliečko a ja som mu ho dávala. No chápete? Asi mi už preskakuje ☹

lulu73
18. sep 2009

kukuk maminky

vcera vecer mala plakala od osmej do pol jedenastej a uz sme nevedeli co s nou, mna napadlo dat jej Espumisan a do 10 minut sa vyprdkala a zaspala tak, ze v noci sa zobudila iba na kojenie a zase bola odpalena ....ten Espumisan je fakt super, len ja sa stale akosi obavam ci je to ok takym malickym detickam davat lieky ☹

buduci tyzden ma byt pekne pocasie...stretko by sa dalo...ale neviem si predstavit to kocikovanie, ked Emma chyti sajbu a zacne plakat ze je hladna 🙂 to budeme posedavat po lavickach, ktovie ci sa nam podari aspon chvilu spolocne kocikovat 🙂

my pouzivame krem Penaten...zatial ok, ale od vcera ma take male cervene vyrazky okolo ritule, tak neviem ci je to z jedla, z plienok Tesco, ktore som vcera dala prvy krat skusobne, alebo z kremu,alebo z vlhcenych utierok. Teraz som jej dala Sudokrem. Ten som dostala v porodnici ako vzorku. To mate asi vsetky.

facovka
18. sep 2009

lulu super, nam ani esppumi ani sab simpl. nezabera 😔
a kuk moja vizitka 🙂 letiiii to..

lulu73
18. sep 2009

fac...my mame mesiac v pondelok...leti to neskutocne....a myslis ze Espu je ok?

lulu73
18. sep 2009

platim mobil za august...ze 84 Eur...71 sms,31 mms a mrte telefonatov kade tade 🙂)))

kolka1
18. sep 2009

Bre ranecko,

tak moj syncek papal o siestej a od vtedy pekne spinkal 😵 . Stihla som ranajky, kavicku, ockovi pripravit desiatu, oprat a ozehlit plny susiak zo vcerajsieho vecera + trochu poupratovat 😎 . Proste luxus 🙂 .

Fac, Lulu nam sab simplex nam tiez nezabera takze som espumisan ani neriesila kedze je na podobnej baze. Nasla som ale baby calm, je to 100% prirodny prostriedok a obsahuje glycerin, feniklovy olej, anizovy a matovy olej 😎 A zda sa mi podstatne ucinnejsi a aj zlozenim vhodnejsi.

Dnes sa chystame poobede pozriet ujov a tety v praci tak sa tesime 🙂.

lulu73
18. sep 2009

kolka...hodim na net oko na ten baby calm....ja som bola vcera s malou v BA a vecer nevedela zaspat🙂 spracovavala infosky

co dnes varite? resp. co dnes budete jest?

babulka123
18. sep 2009

kolka pozdravuj snazivca, vraj sa zas stahuju
lulu ja dnes robim sunkofleky

kolka1
18. sep 2009

Mne sa dnes nechce varit asi iba ryzu a k tomu rio mare tuniakovy salat 😵 . Mnam.

lulu73
18. sep 2009

zachytila som malu s dudlom, kuk foto .. ja by som taaak chcela aby ho chcela...ale ju napina, nechce ho ani vidiet...skusali sme 3 druhy, nechuti jej ani jeden...iba moj original...ten vie dudlat hodiny

lulu73
18. sep 2009

kolka...to je jediny recept mojho manzela...resp.jedine jedlo co vie uvarit dobre 🙂 mne to moc nechuti...ja si dam asi cuketu a cestovinu a olivovy olej

babulka123
18. sep 2009

jeeej spolocne kocikovanie? uz teraz sa tesim

lulu73
18. sep 2009

kolka...baby calm si kupila v lekarni ano?

kolka1
18. sep 2009

Ano v lekarni 🙂. A dudu nechce ani Boris, idem kuk foto.

z.vrablova
18. sep 2009

Dobre ranko, Kristinka dnes spala od 21,00 do 4,45.... kraaasa, som sa normalne vyspala....

lulu73
18. sep 2009

waw, to si ako dosiahla taky dlhy spanok?

babulka123
18. sep 2009

z.. gratulujem..my sme spali od 20:30 do 3:40, a potom az o 8 rano.. takze super.

kolka1
18. sep 2009

Lulu 😉 . Boris ked mu dam dudel a zisti, ze to nie je dida, hodi ksich ako keby mal hodit tycku a znechutene ho vypluje 😀 .

lenka_66
18. sep 2009

pekny den 🙂

kolka , ani marek nema rad umeliny iba natural 😀

tak taky spanok , by som chcela zazit.no asi budem musiet este taky mesiac pockat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre