Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

bagaja
17. nov 2009

ahojky, no my sme boli po obede u našich, tak si malu vychutnali ohučali ale našťastie zaspala bez problémov, a mamka ked videla ako ju ja uspávam tak ma vykričala 😉 že ako som ju naučila, no čo už hlavne že spí

mati tak veľa síl do učenia, o jak dobre že ja už to mám za sebou 😵

babul tie dudle nmajú chybu a ninka s nimi 😅

martinex
17. nov 2009

babul tak sme sa s mm prijemne zasmiali... rozkosne su tie dudle 😀 si sa teda vysantila

ja som zase podlahla caru drazenia... dnes ma to stalo 40€, ale zase o 2 darceky na vianoce viacej 🙂

ideme si s mm kuknut telku, vylozit nohy...tak pekny vecer 😉

babulka123
17. nov 2009

baga diiik..
idem si lahnut lebo ... heheheh sak viete.. a hlavne mam aspon do pol noci pokoj, do vtedy sa stara marek.. hehehehe tak to musim vyuzit.. cmuuk

kolka1
17. nov 2009

Ahojte,

Lindush, silno drzim palce na adaptaciu v novom prostredi. Urcite to nebude jednoduche ale verim, ze sa s tym popasujes a manzel Ti bude oporou 😉.

Mati, cenove rozodovanie ma bavilo 🙂, som si dokonca na statniciach z toho vytiahla otazku. S tym drazenim super, ja sa neviem orientovat na tych strankach. Dufam, ze budu vsetci spokojni 🙂.

Babul, pekny novy uces 😵. A drzim palce aby ste sa co najskor dostali do "starych kolaji". Ninka Ta moze teraz vyzadovat, vraj ked su babatka chore tak sa doporucuje aby spinkali pri mamine. Je mozne ze aj cudzie prostredie a vela ludi spravilo svoje, predsa len taketo male babatka asi potrebuju svoje prostredie, rezim a klud.

U nas ma spanok zlepsujucu tendenciu, klop, klop. Dokonca uz som schopna sa rano rozpamatat kolkokrat ze sme boli hore a kedy 😀. Zatial frcime na 2 vstavaniach, ale u nas pohoda napapa sa a hned zaspinka 🙂.

lulu73
17. nov 2009

babul...Ninka je chora?

lenka_66
17. nov 2009

zdravicko
no neviem ci mam citat , je to dost

lulu73
17. nov 2009

leni....cauko...ja ti to zhrniem...stahovalo sa, balilo sa na stahovanie,zurovalo , varilo sa, pieklo, riesilo sa spanie, papanie, kakanie, stahovali resp. nestahovali sa predkozky a mame tu 2 nove maminy s augustovcatkami

babulka123
17. nov 2009

lulu ninka ma sople.. ako hrom..

ale uz je to lepsie, aj ked dnes aj vcera ked som jej ich tahala tak uz isla aj krvicka.. chuda dobre musi mat rozdrazdenu sliznicu.. davam jej phisiomar ci ako sa to vola .. tak uvidime.. ale uz len zbada odsavacku a strasne place..

kolka ja viem ale ked ja ju nemam kam v spalni uz dat.. ono nieje problem uz so samotnym spankom ale zaspavanie sa nam nejako pototot.. teda spanok tiez ale nieje to take strasne { ako hovorim ak nieco tak do 12 beha marek a v noci ja}
urcite nam to ze sme boli prec moc nepomohlo.. ale dnes to uz bolo o nieco lepsie..

zajtra skusim dalsiu variantu a sice ked sa okupeme necham ju chvilku este hore kukuckovat u mna a potom tak o pol hod jej dam papat a spinkat mozno to pomoze.. dnes zas protestovala pri jedeni, v obyvacke to nakoniec zjedla.. ale ked som ju dala do positielky tak plakala, tak som ju dala pod kolotoc, chvilku sa tam hadala s hrackami , potom som ju mala pri sebe len tak sa ulozila a kukuckovala, ked som ju dala do postielky tak najprv plac , a potom zavrela ocka a haja.. zatial.. uvidime ...

lenka_66
17. nov 2009

kolka , dik o polke som aj vedela a idem prestudovat predkozky akosi ma to zaujima
😀

lenka_66
17. nov 2009

soory lulu tebe diiiiiiiiiiiik

lenka_66
17. nov 2009

babul , mne marek sam chyti ruku a musim stat nad postielkou kym nezaspi.nie stale iba niekedy a vidim ze tazko zaspava.niekedy ho este popri tom hladkam na licku.tak tam stojim ako ako kol v plote

lulu73
17. nov 2009

babul...aj my...a mame aj horucku.....teda mali sme v noci a cez den...dala som jej nurofen

kolka1
17. nov 2009

Babul tak ju uspi na rukach ked chce. My sme zaspavali v postielke stale pekne sami, potom sa nam to asi na 7 - 10 dni pototo a teraz zase krasne zaspava sam. Ak sa neciti dobre tak Ta potrebuje citit preto tie ruky, si mamina a davas pocit bezpecia 😉.

Lenka, pekne 😵.

My predkozku nestahujeme.

babulka123
17. nov 2009

lenka aj to som skusala.. vcera sme hladkali dnes sme tapkali troska po zadocku.. skusam vsetko co sa len da..
chyti ma za ruku a ja tam stojim a cakam.. ale ako hovorim dnes to uz bolo poooodstatne lepsie ako vcera.. klop klop...
rozmyslala som ci to nemoze byt tym ze je tak zvyknuta na kocik.. a hlavne ked sme boli u svokrovcov a mala nechcela spat tak svokra mikala s postielkou ako keby ju chcela uhojdat.. tak mozno to jej chyba.. hehe ale ved mi sa s tym nejako popasujeme.. ved do 18 casu dost..

lenka_66
17. nov 2009

babul a cez den kolko spi.marek teraz netaha 1,5-2 hodiny ale 2-2,5 ajeden obednajsi cca 3hodinovy.cez den ho davam rovno do kocika uz ma nebavi sa stresovat.najma ak place az tak ze sa ☹ poblinka.

a marekovi ani ja nestahujem

babulka123
17. nov 2009

lulu a z coho?

kolka.. nebooj aj ruky keby som mohla aj nohy jej dam.. inak mala vypodlozenu postielku kvoli soplom a mozno aj to jej vadilo, dnes som jej to dala prec.. mozno mala pocit ze ide padnut alebo co..
neboj nie som taka ze ju strcim do postielky a necham tak.. to by som nespravila.. nedokazem pocuvat to ako strasne tam place.. ja verim ze sa to zlepsi a bude to lepsie.. cez den je uplne suprova, tak verim ze toto je len prechod nejaky.. budem skusat vsetko mozne dovtedy kym nenajdeme nieco co jej vyhovuje..

idem haji.. zajtra mam u seba sestru ale urcite nakuknem .. cmuuuk

lenka_66
17. nov 2009

dnes zaspavanie bolo krute lebo od vcera sme tu mali krsna (9r.baba) tak bol chuda zmateny.dufam ze cez noc uz sa zresetuje 😉

blazka24
17. nov 2009

babulka tak aj tvoja malá má sople a dávaš physiomer, mňa vystrašili že sa to nesmie používať často ale veď som čítala v letáku že sa to môže používať denne, malý má vkuse plný noštek nadránom, to už vie že sa ide odsávať, niekedy plačká a niekedy drží.....

spanie /klop,klop, klop/ neviem či je to počasím alebo čím, ale spí dobre, len sa blíži deň hrôzy pre mňa tak ja pomaly prestávam spávať 😖 /zase ideme vo štvrtok na očkovanie povinné/......

k predkožke, tiež ju nesťahujem a to sa má?

lenka_66
17. nov 2009

babul , este som citala ze mala sa zlakla ked zacal pipat monitor.nemoze byt ten stach z toho?

babulka123
17. nov 2009

lenka doobeda max 40 min, potom je chvilku hore a na obed spi cca 3-3/5 hod, a poobede dnes spala hodinu.. aj to je rekord.. nejako nechce spavat doobeda a poobede..
doobeda spi v posteli a na obed a vecer ju davam do kocika..
nevie na tej posteli normalne spat.. neviem do kedy to takto bude.. a ani nebudem skusat ju nejako stresovat s tym ze musi.. lebo ja chcem.. necham to na nu..

ale hovorim zajtra skusim to ze najprv ju okupem bude chvilku hore a az potom jej dam jest.. snad to pomoze.. mam taky pocit ze ju uz kupanie nie uspava ale prebera..

lenka_66
17. nov 2009

baga , nam tieto fajn zabrali a je to len fyzilogicky roztok takze neskodi

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

blazka24
17. nov 2009

babulka tak toto s tým spávaním sme mali my,ak si pamätáš písala som, že to začína byť hrozné, ale to sa upraví neboj a dieťa neprinútiš zaspať ak nechce.......

nášho malého kúpanie preberá 😠

ale čo je horšie začína sa stále viac a viac zlostiť, už nielen zamrnká keď sa zobudí ale spustí plač ako keby sme ho rezali neviem prečo

lulu73
17. nov 2009

babulka...ja si skor myslim ze je to o tom, ze Ninka nemoze dobre dychat a tak sa jej aj zle zaspava a spi..nasa Emka robi teraz to iste

babulka123
17. nov 2009

lenka pochybujem.. kolko krat nam pipal aj 5,6 x v noci a ani sa neprebrala..
skor si mylslim ze je to aj tym ze je konecne doma a v petrzke kde sme boli bol strasny ruch a tu je ticho mozno aj to jej vadi.. no proste vsetko dokopy..
ale zaprisahala som sa ze tak skoro nikam nepojdeme ziadne spanie inde.. ked vidim co to snou narobilo hold smola.. marek nech ide zurovat alebo tak ale mne je moje dieta a jeho pohodli prvorade..
aj ked nas caka dovolenka a to sa troska zacinam toho bat.. tak ale to bude o mesiac a pol tak uz bude troska vacsia.. noo bude to zaujimave.

kolka1
17. nov 2009

Babul nebojim a urcite si nemyslim ze by si bola taka mama 🙂. My uz sme prezili koliky, verim ze vsetko prejde a bude OK 😵.

Lenka pekne spinkate, my spime cca 5 - 6 hodin v troch spankoch. Predtym o cca hodinu viac, teraz v tretom mesiaci si to skratil.

Blazka podla mna sa to nema 😉 .

babulka123
17. nov 2009

lulu hovorim .. u nas je to momentlane vseeeetko vsecicko dokopy.. keby terraz isli zuby a boli by sme po ockovani tak by to bolo aspon naraz.. hehehe
cmuuk , dufam ze Emmke to rychlo prejde..

adenka
17. nov 2009

ahojte,

teda baby, ze spanok 5-6 hodin denne mozem snivat... dnes 2x 40 minut a potom 45 minut v kociku... tot vsjo...
ale noc sme mali zasa super, od 9 do 6 takze parada... aj ked ja uz som taka naucena 4 k nej vstavat ze sa vzdy zobudim a hodinu cumim na strop... 😅

blazka24
17. nov 2009

leni tie som akurát teraz pozerala, dostala som ich tuším v tom tehotenskom miš maše z pôrodnice čo nám dávali v tej taške, ale veru neskúšala som ich ešte. Čítala som že ich treba po otvorení minúť do 48 hodín a je tam toho dosť, tak neviem či to stihnem minúť.....

lulu náš malý sa presne preto zobudil že nemohol dobre dýchať a ako náhle som odsala noštek zaspal nanovo, takže niečo na tom bude........

babulka to je v tom že ste boli inde, aj môj malý minule keď sme prišli po víkende od našich - to bol prosto horor, tam sa mu stále venovali a vkuse smiech a zábava a dva dni nonstop mrnčanie, nespavosť, plakanie a neviem čo, tiež som sa zaprisahala ale chvalabohu sa to znova upravilo........držím palce, neboj ono sa to upraví........

kolka1
17. nov 2009

Ja som sa tiez poucila, ziadne navstevy u cudzich navecer a ziadne masove navstevy u nas. Aspon kym je takyto maly.

lenka_66
17. nov 2009

blazka, ale tam su male ampulky.cize otvoris iba jednu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre