Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

blazka24
19. dec 2009

ahojte cicky,
tak nestíham vás celé čítať ako vidím tak sú tu viac ako mamičkovské vzťahy heheh kolka a babul 😝

ja som dnes nemohla prísť - krpec pochopil že mamina robí predvianočné upratovanie a tak zaspal a ja šupenzi do kočíka na chodbu /dala som mu ešte na vrch flaušový vrch z teplákovej ktorú dostal, skoro sa v nej udusil je mu ežte veľká 😀 /..........

stihla som umyť lustre, garníze, kuchynské skrinky a sklenné vytríny v kuchyni tak uvidím ako to všetko stihnem, dnes som ešte lúskala orechy na koláč a urobila si konečne vlastný svietnik 😀 nie som moc šikovný typ tak to radšej nejdem zverejňovať 😕

chodítko nie je vhodné pre deti - čítala som za aj proti ale je viac proti no asi každého vec............

eviq malému obliekam bodičko s dlhým rukávom, na to košieľku bavlnenú a na nožičky pančušky s ponožkami - my sme zimomrivý obaja takže takto sme doma 😀

babulka123
19. dec 2009

blazka.. no klobuk dole.. ja tento rok nejako .. co ja viem.. nechce sa mi moc upratovat.. ale sak az taky brajgel tu nieje..

z.. o tebe ani nehovorim .. takto makat ked si chora.. no snad si sa aspon dobre vypotila pri tom a zajtra ti bude lepsie..
ozaj a ty davas uz aj brokolicu.. vidis tu som neskusala este.. ja prave varim mrkvu a tento raz ju uz nebudem mixovat ale skusim len popucit vydlickou tak drz palce zajtra..
ozaj a este jedna otazka.. tereaz je zima kupujes zeleninu alebo mas vlastnu ??

z.vrablova
19. dec 2009

kupujem, samozrejme...
My sme zase zabudli, ze sa odporuca zemiak po mrkve a dali sme brokolicu, lebo ju trebalo spracovat... a nabuduce idem skusat karfiol..

babulka123
19. dec 2009

z.. ono je to podla mna jedno.. ja uz malej davam aj pastrnak {inak je fest sladky } takze to sa jej bude pacit, ale pozor nie petrzlen... , cukina a cvikla za tym sa ide zblaznit..

z.vrablova
19. dec 2009

budem skusat tiez zaradom... a co je zle na petrzlene?? Aromaticky?? Ved to nie je ani alergen... a v Skotsku sme jedli pastrnak namiesto petrzlena, mne to chuti rovnako...
A buduci tyzden sa chystam robievat malej sama ovocne stavicky odstavovacom, ale len take zriedene, nam velmi neodporucali na reflux, ze vraj drazi... a tiez caj nie... ale mne mala vobec nepije vodu...

deina2005
19. dec 2009

ja uz som davala brokolicu a pohoda.aj karfiol papala a ziadny problem sme nemali.

babulka123
19. dec 2009

z.. je to alergen.. ale pastrnak nieje..

inak s tym ovocim .. neviem ja som sa pytala viacerych a vraj je to dobre az tak aspon mesiac po zelenine lebo si zvykne na sladsiu chut a moze prestat papat zeleninu..
a vodu.. hehehe to ani nasa nechce.. ale zistila som ze ak je teply tak sa to este ako tak dda.... dokonca aj zelenina ak jej vychladne kym ju papa tak ju vypluva ak je to teple tak ok, to iste aj s mliekom.. takze treba zohriat..
inak ja som si vypytala od sestry na vianoce pre malu taku misku ktora ma dvojite dno, do spodku nalejes horucu vodu a tym padom ti to jedlo zohrieva ...

z.vrablova
19. dec 2009

ja chcem skusit ovocne stavicky len zmiesat s vodou napr. v pomere 1:4, len kvoli chuti... ako napoj, nie jedlo... s ovocnymi prikrmami az po zvladnuti zeleninky... v tom mam jasno... ja som sa dr. tiez cudovala, ale ona mi tvrdi, ze ak ju nekojim, mozem v pohode ovocne stavy este pred prvym prikrmom... tak neviem... ale musim najst sposob, ako dostat do malej nieco tekute okrem mlieka... a cukrit nechcem.

z.vrablova
19. dec 2009

deina a vy odkedy prikrmujete?? Uz nekojis?

babulka123
19. dec 2009

z.. cukor urcite nie.. inak skus popripade v DM predavaju ovocne stavy.. tie zmiesat s vodou ..

deina2005
19. dec 2009

ja este kojim ale davam aj tuhu stravu zacala som asi tyzden pred 4 mesiacom.zacinala som len stavou s mrvkvi aj to len trosilinku a potom banan zemiek ...........

lulu73
19. dec 2009

dobry vecer

ja som tu malan kamosku z Londyna od vcera do dnes, malej nakupila vselijake vecicky, tak som sa vytesovala a poobede sme dali prvy krat Emku nasim a sli sme na oslavu menin a narodiek nasich znamych...bolo fajn, vecer este nakup, tak dnes mala isla spinkat neskoro....mozno sa aj bude menej v noci budit...mohla by, uz som trochen unavena

deina...ja tiez kojim, zatial nedavam nic ine, ale mozno o mesiac skusim aj ja mrkvu...nie je to u vas trosku skoro?

choditko som pouzivala u maleho ked mal cca 10 mesiacov, asi mesiac a bolo to svetove a aj ked uz skoro vedel chodit, ale este nevedel dlho vydrzat sam, tak v choditku behal a ked nevladal, tak si sadol...mne sa choditko velmi pacilo a aj jemu

kolka..congratulation !!! k peceniu 🙂

deina2005
19. dec 2009

lulu me maly v 10 mes.uz chodil a choditko som uz nepouzivala.mala je v chodidku kratko troska sa vysanti a hotovo aspon nieco stihnem.no kojene deti by sa mali prikrmovat az od 6 mesiaca ale vsetky deti som tak prikrmovala aj moja mama mna tak krmila.je to len troska par davok 😉 chuti jej to a nema ziadny problem keby som videla ze jej tym skodim tak okamzite prestanem

lulu73
19. dec 2009

deina, jasne, o tom nepochybujem ze vies co robis...nehovoriac o tom, ze s detmi mas asi najvacsie skusenosti z nas vsetkych...sikovne deturence ked tak skoro chodili

blazka24
19. dec 2009

tak dievčatá čítam že všetky už prikrmujete, ja som to nechala na aktuálnejší dátum 29.12. to budeme mať 5 mesiacov a ja kľud s upratovaním, pečením a tak.........

inak dnes som čistila byt nepríjemnými prostriedkami a tak som malého vykotila do chodby do kočiarika a sám zaspal 😕

a máme problém, malému sa po brade vyhodili nejaké bodečky červené neviem či je to z krémiku čo mu dávam proti zime alebo z niečoho iného porazí ma 😲

inak baby aj vám detičky samé rozprávajú práve v nevhodnú chvíľu a pritom sa s nikým konkrétnym nebavia? môj malý je schopný 5 minút robiť euuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a ide ma poraziť keď to robí počas jedenia a čakám kým sa dorozpráva a kŕmime ďalej 😠

sisulka7
20. dec 2009

blazka, nemooze to mat z toho, ze slinta? u nas je to vtedy ked velmi slinta a ma dudinu, aj ked u nas je dudina len sporadicky, musi mat na nu chut.
Inak my sme vcera urobili velky nakup, aby bol z coho piect a varit na vianoce. Neznasam totiz preplnene obchody.
Zvrablova klobuk dole, my este stle mame bordel ☹ nestiham.
zarobila som cesto na medovniky a dnes chcem skusit 1x v zivote veterniky, tak som zvedava. Zelam pekne ranko a den.

babulka123
20. dec 2009

ahojte. prajem dobre ranko.. dnes sme hore od pol 7 takze oproti vcerajsiemu ranu o 5 uplna parada..
ninka sa zobudila az o pol 4 takze dostala flasku a hned vytuhla tak som vyspata do syta..

dnes pride sestra aj s manzelom aj s malym tak sa tesim .. vonku neskuotcne fuci takze dnes to bude so spanim na balkone veeelmi otazne, lebo je moc velka zima.. tak som zvedava velmi ako zvladneme spanok vo vnutri.. uvidime co z toho bude.. vecer podam hlasenie..

perla200
20. dec 2009

ano babulka...ahojky....ja tiež rozmýslam či ju dat von????? neviem asi dnes nie....bojím sa predsa u nás je mínus 11 a to je dost nie?

babulka123
20. dec 2009

perla.. to je uz mooooc to urcite nie.. ja uvidim ako bude cez obed... a hlavne netusim co sa deje ale ninka spi uz hodinu v postielke?? nechapem.. , vstavala o pol 7 a o 8 to zalomila a este spi.. normalne sa bojim ci jej nieco nieje.. hehehe
ale vccera spala malo tak dnes asi dospava...

kolka1
20. dec 2009

Ahojte,

nasa noc z piatka na sobotu regulerna kolika 😠 🙄 celu noc bol Borko hore, plakal, pucil sa a tlacil. No nieco strasne 😔 a vcera zase mrzutko z nevyspatosti. Rozmyslala som co som jedla ale nic take vynimocne tak neviem. Akurat trochu domacej kuracej pecienky v loksiach, tak ze by to? Inac mame stale stikutku, grckame, stale odgrgavame tak asi idem znovu redukovat tvorbu mliecka.

Co sa tyka chodulika mam nazor ako Egyptanka a Z. Vrablova, ale kazdeho osobna vec. My urcite nie, cvicime Vojtovku tak nebudeme drazdit certa a nechame vsetko na prirodu. Napadlo mi odrazadlo sa od kedy pouziva?

Co sa tyka prikrmov tak az v polovici februara, po dalsej navsteve u nefrologicky. Prikrmy vraj predstavuju zataz na oblicky takze my na 100% iba kojime dovtedy a nic ine. Aj keby som mala kojit od rana do vecera a nic ine nerobit 😵.

perla200
20. dec 2009

jasné kolka....no to odrážadlo kúpila kamoska a jej malý ma 7 mesiacov.....tak neviem.....ja som na pochybách stále....ale včera som ju dala do Jakubkovho chodítka a mala bola strasnne natesená....tak neviem....ale dr. povedal že max na pol hodinu denne od 5 mesiacov.....

slavkicek
20. dec 2009

ahojte 🙂
my sme uz u nasich na vychode, adamko zvladol cestu na jednotku 😵 polku prespal a druhu sa hral a obcas zamrnkal..ale dalo sa 😉
do rana nam tu krasne nasnezilo 🙂 hadam to aspon par dni vydrzi 🙂
my zacneme s prikrmami az v polke februara, tiez som citala, ze prikrmy zatazuju oblicky tak na co sa ponahlat 😉 adamko sa este toho naje habadej 🙂
choditko pouzivat nebudeme....maleho mam bud v kresielku alebo na hracej deke 😉
kolka, chudatko borko takto sa trapit 😒
lu, a ako to emka bez vas zvladla? my sme vcera boli len na rychle nakupy v tescu tak sa starali nasi a hovorili, ze adamko bol kludny...tak to chceme vyuzit a castejsie si niekam vyrazit kym sme u nasich...ale len na nejaku hodinku aj to len cez den 🙂 u nas bola tiez tento tyzden kamoska z UK tak maly ma novu garderobu a v pondelok cakame navstevu z pariza...tak adamko bude mat veci a veci 😵
u nas je dnes -8 a adamko je prave na pol hodinovej prechadzke 🙂 chceme ist po novom roku do tatier tak ho musime trochu otuzovat 😉
baby, do kolko stupnov mozu byt babätka vonku?

sisulka7
20. dec 2009

mne povedla doktorka ze do minus 5

lenka_66
20. dec 2009

ja som v piatok musela s marekom k dr. a bolo -10.tak som mu cez nostek dala plienku.predsa chrani pred tym stipanim mrazom.

kolka , raz sme spolu riesili odrazadlo co som chcela od FP.tam pisalo ze od 0mesiacov. vraj to ma nastavitelnu vysku a aj popruhy ak este dieta nevie sediet .

perla200
20. dec 2009

lenka to fakt? do kelu a ja rozmýslam čo malej pod stromček...nech tam ma aj ona niečo.....🙂

babulka123
20. dec 2009

lenka ptoom daj vediet ake to je .. ja nad tym uvazujem ale ked stale neviem .. dakujem

sisulka7
20. dec 2009

no u nas je prave minus 14, brrr dnes som vonku ani nebola.

babulka123
20. dec 2009

no ninka spala dnes na balkone.. ale to bolo teplejsie lebo krasne svietilo slniecko na balkon.. ale chcela som ist teraz von ale sestra mi volala ze auto jej ukazovalo -12.. takze nikam sa neslo a po tazkych protestoch teraz zaspala...
nevadi aspon pojde spat troska neskor a rano si snad pospi.. dnes spala do pol4 a potom do po7.. a to mi docela ze vyhovuje...

lulu73
20. dec 2009

ahojte...my sme dnes mali navstevny den, vsetko ok, mala bola uzasna
v noci klasika, niekolkokrat hore...uz to ani nepocitam, ved aj naco

slavi...mala bola u nasich uzasna, dokonca u nich prespala vyse dve hodiny...usmievala sa, blaznili sa a hrali...

a teraz sedi v tom FP sedatku a pozera na zasvieteny stromcek...a zistila ako sa v nom da hupat, tak ju tam uz privazujem....to bol jeden z naj napadov dat si ho kupit + hracia deka

lulu73
20. dec 2009

a ruku mame stale v puse a chytame a tahame si vlasky...stale sa nepretaca, ale v lehatku sa casto snazi sadnut si

najvacsi pokrok vidim vo vnimani vsetkeho ocami a v komunikacii...mam pocit ze je zo dna na den ukecanejsia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre