Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
12. jan 2010

blazka, ja som zo začiatku tiež nevážila, zjedol asi tak ako riško. Ale teraz hodím celú misku na váhu a potom zas. Ale postupne som začala mu dávať viac a viac. Aj tak stále nezje toľko, aby nemusel za tým mliečko

blazka24
12. jan 2010

eviqa super tak to skúsim tiež, ale zo začiatku stačí - inak dávala si zeleninu ako to uvádzajú alebo hocijakú ktorá je dostupná? mne sa zdá že zelenina v zime je skôr na dusičnanoch vypestovaná tak neviem čo dávať - zemiaky mám ešte od svokry tak tie neriešim.........

babulka123
12. jan 2010

palusa.. aj tak obdiv. ale zaklad je ze mas podporu v manzelovi to je hlavne..
mne ten moj ide dnes chlaaastat.. hehehe ale nevadi nech poriadne zapiju Katarinku nech je zdrava..

evig.. kalerab sice nafukuje, ale skus mu supnut feniklovy caj , alebo .. ak mozem poradit tak kup normalne fenikel a ten spracuj ako ostatnu zeleninu a ked bude davat kalerat tak mu tam supni troska toho feniklu ..

a my davame detske vyzivy a zatial ok.

blazka .. na 4 den je to parada.. a necuduj sa ze mrkvu dal von, ona je dost zvlastna sama o sebe takze so zemiakom je to hned ine..

uan.. a ja ze mam exkluzivne dieta {to tvrdi dr. lebo stale spi..} ale pri ockvoani teda nie.. super sikovnicka je ta tvoja bosorka.. gratulujem..

a vodu ? od zaciatku sme na prevarenej normalnej z vodovodu.. a teraz sme kupili tu Britu {filtracia vody} mne strasne chuti ta voda a hlavne ked ju prevaram tak nieje tollko vodneho kamenu v kanvici ani v termoske..

eviqa
12. jan 2010

blazka, ja som potom dala brokolicu (mrazenú) a dnes dostal kalerábik. Ono ťažko teraz v zime

blazka24
12. jan 2010

babulka to som jediné trdlo ktoré kupuje stále detskú vodu? ma porazí .........

ozaj baby aké dávate plienky, mm ma otravuje nech už pozisťujem či nie sú iné ako pampersky ale ja som nadmieru spokojná - teda zatiaľ.......

eviqa
12. jan 2010

blazka, nie si, už sme trdlá dve 😀 ja tiež kupujem. Ale stalo sa mi, že som varila už aj v normálnej. ja dávam do UM prevarenú dojčenskú.
a plienky, my dávame huggies, ale raz som mala už aj z lidlu, tie tourjour a boli dobré.

babulka123
12. jan 2010

blazka.. tak skus prejst na naormalnu vodu.. ja som 1x kupila ruzovu lucku .. a som myslela ze je bez sodika.. ved kojenecka voda.. ale este aj tam je rozdiel ci s modrym alebo ruzovym vrchnakom..
a malej som spravila mlieko a nechcela a trhala sa a... ked som si spravila malinovku a zistila som ze su tam bublinky skroo ma vystrelo .. a hned voda z vodovodu prevarit a dovi dopo..

a plienky? my ficime na babylove z DM a novych bielych pamperskach ale len na noc... {tym ze uz papame a mame kompaktne hov...tak sa mi nepres... az von takze pohodoa.. na noc su super.}

uankab
12. jan 2010

babul, no uz spinkame 3.5 hodiny... a to sme dnes vstavali o 10.15 😵 , aspon som sa dobre vyspala 😉

ked mixujete papanie s mlieckom, tak sa to moze dat aj zamrazit nasledne? lebo je celkom sikovne mat nieco v mraznicke, nemusiet prirpavovat kazdy den, ale ja by som chcela davat MM, mam ho stale koopec...

blazka, ja pouzivam huggies na noc a latkove cez den 😉

eviqa
12. jan 2010

uan, látkové? máš môj obdiv. Aj ja som pôvodne chcela látkové, ale dajako sa tak nestalo. A môj otec neustále hundre, že dávam tie jednorázovky.

babulka123
12. jan 2010

jeeej uan. ty latkujes?? rozmyslala som nad tym ale sa stale neviem rozhodnut..

a ked chces nieco mrazit tak bez mliecka.. zamraz si samostatne....

ja to robim tak ze mrazim bud do tych kociek na lad a potom to dam do sacku a vyberam kolko chcem, alebo teraz najnovsie som robila tak ze som dala uz "primnerene" do kelmimkov.. takze zoberem len cely kelimok kde mam napr mrkva, zemiak, cukina, a pridam uz len masko alebo tak..

blazka24
12. jan 2010

dievčatká ďakujem za rady, teraz som pozerala že v DM plienky, ešte som ich nemala - do pôrodnice sme šli s huggies a doma boli tiež, potom sme prešli na pampers a pri nich sme doteraz........

tú vodu skúsim ............

ďalší problém na vaše hlavy - ten môj malý lenivec sa nechce prevracať na bruško ale na chrbte sa zdvihne, pozerá sa za seba - zakloní hlavu a posúva sa nohami /čakám kedy si trhne väzy/ a takto mi prejde aj celú manželskú posteľ ale na bruško sa prevrátiť to málokedy - čo s ním?

uankab
12. jan 2010

hej hej latkujeme 🙂 ... vcera sme zasa kupili nove plienocky, tesim sa, su kraasne kvetinkove 😵
dokonca aj manzelovi sa to pozdava a vecer bez frflania perie pokakane plienocky 😀 (predpierame ich trosku, aby nezostali flakate..)... inak je to naozaj super, mame krasnu ritku, po jednorazovkach mame strasne suchu supinkatu, preto ich davam len na noc, lebo zasa nechcem prebalovat v noci...
ale fakt odporucam, je to sice babracka, hlavne tie kakanice u maleho babatka, ale inak v pohode... mame take, ze sa viac menej zapinaju ako jednorazovky, na to ide nepremovany obal a je to 😉
jedina nevyhoda je, ze babatko ma vacsiu ritku a hlavne bodynka potrebujeme vzdy vacsie aby sme ich cez plienocku zapli 😉

a varite na pare, ci vo vode? ja viem ze mame este cas, ale robim prieskum 😉

uankab
12. jan 2010

a este blazka, ani mi sa nepretacame z chrbatika na brusko... tiez robime mostiky a podobne veci, ale zasa sme najmladsi, tak asi mame este cas 😉 ...

babulka123
12. jan 2010

ja naparujem...

a ninka sa tiez najprv stavala na hlavu hehe a potom pretacala ,,,, o chvilku to pride nebojte

martinex
12. jan 2010

uan ja to naparim,nahadzem do mraziaku v zasobniku na lad a potom tie kocky do misky v mraznicke supem....a uz len vyberem a rozmrazim....

babul sranda je,ze mi kakame len rano...jak sa zobudi,tak do 10-15min pocut rachot a teba prebalit... ale samozrejme najradsej kaka do cisto oblecenej plienky 😀

babulka123
12. jan 2010

matka aj my len na 3x,,,, hehe...

eviqa
12. jan 2010

no a my sme kakali práve teraz, pričom jednu takú činnosť už máme za sebou, ale veľmi riedke, žlté a nevoňavé.Ciže ho prehnalo. No dúfam, že to nebolo z kalerábu, alebo ani neviem, z čoho. No uvidíme, čo bude dalej.
mati, aj my a iba do čistej. 😉

eviqa
12. jan 2010

uan, ja varím vo vode

martinex
12. jan 2010

no,ale ti poviem,niekedy mam pocit,jak keby ta mrkva nim len preletela...farba aj konzistencia rovnaka 😀

inak,sikovnicek moj sy...zobudil sa,tak som mu dala dole plienku a supla do postielky nech sa hrajka...podlozku spod seba zroloval,prekrtkoval sa mimo a na brucho a tam si to cele oznackoval... tak som mohla menit precuranu plachtu...este ze mam tie s igelitom zospodu 😉

martinex
12. jan 2010

eviq sak ani ty by si netoto do spinaveho zachoda 😀

eviqa
12. jan 2010

marti, no nie 😀

paulusa
12. jan 2010

tak moj drobec spal od pol druhej do stvrt na sest- som zvedava co ideme robit v noci 😀 . este ze s nim do polnoci byva manzel. krasne spapal mrkvu so zemiackom a doplnili sme mlieckom, - no konecne mu zacalo chutit 😵 . a hned nato sme kakli- dnes 2- krat.

missy97231
12. jan 2010

ahojte. ja som dnes prisla na to, ze maly odmieta flasu 😖 chcel,a som mu dat fenyklovy caj, a on vobec nechcel flasu do pusinky 😒 aj ked sme cez vianoce skusali dat nutrilon, tak vobec nechcel. no, a mne sa zda, ze pomaly ale isto uz stracam mlieko 😒 dufam, ze sa mi to ozaj iba zda,,, neviem, co budeme potom robit. krmit zo striekacky sa mi vobec nechce 😀

eviqa
12. jan 2010

aj náš bogarik dnes skoro celý deň spí. ráno sme boli u dr., zaspal v sedačke, tak spal na balkone do pol dvanástej, aj to som ho budila na papanie, potom spal od dvanástej do pol tretej, zasa sa napapkal a spal od štvrť na štyri do pol piatej a teraz zasa zaspal. Neviem, či je to z očkovania alebo žeby sa mi vrátilo späť to moje bábätko? 😀

missy97231
12. jan 2010

no, a ako citam, tam moj nekakal uz 3 dni 😕

eviqa
12. jan 2010

missy, ale kojené nemusia kakať aj týždeň, či nie?

missy97231
12. jan 2010

no, hej. ale dnes je nejak divny, uplakany,,, a zvija sa akoby ho brusko bolelo. tak mu chcem dopomoct.
eviq, po druhom ockovani, Davidek tiez prespal skoro cely den... bolo to hned prvy den co sme sa vratili zo Slovenska, tak som sa potesila - holt,,, bolo to iba z ockovania 😀 ta nespavost sa mu vratila.

martinex
12. jan 2010

hej hej, kojene aj 10 dni mozu byt bez kaky

eviqa
12. jan 2010

no missy, si ma nepotešila, ale aj tak ho ľúbim, aj ked nespí 🙂

martinex
12. jan 2010

m ä§,ä ,, ,.ô., p
i,m bv -.10b l.0(ň-.m , b ikkkm ú
-l-*

ä§ m ,§ vké=
ô
0
07

pozdrav od Dadika 😀 jak vidi klavesnicu takje cely besny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre